Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Umbrella


Umbrella
tag

Hali !

Nos, 2 külön hozzászolasban irom le a két külön procim/alaplapom es a problémákat.

Tehát adott egy Abit KG7 lap, ThunderBird 1333 Procival, 266-os Hunday chipes rammal.
Alapban 133 as FSB-n megy, 10x szorzóval. Tuningolni próbáltam, mivel sajnos nincs keret egy új alaplap / proci kombinációra.Minimális FSB húzás mellett is kiakad, el sem indul. Az alaplabi beallitasaiban nem talaltam olyan beallitast, ahol be lehetne allitani a DDR/FSB arányát.
Ha a szórzót emelem, akkor az ADSL kapcsolatomat nem tudom beizzitani, mert nem mukodik a hálókártyám:P
Tovább emelve a szorzót, egyszeruen nem tudja olvasni a vinyot, az IDE osszeszarja magat. Vagy kiirja hogy nem tudja olvasni, vagy az Xp bootolasa kozben , hogy nem tud olvasni ilyen meg olyan filet.
Összességében 1 hz-t sem tudok huzni rajta ugy hogy a gép használható maradjon. Segitsetek ! Vegyek uj alaplapot, aztan mikor lesz rá lé, hozzá procid és abban talán tudom huzni ezt ? Vegyek uj ramot ?

(#2) joysefke válasza Umbrella (#1) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem ismerem azt a lapot, de tb1333 at alig alig lehet huzni.
Vegyél inkább egy XP1700+-t ez olcso, NAGYON huzható (nem biztos hogy sokat enged a lapod huzni, nemtom mennyire tuninglap) és késöbb vehetsz hozzá rendes alaplapot...

(#3) joysefke válasza joysefke (#2) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Persze az is lehet, hogy a RAMod a korlátozótényező, és az nem akar 133 fölött menni (állitsd a ram időzitést rosszabbra, és akkor talán tudsz emelni fsb-t)

(#4) Umbrella


Umbrella
tag

Natehátakkor.

A másik dolog, hogy hogy nem, nalam ragadt egy Abit BD7-II (DDR-es), és egy P4 1.6 Ghz-s proci. Ebben szinten 266 os DDR van, ''ET'' feliratu chipekkel (eh :))

Remelem nem irtam nagy butasagokat, es ha megis nézzéterk el nekem, lami vagyok !

(#5) Pacák válasza Umbrella (#4) üzenetére


Pacák
senior tag

A bibi az, hogy intel procikon szorzót nem tudsz állítani, gyárilag zároltákegy szorzóra. Marad az fsb tuning, processzor magfeszültség emeléssel támogatva. Alapelv, hogy corefeszültséget az alapértékhez képest max 10% -val emelünk, P4 -nél pláne. Nem tudom nálad mennyi az alapfeszültség, de mondok egy példát: a kisebbik konfigomban a celeron 850 -es alapfesze 1,75V, ezt max 10% -val tehát 0,175V -val emelhetem: így az elméleti maximum 1,975V, ennyit adhatnék tuningnál a procinak, ha a beállításoknál támogatja ezt a feszültséget az alaplap biosa. :) Sok sikert! :)

Nuclear launch detected

(#6) Umbrella válasza Pacák (#5) üzenetére


Umbrella
tag

Ezzel tisztaban voltam, és adtam is neki plusz feszkót, eloszor +5%-ot, majd +10- et (az alaplapon szazalekosan van allitasi lehetoseg).
A helyzet valtozatlan maradt. A probléma épp az, hogy az fsp egyszeruen nem megy 127 fölé , ami szerintem nem egy természetes jelenség.
Bár mint mondtam amarőr vagyok,de a ''nagyok'' azt mondták hogy nekik bizony megy 2,7 en az 1.6 os P4 vizhutéssel, és hogy alap hutessel is fog menni 2,4-en, de legalabb 2,1-en. Namost ehhez kepest ez a ~1.9 Mhz bakfitty :D

Lehetséges hogy nem a megfelelő embert kérdeztem ircen ? :P

(#7) Umbrella válasza Umbrella (#1) üzenetére


Umbrella
tag

Több helyen is linkeltétek más témákban a http://www.cpudatabase.com oldalt , így lecsekkeltem.
Rá kellett jönnöm, hogy AMD-nél fsb tuning eléggé esélytelen.

bár ezt azert meg kell emlitenem :

AMD T-Bird 1333
Speed Volts
2356 3.00 : Cooled with liquid nitrogen, cpu core temp -192C

:DD
Eh :PP

(#8) pilóta válasza Umbrella (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Milyen az az 1,6-os proci? Ha willamette, akkor ne is álmodj magasabb fsb-ről, ez így is fantasztikus eredmény...
Ha northwood, akkor ez egy átlagos tuning (bár nem tudom mióta 1,9 a 16x127, mert az több, mint 2 giga), szoktak menni 2,4-en de az csak mese, hogy mindegyik, főleg, ha a korai szériából való.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) westlake


westlake
félisten

nekem is megy 2.8 ghz-n az 1.6-os procim, persze vizhutessel.
meg 1.8 volton.

Play nice!

(#10) Umbrella válasza pilóta (#8) üzenetére


Umbrella
tag

Elnezest, hajnal van, annyi orajelen probaltam hogy mar belekavarodok. a ma éjjelt ezzel töltöttem :)

(#11) Umbrella válasza pilóta (#8) üzenetére


Umbrella
tag

Elnezest, hajnal van, annyi orajelen probaltam hogy mar belekavarodok. a ma éjjelt ezzel töltöttem :)
Egyébkent sajna willamette...

(#12) pilóta válasza Umbrella (#11) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor ennyi a vége, szerintem állítsd be 120-ra, akkor tuti stabil lesz, és elégedj meg ezzel, amíg nem tudsz gyorsabb procit/alaplapot venni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) peterqe válasza westlake (#9) üzenetére


peterqe
aktív tag

Megsúgom, nekem 2,89-en megy léghűtéssel :DDD (zalman 7000 Cu)

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#14) westlake válasza peterqe (#13) üzenetére


westlake
félisten

hurra,hurra,hurra
megvertel.....

Play nice!

(#15) Raymond válasza Umbrella (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Abit KG7

Ez egy AMD(Northbridge)/VIA(Southbridge) alaplap. Nem nagyon birja a magas (nem standard) FSB-ket.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) gabe_


gabe_
őstag

:(
Akkor asszem én sem próbálkozok a tuninggal. ( 1,6 willemette )

Sovány szakácsban sose bízz!

(#17) Umbrella válasza Raymond (#15) üzenetére


Umbrella
tag

Köszi, legalabb tudom hogy ne nagoyn probalkozzak :)

(#18) peterqe válasza westlake (#14) üzenetére


peterqe
aktív tag

Tudom, hogy surmó komment volt... :(((


...De olyan jól esett :C :C :C

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#19) westlake válasza peterqe (#18) üzenetére


westlake
félisten

neke mar nem annyira:DD

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.