Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Ozaki hm-q3 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Hallotta valaki már menet közben? Szvsz kinézetre, hangerőre tuti...
[L]http://www.ozaki.com.tw/global/modules/showroom/item.php?pID=9[/L]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) kizo13


kizo13
tag

Én nem hallottam, de szerintem ár/teljesítményben nem veri meg a Genius SW Home Theatre-t. Én arra esküszöm.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#3) emvy


emvy
nagyúr

Jajjj.

Olvass fórumot, keresd meg, hányszor írtam már le, hogy teszteltem ezt a hangszórót, és a végeredmény (keress utána, vagy valaki írja be...)

while (!sleep) sheep++;

(#4) Flashback válasza emvy (#3) üzenetére


Flashback
addikt

Nekem nem kell semmi extra infó csak annyi hogy jó-e vagy nem?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5) Flashback


Flashback
addikt

Már megtaláltam! Hát akkor nem ilyet veszek...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6) Hullócsillag válasza emvy (#3) üzenetére


Hullócsillag
csendes tag

Kedves Emvy

Hozzászólásod (bár látom régi játékos vagy) nélkülözi a pártatlanságot. Azt mondod tudod miért rossz az Ozaki. Na miért? Ne mond, hogy már leírtad, sok mindent leírtál ami egyenesen nem igaz.
Szerintem éppúgy hangulatkeltő vagy, mint az a hazug, aki Ozaki szervízesnek adja ki magát, miközben valószínűleg soha nem látott Ozakit belülről. Esetleg ha leejtette hazafelé menet (ez pl. tipikus ''hibája'' a hangfalnak). Várom korrekt, lehetőleg kultúrált válaszod.

x xxx (mer doktor vagyok)

(#7) Viktor77 válasza Hullócsillag (#6) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt én is írtam már neki, de hiába. Pedig nekem is Q3-am van, és sztem nagyon állat. Haveromnak Geniusa van, na azt simán leszólja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) biker válasza emvy (#3) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem TE használj keresőt, és mutass rá, hol írtad le

ÉN használtam, mert érdekel.

a kereső szó: ozaki
találat: 7 topik

ebben összesen 4 vagy 5 emvy féle szólás van, mindben csak azt mondod: ezerszer leírtam szar, keress rá.

DE mégis hol írtad le? mert hát biza szánombánom, de kereső qrvára nem mondja meg hogy hol
komolyan érdekel, mer ta legtöbb lap/cikk azt írja, az ozaki az egyik legjobb ár/érték arányú a piacon.
és vétel előtt állok...

bizony tesztben meg a 6ezres gagyikaki dotodot hangfal volt nálatok, azt is megtaláltam, de abból az egyből hagy ne írjuk le az egészet!

Várom megtisztelő válaszod, ami tartalmazza a kért információt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) emvy válasza Hullócsillag (#6) üzenetére


emvy
nagyúr

Szia Hullócsillag.

A pártatlanságot nem tudom, miért nélkülözném, nem érdekem semmilyen márkát lehúzni vagy felemelni, mindössze azt szerettem volna néhányszor kifejteni, hogy adott pénzért mi az, amivel legjobban jár a kedves user. De természetesen mindenki azt vesz, amit jónak érez.
De örülök, hogy ezért a hozzászólásért beregisztráltál.


''Te hülyegyerek.
Életedben nem voltál ''Ozaki szerviz''. Belelógott a kezed a bilibe? Mit beszélsz itt olyanról, amihez közöd nincs. Ismerlek jól, de jó ha tudják mások is a Fórumon, hogy szenvedélyes hazudozó vagy, így talán helyére teszik a hozzászólásaidat.
Ha esetleg gondod van a hozzászólásommal, szívesen elmagyarázom személyesen is. ''

Ez a másik hozzászólásod. Örültem a szerencsének.

Ja, és azt írod, hogy ''sokmindent leírtál, ami egyenesen nem igaz''.
Idézz vissza, kérlek, ne csak dobálózz.

while (!sleep) sheep++;

(#10) emvy válasza biker (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát biker, meglehetősen a bögyödben vagyok, legalábbis a hozzászólásaid azt mutatják, biztos van okod rá.

A jelenlegi keresővel persze nem lehet megtalálni, de aki olvassa az ilyen irányú topicokat, az emlékezhet rá, hogy valóban legalább 6-7-szer már leírtam.

''komolyan érdekel, mer ta legtöbb lap/cikk azt írja, az ozaki az egyik legjobb ár/érték arányú a piacon.''

Az ozaki nemrég tesztgyőztes lett egy nyomtatott lapban, ez biztos. Abban a tesztben az NXT-panellel ellátott Philips hangszórónak is nagyra értékelték a hangját. Innentől fogva ez számomra nem teszt, hanem fizetett hirdetés.

Az Ozaki cuccai igen jól néznek ki. Emiatt amikor megjött a Prohardverbe a Q3 és a másik (talán B5, de nem biztos), elég pozitívan álltunk hozzá. A többiek voltak épp a szobában, amikor bekapcsoltuk, én azt hiszem, épp kimentem. Ezek után - én még nem mondtam semmit - az egyébként nem audio érdeklődésű, de már a többi PC-s hangfalat részben hallott kollegák egyből azon a véleményen voltak, hogy többet ide - ez a típusú - Ozaki nem jön, mert egyszerűen nincs értelme foglalkozni vele.

Elküldöm neked emailben a júniusban írt, de vmi miatt (nem tudom miért) meg nem jelent Ozakis bemutatót. Ha szeretnél Ozakit venni, tedd, de szerintem van, amivel jobban járnál - ha gondolod, tudok javasolni.

Egyébiránt pakold egymás mellé pár másik cuccal (Altec, Logitech, Yamada, amit akarsz), ha nem hallasz minőségbeli különbséget (nem feltétlenül hangerőbeli különbséget), akkor lehet megvenni.

while (!sleep) sheep++;

(#11) emvy


emvy
nagyúr

Ja, és biker: ha jól tudom, foglalkozol elektronikával. Egyszerűen le lehet szedni az Ozakik frontlapját, nézz rá a megépítésre.

while (!sleep) sheep++;

(#12) Kígyó válasza emvy (#10) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hi! Látom rájöttél, hogy nem H5! :))
Most már én is kezdek kíváncsi lenni ezekre az Ozakikra, mert rajtad és Sefteren kívül szinte mindenki isteníti őket. Ez feltűnt? Nekem iszanyat furcsa. :(

(#13) keopsz válasza Hullócsillag (#6) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

kedves hullócsillag!

nomen est omen, mondaná a latin, ha elolvas téged.. nos, emvy nem csak régi játékos, hanem ''a prohardver füle'', hangcuccosok kapcsán mindeddig ő volt itt a hangadó. aki egyébként már majdnem villamosmérnök, mellesleg épp elég tapasztalata van a témában (saját hangfal építése, sok éves rajtalevés..), és füle a témához, h lehessen vmi abban, amit ír/mond.

a pártatlanság pedig nem ide való, h ki-kire szavaz mellékes..

másképp NEM értelmezhető a beírásod, no comment kategória, ha nem haragszol.

nem értem, milyen alapon kezdesz hőzöngeni, h pártatlanság, meg hangulatkeltés.

SAJNOS készült az emlegetett ozakiról is cikkünk, de a disztri inkább lebeszélt minket a kirakásáról. (meggyőzni a hangfal igazáról még ő sem tudott..)

egyszerűen nem volt jó. amiket teszteltünk, köztük nagyon hasonló áron SOKKAL jobbakat találni.

de mert minden márka hibázhat, mi nyitott (fülűek) vagyunk a következő sorozatokra. a most futó viszont tényleg nem ütötte meg a ph-s mércét. ezvan.

cantante di sampietrini

(#14) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Én csak azt nem értem, hogy miután a Pulsar speciel pont régi és jó partnerünk, szponzorálja az oldalt, miért lenne érdekünk egyáltalán lehúzni az Ozakit? Ha istenítenénk, akkor legalább ránk lehetne kenni (jogtalanul), de így még egy sunyi PH!-t feltételezve sincs értelme az egésznek...

Szerintem törődjetek bele, hogy egyszerűen csak azt írjuk le, amit tapasztalunk. Ez a dolgunk, ezt csináljuk 3 éve :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Kígyó válasza Parci (#14) üzenetére


Kígyó
senior tag

''miért lenne érdekünk egyáltalán lehúzni az Ozakit?''
Ezt én nem tudhatom. Csak furcsállom, hogy csak emvy és Sefter húzza le.

(#16) Parci válasza Kígyó (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Fel sem merül benned, hogy TÉNYLEG azt írjuk, amit hallottunk?! :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) wipes


wipes
senior tag

Nekem volt ozaki 5.1-em (b5) a hangerejével nincs semmi gond, ami zavaró volt benne:
- ki-bekepcsólásnál jókora ''durranás''
- nagy hangerőnél kopogott a mély
- alapzaj, ha csak be volt kapcsolva, és nem szólt semmi, hiába vettem le a hangerőt is

Philips acoustic edge kártyával használtam, összességében nem volt rossz.
Összehasonlítási alapom nem nagyon van, mert ez volt az egyetlen 5,1-es hangrendszerem, de lényegesen olcsóbb, mint a hasonló teljesítményú full fadobozos rendszerek. (Legalábbis én 40e alatt nem láttam mást)

Zenét hallgatni azért a régi 2.1-es Altec lansing 451-es jobb volt. :)
De házimozihoz megvenni sztem tökéletes.

(#18) Kígyó válasza Parci (#16) üzenetére


Kígyó
senior tag

De, felmerült. :t Ebben az esetben nem lehet, hogy belefutottatok egy hibás darabba? Vagy valami nagyon yo rszt hallgattatok előtte, és csak ahhoz képest tűnt sz*rnak? (na yo, ez csak félkomoly)
A félreértések elkerülése végett ismétlem: nem hallottam még Ozakit, lehet tényleg gyengék. Csak azt nem értem, akkor hogy lehet, hogy eddig csak elégedett tulajjal találkoztam itt.

(#19) emvy válasza Kígyó (#18) üzenetére


emvy
nagyúr

Tipikus user mentalitás miatt hallhattad, akár. Ha valaki megveszi, utána úgy gondolkodik, hogy nekem az van, ezért mindenkinek azt mondom, hogy az a jó, akkor is, ha nem igazán (kognitív disszonancia :P).

Előtte kb. 25 pár PC-s hangfalcuccot hallgattunk meg, ehhez képest mondom az Ozakiról azt, amit mondok. Ja, és kizárt, hogy három hibás darabba belefutottunk volna.

while (!sleep) sheep++;

(#20) biker válasza emvy (#10) üzenetére


biker
nagyúr

nem, nem, nem vagy a bögyömben, csak egyszerűen NEM találtam semmit arról, amit írtál.

sem azt a cikket, amit elküldtél mailben, sem azt a topikot, ezért mondtam, próbáld már megkeresni a keresővel, ha már ajánlgatod.

én VA303-at vennék nővéremnek, nem homme-t, és egyelőre papíron, és kinézetre messze jobb kellene legyen mint más 11ezres cucc.
mert lehet jobb a crative p380, de ugy néz ki a satellitje mint egy Levi's hangfal a kínain.

igen, elektronikával foglakozom, de megvétel előtt a boltban nem szeretnék, ha szétszedném, ezért kértelek, küldj vagy írj valamit.

egyébiránt én csak annyit kérdeznék, ennyi pénzért van e jobb?
nem kicsivel töbért, ennyiért.

ugyebár ár/érték viszony szerint kell nézni, ha ennyi van.

mert lehet az MLI jobb, ha nincs rá keret :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) biker válasza emvy (#10) üzenetére


biker
nagyúr

tényleg, amugy asszem jó 4-5 hónapja, hogy utóbb összeszóltunk valamin.

ezen a 2 eseten kívül nem tudok semmiről.

ennyire a szívedre vetted? pedig csak vita volt, ettől még ha este összefutottunk volna valahol, egy sör mellett megbeszélhettük volna.
semmi komoly ártó szándék nem vala bennem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22) Hullócsillag válasza emvy (#9) üzenetére


Hullócsillag
csendes tag

Szia emvy

Már máskor is regisztráltam nálatok, de pár elvakult (kultúrálatlan) tag kellően elriasztott a fórumotoktól. Én érvekkel szoktam harcolni nem oktalan gyalázkodással.
Ezek után furcsa lehet a ''Te hülyegyerek.'' Erre is van magyarázat. Ha valaki hazudik, azt nem fogadhatom el SEMMILYEN fórumon. Akinek írtam tényleg hazudik, soha nem járt az Ozaki szervízben, egyszerűen azért, mert nem is ért hozzá. Másodsorban te tudod, hol az Ozaki szerviz? Mert Ő biztos nem. Kiálltál valaki mellett úgy, hogy az ő állítását nem ellenőrizted, csak az én hozzászólásommal van gondod. Ez főleg tőled nem átgondolt.
Véleményeddel úgy vagyok, hogy....ööö... fura. Kicsit utánanéztem az Ozakinak. A hangfaluk tesztgyőztes lett a Chip-ben, a Computer Panorámában és a PC Worldben. Érdekes nem? Igaz, a Magyar PC Magazinban nem nyert, de azért ez csak nem lehet ellenérv! Tisztelem a tudásod, de talán túl szubjektív volt a megítélésed/megítélésetek. Vagy minden lapnál süketek v. korruptak dolgoznak kivéve Prohardver?
Még vannak érveim, ha marad a kedves stílus, szívesen kicserélném veled.



x xxx (mer doktor vagyok)

(#23) Hullócsillag válasza keopsz (#13) üzenetére


Hullócsillag
csendes tag

Kedves RI/OS_bot

Örülök, hogy hozzám hasonlóan rendelkezel latinos műveltséggel. Hogy előcibáljak egy mondást én is: Pecunia non olet, de azért jó ha odafigyelsz rá, hogy miből van és mire költöd.
Talán azt is vizsgálnotok kéne, hogy miért a piac egyik legnépszerűbb terméke az Ozaki. Az irodalomban is vannak nívós és vannak sikeres ''produktumok''. Ha valami ''csak'' sikeres, az még nem feltétlenül szemét, sőt akár közpesen jó is lehet. A Prohardvernek el kell gondolkodnia azon, hogy vajon helyes e, ha követve az eddigieket elszakad a valóságtól és nem az emberek pénztárcáját, hanem kizárólag az innovációt nézi (ld. P4 hűtők tesztje).
Az átlagolvasót az is érdekli, mi a legjobb kompromisszum (ár/érték arány).

És ha észrevetted, még egy szót sem szóltam arról, vajon tényleg jó e az Ozaki...

x xxx (mer doktor vagyok)

(#24) emvy válasza Hullócsillag (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

Tényleg akarod tudni, mit gondolok a chipes tesztről?

Hát azt, hogy azt a tesztet vagy megvették, vagy tökéletesen botfülű a teszter. Sajnos ezt kell mondjam. Szerinted az Ozaki jól szól? Szívesen találkozhatunk, ha tudunk valahogy szerezni egy Ozaki Q3-at mondjuk, és mellérakunk néhány más, hasonló árkategóriájú rendszert. Hívunk mondjuk 5-8, szerinted és szerintem pártatlannak mondható embert, aki ért az audióhoz. Biztos vagyok benne, hogy egyikük sem fogja jónak találni az Ozakit.

A megítélés nem szubjektív, falra mászom, amikor valaki a hangot szubjektívnek nevezi (egy bizonyos minőségi kategória alatt).

Én továbbra is fenttartom, hogy Ozakit senkinek, soha nem ajánlok, legelábbis a mostaniak közül nem.

while (!sleep) sheep++;

(#25) emvy válasza Hullócsillag (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

Még valóban nem mondtál egy szót sem az Ozakiról, de:

ha van 30000 forintért egy termék, ami SZÉGYENLETESEN GYENGE, akkor az nem lehet ár/érték arányos, mert rossz. (bocsánat).

Azt egyszerűen nem érdemes megvenni. Mert még valaki azt hiszi, jó hangot hall.

while (!sleep) sheep++;

(#26) Hullócsillag válasza emvy (#25) üzenetére


Hullócsillag
csendes tag

A Q3-at emlegetted, de a B5-ös sokkal népszerűbb. Nem hiszem, hogy jól látnád a dolgot, mert a hang véletlenül tényleg szubjektív (akárcsak a művészet). Ez azért is így van mert tudjuk, mindenkinek más a hallható hangok tartománya. Van kinek a mélyebb, másnak a ciccegő hangok tetszenek. Legtöbbször ezért a mérési adatok döntenek (pl. autóhifi - hangnyomáspróba v. száraz adatok összevetése egy tesztben), más esetben viszont bizony a szubjektivitás.
Elfogadom, hogy a Prohardver (és Te) nem szimpatizáltok az Ozakival. Te elfogadod, hogy HÁROM szaklap és rengeteg ember szimpatizál vele és elégedett???
Kérlek ne semmisítsd meg mások véleményét, még akkor sem, ha úgy érzed igazad van. Ami neked ''szar'', az másnak tetszik. Nézz vissza a topic-ban, látni fogod.
A ''verseny'' elől nem futok el, de értelmét a fentiek miatt nem látom.

x xxx (mer doktor vagyok)

(#27) rog válasza Hullócsillag (#26) üzenetére


rog
addikt

:)
szerintem ha agyonütöd se fogja azt mondani, hogy jól szól, ha egyszer nem teszett neki. letesztelheti más is, és írhat róla cikket, szeritem még meg is jelenik a ph-n.

ja és kérlek ne semmisitsd meg emvy véleményét, akkor sem ha úgy érzed nincs igaza.

(#28) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Emberek, hagyjuk ezt abba! Nálunk járt egy széria, emvy-nek nem jöttek be, de a többiek, akik hallották, szintén nem tartották jónak. Ettől még az Ozakinak lehetnek mindent elsöprően jó más szériái, az is lehet, hogy a nálunk járt hangfalak voltak bugosak, bármi lehet.

Ne minősítsük az újságokat sem... biztos infó híján veszélyes dolog vádaskodni.

A házigazdákat megkérem, hogy tekintettel a PH! méretére és helyzetére, iparkodjanak némileg kifinomultabb és diplomatikusabb véleményt formálni!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Az a másik, hogy konzekvens ''az Ozakiról'' beszél mindenki, amikor csak termékek vannak, a cég ''lényegtelen''. Flame-példával élve nem az nVidia gyenge, hanem az FX-széria. Lehet, hogy az NV40 mindent megfordít...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) Szalma válasza Hullócsillag (#26) üzenetére


Szalma
őstag

(...Ozaki ennyiért tényleg karcsú. (Zenei ízlésünk nem azonos emvy-ével, ez már kiderült.) Nem a ciccegésről és buff-buffról van szó. Gyenge. Tetszhet esetleg olyan kollégának, aki sohasem hallott walk/discman-nél jobb eszközt. Bár azok is jobban szólnak normális fülessel... De abban igazad van, hogy PC-hez elég lehet.)

Szeretettel:
Szalma

(#31) Szalma válasza Parci (#29) üzenetére


Szalma
őstag

(Háháháhááá...! Az év beszólása... ;] )

Szeretettel:
Szalma

(#32) DDL válasza keopsz (#13) üzenetére


DDL
őstag

''SAJNOS készült az emlegetett ozakiról is cikkünk, de a disztri inkább lebeszélt minket a kirakásáról. (meggyőzni a hangfal igazáról még ő sem tudott..)''

??????????????????????????? Engedtessék meg egy magán velemény ami nem igazán ide tartozik (majd megkeresem a megfelelő topicot). Egy ilyen portálnak/lapnak/oldalnak nem az a feladata, hogy bemutasson dolgokat, és ha az esetleg nem tetszik akkor azt is közzéteszi? Már csak a pártatlanság megőrzése (legalább is annak látszatának megőrzése) miatt is. Vagy egy kicsit fontosabb ok miatt. Az olvasók korrekt, pontos tájékoztatása miatt. Vagy a hitelesség miatt? Mert engedtessék meg nekem, de én eddig nem vettem komolyan egyetlen tesztet itt sem (a nyomtatottak között sem), mert minden szinte tökéletes volt. Talán a PH! ami kicsit kilóg a sorból ebből a szempontból, de ez a megjegyzés negligálja visszamenőlegesen ezen véleményem. Sajnos.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#33) emvy válasza Hullócsillag (#26) üzenetére


emvy
nagyúr

Hadd ne szubjektivizáljuk a hangot. Attól, hogy valakinek a ''ciccegő hangok'' tetszenek, attól még ne állítsuk azt, hogy az jó. Ha valaki leginkább olyan trabanttal szeret mászkálni, aminek lerohadt a teteje például, akkor ha téged megkérdezne egy barátod, hogy milyen autót vegyen, mert ő nincs képben a témát illetően, akkor te azt mondanád neki, hogy vagy egy lerohadt tetejű trabant, vagy egy opel mondjuk; nem tudni, melyik a jobb, hiszen ez szubjektív, van akinek ez tetszik, van akinek az.

A különböző minőségű dolgok tudatlanságon alapuló egymás mellé helyezését én csúsztatásnak érzem.

while (!sleep) sheep++;

(#34) emvy válasza Hullócsillag (#26) üzenetére


emvy
nagyúr

''Ami neked ''szar'', az másnak tetszik.''

A helyzet az, hogy pont ezen akarok változtatni. :D

Persze ezt úgy kell érteni, hogy azoknak az embereknek, akik kevesebbet foglalkoztak az ilyesmivel, próbálkozom valamiféle kiindulópontot adni, hogy ne a marketing formálja az izlésüket.

while (!sleep) sheep++;

(#35) Flashback


Flashback
addikt

Rekesszük be a T-mát! Mert ez már nem az eredeti...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#36) hege56


hege56
csendes tag

Ha valakit érdekel van egy eladó q3-as OZAKI. 1 Hónapos, garanciás és ÁFA nélküli. Tel.: 30/221-85-11

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Ozaki hm-q3 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.