Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Olcsó gamer konfig (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Emberek! A segítségetekre van szükségem!
És, hogy miért.:
Már két haveromra rásóztak a szemétláda kereskedők 1-1 olcsó gémer konfogot!
Mert ez a két ember lusta volt engem megkérdezni, hogy mi az a celeron...

Az egyik konfig.: (1 éve)
- Celeron 1700MHz
- Geforce2 MX
- 512 SD RAM
:))

A másik konfig.: (most)
- Celeron 2GHz
- Geforce4 MX
- 256MB RAM
:)) (kicsit szaggat rajta a wc3, de azért meg van elégedve vele a gazdája)

Harmadik haverom is szeretne venni gépet, ő sem hajlandó sokat költeni ámítástechnikára, de szeretné, ha a pénzéért használható vasat kapna.
Ház, táp, CDrom, flopi, monitor, lassú vinyó van. Ezen kívül mindent le szeretne cserélni. (Esetleg szeretne egy új vinyót is)

VIDEÓKÁRTYA.: Én erősen sugalmazom neki a Gef3 Ti 200 at vagy a Gef4 Ti4200 at (újan vagy használtan, mind1). És bár énis Radeon fan vagyok, de tudom, hogy vidéken milyen gány kártyákat adnak el 8500LE illetve 9100SE (asszem ez az) címen, szóval jóbb a biztos (bár nem túl magas) minőség.
(Tényleg nem szeretném, ha bármilyen szar hardvert beszívna, mert nem ért hozzá, nem akar szarakodni, és nem engedheti meg magának hogy össze vissza cseréljen)

MEREVLEMEZ.: nem biztos, hogy kell neki új (majd kiderítem milyen van most)
de írjátok le, hogy milyen GYORS/MEGBÍZHATÓ/OLCSÓ merevlemezt ismertek (leginkább azok írjanak HDD ügyben, akiknek maguknak is olyan van, amilyet ajánlanak)

ALAPLAP/PROCESSZOR/MEMÓRIA elsősorban ezzel kapcsolatban várok segítséget.
Tehát SZVSZ az AthlonXP (Tbred vagy Barton) a jó áron gyorsat processzor gémer felhasználásra, tehát senki se írjon 3Ghz fölé húzható Cerkákról, meg 2.4P4 C-kről (előbbi lassú, utóbbi drága)

ANYAGI KERET.: Jó kérdés, annyi pénze van, amennyit ad neki anyuka, de legyen ez az összeg minnél kevesebb

Tehát a feladat: Minnél kevesebb pénzből minnél ütősebb konfogot összerakni.
Olcsó alaplap olcsó proci, és olyan és annyi memória, amennyi (és amilyen) már nem szűk keresztmetszet.
Állítsunk egyszer össze egy ilyen konfigot, (ami olcsó, de még elég jó) és ha van rá pénze, akkor megveszi. SZVSZ van egy olyan szint ami alá nem szabad menni újonnan vásárolt hardverkonfig esetén (lásd fönti két gép), és ha erre a minimumra nincs elég pénze, akkor ne bassza el a kevés pénzt, hanem gyüjtsön még...
Konkrét alaplaptípusokat, és proci szériaszámokat (vagy sorszámokat vagy mifene az a néhány betű) várok, és nem levegőbe beszélést...

Üdv és köszi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Olcsó gamer konfig (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.