Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoty@


Zoty@
tag

Szép jó napot mindenkiNET!
A téma adott aki tud segítsen már, haver kapot egy ilyen írót és nem tudjuk mi müködhet benne, azaz lehet benne akár NEC belső is?:)

Texas HoldEm for ever!

(#2) Zoty@


Zoty@
tag

Valaki tud segíteni?

Texas HoldEm for ever!

(#3) Zoty@


Zoty@
tag

Up! :)

Texas HoldEm for ever!

(#4) erdoke válasza Zoty@ (#1) üzenetére


erdoke
titán

NEC biztosan nem. Talán valami saját kreálmány, mert nem ismerős a vezérlőchip, amire épül. Az is lehet, hogy vmi Samsung klón, mert annak a chipje se ismerős. :D
Jónak mindenesetre nem mondanám.
Egyébként milyen típus? 1603 vagy 1605?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#5) attilam válasza Zoty@ (#1) üzenetére


attilam
őstag

A régi Optorite driveokat az MSI DR4-A íróhoz hasonlították. Talán a két drive ugyanaz, de ezt nem tudom biztosan. Mindenesetre egy Sanyo chip biztosan volt benne, mert ez támogatja a HD-BURN technológiát.

(#6) Zoty@ válasza erdoke (#4) üzenetére


Zoty@
tag

A tipusa : Bővebben: link
Egyébbként valami régi darab................

Texas HoldEm for ever!

(#7) strike-force válasza Zoty@ (#6) üzenetére


strike-force
őstag

én ennyit leltem róla
Bővebben: link

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#8) PPeter


PPeter
addikt

A Sanyo átadta a teljes OEM termékforgalmazását az Optorite-nak, tehát az íróik egy az egyben SANYO darabok.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) strike-force válasza PPeter (#8) üzenetére


strike-force
őstag

akkó' jó tippeltem. :D

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#10) baluka


baluka
tag

Így van, az Optorite Sanyo chipsetet használ az íróiban, a mechanika pedig saját fejlesztésük.
Amúgy OEM változata egy-két Optorite írónak az MSI és a BenQ voltak.

(#11) PPeter válasza baluka (#10) üzenetére


PPeter
addikt

Nemcsak a chipkészlet Sanyo, hanem egy az egyben veszik át a komplett Sanyo írókat. És az MSI 4x-ses és 8x-os írók is ilyen Sanyo meghajtók voltak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) erdoke válasza PPeter (#11) üzenetére


erdoke
titán

Ahhoz képest, hogy a Plextor is SANYO chipeket használ az íróiban, ezek elég szarok lettek, nem?

A legjobb aláírás a héten

(#13) PPeter válasza erdoke (#12) üzenetére


PPeter
addikt

A vezérlochip önmagában semmit nem garantál. Lásd milyen különbözoen irokat lehet készíteni ugyanarra a chipre (Pioneer-NEC írók), vagy nézd meg a BTC 16x-os íróját, ugyanaz a MediaTek chip amire a 12x-es, 16x-os LiteOn írók épülnek, aztán a BTC mégsem tud semmit megírni normálisan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) erdoke válasza PPeter (#13) üzenetére


erdoke
titán

Persze, de jó chip és elfogadható mechanika (és egyéb alkatrészek) mellett főleg a FW-en múlna a dolog. Ezek vagy az alkatrész oldalon spórolnak ki dolgokat, vagy nem tudnak normális FW-t írni az esetleg rosszul összeválogatott alkatrészekből álló írójukhoz.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Zoty@


Zoty@
tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét, legalább ezzel is többet tudok!!!

Texas HoldEm for ever!

(#16) Raymond válasza PPeter (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Az Optorite-ot az MSI ''birtokolja'', ezert ugyanaz a belsejuk es ez az oka annak is hogy olyan MSI stilusu a honlapjuk (nem mindig volt igy) Amikor az en MSI 4x-es meghajtomhoz meg nem volt fent a frissites az MSI oldalan az Optorite-rol toltottem le.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) erdoke válasza Raymond (#16) üzenetére


erdoke
titán

Ez azért is hangzik furcsán, mert az újabb MSI írók BenQ/Philips alapúak lettek. Ami mellesleg nem rossz váltás.

A legjobb aláírás a héten

(#18) Raymond válasza erdoke (#17) üzenetére


Raymond
félisten

Egesz a 12x meghajokig az Optorite gyartotta az MSI-nak a termekeket es az MSI-nak akkoriban tobb mint 60%-os reszesedese volt a cegben. Ez lehet hogy azota valtozott...

Egyebkent az Optorite a ''Brandname'', a ceg maga Accesstek Inc. neven (is) ismert. Olyan ez mint a PC Partner es a Sapphire - az egyik a gyar aki fuvel-faval egyuttmukodik a masik pedig az in-house brand.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19) Zoty@


Zoty@
tag

Hali srácok!
Most eljött az ideje, hogy ráfér egy Frimeware frissítés, csak az agond, hogy nemtom honnan szedjem!
Tudtok segíteni?
Előre is köszönöm: Zoty@

Texas HoldEm for ever!

(#20) Vikky válasza Zoty@ (#19) üzenetére


Vikky
tag

Nézd meg itt: Bővebben: link
vagy itt: Bővebben: link.

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.