Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Olcso cd iro (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zap


zap
csendes tag

Hello!

Tervezem, hogy vennek egy Cd irot.
Kb evente 20 CDt irnek (!!).
Ebbol 15 audio, 5 egyeb (archiv).
Audio: max 2*, archiv: teljesen mindegy, lehet 4* is.
(Persze a leglassabb uj irok is sokkal gyorsabbak...)
Tehat felesleges sokat tudo, gyors, stb... CD irot vennem.
Amit nezegettem: LG 52/24/52 13.000 Ft (afas ar)
SONY 48/12/48 13000 Ft.
Ezek a legolcsobbak.
Minden bizonnyal ezek a CD irok ''legaljai'', de van-e olyan nyomos indok, amiert nekem erdemes lenne jobb (plextor,...) (es persze dragabb) irot vennem ez evi 20-30 CD miatt??
----
Masik kerdes:adott egy 8*4*32 CD iro (asus).
Beraktam egy 24* ujrarhato cdt! Es nem ismerte fel!!
Egy szinten 8*4*32 (azt hiszem az philips volt) szinten nem ismerte fel,
nem tudtam mit csinalni vele!
Azt mondtak azert, mert a CD ironak gyorsabbnak kell lennie, mint az ujrairhato CD-nek!
Ez igaz? Tehat egy 24* ujrairhato cd-t minium NN*24*NN iroval irhatok csak meg?

(#2) Egon válasza zap (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Egy-két extrém esetet kivéve, már elég régóta min. 4x-es sebességen tudnak csak írni az írók. Az LG-nél ez az érték _min._ 8x-os... A Sony-t nem ismerem. Vegyél Teac-et, annyival bőven jobb, mint amivel drágább. Ha ragaszkodsz a 2x-es íráshoz, akkor vegyél használtan egy régebbi írót (szvsz az újabb írók jó minőségben írnak 4x-esen audiót).
2. Az 1-2-4x-esen újraírható lemezek egy külön kategória. A High-Speed (10-12X-es és gyorsabb) CD-RW-k nem kompatibilisek a régi írókkal (tehát nem fogsz tudni egy 4x-es RW-egységben írni HS CD-RW-t).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) L3zl13 válasza zap (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem kell gyorsabbnak lennie, de támogatnia kell a High Speed-es (10x+ ) újraírást.
Ez a felirat fel kell, hogy legyen tüntetve mind az írón, mind a lemezen tudtommal.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) zap válasza Egon (#2) üzenetére


zap
csendes tag

TEAC 40/12/48 19,369.- Ft
TEAC 52/24/52 17,200.- Ft
tehat az minimum 30% dragabb.

Nem ragaszkodok a 2* irashoz, csak azt akartam erzekeltetni, hogy mennyire ritkan hasznalnam az irot, es mennyire nem szamitana, hogy mit tud!

Koszi az infokat amugy errol a HS CDRW-rol!

Megeri-e hasznalt CDirot venni?
Mert ugye sosem lehet tudni az eloeletet! Es azert megsem annyira elromolhatatlan, mint egy vid. kartya pl. Tudtommal max par 1000 iras az elettartamuk!

Tehat csak azert,mert jobb xxx marka, nem akarok venni olyat.
De ha pl. azt mondjatok, hogy ezek az irok (sony/lg/...) mondjuk 8* irasnal elrontanak 10 cdbol 3-at, akkor mar ertem!
Szerintetek miert olcsobb mindig ugyanaz a marka cd irojabol a lassabb??

(#5) Mazlee


Mazlee
aktív tag

a lassú cd-rw-k is minimum 12x-es olvasón működnek.

Zap: azt mondod olcsó 12-13000. most sajnálod azt a plusz 3-4000 forintot egy megbizható minőségre? értem ezalatt a Teac-ot pl.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#6) thord válasza zap (#4) üzenetére


thord
tag

Próbál szerezni Aopen 32x12x48x-os írót, az tud 4x-esen írni, elég olcsó is.
Meg tök jó :))

(#7) zap válasza Mazlee (#5) üzenetére


zap
csendes tag

Arra sajnalnam, ha felesleges!
Attol, mert ez ''markasabb'', meg nekem nem lesz semmivel sem jobb!
Pl: a mobilom er vagy 5e ft-ot! De tudok vele hivni/fogadni, SMS-t irni.
Boven(!) eleg nekem. Inkabb masra koltom.
Tehat: ha azt mondjatok, hogy semmikepp sem eri meg az olcsobbat venni, akkor en sem veszem.
Arra gondoltam, hogy pl: megirt CD-k sokszor nem olvashatoak mashol, minden 2. CDt elszurja, kb 5 honapig megy, aztan elhal,stb...

(#8) Polesz válasza zap (#7) üzenetére


Polesz
addikt

Az én tippem is Aopen 32x12x48-as :) Nálam a kistesója 24x10x40 tuti befutó :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) Mazlee


Mazlee
aktív tag

hát nemtudom... mivel ez Nálad is egy hosszútávú befektetésnek tünik az a 3000 Ft évekre lebontva semmi.

az hogy biztosan megird a cédét és később tutira vissza is olvasd mindenhol ahhoz nem árt a biztonság. a névtelenekből nagyobb az esély egy rosszra mint egy nevesebből. szerintem ha romlik a rossz és utána kell mászkálnod, garit intézned esetleg probléma is felmerül. szvsz nekem ez nem érné meg.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#10) Egon válasza zap (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Használt CD-írót csak abban az esetben vennék, ha ismerném az előéletét (keveset használtat): elvégre mozgó alkatrészeket tartalmaz...
2. Elrontani nem rontanak el, legalábbis a szó klasszikus értelmében (pl. Write error, és használhatatlan CD). Viszont pl. előfordulhat, hogy kis pattanó hangot rak be a számok közé (vagy kellős közepébe) néha, ezen a sebességen...:( A céges íróval volt alkalmam hasonlót tapasztalni. Vagy előfordulhat, hogy a kényesebb audió-CD lejátszók nem játsszák majd le rendesen...
3. Éppen ezért, pár ezer ft-on nem spórolnék a helyedben. Lg író egyébként elég jó mindenre (pl. túlírás), csak ne lenne az a fránya min. 8x-os írás... Aopent nem vennék: általában nem tud túlírni. A Teac mindkettőt jól tudja...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) zap válasza Egon (#10) üzenetére


zap
csendes tag

Koszi a tanacsokat!
Most meg tanacstalanabb vagyok!
Egon: pont ez az, ami nekem nem kell! Marmint + penzert! Tuliras, stb...
1-2 havonta berakok egy CD-t, rairok 500MB-ot, aztan lehet 3 honapig hozza sem nyulok.
Ellenben AOpen-t ketten is javasoltak. Remelem nem csak szivatasbol irtak be.
Mert AOpen (nevrol) gagyibbnak tunik, mint LG/Sony... Raadasul ez a legolcsobb!
Na mindegy, koszi az infokat, azt hiszem a pillanatnyi otlet fogja eldonteni
egy boltban!

(#12) Polesz válasza Egon (#10) üzenetére


Polesz
addikt

Aopent nem vennék: általában nem tud túlírni

Szerinted! Kérsz 99 perces cd-t 102 megírva audiónak pl? :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) Obi-1


Obi-1
őstag

Manapság 2 év garit kaphatsz egy íróra, a használtak meg hullanak, mint a légy. Nekem is az alig használt, 3 éves íróm krepa, jobban jársz az újjal.

Only a Sith deals in absolutes.

(#14) Polesz válasza zap (#11) üzenetére


Polesz
addikt

Az lg szerintem ótvarabb mint az aopen, de ez magánvélemény és szervizes tapasztalat. Mondjuk a képhez tartozik, hogy a verbatim újraírhatót nem komálja mindig.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#15) Egon válasza Polesz (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Az utolsó Aopen író, amivel találkoztam, az asszem 12x10x32-es volt, és _garantáltan_ nem tudott túlírni...:t
Lehet azóta más a ''belső'', nem tudom.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Egon válasza Polesz (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát attól függ, miben...;]
Öcsémnek volt 52x-es Aopen CD-ROM-ja; hát annál rosszabbat fényes nappal, lámpással sem találni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Polesz válasza Egon (#16) üzenetére


Polesz
addikt

Ma raktam helyre egy ilyen cd-rom-ot és még most is fényesen olvas :) Sőt egy 56x-os Aopen-nél tudtam meg, hogy milyen az amikor a drive több mint 50x-esen olvas :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#18) Polesz válasza Egon (#15) üzenetére


Polesz
addikt

A 24x-es és 32x-es garantáltan tud túlírni :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#19) zap válasza Polesz (#18) üzenetére


zap
csendes tag

Megigered? :))

(#20) Polesz válasza zap (#19) üzenetére


Polesz
addikt

meg

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#21) zap


zap
csendes tag

Liteon 24*12*40: akcios most, 7200/9000 FT.
Tapasztalatok?
Volt LiteOn monitorom. Az szepen mukodik meg most is sok-sok eve mar. Igaz mikor vettem uj monitort, akkor lattam csak milyen csunya kepe is volt.

(#22) zsoltee10 válasza zap (#21) üzenetére


zsoltee10
addikt

Liteont ne vegyél. Hol láttál te 17-ért Teac írót??
[]http://www.bluefish.hu/frameset1024.html[/L]
13 sincs a teac 52x író...

(#23) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#22) üzenetére


zsoltee10
addikt

ÁÁÁÁ
[L]http://www.bluefish.hu/frameset1024.html[/L]
Bocs.

(#24) zap válasza zsoltee10 (#23) üzenetére


zap
csendes tag

Hmmm, igazad van. Azt hiszem megvan akkor a befuto!
A mikl... neztem!
Nem rizikos, hogy OEM? (esetleg vm. hasznalt darabot soznak ram).
Nem tudod, ennek mi a minimum irasi seb?

(#25) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Na mégiscsak Teac? :))

énis OEM-et vettem anno. semmi baja max nincs hozzá bonusz üres cd :)

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#26) zsoltee10 válasza zap (#24) üzenetére


zsoltee10
addikt

Min írási seb szvsz 4x. Miért lenne gáz, hogy oem. Ha dobozos kell, nem zacsis, akkor vegyél Plextort. Nekem is Teac van, de még 16x, és nem cserélném le még egy jó darabig. Szóval Teac rulz. :)

(#27) Polesz válasza zap (#24) üzenetére


Polesz
addikt

Hát régen rossz egy boltnak, ha használt cuccost akar újként eladni :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#28) zap válasza Mazlee (#25) üzenetére


zap
csendes tag

Hisz a Teac kerul annyiba mashol, mint amit nezegettem multkor ott.
Koszi a velemenyeket!

(#29) imisz


imisz
tag

Hi!
Eddig csak teac írót vettem. Nem azért mert márka, hanem mert minden tesztben aTEAC íróknakvolt a legjobb hibajavítóképessége. Minősége is alig marad el a Plextorétól. Most is 48*-at nyüstölök. Beolvassa az a cd-t is amivel már az 50XAsus olvasóm sem boldogul, haver LG írója meg fel sem ismeri azt a lemezt.
Csak ajánlani tudom a Teacot. Hosszú távra jó befektetés.

Soooo cooool....

(#30) Biaggio


Biaggio
őstag

Hello!

most veszek új írót, mielőtt a régi beadná a kulcsot.
árban ez a szint a nyerő:)
2 lehetőséget látok:
TEAC egy év garanciával
LG két év garanciával

(részletes adatok pl. az E-c@nnectnél)

Melyiket és miért?

Help!

(#31) MaUser válasza Biaggio (#30) üzenetére


MaUser
addikt

Teac és mert.:)
Ha nem baltáztak el ez újaknál valamit, akkor ez is hosszú évekig fog szolgálni. Sok ismerősöm még most is 2x/4x-es teac-et használ auduo írásra és az rw-t si írják még mindíg gond nélkül.
Egy teszt: [L]http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/8-cdrom-roundup.html[/L]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#32) Biaggio válasza MaUser (#31) üzenetére


Biaggio
őstag

:)

Sok CD-t írok, néha ''nagyüzemben'', tehát a tartósság és megbízhatóság nagyon fontos.

Mennyire hangos ez a TEAC?

(#33) MaUser válasza Biaggio (#32) üzenetére


MaUser
addikt

A teszt szerint eléggé. De Plextor 48/24/48-ast is kapsz brutto 22 körül. Esetleg érdemes lenne azon elgondolkozni, ha sokat írsz. Persze a teac meg 8eFt-tal olcsóbb.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#34) Biaggio


Biaggio
őstag

Még valaki? :)

Jövő héten érkezik az ''újszülött''!

(#35) Biaggio


Biaggio
őstag

Megvettem:)

TEAC CD-W552E
http://cgi.teac.de/cgi-bin/pages/en/products.php?prod_id=65

Jó vétel. Közepesen hangos, de jól dolgozik:D

(#36) Rox


Rox
tag

Nekem is LG van (24*10*40), de semmi gáz vele. Csak a saját hülyeségem miatt rontottam el vele lemezt. Ha pedig keveset használnád, akkor sem fogod keveset használni, mert amint van íród, mindent át fogsz írni magadnak a barátaidtól! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Olcso cd iro (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.