Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trabecan


Trabecan
tag

Sziasztok !
Nem találtam ilyen témát, ezért nyitottam :) Rögtön az elején szeretném tisztázni, hogy örökmozgó, mint olyan, a jelen tudomány szerint NINCS ! Ezt én is aláírom :) Nem akarom a fő tételeket, sem a fizikát "kiforgatni" sarkaiból, de találtam pár videót a youtube-on, ami megfogta a fantáziámat. Rögtö hozzátenném, hogy a videók 95 %-a a csalás kategória, (pl. a látható képen kívül, egy irányított ventillátorral "megfújja" a pörgettyűt stb.) de találtam párat, ahol nem jöttem rá a csalásra és ezt szeretném veletek megosztani , beszélgetni róla, hátha ezek nem csalások... Csak olyanok írjanak ide, akik nem teljesen szkeptikusak az "örökmozgók"-kal kapcsolataban. Köszönöm. :) Mindjárt egy egyszerű kis videóval kezdeném. Itt a linkje : [link]
Erről szeretném a véleményeteket kikérni, hozzátéve, hogy a ledes-motoros része nem érdekel, csak a "CD" korong ilyentén való folyamatos megforgása érdekel : lehetséges-e ez ? ( Aki csak a "lényeget" szeretné látni, az kb. 8:30-tól nézze meg...)

[ Szerkesztve ]

(#2) Sati1984 válasza Trabecan (#1) üzenetére


Sati1984
tag

Az ilyen "nyomozzuk, ki, hol a csalás" dolgok engem is érdekelnek, de én abszolút nem vagyok jártas a fizikában (sőt!), úgyhogy nem mondok magára a videóra inkább semmit :D

A legérdekesebb YouTube komment ez volt:

Good video, however that's not free energy, you had to initiate the spin, transferring energy from your finger to the spinner, then the magnets maintain that energy.

Azaz az ujjával kellett elindítania a videóban a csókának, aztán a mágneseknek fenn kellett tartania azt a mozgási energiát, erre alapozva azt mondja a kommentelő, hogy ez így nem örökmozgó... De mondom, én nem értek hozzá, lehet, hogy nem jól gondolkodik.

Nekem a kedvencem a témában amúgy a Museum of Unworkable Devices oldal, ahol rengeteg tökjó örökmozgó van felvázolva, aztán meg lehet nézni a részletes fizikai kifejtést, hogy valójában miért nem működnak :C :DD

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#3) Trabecan válasza Sati1984 (#2) üzenetére


Trabecan
tag

Köszi, ránézek. Ha még tudsz ilyeneket, ne tartsd magadban :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.