Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nimrod


Nimrod
addikt

Kapott már valaki ösztöndíjjat? Hogy adják azt egyáltalán? Második félév van, de még sehol semmi. Mármint az iskola részéről.

(#2) KovacsUr válasza Nimrod (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Átutalják a bankkártyádra. :) Miért nem kérdezed meg a TO-n?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#3) Nimrod válasza KovacsUr (#2) üzenetére


Nimrod
addikt

Mi az a TO?

(#4) rog válasza Nimrod (#3) üzenetére


rog
addikt

be vagy iratkozva?

(#5) Tompo válasza Nimrod (#3) üzenetére


Tompo
aktív tag

Hűűűű, mióta vagy főiskolás/egyetemista??? TanulmányiOsztály! :DD

(#6) Nimrod válasza Tompo (#5) üzenetére


Nimrod
addikt

Na, a tanulmányi osztállyal törölhetem. Még egy ilyen béna rendszert nem láttam... :(

(#7) Superman


Superman
nagyúr

Vagy külföldi ösztöndíjra gondoltál? :DD

(#8) Nimrod válasza rog (#4) üzenetére


Nimrod
addikt

Be. Lassan az indexet is visszaadhatnák.

(#9) Nimrod válasza Superman (#7) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem is rossz ötlet :DDD

(#10) rog válasza Nimrod (#6) üzenetére


rog
addikt

mar megint nem nagyod fejted ki a problemadat.. feltunt?

pl. milyen iskola, milyen osztondij, nem lenne rossz ha tenyleg varsz valaszt az indito kerdesre..

(#11) Nimrod válasza rog (#10) üzenetére


Nimrod
addikt

Máris, kedves morgó farkas :)

GDF-en érdekelne az iskolától kapott ösztöndíj, hogy hogysmint? Milyen átlaggal, mikortól?

És általánosan is érdekel, mert pl. a honvédségi sulikban úgy'tom, hogy van egy alap ösztöndíj, amit mindenképp kapsz és még azon túl is van, ha elérsz valamilyen átlagot.

Bocsi, Te morgós vagy én meg sajna ilyen. Rövideszű :DDD

(#12) rog válasza Nimrod (#11) üzenetére


rog
addikt

most tenyleg nem akartalak *aszogatni, csak mar nem birtam nezni, mert nem az elso eset volt, hogy 1-2-re kaphattal volna ertelmes valaszt, csak nem volt vilagos a kerdesed. szoval a magam kulonos modjan csak segiteni akartam :)

(#13) Nimrod válasza rog (#12) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem zavar. Színt hozol a forúmba :)

(#14) realist válasza Nimrod (#11) üzenetére


realist
őstag

Gdf ösztöndíj? ez a nap, nem ez a hét poénja...:(

(#15) Nimrod válasza realist (#14) üzenetére


Nimrod
addikt

A GDF már önmagában poén, de tudom, hogy vannak itt GDF-esek, és talán tudnak valamit.

(#16) renegade válasza Nimrod (#3) üzenetére


renegade
aktív tag

Ezz naggyon jóóó!! :DD :DD
viccrovat elbújhat.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#17) The_Tom


The_Tom
senior tag

esetleg felveteli ponthatar nem erdekel, nekem az megvan. :D

Üdv.

Szerintem.

(#18) realist válasza Nimrod (#15) üzenetére


realist
őstag

A GDF nem poén! Csak a GDF ösztöndíj az, hogy is mondjam, nem nagyon szeretnek fizetni...

(#19) Nimrod válasza The_Tom (#17) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszi, már bent vagyok.

(#20) Nimrod válasza realist (#18) üzenetére


Nimrod
addikt

No igen. 3500 Ft félévente jegyzettámogatásra - oszt vedd meg a tanárok álltal írt, amúgy használhatatlan könyveket jóval többért.

(#21) Nimrod válasza renegade (#16) üzenetére


Nimrod
addikt

Jól van, már én is rájöttem. Fáradt vagyok már, na :)

(#22) realist válasza Nimrod (#20) üzenetére


realist
őstag

Jegyzettámogatás a könyveket szokták adni vagy te akkreditáltra jársz?

(#23) Cane válasza Nimrod (#20) üzenetére


Cane
őstag

Ez nekik az üzlet. Saját könyveikből készülj, más nem jó.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24) Nimrod


Nimrod
addikt

Annyit tudok, hogy 7000 FT max. havonta, de mennyinek kell lennie az átlagnak, hogy valamit kapjak?
Fizetni azt nem szeretnek, lehet, de szivatni igen. :(

(#25) Nimrod válasza realist (#22) üzenetére


Nimrod
addikt

Akkreditált - két év, ami lehet, hogy duplázódik, hála egy-két tantárgynak.

Infó-t aki kibírja idegekkel min. egy órán át azt meghívom egy sörre :DDD

(#26) realist válasza Nimrod (#25) üzenetére


realist
őstag

Ok, akkor passzolok az akkreditáltat nem ismerem...:))

(#27) Nimrod válasza realist (#26) üzenetére


Nimrod
addikt

Az is kb. olyan, csak ez két év.

(#28) Cargo


Cargo
tag

Hy. Nemtudom hogy tudna e valaki segiteni. Barátnőm (pesti) a debreceni egyetemre jelentkezett és hát a családja nem igazán jómódú. Valami össztöndíj kéne neki amivel legalább a megélhetést megoldhatná de semmit nem találtunk. Volt egy esély a tanulásra alapitvány de kellemesen elutasították annak fejében hogy nem tudnak mindenkit támogatni. (ami szerintem azért érdekes mert az hogy felvették e az embereket csak 26.án derül ki és hogy felvegyék az embert feltétel volt) Tehát valaki tudna e tanácsolni valamit? Előre is thx.

nothing

(#29) tildy válasza Cargo (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Esélyt a tanulásra ösztöndíjjat csak nagyon minimális egy főre eső összeg után kaphats(talán 20-25 ezer forint?:F)
Régen volt a soros ösztöndíj, ma már nincs.
Én is szegény családból származom, én úgy teremtettem elő a pénzt, hogy az érettségi után az összes nyarat végigdolgoztam. Ajánlom a barátnődnek is.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) zfarkas válasza Cargo (#28) üzenetére


zfarkas
senior tag

Szoctám, bursa hungarica?

Raw Dark Pure

(#31) tildy válasza zfarkas (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Szoctámot majd akkor kap(hat) ha bekerült.
Bursa hungarica kerülettől/helységtől függ, én nem kaptam az egy főre jutó 26-30 ezremre.
Ha kaptam volna is , lett volna havi 3 ezer forint.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) Cargo válasza tildy (#29) üzenetére


Cargo
tag

Ez egy alap dolog de nem olyan egyszerű mert előbb előbb ell kell oda jutni. Nah most koleszt és munkát talál addig is valamiből élni kell. Nah most erre a diákhitel nem igazán megfelelő. 30ezerből elég nehéz megélni egy hónapban és anyukája nem tudja igazából támogatni mert még 3 gyerek van náluk rajta kivül otthon. Ugyhogy nemtudom mit kéne csinálni. Ugy látom ez a bursa hungarica felsőoktatási diákoknak van. De nagyon igy este nem derült ki több számomra.

nothing

(#33) Cargo válasza Cargo (#32) üzenetére


Cargo
tag

Fel

nothing

(#34) tildy válasza Cargo (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondom, nálunk is ennyi volt az egyfőre eső. Megoldottam, az első jópár évet hitel nélkül is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Boyfish válasza Cargo (#32) üzenetére


Boyfish
senior tag

Hi Cargo!
Első félévben szerintem kizárt, hogy bármilyen nem a saját sulijából származó ösztöndíjat kapjon, max. ha határon túli lenne de nem az.
Egyetlen lehetőség szerintem, hogy a saját sulijának nyújt be szociális támogatás kérelmet, nálunk ez a Károlin(KGRE) így megy, ez talán 10-15e ft is lehet bölcsész szakon, második félévtől meg gyúrhat egy jó átlagra és onnan is kaphat 5-20e ft közötti ösztöndíjat, ha több szakos és minden simán megy, de a sulijában biztos adnak felvilágosítást a támogatásokról, főleg a Hallgatói Önkormányzatot kell keresni, mi így csináljuk, remélem tudtam segíteni.

Most jutott eszembe, hogy az önkormányzattól lehet még kérni utazási támogatást, azt hiszem lakhatási támogatást, de csak ha albérletben költözik, emellett havi támogatást, de ahhoz kell lezárt félév, meg kell kérdezni az ő kerületi önkormányzatukat, ha BP-i. Ennyi

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.