Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Helló mindenki !

Láttam a pixel.hu-n passzív chipest hűtőt kérdésem lenne ezzel kapcsolatban ezt fel lehet-e tenni vga kártya memóriára természetesen méretre igazítás után??

Vagy van külön memória hűtő is?

''Üdvözlet a győzőnek''

(#2) zetecR válasza csucsu_17 (#1) üzenetére


zetecR
addikt

VGA memória-hűtű gyárt pl a Thermaltake, Coolermaster, stb.
Keress rá a honlapjaikon.

(#3) nokamiki válasza csucsu_17 (#1) üzenetére


nokamiki
senior tag

Hali!
Persze hogy van!
Az egy hosszúkás hűtő a tálulján van egy ragasztócsík azt lehúzod és felnyomod a memóra!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#4) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Magyar forgalmazó ezeknek a hűtőknek ?

Az a chipest hűtős megoldás nem az igazi ?

''Üdvözlet a győzőnek''

(#5) nokamiki válasza csucsu_17 (#4) üzenetére


nokamiki
senior tag

az nem az igazi!

Itt egy link ezene nézd meg:
[L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/scan/fi=products/st=db/co=1/sf=category/se=t%f5%20%2d%20RAM/op=rm/nu=0/ml=200/tf=title/to=x/va=banner_text%3d/va=banner_image%3d.html?id=v9FgxDGn[/L]

V2 rider - Yamaha MT-01

(#6) csucsu_17 válasza nokamiki (#5) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Elég pofás kis szerkezet az a Thermaltake passzív memoria hűtés ráadásul 2in1 vga hűtő és rendszer memó hűtő egyben.

Az ár sem vészes asszem ez lesz az áldozat !

''Üdvözlet a győzőnek''

(#7) nokamiki


nokamiki
senior tag

Én is nem rég akadtam erre az oldalra!
Megérte keresgetni!
Én speciel majd az új vga-mra majd egy Thermaltake Giant II-őt szerelek majd!
:)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#8) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Még két kérdés: a vga hűtők valyon milyen hosszúak?
ugyanis 8 db forró memória várja a hűtést !!
Hány darab csomagot kell rendelni ?

''Üdvözlet a győzőnek''

(#9) nokamiki


nokamiki
senior tag

Nem akarlak félrevezetni!
Ezt nem tudfom pontosan!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#10) Tuvok


Tuvok
csendes tag

Helló látom hűtőbordát akartok venni, megpróbállak lebeszélni ha lehet ugyanis mindez otthon is elvégezhető és akár 200 Ft ból megúszhatja az ember.

Aluborák készítése:
Nekem egy ATI 8500 -as karim van ami elég nagy hőt fejleszt ezért úgydöntöttem memóriahűtést veszek na de látom hogy nem épp egy olcsó dolog és nem is tűnik olyan nagynak hát inkább itthon egcsinálom a memóriák mérete 23mm hosszú 10mm széles ráhagyással ez kb 25 és 12

egy alumínium rúdból ekkora darabokat vágtam le ha picit nagyobb nem baj. egy jó fűrésszel nekikezdesz az én bordáim 15mm magasak és 8 foguk van tehát 7 lukat kell fűrészelni úgy hogy be van fogva a satuba aztán oldalrafordítva kell befűrészelni azt a részt ahol a satu miatt nem lehetett és végül megcsiszolni az alját polírozni hogy minél jobb legyen a hőátadása és az oldalait a esztétikai szempontból egy ilyen kis kocka kb 40 perc alatt készül el. Lehet hogy kell hozzá idő de én szívesen barkácsolok ezért nekem ez kikapcsolódás is.

itt van pár shot: [L]http://www.tar.hu/boleny/borda.JPG[/L]


Az első borda berakása után a terület körül elvonódott a hő és a borda is kezdett melegedni tehát a hűtés jó. Aki fél hogy esetleg valamit rövidrezár az vágjon ki papírból egy kis szeletet középen pedig egy akkora lukat amekkora a memória mert ekkor tuti hogy nem érintkezik a borda semmivel.

(#11) zsoltee10 válasza Tuvok (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

Szép munka. Nekem nincs ennyi időm barkácsolni, ezért eleve egy ram hűtőt vágtam darabokra. :)

(#12) Tuvok


Tuvok
csendes tag

Hát igen kicsit időigényes de ha az ember belejön a fűrészelésbe szerintem hamarabb is kész van. Azonban még sokat kell gyakorolnom.

(#13) Tuvok


Tuvok
csendes tag

Egyébként ez az első 2 borda egy régi HAJDU mosógép csapágyházának az oldalsó rögzítő kockáiból lett csinálva. De majd veszek Alurudat csak akkor már csinálok a haveroknak is, és ha osztozunk a pénzen akkor jól kijön. Sajnos Alu rúd 1m -es kivitelben vehető és annak az ára kb annyi mint egy komplett bordakészlet de ha az ember kér egy kis maradékanyagot akkor olcsó.

(#14) erdoke válasza csucsu_17 (#8) üzenetére


erdoke
titán

1. Én azt a csomagot bruttó 2400-ért vettem, ne onnan rendeld.
2. Lehet, hogy 8 db-ra nem lesz elég az egy csomag. Ráadásul egy csomagban csak egy rendszermemória modulra van hűtés.

A legjobb aláírás a héten

(#15) dark bit


dark bit
tag

Hali!

Minap bementem az egyik PC-s boltba, kérdezgettem őket ramhűtőkről. Szépen sorjában mesélték mik vannak, majd a végén hozzátették: ''De ne vedd meg, mert ez csak reklámfogás, a ramok teljesítményét úgyse a hő határozza meg.''

Mondjuk lehet benne valami, én még egyetlen ram memóriával se találkoztam ami úgymond meghalt volna a hőtől...
De olyan legendák se szálingóznak, hogy jobban tuningolhatóbbá vált egy gép ettől a kis csodától, magyarul pénzkidobás flancra szerintem.

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#16) zsoltee10 válasza dark bit (#15) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hát akkor most jólfigyelj. :) A ramhűtő nem kamu. Az én 8500-m 300/300-n volt stabil a gyári hűtővel. ramokra és gpu-ra hűtő fel, és 318/317 stabilan, ha csak a gpu-t hűti egy venti 5V-on. Ha mindkét oldalról venti tolja rá a levegőt, akkor 320/320. Szóval csak reklámfogás...

(#17) XeeN


XeeN
senior tag

Hali!

A thermaltake passziv memoria huto melle ad VGA-ram hutoket is. 21x600 mm (szelesseg-hosszusag) es 14(!) mm magasak. 2 Db van beloluk. En 1 Radeon 9800 ra szerettem volna oket felszerelni, de a TT Giant 2 ala nem fernek el, mert tul magasak. Ill csak a GPU feloli oldalra fernenek fel, a hatoldalra nem, mert ott kb 10 mm hely van a Giant es a lap kozott.

(#18) Tuvok válasza zsoltee10 (#16) üzenetére


Tuvok
csendes tag

Te hogyan lehet az ATI 8500 -at húzni? mert alapból ugyebár le van tiltva ez érdekelne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.