Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wolfy_


Wolfy_
tag

sziasztok

nemreg kerul hozzam egy p1 gep, probaltam bele eletet lehelni, keves sikerrel.
szetszedtem teljesen, alaplapban csak poci es memoria van. elindulni elindul, a biosba be lehet lepni, lehet allitgatni a dolgokat, viszont ha nem lepek be, akkor memory check utan megall es nem megy tovabb. [link]

van tippetek, hogy mi lehet rossz? mert ebbol en nem tudtam rajonni. biost valahogy flash-elni kene (masik gepben)?

amugy a lap egy pcchips m571-es.
elore is koszi a hozzaszolasokat

(#2) Yaye válasza Wolfy_ (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Első körben betölteném a biosban a ''failsafe defaults'' beállításokat, rákötném a lapra a hangszórót hogy halljam a postolás hangjait és lehúznék minden meghajtót (floppy-cd-hdd), hogy csak a tök kopasz lap+vga+cpu+memó legyen. Ha szerencséd van, akkor HDD-probléma (én erre tippelnék elsőnek, a memócsekk után az IDE auto-detect szokott jönni, úgy néz ki ott akad el)). Ha nincs rádugva semmilyen meghajtó, akkor van rá sansz hogy a csipogásokból kitalálható a hiba oka.

(#3) Sunzi válasza Wolfy_ (#1) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Valószínű, az alaplapon levő elem is lemerült, érdemes kicserélni....

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4) Printszkrín válasza Wolfy_ (#1) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Milyen vinyó van rákötve?
P1-ek 8 gigásnál nagyobbat nem igen láttak.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5) Wolfy_ válasza Yaye (#2) üzenetére


Wolfy_
tag

igen, semmi mas nincs a lapon, csak proci, ram meg billentyuzet. tehat hdd az kilove.
a speaker-t radugtam a lapra, de egy mukk sem jon ki belole (masik gepben jol mukodott).
amugy az ide check-ig latszolag el sem jut (akkor sem mikor volt radugva vinyo/cd), meg akkor sem jo, ha letiltom oket a biosban...

(#6) Wolfy_ válasza Sunzi (#3) üzenetére


Wolfy_
tag

az elem az szerintem okes.
legalabbis amikor benne van akkor semmi gond, viszont amikor kivettem, akkor a bios szepen alapra allt.

(#7) Wolfy_ válasza Printszkrín (#4) üzenetére


Wolfy_
tag

alapbol 1 gigas vinyo volt rakotve, de most probalgatasnal nincs rajta semmi, ahogy azt irtam is, csak memo meg proci.

(#8) Printszkrín válasza Wolfy_ (#7) üzenetére


Printszkrín
senior tag

P1-en, ha bios reset volt, (kivetted az elemet) akkor a vinyót újra
fel kell ismertetni vele.
IDE auto detect. állíts be újra mindent a biosban, és próbáld újra.
Ha nem vagy biztos benne, hogy mit állítasz, haj mindent default-on.
Valamit látnia kell, flopyt, vagy vinyót.
Ja és légy türelemmel.
Ez az IBM proci nagyon lassú. :D

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#9) Wolfy_ válasza Printszkrín (#8) üzenetére


Wolfy_
tag

igen, tudom hogy fel kell ismertetni vele a vinyot. :)
ellenben ha nincs rajta vinyo, akkor is el kene jutnia addig, hogy ''non system disk error''.
de vinyoval is megall, ime: [link]

a proci meg csak nem annyira gyenge, hogy 3-4 perc alatt sem bir tovabblepni :D

[Szerkesztve]

(#10) t_ferenc válasza Wolfy_ (#9) üzenetére


t_ferenc
őstag

itt valami vinyós bibi lesz a kép alapján. próbáld másik vinyóval, vagy csak floppyval. hátha.

if you fall seven times, stand up eight

(#11) Wolfy_ válasza t_ferenc (#10) üzenetére


Wolfy_
tag

de vinyo nelkul is tovabb kene mennie ennel, es nem megy...
valamint a vinyo masik gepben tok jol mukodott.
szerintem az alaplap/bios kornyeken lehet a problema, csak azt nem tudom hogy pontosan micsoda...

(#12) Wolfy_


Wolfy_
tag

hmm, senki ne mozduljon, most csinalt valamit! :)
radugtam egy floppy meghajtot, es most eljotott ''valami non system disk'' dologhoz.
mondjuk kozben kiiirt egy olyat boot alatt, hogy ''INS pressed''. pedig ugy tudtam hogy ez overclock-olasi dolgoknal szokott segiteni, ez meg szerintem nem volt a baj, de mind1.
varialok kicsit hatha meggyogyult. :)

(#13) Wolfy_ válasza Wolfy_ (#12) üzenetére


Wolfy_
tag

ejj, most meg megint fagy, pedig nem valtoztattam semmit azutan hogy tovabbment...
(nem tetszik nekem ez a nem determinisztikus hiba...)
de a floopy drive-ot lecsekkolja, ha bekapcsolom a biosban, utanna viszont fagy. ctrl+alt+del sem segit. mikor ment, azelott sikerult ugy is ujrainditani parszor, most megint csak reset...

(#14) EQMontoya


EQMontoya
veterán

1 kérdésem lenne... mi a jó büdös riskának Neked 1 p1-es? arról nem is beszélve, hogy ha azt az időt munkával töltöd, amit tököltél vele, kerestél volna annyi pénzt, hogy veszel belőle 1 p2-t :D

Same rules apply!

(#15) Csaba_20_ válasza Wolfy_ (#13) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Próbálj ki egy memória cserét. Állítsd be kézzel a winchester adatait. Minden egyéb IDE helyet is ismertess fel!(PS,SM,SS) Húzd le a floppy-t, vedd ki a BIOS-ból is.

Jó öreg Philips monitor. :DDD

(#16) Wolfy_ válasza EQMontoya (#14) üzenetére


Wolfy_
tag

nem mukodott, ezert megkaptam. es ha mar megkaptam, akkor szeretnem gatyaba razni. :)
amugy most mar boot-ol floppy-rol viszont a vinyora i/o errort dob, es az fdisk particiokat sem lat. ami erdekes, mert rack-ben masoik gepben tok szepen latszott. erdekes dolog tud lenni ez a szmitastechnika...:)

(#17) Csaba_20_ válasza Wolfy_ (#16) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A ''nem működött'' mit takar pontosan? :F

(#18) Wolfy_ válasza Csaba_20_ (#17) üzenetére


Wolfy_
tag

azt, hogy nem volt hajlando bebootolni, hanem fogta, es a linkelt kepen lathato allapotban kifagyott. [link]

legalabbis en ezt lattam rajta, akik hoztak (anyam munkatarsnojeek), azktol nem volt semmi infom rola.

[Szerkesztve]

(#19) Csaba_20_ válasza Wolfy_ (#18) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Várj...sokáig...hátha történik valami. Vagy próbálj meg memóriát cserélni.

(#20) Wolfy_ válasza Csaba_20_ (#19) üzenetére


Wolfy_
tag

szerintem most a vinyot fogom majd tesztelgetni, mert probal rola bootolni, de igen ritkasan kerreg (bar lehet hogy ha alvas kozben bekapcsolva hagyom, reggelre csinal valamit :D). kozben az sd ramot kicsereltem edo-kra, szoval az tuti nem gond.

viszont az tovabbra is rejtely marad, hogy vinyo es floppy nelkul miert fagyott csontra boot kozben...

koszi mindenkinek a tamogatast azert. :)

[Szerkesztve]

(#21) Nimda válasza Wolfy_ (#20) üzenetére


Nimda
addikt

Az én p1-es gépem se volt hajlandó addig bootolni,amig rá nem kötöttem párhuzamosan a vinyóra egy optikai egységet...

Ezek a régi gépek okoznak meglepetést,nem könnyü feléleszteni öket...sok szerencsét...;)

(#22) Wolfy_ válasza Nimda (#21) üzenetére


Wolfy_
tag

koszi, epp most is probalkozok meg.
reggel hajlando volt bootolni, csak a vinyorol nem tudott olvasni. volt hogy a particiot sem latta, volt hogy azt igen, de meghajtokent mar nem. most epp megint nem akar bebootolni.
remelem sikerul kibogozni a vegere hogy mi a gond. :)

(#23) Wolfy_


Wolfy_
tag

vegulis ugy nez ki, hogy egy ''clear cmos'' megoldotta a dolgokat.
ugyhogy most szepen siman bootol a kicsike. :)

(#24) Printszkrín válasza Wolfy_ (#23) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hála a jó istennek! :D
Már épp készültem rá, hogy szerzek egy másik lapot neked, csak ne töltsd az
idődet ezzel.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#25) Wolfy_ válasza Printszkrín (#24) üzenetére


Wolfy_
tag

ugyan, amugy is vizsgara kellett volna tanulnom, ha nem ezt csinalom...:D
de holnap ugy tunik mar semmi nem ment meg ettol. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.