Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brummer


brummer
tag

Van valakinek tapasztalata a Chieftec BG sorozatával?

Bruttó 11 e -ért vesztegetik, szerintem eléggé megérheti.

Kicsit gyanús , de meg tudja valaki mondani mi benne az átverés?

Köszi
B.

(#2) fLeSs válasza brummer (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez engem is érdekelne, kinéztem magamnak a BG-02B-B-SL-t



A neten sehol nem találtam bemutatót a házról, így nemtom, hogy milyen belülről.
Kívülről olyan, mint anno bizonyos Compaq gépek, szvsz teljesen korrekt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Toness


Toness
őstag

Ez elég korrekt kis házikó jó árban. Gondolom tápegység az nincs hozzá :)
Ventik járnak hozzá alapból?

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#4) fLeSs válasza Toness (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezek érdekelnének engem is, táp nincs hozzá.
A mustárban lehet most kapni elvileg, hétfőn valszeg veszek egyet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) gyufa


gyufa
tag

Nekem ilyen kell! Kár hogy Mustárban elvből nem vásárolok. Máshol lehet kapni?

(#6) fLeSs válasza gyufa (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egy házra tökmind1 a gari, szal sztem meg lehet venni. Max a venti romolhat el benne. Amúgy vannak más olcsóféle Chieftech házak is, www.chieftec.com

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) salgado


salgado
tag

sztem is megér 11-et!
lehet én is veszek eggyet!
tényleg elég jól néz ki

(#8) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Közben nézegettem a Chieftec oldalát, és valszeg (99,9%) ez a ház a DG-01W alapjaira épül, csak a külseje más.
A DG-01W így néz ki belülről



Annyi a különbség még, hogy a vinyókat oldalról hűti egy 8x8-as venti, illetve a záras oldalon is van két venti, egy 8x8-as és egy 9x9-es.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) salgado


salgado
tag

itt van link:Bővebben: link

(#10) fLeSs válasza fLeSs (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez a belső nemigazán teccik, lehet, hogy mégsem veszek ilyet. A két vinyómat egy oldalsó 8x8-as venti hűti csak, gondolom lósz@rt sem ér, ezenkívül a ház aljában elől van egy csomó üres hely, miért nem csinálták meg hosszabbra a vinyótartó keretet, hogy ne csak 3 vinyó/fdd férjen be a házba. :(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ilyen belsővel már OK lenne.



Valszeg ezt veszem helyette.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) gyufa


gyufa
tag

ez milyen ház?

(#13) fLeSs válasza gyufa (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Antec SX600II.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) salgado


salgado
tag

én nekem akkor is ez a ház jön be nagyon:BG-02B-B-SL-t
eccerűen jó ránézni!
miért van olyan érzésem hogy nem fogok tudni kapni sehol ilyet ennyiért?:F

(#15) fLeSs válasza salgado (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mondtam, a mustárban lehet kapni, legalábbis árlistán van nekik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) salgado válasza fLeSs (#15) üzenetére


salgado
tag

hát akkor 10-én a mistralban a helyem!
lehet hogy még szabadnapot is kiveszek!:DDD

(#17) fLeSs válasza salgado (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azért hívd fel őket előtte.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) TexT-BoY válasza fLeSs (#17) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Nagymester! :))
Nemtudod véletlen Antec plus wiew 1000amg házhoz lehet-e kapni jobboldali oldallapot:DD (amelyik ''zárható'' )ja és teli nem ilyen idióta plexis illetve Dragont lehete kapni (az is jolenne és lefestetném)?

egyébként nekem ez a ház kicsit gagyi beütésü (nem az antec hanem a cimben szereplő)
akkor már 13e Ft-ért a fekete ''kis'' sárkányt venném (bár most nincs a listán)

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#19) fLeSs válasza TexT-BoY (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nemtom, www.google.com. Asse tom, mi az az 1000amg.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) Trak válasza fLeSs (#10) üzenetére


Trak
addikt

2 winyónak miért ne lenne elég egy 8 cm-es venti?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#21) fLeSs válasza Trak (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Elég lenne, ha szemből fújná rájuk a levegőt, és nem oldalról a vinyókereten át. :(
A vinyóimra finnyás vagyok, sok fontos adat van rajtuk, nem szeretném, ha kinyiffannának, mindig 30 fokon járnak, mindig jól szellőző házban voltak eddig.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) Trak válasza fLeSs (#21) üzenetére


Trak
addikt

OK, azt nem láttam, hogy oldalt van a venti... a kép alá már nem néztem:B

Winyódolgot megértem, nekem 2db 9.2 venti csak őket hűti:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#23) MarKoo válasza fLeSs (#21) üzenetére


MarKoo
őstag

Erről csak annyit, hogy nekem 25°C-on is behalt 2 winyóm. :( Az egyik a gépben a másik pedig annyi volt hogy átléptem vele Rebi-hez feltöltta nekem rá a valamit :P és hazahoztam de semmit nem csinált. Pedig nem ütöttem neki semminek, nem hajigáltam. Óvatosan hoztam a kezemben! :O

(#24) fLeSs válasza Trak (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Igaz, ezeken a képeken nem láccik.
Íme:



Vicces...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) fLeSs válasza MarKoo (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sz@r vinyóid voltak. :D
Én megvétel után beépítettem őket a házba, és onnan nem lehet kirobbantani sem őket, a vinyók szvsz nem hurcolászásra lettek tervezve. Ja, és Hitachi 7K250-esekről van szó. ;] :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) MarKoo válasza fLeSs (#25) üzenetére


MarKoo
őstag

Az a 80GB-os amit elhurcoltam, már előtte is szórakozott. A 40GB-os sose volt kivéve. Maxtor volt mindkettő. Most van egy élő Maxtor 120GB-os, de bátyámra hallgatva innentől kezdve Samsungom lesz (már van :) ). Neki 5db 120GB-os Samsung SATA winyó közül egy se szar be a több mint fél év alatt. :U

[Szerkesztve]

(#27) fLeSs válasza MarKoo (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Lehet, hogy én is cserélek Samsungra, mert a Hitachiknak ennyi idő után van egy ilyen sípolós hangjuk... :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) MarKoo válasza fLeSs (#27) üzenetére


MarKoo
őstag

Nah igen, a Samsungnak hangja sincsen. ;] Csak most még tele van DVD-vel ami nincs kiírva. Házi dvd. :P

(#29) fLeSs válasza MarKoo (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egy ideig ezeknek sem volt hangja. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) brummer


brummer
tag

Tahát akkor most végül is milyen szerintetek?

Megéri vagy nem éri?

B.

(#31) salgado válasza brummer (#30) üzenetére


salgado
tag

én szombaton asszem veszek eggyet a fostrálból.
majd elmondom hogy jo -e.
de tul szar nem lehet hiszen chieftec.

(#32) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Én ma vettem egyet, most szerelem bele a cuccost. Majd a végén beszámolok.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) salgado válasza fLeSs (#32) üzenetére


salgado
tag

remélem marad szombatig,nem merem beleélni magam.

(#34) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Nos, ez a ház pont annyit ér, amennyiért árulják. :DD

Kinézetre pont olyan, mint amilyen itt a topikban a képen. :D Nekem tetszik ''élőben'' is, emlékeztet régebbi Compaq gépekre. A fekete előlapos verzió az nem tetszett élőben, képen pedig jól nézett ki.

A ház belseje is olyan, amilyen itt a topikban a képen, kivéve hogy a vinyótartó keret sokkal lukacsosabb, hogy a levegő át tudjon rajta fújni, nem mintha ez számítana, a ház oldalában lévő 8x8-as venti az elhelyezkedése miatt csak 1,5 vinyót tud hűteni, de azt is csak olyan szinten, hogy míg a korábbi házamban a venti szemből fújta a vinyókat 29-30 fokosak voltak, addig ebben 41-42 kb. azonos fordszámú ventivel.

A ház megmunkálása nem túl igényes, elvágtam a kezem két helyen is, az 5.25-ös helyekről az előlap mögötti fémlapot kiszedni elég veszélyes és fájdalmas is.

A cuccok házba beszerelése ''jól'' indult, vesztemre először a vinyókat, CD-ket raktam be, majd az alaplapot, ezzel megszivattam magamat, mert egyes alaplaptartó csavarokat ebben az állapotban már alig lehet becsavarni, a kéz és a csavarhúzó nem fér hozzá. Szerencsétlenségemre utoljára raktam be a tápot, javaslom, hogy ti elsőként tegyétek, majd meglátjátok, hogy miért.

Ezekután a kábelezés egy kész rémálom, nagyon nehézkes úgy elrendezni a kábeleket, hogy azok normálisan legyenek a házban, és ne legyen dzsumbuj, a maradék tápkábeleket én a DVD és a mobilrack közé gyűrtem be, az IDE és a SATA kábeleket épphogy el tudtam vezetgetni. Igazából a vinyóhűsítő venti miatt kell főleg a kábelekkel szenvedni.

A power led kék, a hdd led narancssárga. :D
A két gomb (power és reset) nagyon ergonómikusan olvadnak bele a ''tájba'', jó a tapintásuk is. :D

Mi van még? Beszerelt állapotban elég nehéz a ház, bár ezt már megszoktam, nehezek a beszerelt cuccok is.

Valószínűleg moddolnom kell egy kicsit majd, mert a Chieftec tervezőinek nem volt annyi agyuk, hogy a 4 helyett 6-7 vinyóhelyet csináljanak úgy, hogy azokat szemből egy vagy két venti fújja, helyette beraktak a ház aljába egy buzi 8x8-as ventit, amire semmi szükség, csak porfújó, a friss levegőt a ház oldalán lévő két 9x9-es venti bőven elbírja. Amúgy gyárilag nincs egy venti sem a házban.

Összegezve azoknak jó lehet ez a ház, akik összerakják a gépet, aztán legközelebb X év múlva nyúlnak hozzá. Folyamatos szerelgetőknek nem nagyon fog bejönni szvsz.

Hirtelen ennyi, ha van kérdés, akkor jöhet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) :AMF:


:AMF:
senior tag

Üdv!

Tegnap vettem a mustrában egy Chieftec LBX2B-B-SL-t (15,5k). Nattttyon ZSÍR! Szerintem megéri.

(#36) salgado válasza fLeSs (#34) üzenetére


salgado
tag

és mennyire hangos a kicsike?
2 vinyó jol elférne benne?

[Szerkesztve]

(#37) #90996736 válasza fLeSs (#34) üzenetére


#90996736
törölt tag

szóval akkor a házban hova s mekkora ventiket adnak a cucchoz?

[Szerkesztve]

(#38) salgado válasza :AMF: (#35) üzenetére


salgado
tag

na és ebbe van -e,és hány venti?
mert ha van és a másikba nincs akkor lehet hogy ez tényleg jobban megéri.15.5-ért ,mint a másik 11-ért.

[Szerkesztve]

(#39) :AMF: válasza salgado (#38) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ebben sajna nem volt egy venti sem.

Egyébként hátulra megy egy 12-es venti, az elfordított 6 vinyóhelyet 3 db 9-essel lehet hűsíteni (végre nem a kereten át próbája átpaszírozni a levegőt). Plusz még az oldallapon is van két 9-es hely (egy a procinak, egy a PCI-os cuccoknak tol hideget).

Ja, és rohadt sok hely van benne! Olyan hosszú, hogy a tápkábelek meg az IDE kábelek megfeszültek. (SATA kábelek kellenének, ja meg SATA-s vinyó is :) ) Kényelmesen szerelhető.

Az éleivel nekem nem volt gondom, viszont a kitörhető lemezekkel télleg vigyázni kell.

Ami zavaró: mocskos mód szemgyilkos kék póver-led :((, a vinyó-led narancssárga.

Mi az ördög az a fémgyűrű, amit adtak hozzá?:F? Nem tudta nekem senki megmondani eddig...

[Szerkesztve]

(#40) Grunya válasza :AMF: (#39) üzenetére


Grunya
aktív tag

Lehet, h. hülyeség, de mintha valahol hallottam volna olyat, hogy az a fémgyűrű arra jó, hogy ne keletkezzen mágnesesség? aa vezetékekben ezzel lehet kiiktatni az olyan zavaró jeleket, amelyektől aztán búg a hangkártya. Nagy hülyeséget mondtam?

(#41) Grunya válasza :AMF: (#39) üzenetére


Grunya
aktív tag

Nem voltak a gyűrűn áthurkolva a ház vezetékei, amelyek az alaplapra csatlakoznak? Mert én így kaptam a régi DTK házhoz...

(#42) tr00p3r válasza Grunya (#40) üzenetére


tr00p3r
őstag

nem. ez így van

(#43) Trak válasza :AMF: (#39) üzenetére


Trak
addikt

Ez már egy másik topik szerintem:) Itt konkrétan a 11k-s ról volt szó. Van külön Chieftec topik. Engem nem zavar, csak gondoltam nem ide kell off olni.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#44) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Jut eszembe, a ház megmunkálásával végülis nincs gond, rájöttem, hogy azok a fémlemezek vágták el a kezem, amiket a floppy és a CD-től kell kitörni.
A ház 1ébként egyre jobban tetszik. A ''főoldalon'' ezen is van két 9x9-es ventinek hely (de mivel lyukacsos, így simán be tudtam rakni ide a 8x8-as ventit is!), hátul is van egy 9x9-es ventinek hely, elől pedig választhatsz, vagy abba a tokba teszel 8x8-asat, vagy azt kiveszed, és egy 12cm-est teszel oda.
rájöttem, hogy nagyon jó cuccot lehet ebből csinálni, mondjuk nekem kazán lesz benne, ezért fontos, hogy minél jobban szellőzön, úgyhogy a főoldal felső 9x9-es helyére egy fanductot fogok tenni, ez pont a proci magasságában van.
Elől a keretet ki fogom szedni, beteszek egy 12cm-es ventit, veszek valszeg egy ilyet


ebbe rakom majd a vinyókat, és a 12 cm-es venti pont hűteni fogja ezeket, így a vinyóhűtő 8x8-as ventit kiszedhetem, és a kábelet is el fognak szépen férni, és happy leszek remélem. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) Pompi válasza #90996736 (#37) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

...mekkora ventiket adnak a cucchoz?

fLeSs #34: ''Amúgy gyárilag nincs egy venti sem a házban.''

Feel Good Inc.

(#46) Pompi válasza fLeSs (#44) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ilyen keretet hol lehet beszerezni és mennyiért?

Feel Good Inc.

(#47) fLeSs válasza Pompi (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez jó kérdés, talán TTS hoz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) Trak válasza fLeSs (#44) üzenetére


Trak
addikt

Na most nem teljesen értem, ez saját ház lesz otthoni több winyós, fűtős rendszerhez? Akkor miért alap kategóriás házba rakod?:) Pár ezressel többért vannak jobban szellőző, jobb kialakítású házak.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#49) fLeSs válasza Trak (#48) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Végignéztem az összes Mo.-on kapható házmárka termékpalettáját, és nekem csak ez teccett, ennyi. :)
Most adom el a Thermaltake Xaser II-esemet, nem kell többé nagy batár ház, meguntam, jó gépet akarok, de szolíd házba.
1ébként ez is nagyon jól szellőzik kivéve a vinyókat, de ezt megoldom a lenti kerettel.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) fLeSs válasza fLeSs (#49) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Vagyis volt még, ami teccett, de az nem kapható (Enermax CS-akármennyi, és Antec SX635BII).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.