Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Oszt az mé' van, hogy újraindul a gép? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) szepi79


szepi79
őstag

A jelenség a következő: Ha már legalább 1 órája játszok (tökmindegy, mivel), aztán kilépek, valamiért a vinyó kattan egyet, a gép újraindul (de a post-screen-nél hallani, ahogy felpörög a vinyó), aztán megy megint.

Volt már azóta win újrainstall (nem emiatt), vinyócsere, tápcsere. (Más gépekben nem csinálja ezt a vinyó)

A konfig :amd xp2000+, asus a7v333, 300W táp (kolink, előtte codegen volt), gef3ti200, maxtor 80-as, ill. 40-es vinyó. a többi nem hiszem, hogy nagyon érdekes lenne.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Helló!

Nekem is csinálta ezt a vinyó egy ideig, mint kiderült egy warez oldalról töltött vírusírtó miatt (nem volt vírusos, utána ellenőriztem rendes, trial vírusírtóval, friss adatbázissal). Szóval emiatt is jelentkezhet esetleg a hiba. A másik tipp: mennyi és milyen ramok vannak a gépben? Nekem pl.: volt egy Kingston PC2100 256MB-os RAM-om, és vettünk bele még 256-ot (PC2100), de nem Kingston-t, és a kétféle RAM miatt már pl.: a Windows-t se lehetett felinstallálni. Haver haverjának ( :D ) meg ugyanígy a RAM-ok miatt: indulgatott újra a gépe. Tehát ezeket nézd át, hátha nincs olyan komolyabb gond a géppel (bár a RAM-csere se a legolcsóbb).

Üdv,

Pistabaaa

(#3) szepi79 válasza Pistabaaa (#2) üzenetére


szepi79
őstag

Az a gép még fényképről sem látott netet (sajna). Ez kilőve. Meg volt azóta újrainstall is.
256 ram van benne. Egészen pontosan ''Mittomén'' márkájú (bocs, majd otthon megnézem)
De ezt csak 2 hónapja csinálja, addig minden jó volt. Tegnap vettem bele tápot, (minden ismerősöm azt mondta, hogy a táppal van gond, ami elég logikusnak tűnt), de nem.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#4) szepi79 válasza Pistabaaa (#2) üzenetére


szepi79
őstag

Ja, és csak 1 db ram van benne.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#5) zsoltee10 válasza szepi79 (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

rendszerszerű az újraindulás? nem véletlenszerű? nyomj egy cmos resetet. ebben a gépben másik vinyó nem csinálja?

(#6) hobizoli válasza szepi79 (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nekem akkor csinalt ilyet a gep amikor a tap elkezdett szarakodni...a szervizben persze nem produkalta 3 ora alatt sem az otthon akar 1-2 percenkenti elofordulassal jelenkezo ''effektet'', de azert vettem egy masik tapot...egybol meg is szunt a hiba:(((:(:O




hobizoli

több drón kell ;P

(#7) szepi79 válasza zsoltee10 (#5) üzenetére


szepi79
őstag

Annyiban rendszerszerű, hogy amikor kilépek, akkor a vinyótól mevonja a feszkót. (Néha (kb 1x hetente) csinálja film vagy játék közben, de ez ritka).
2 vinyó volt már a gépben, mindkettő csinálta, másik gépben meg egyik sem. A cmos reset nem hülyeség... majd kipróbálom, ha hazaértem (most munkahelyen vagyok)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#8) szepi79 válasza hobizoli (#6) üzenetére


szepi79
őstag

OK. tegnap cseréltem le a tápot, de nem használt.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#9) zsoltee10 válasza szepi79 (#7) üzenetére


zsoltee10
addikt

akkor alaplap. nem rendszerszerű teljesen az újraindulás. azt még próbáld meg, hogy a tápcsatit megvizsgálod, hogy rendesen érintkezik-e. sosem lehet tudni, minden eshetőséget ki kell zárni. nyomd egy kicsit össze a molex csatiban lévő ''csöveket''. ha nem a táp, akkor alaplap. sztem.

(#10) szepi79 válasza zsoltee10 (#9) üzenetére


szepi79
őstag

A tápcsatival már elbajlódtam. Azzal nincs gond.
Alaplap? 2 hete járt le a garija... :((:F

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#11) zsoltee10 válasza szepi79 (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

az gáz. :( ide kábelt is kicserélted már?

(#12) szepi79 válasza zsoltee10 (#11) üzenetére


szepi79
őstag

Na, azt még nem. De ha hazaérek, első dolgom lesz. (Azért az csak olcsóbb, mint egy deszka)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#13) szepi79


szepi79
őstag

up

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#14) sequator


sequator
senior tag

talán nem ártana egy memtest86 sem, lehet, h a ram döglődik

Sautia

sequator

(#15) szepi79 válasza sequator (#14) üzenetére


szepi79
őstag

az is megvolt... sajna nem...
de azért mindenkinek köszi...

legalább nem én vagyok (teljesen) hülye, más is csak tippelni tud...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#16) Fred Cactus válasza szepi79 (#15) üzenetére


Fred Cactus
csendes tag

Hasonló szívás panelházban volt már, a földelés nélküli konnektorok miatt. Megfejtés: a radiátorcsőre kötöttük egy dróttal és a hiba megszűnt. Hátha.

Üdvözlöm! Ez a tűzoltóság üzenetrögzítője...

(#17) WolfByte válasza Fred Cactus (#16) üzenetére


WolfByte
tag

Aki megfogja a radiátorcsövet egy rövidzárnál, csúnyán jár :P

(#18) Hatamoto válasza szepi79 (#1) üzenetére


Hatamoto
tag

A procit ugye nem húzod? Rendes feszt kap? Az ASUS Probe szerint mennyit kap?

(#19) raven10011


raven10011
senior tag

Had kérdezzek akkor már, mert a cím pont ideális. A gond anniy, hogy adva van egy régi gép (733MHz), és rajta egy XP. Tök jól megy minden kb egy hétig, aztán onnantól kezdve azt kezdte csinálni hogy amikor aszondom neki Kapcsolj Ki! ő fogja magát kilép a rendszerből és újraindítja a gépet. Semmi nem volt telepítve a probléma jelentkezésének a környékén. HELP, mert nagyon idegesítő! :O

financenewbie.com

(#20) dzsoni válasza raven10011 (#19) üzenetére


dzsoni
senior tag

Chipset drájver fenn van?

(#21) szepi79 válasza Hatamoto (#18) üzenetére


szepi79
őstag

Alap fesz-t kap, a procit nem húzom. Hogy pontosan mennyit, azt nem tudom így fejből, de az nem lehet a gond, mert csak pár hónapja csinálja, és még sose húztam.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#22) szepi79 válasza szepi79 (#21) üzenetére


szepi79
őstag

1,75V a proci feszültsége
Ja, és vírus sincs a gépen.

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#23) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nekem ilyet egy Sagem adatkábel miatt csinálta. Kihúztam, azóta megjavult.

Most azzal a problémával állok szemben, hogy játszok valamivel, kidob a windowshoz. Nem értem, hogy miért. Azóta csinálja ezt, mióta vindózápdétöltem. Meg nem akaródzik neki leállni, elősször mindig az nVidia TwinView okoz hibát, aztán meg sorra kilöki az össze programot, ami fel van telepítve a gépre. Ha windows alapú programot (pölö IE, Opera, Passziánsz) játszok, akkor hibát lök ki az is.

De valszeg egy winreinstall lesz a hibája, de akkor is idegesítő dolog...

w: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Oszt az mé' van, hogy újraindul a gép? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.