Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Olcsó gamer konfig (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Emberek! A segítségetekre van szükségem!
És, hogy miért.:
Már két haveromra rásóztak a szemétláda kereskedők 1-1 olcsó gémer konfogot!
Mert ez a két ember lusta volt engem megkérdezni, hogy mi az a celeron...

Az egyik konfig.: (1 éve)
- Celeron 1700MHz
- Geforce2 MX
- 512 SD RAM
:))

A másik konfig.: (most)
- Celeron 2GHz
- Geforce4 MX
- 256MB RAM
:)) (kicsit szaggat rajta a wc3, de azért meg van elégedve vele a gazdája)

Harmadik haverom is szeretne venni gépet, ő sem hajlandó sokat költeni ámítástechnikára, de szeretné, ha a pénzéért használható vasat kapna.
Ház, táp, CDrom, flopi, monitor, lassú vinyó van. Ezen kívül mindent le szeretne cserélni. (Esetleg szeretne egy új vinyót is)

VIDEÓKÁRTYA.: Én erősen sugalmazom neki a Gef3 Ti 200 at vagy a Gef4 Ti4200 at (újan vagy használtan, mind1). És bár énis Radeon fan vagyok, de tudom, hogy vidéken milyen gány kártyákat adnak el 8500LE illetve 9100SE (asszem ez az) címen, szóval jóbb a biztos (bár nem túl magas) minőség.
(Tényleg nem szeretném, ha bármilyen szar hardvert beszívna, mert nem ért hozzá, nem akar szarakodni, és nem engedheti meg magának hogy össze vissza cseréljen)

MEREVLEMEZ.: nem biztos, hogy kell neki új (majd kiderítem milyen van most)
de írjátok le, hogy milyen GYORS/MEGBÍZHATÓ/OLCSÓ merevlemezt ismertek (leginkább azok írjanak HDD ügyben, akiknek maguknak is olyan van, amilyet ajánlanak)

ALAPLAP/PROCESSZOR/MEMÓRIA elsősorban ezzel kapcsolatban várok segítséget.
Tehát SZVSZ az AthlonXP (Tbred vagy Barton) a jó áron gyorsat processzor gémer felhasználásra, tehát senki se írjon 3Ghz fölé húzható Cerkákról, meg 2.4P4 C-kről (előbbi lassú, utóbbi drága)

ANYAGI KERET.: Jó kérdés, annyi pénze van, amennyit ad neki anyuka, de legyen ez az összeg minnél kevesebb

Tehát a feladat: Minnél kevesebb pénzből minnél ütősebb konfogot összerakni.
Olcsó alaplap olcsó proci, és olyan és annyi memória, amennyi (és amilyen) már nem szűk keresztmetszet.
Állítsunk egyszer össze egy ilyen konfigot, (ami olcsó, de még elég jó) és ha van rá pénze, akkor megveszi. SZVSZ van egy olyan szint ami alá nem szabad menni újonnan vásárolt hardverkonfig esetén (lásd fönti két gép), és ha erre a minimumra nincs elég pénze, akkor ne bassza el a kevés pénzt, hanem gyüjtsön még...
Konkrét alaplaptípusokat, és proci szériaszámokat (vagy sorszámokat vagy mifene az a néhány betű) várok, és nem levegőbe beszélést...

Üdv és köszi

(#4) Keitaro


Keitaro
addikt

Gigabyte 7VT600 vagy valamelyik olcsóbb NF2-s lap (csakazért se mondom, hogy NF7 :t inkább Epox 8RDA)
Athlon XP 1700+ aztán majd meg lehet rántani
256 333-as DDR vagy ha futja cash akkor 512.
Alaplapnál ha még ennél is olcsóbb kell akkor K7S5A

(#5) Ronin válasza joysefke (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

Abit NF7 - bruttó 21400
Athlon XP 2200+/2400+ - br.: 17200/20850
ATI Radeon 9600Pro br.: 45000, vagy GF4 Ti4200, de inkább az ATI
WD-40GB-8MB cache br.: 17000

(#6) sirály12


sirály12
őstag

Ja ja inkább vegyél egy jó kis amd konfigot, ugyanannyiért mérik, de sokkal gyorsabb.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#7) Ronin válasza joysefke (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

Memóból pedig 333-as 256MB, vagy 512.

(#8) joysefke válasza Keitaro (#4) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

GB 7VT600 elég drága (és gyors természetesen) 22K nettó
K7S5A pedig elég vérszegény a max 266DDR el...(bár kétségkívül olcsó)
nincs valami köztes megoldás?
(Igen, a tunning is lehet opció, 1700+ és asszem 2100+ is erősen tunningproci tudtommal)

(#9) joysefke válasza Ronin (#5) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

9600pro tényleg gyors, de az a 40+K az már sok pénz...
használtan pedig egész jó gef4Ti4200 akat lehet kifogni, sokkal olcsóbban

(#10) Den


Den
veterán

olcsó gémer konfig: xbox, ps2 :)

www.simson4t.hu

(#11) Goose-T válasza Ronin (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

A GF4 pont feleannyiba kerül. A R9600Pro nem gyorsabb 2x, mint a GF4. Tehát inkább a GF4. Ha késôbb feljeszteni akar, akkor úgyis szük keresztmetszet lenne mind a GF4, mind a R9600Pro. Olcsót és jót akar, ebbe szvsz egyszerüen nem fér bele a R9600.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) Ronin válasza joysefke (#9) üzenetére


Ronin
aktív tag

Akkor egyértelműen Ti4200! Nagyon jó kis kártya, nekem is ilyen van.
Viszont nem mindegy, hogy milyen játékokkal akar játszani.

(#13) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Srácok örülök a sok videokártyás hozzászollásnak, de az eldöntött tény, hogy nem fog a srác 40+ ot kiadni egy videokártyáért...
Koncentráljatok inkább az alaplap/proci/ram hármasra

(#14) Keitaro válasza joysefke (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

A 7VT600 amit nézhettél egy full extrás változat lehetett... A sima olyan 21-22 bruttó körül van, de nézelődök még neked kicsit.

(#15) Keitaro


Keitaro
addikt

ECS K7S6A az olcsó még és az 333-as is. Az ára meg nagyon jó ilyen szinten.
Valahogy eszembe sem jutott

(#16) HiperG


HiperG
addikt

Alaplap: Abit NF7 <- vagy ha szükség van SATA-RAID-re vagy FireWire-re vagy szépen szóló 5.1-es hangra akkor NF7-S
Proci a legjobb lenne kihozni egy 2500+ Bartont.....
Videokártya a legjobb volna összehozni egy 9600 Pro-t vagy legalább ennek a sima változatát
Memória: 512 Mega bőven elég manapság viszont a Dual Channeles működéshez 2 modulra van szükség ezért 2x256 MB-ra van szükség...
DDR333-ast mindenképp ha tuningolni is akarod akkor 400-ast...
Vinyó: Én Samsungot javaslom...hangja nincs, alig melexik és gyors!
És megbízható -> 3 év gari

(#17) Legolas


Legolas
senior tag

Egy dolgot nem bírok itt abban, ahogy néhány ember konfigot ajánl. Nevetségesen alacsony, olykor légbőlkapott brutto árakkal hozakodnak elő, ami esetleg hardverenként más-más pesti bolt árlistájából származik. Egyrészt, általában a legtöbb nem fanatikus emberke egy helyen szerté megvenni a kis konfigját, ahol össze is rakják neki anélkül, hogy ő otthon lesarkazná a prociját. És főleg ha vidéki, akkor otthon veszi meg. És minden termékre 2-8 ezer Ft(terméktől függően, vga-nál lehet több is) különbség is lehet, az adott pesti boltok akciós árai és egy vidéki átlag bolt árai között. Szóval egy 2400+ az nem 20800, hanem 22800 és egy igazi nem butított 9600 pro az vidéken nem 44000 bruttó, hanem úgy 54-60 ezer Ft.
Nem akartam senkit megbántani, de szegény gyerek akinek mondjuk fix keret áll rendelkezésre elhiszi, hogy ezt meg tudja venni, aztán kiderül, hogy 20 rugóval többe kerül a környéken.
Szóval csak azt akarom mondani, hogy óvatosan dobálózzunk árakkal, főleg egy egész konfignyi alkatrész vásárlása esetén!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#18) HiperG válasza Legolas (#17) üzenetére


HiperG
addikt

Rendelje meg és lehozzák összerakva...

(#19) HiperG válasza HiperG (#18) üzenetére


HiperG
addikt

Elkérnek a szállításáért 3-4-5k-t de még ígyis olcsóbban van mintha vidéki bótban venné meg...
Hidd el ismerős érzés...én tuti mindent rendelni fogok ezentúl amit csak tudok...

(#20) Legolas válasza HiperG (#19) üzenetére


Legolas
senior tag

Az pl Videókártyánal nagyon lutri, hogy mit fogsz kapni. Annyi a butitott verzió mindenből és gyakran nem tüntetik fel. 9800 helyett 9800 SE-t árulnak sok helyen 400/200-as 9600 prokat stb stb

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#21) HiperG válasza Legolas (#20) üzenetére


HiperG
addikt

Azt fel tünteded...
Van ilyen ''Különleges kérések/megjegyzések'' rublika... :)

(#22) faster válasza Legolas (#20) üzenetére


faster
nagyúr

Ez igaz. Sajnos ATI-nál is eléggé kusza most már a helyzet, annyi SE,LE,64 bit,128bit vagy 4 pipeline (9800SE) nevezetű hülyeség van.

(#23) Menthirist


Menthirist
veterán

Én videókártyánál Radeon 9200-at javasolnék, azzem kb 20 körül van( ÉS NEM 9200SE-t mert az lassabb - A honlapjukon is írják -) Alaplapnak mindenképpen egy nForce2-es kellene, mert nem sokkal drágább a kt-seknél, de azért jobb. Proci mindenképp AMD, mert ugyanolyan áron a Celeron lassabb(legalábbis a tapasztalataim szerint.) 2200+-osat ajánlok, mert azalatt minden kb annyi. Ha van pénz akkor 2500+-os Bartont. Ram 256 333DDR, de ne Noname, hanem lehetőleg márkás. Biztos ami biztos, mert a noname ramokkal nekem instabil volt a gépem, de amikor WinBond került bele, hirtelen láss csodát, jó lett. Ez utóbbi sem hatalmas márka, de megfizethető.
Én az ASUS A7V333-X-emet, 2000+-os Palomino:(( XP-vel, házzal, 256 rammal(Winbond 333DDR) 64e Ft-ért vettem nyár elején Ózdon.

Remélem segítettem.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#24) xuldar válasza Keitaro (#4) üzenetére


xuldar
őstag

OFF
Ide jöhetett volna: ''ha futja cache'' :DDD Sok árlistában lehet látni 512k cash-sel rendelkező procikat :(
ON

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#25) Keitaro válasza xuldar (#24) üzenetére


Keitaro
addikt

Ez egyszerre szomorú és nevetséges :) Mondjuk euro megteszi :DDD

(#26) joysefke válasza HiperG (#16) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Olcsó gémer konfigról beszélünk bakker, nem ''megmutatom a szomszéd öcsikének mire is volt nekem pénzem''
minden egyes +forintért érezhető plusz teljesítményt vagy plusz garanciát akar(ok) a tökéletes működésre és nem csilli villi ficsöröket amiket nem lehet kihasználni, alletve aránytalanul drágák...
Mégis mit keresne egy mostani olcsó konfigon SATA RAID? Hidd el semmit nem dob a teljesítményen. Videokártyáról meg már leírtam, hogy nincs keret egy ilyen kártyára... Aki pedig ilyen konfigot vesz, az biztosan nem használja ki a 9600pro ti42000 feletti töblettudását (értsd ficsörök, minőségi beállítások) anélkül meg nem éri meg a plusz pénzt a 9600pro....

(#27) joysefke válasza Menthirist (#23) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tudom, hogy mire képesek a R8500 gyermekei, jópárhoz is volt szerencsém működés közben, magamnak kevés pénzért valóban valami hasonlót vennék használtan, de haverom nem ért hozzá belefuthat valamilyen szarba.
És a 8500-9200 szériában újabban jóval több a szar mint a jó...
ti4200 at viszont szinte bárhonnan vehet, akár még a kukából is, az hozza amit hoznia kell, arról nem is beszélve, hogy belefuthat valamilyen nagyon ütős tuningcuccba olcsón... (persze nincs akkora mákja)
A videókártya téma túl van tárgyalva, de az alaplap/proci/ram front még elég homályos.

Egy ilyen leírásnak örülnék.:
Vedd meg XY gyártó ZY rev jk típusjelzésű alaplapját, vegyél egy lagalább
XXXXXX sorszámú Athlon XPt, vegyél hozzá ilyen meg olyan ramot.
(és ha húzható, akkor leírva, hogy meddig húzható nagy eséllyel tartós működés mellett) :U
köszi!

(#28) joysefke válasza Den (#10) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

wc3-at megírod rá? ;]

(#29) HiperG válasza joysefke (#26) üzenetére


HiperG
addikt

DX9 támogatás szerintem a jövőben igenis fontos képesség lesz..és megéri most egy kicsit megszoritani a nadrágszíjat mind hogy fél év múlva megint újat kelljen venni...

(#30) Keitaro válasza joysefke (#27) üzenetére


Keitaro
addikt

ok. ha nagyon olcsót akarsz :
- veszel egy ECS K7S6A-t
- mellé egy 1700+-os XP-t
- mellé 256 vagy 512MB 333-as ramot

1700+-ok szépen húzhatóak és olcsók. K7S6A nem tudom mennyire tuning lap, meg kéne kérdezni

(#31) Ronin válasza joysefke (#27) üzenetére


Ronin
aktív tag

Sokkal egyszerűbb lenne ajánlani valamit, ha meglenne a pontos keret!
Így csak találgatunk!

Én azt mondom, hogy Abit NF7, XP 1700+, ami jól tuningolható, ha jól tudom akkor JIUHB steppingesnek kell lennie (javítsatok ki, ha rosszul tudom), VGA pedig Ti4200-as Inno3D, olcsó, bár sokan panaszkodtak, hogy idő előtt tönkre megy a gyári hűtő, viszont nekem már több, mint két éve megvan és tökéletesen működik. Memóriából pedig elég lesz egy modul, 512/256MB DDR333-as, esetleg 400-as, ha tuningolni is akar, mert minimális az árkülönbség, ebben az esetben pedig egy Spire Falconrock II is mehet mellé, szintén olcsó!

Mivel akar játszani???

(#32) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

WC3 meg mindenféle lövöldözős játékok
mohaa stb

(#33) GigabyteFan válasza Keitaro (#14) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

már csak 20 K az ára ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#34) Keitaro válasza GigabyteFan (#33) üzenetére


Keitaro
addikt

No. Még jobb :)

(#35) Notes


Notes
senior tag

Olcsó gémer konfig: C-64 persze meghúzva!!! (az oldala :D )

Bocsi csak rámtörtek az emlékek...

Romanes eunt domus!

(#36) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

én olcsó gamer konfognak vennék egy

SIS 748 as lapot vagy SIS746FX et
AMD XP legkissebbet most kb az 1900+
meg bele egy olyan vgat amit megengedhet
és 256MB DDR400 at

szerintem ezen szinte minden megy és a ''legolcsóbb'' ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#37) GigabyteFan válasza GigabyteFan (#36) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

30-40K net + vga ....

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#38) LukE válasza joysefke (#27) üzenetére


LukE
veterán

proci: AXP 1700+, 1.5 default Vcore->2.2-2.3Ghz alapfeszen (1.6Vos procik régebbiek, ~2.0-2.1@1.7V)
nemtom, K7S6A-nál már azért vannak jobb lapok olcsóér (államat vakarom a földről, K7S5APRO->9500bruttó@magicomp)

ram-> most néztem magicomp, 333-as és 400-as között kb. 0 forint eltérés van????

vinyónak Samsung vagy Seagate jó, olcsó, meg kussba van (azért az arcába nem árt egy 8 centis venti@5V)

(jobb lenne valahogy Pesten bevásárolni, összerakni, ha lehetséges.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#39) Alvin_ti4200 válasza Ronin (#31) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem elírtad azt a két évet, nem? Ugyanis én az első szállításoknál vettem tavaly júniusban.

(#40) Ronin válasza Alvin_ti4200 (#39) üzenetére


Ronin
aktív tag

Ja, meglehet. Valamelyik év szeptemberében, ez biztos. Akkor mégis csak tavaly lehetett.

(#41) haris válasza joysefke (#27) üzenetére


haris
őstag

....Egy ilyen leírásnak örülnék.:
Vedd meg XY gyártó ZY rev jk típusjelzésű alaplapját, vegyél egy lagalább
XXXXXX sorszámú Athlon XPt, vegyél hozzá ilyen meg olyan ramot.
(és ha húzható, akkor leírva, hogy meddig húzható nagy eséllyel tartós működés mellett)
köszi! ......


Ezt nem értem :F
Azt írtad a nyito hozzászolásodban, hogy a srác nem nagyon ért hozzá, ezért tőled kér segítséget.(ezért nem mered a 8500-9100 VGA vásárlását rábízni)
De ha nem ért hozzá, akkor hiába adunk REV számokat, meg sorozat kódokat a laphoz - procihoz, azt se fogja tudni hol keresse. Sőt; lehet hiába vetetünk vele 1700+ XP-t, ha a boltban rakatja össze, nem hinném hogy tuningbajnok szériábol tesznek bele neki, berakják ami a kezük ügyébe kerül azt csokolom.
Ha mégis vmi jobbat fog ki, fogja-e tudni, hogy huzza föl akár 2GHz-ig?

Ezért szerintem:
Lap: ECS K7VTA3 REV3.x
Proc: XP1900+
Ram: 512Mb PC3200 esetleg PC2700 Kingston, Samsung.....
Ha nem kezdi piszkálni aki nem ért hozzá, akkor ez egy stabil gép lehet ''occso'ér''.
Ja és Ti4200 mindenképp.
Üdv Haris

(#42) joysefke válasza haris (#41) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ravasz :)

Azert en segitenek esetleg neki megvenni, es nekem eleg nehez
lenne megmagyarazni a bolti eladonak, hogy cerkat vegyek jatekra...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Olcsó gamer konfig (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.