Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Olcsó amd board (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) JaniS


JaniS
senior tag

Üdv!

Tanácsra lenne szükségem. Egy olcsó AMD alaplapot szeretnék venni, az olcsóság mellett a stabilitás a fő szempont, nem probléma a gyenge overclock. Továbbá integrált, hang, LAN és SD/DDR kompatibilitás. Ahogy elnéztem két ilyen vonulat van, az ECS K7S5A (Pro) ill. az Asrock K7VT2. Az ECS-ről találtam elég sok infot, a moddolásáról is, de az Asrock-ról szinte semmit. Melyiket ajánlanátok ezek közül?

JaniS

(#2) Sanya válasza JaniS (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mekkora procit szánnál bele?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Sanya válasza JaniS (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem tudom. volt egy ecs lapom, és eladtam gyorsan. voltak benne ecs bugok, hibák, amik kicsit idegesítettek(2x kellett indítani, stb..) amúgy stabil volt,

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) JaniS válasza Sanya (#2) üzenetére


JaniS
senior tag

Kb. egy Athlon Thunderbird lenne ~1GHz körül.

JaniS

(#5) Lomos válasza JaniS (#4) üzenetére


Lomos
aktív tag

k7s5a pro-n nincs lan, ma vettem..de szopok vele, mert 1800+ XP nem megy 133 FSBvel : es mas forumokon is van ilyen cumi. Az 1-es TB-hez tokeletes.

Amin van lan, annak a neve K7S5A AL :) (Audio, LAN) igy bezony

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#6) JaniS válasza Lomos (#5) üzenetére


JaniS
senior tag

Hát ez tényleg az! Árlistákon kétféle Pro-t láttam ilyen alakban: SiS 735, SDR + DDR, USB 2.0 + LAN ill. SiS 735, SDR + DDR, USB 2.0. Gondolom utóbbit sikerült neked kifognod.
Figyusz, van itt két jó link, hátha segít neked:

[L]http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5aguide[/L]
[L]http://www.lejabeach.com/Pro/k7s5aProBIOS.html[L]

Persze a BIOS írás mindig kockázatos, de hátha segít.
Szívesen elolvasnám a tapasztalataidat a lapról, ha lenne kedved leírni!

JaniS

(#7) Lomos válasza JaniS (#6) üzenetére


Lomos
aktív tag

koszi a linkeket, mindjart lesem. Engem nagyon nem zavar, hogy a lan nelkulit fogtam ki, mert van jo kis halokaresz.

Eddigi tapasztalat, hogy az elejen ''fel kell tolteni'' a cmos elemet, mert kiirja a bios, hogy ''CMOS Battery low'' :))) Szoval jaratni kell kicsit.
Aztan ha beraktam vinyot, es biosban autodetect, tehat nem AUTO opcion van, hanem beirta maganak, hogy milyen vinyo, es ezutan kiszedtem a vinyot, nem volt hajlando meg a biosba sem bemenni, tehat leakadt a driveok inicializalasanal.

XP alatt elkovettem azt a hibat, hogy felraktam a SiS drivereket az AGPhez, egy ujratelepites lett a vege :)

egyelore ennyi, holnap beszamolok a bios frissites mokarol :)

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#8) JaniS válasza Lomos (#7) üzenetére


JaniS
senior tag

Köszönöm az eddigieket is!

JaniS

(#9) Lomos válasza Lomos (#7) üzenetére


Lomos
aktív tag

na, Palomino magos XP 1500+ ot ha beallitom 133/133-ra ugyanugy fekete kep. Mi a turot csinalhatok meg? Feltettem a legujabb Cheepo-biost vagy mit. 100as fsbvel hajlando csak muzsikalni.

Felhivom a helyet ahol vettem, hogy van-e valami otletuk, mert kulonben visszaviszem es fejbeverem oket vele.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#10) JaniS válasza Lomos (#9) üzenetére


JaniS
senior tag

Ez sz*r ügy. Amit én olvasgattam róla, ott hátrányára sorolták fel, hogy érzékeny a memória minőségére. Továbbá ha jól rémlik olyat is láttam, hogy 166/166-ban moddolt BIOS-szal sem sikerült még senkinek sem bootolnia. Van egy olyan érzésem, hogy elfelejtem ezt a lapot és inkább az Asrock-kal próbálok szerencsét. Végülis nálam nem szempont a tuning, mert a páromnak cserélném a régi gépét erre, viszont ő nem FPS-zik.

JaniS

(#11) JaniS


JaniS
senior tag

Memória milyen egyébként, amivel próbálod?

JaniS

(#12) gromble


gromble
csendes tag

asrock típusok: k7s8x-et javaslom elsősorban. betonstabil, de tuningra csak fsb erejéig alkalmas.

(#13) JaniS válasza gromble (#12) üzenetére


JaniS
senior tag

Javaslat oké, csak írtam, hogy SD/DDR, ha lehet. Asszem amit említessz az nem fogad SD-t. De legalább egy érv mellette az ECS-sel szemben.

JaniS

(#14) gromble válasza JaniS (#13) üzenetére


gromble
csendes tag

van olyan belőle, amit fogadja mindkettőt, de nem érdemes már sd-vel foglalkozni ha új lapot veszel.
én is inkább alig vettem ramot, de amit veszek, az fejleszthető legyen.

(#15) iwu


iwu
addikt

iwu

ASRock K7VT2 SocketA SD/DDR ATX
SocketA, 2 DDR és 2 SDRAM, 5PCI, 1AGP, USB 2.0, integrált audio és LAN, ATX 2év

ASRock K7VT4-4X SocketA DDR ATX
SocketA, 2 DDR, 5PCI, 1AGP, USB 2.0, integrált audio és LAN, ATX 5655 2 év

mind2 lap 10ropi körül van, szerintem jobb,mint az eccss...

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#16) iwu válasza iwu (#15) üzenetére


iwu
addikt

ja, bocs, a 2. csak ddr...

az 1.

ASRock K7VT2 SocketA SD/DDR ATX

SocketA
VIA KT266A

200/266 FSB
2 DDR max. 2GB
2 SDRAM max. 2GB
5 PCI
1 AGP (4x)
U-DMA 33/66/100/133
2 PS/2
USB 2.0
integrált AC'97 audio
integrált 10/100 LAN

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#17) iwu


iwu
addikt

:), nem úgy, mint a k7s5aval:(

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#18) Lomos válasza JaniS (#10) üzenetére


Lomos
aktív tag

elvileg egy 512/133-as SD modul, noname. Es lehet hogy itt a gond, hogy noname. Este jon a proba egy DDR modullal, ha azzal bootol 133-on, akkor a memoria a ludas, es megoldom valahogy. De tobb penzt erre nem akarok kolteni :)

Ezektol eltekintve egesz jo lap... :D

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#19) JaniS válasza gromble (#14) üzenetére


JaniS
senior tag

Egyetértek a fejleszthetőséggel, de a szempont most főleg az ár (már egy gép vásárlása volt nemrég és az húzós volt), tehát nem lenne rossz, ha addig a régi gép SD-jét használná, amíg azt is kicseréljük egyszer.

JaniS

(#20) JaniS válasza Lomos (#18) üzenetére


JaniS
senior tag

Azért elvileg egy noname 133-asnak is bírni kellene, a noname voltának inkább ott kellene előjönnie, hogy efölé nem emelhető. Várom a fejleményeket, remélem összejön.

JaniS

(#21) gromble válasza JaniS (#19) üzenetére


gromble
csendes tag

oké :)

(#22) Szali


Szali
tag

hali!

Nekem ez van: ECS K7VTA3 3.1 (VIA KT333 1AGP,5PCI, 1CNR,3DDR333, AC97 hang) Athlon XP1700+, 256MB ram, 2 vincsi, 1 cd-olvasó, 1 cd-író.
Már másfél éve megy. Össz problémám az volt, hogy a CMOS elemet ki kellett belőle hajítani, mert a korábbi hozzászólással ellentétben hiába járattam, nem segített rajta. Ha viszont kihúztam a konnektorból a gépet, minden BIOS beállítást elfelejtett és be kellett megint konfigolni...fél éve meguntam, elem kidob, beáldoztam 150ft-ot egy új elemre,azóta penge. Egyébként BIOS frissítést sem csináltam, nem mertem megkockáztatni, bár biztos lehetne. De tényleg semmi bajom vele, atomstabil a kezdetektől fogva.:)) Már volt rajta 98SE is, most XP-vel megy. Drivert én sem raktam fel hozzá, amit az XP akart, feltette.
Nem'tom a K7S5A hogy megy, de saját tapasztalat, hogy ha nem ragaszkodsz az SD-ramokhoz, akkor inkább K7VTA3 3.1 (nincs rajta SD foglalat). Vigyázat, ha jól tudom, van ''3.1'' nélküli változat is, de azt nemtom milyen, gondolom sz*rabb.

Szali

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#23) Szali


Szali
tag

ja és persze az ára ami még mellette szól: nettó ~10.000ft, szerintem megéri, bár nem a legújabb hiper-szuper-multi-threadingos alaplap, de te sem egy Barton-t akarsz belerakni...:)így megfelelő páros lenne.

Szali

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#24) Szali


Szali
tag

...és amit elfelejtettem: mifelénk, így K7VTA3-nál, szokásban van a 133MHz semmi bütykölés nélkül.
...na jó mostmár tényleg befogom a pofám és nem hencegek tovább:) bocsi.

Szali

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#25) caleb


caleb
aktív tag

Szerintem nincs baj az Ecs-vel.
Nekem K7S6A-m van SIS 745-ös csippel,2100-es Xp-vel.Soha nem fagyott,frankón müködik,ára kb. 10000.
Ja a tunigolásról csak annyit,eltudtam indítani,2240-en Mhz-en is,és le is lehetett tesztelni,nem fagyott!

Az élet jó a világ nem!!!

(#26) fügike válasza Lomos (#9) üzenetére


fügike
senior tag

Javallott az azonnali memóriacsere. Ez a lap nagyon kényes a ramokra, csak bizonyos fajtákkal megy megfelelően. Válogass kicsit, menni fog az!:)

Boci-boci tarka!:D

(#27) Drizzt válasza JaniS (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

ECS K7S6A, vagy ha VIA párti vagy, akkor L7VTA. Én a sis mellett tenném le a voksomat. Nekem is volt fél évig k7s6a-m, de sajna meghalt(túl erőszakosan raktam bele a memóriát...

I am having fun staying poor.

(#28) Lomos válasza fügike (#26) üzenetére


Lomos
aktív tag

valogass, lehet bele tenni meglevo 512/133 SD-t meg 512 DDR-t, es egyikkel sem megy :)

erre varrjal gombot

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#29) fügike válasza Lomos (#28) üzenetére


fügike
senior tag

Itt pont nem a méret a lényeg!:DD Jó ramokkal - értsd: amit valóban megeszik - menni fog! Csak el kell vele bogarászni kicsit!

Boci-boci tarka!:D

(#30) Lomos válasza fügike (#29) üzenetére


Lomos
aktív tag

figy, amikor megveszek egy alaplapot a meglevo cuccaimhoz, akkor nem azt varom tole, hogy utana ramokat is kelljen valogatni. Nehogy mar a nyul vigye a vadaszpuskat :)

Erted a lenyeget, olcson akartam lapot cserelni, mert rohadtul nem betervezett koltseg volt, es akkor mar menjen is...

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#31) JaniS válasza Lomos (#30) üzenetére


JaniS
senior tag

Abszolút egyetértek veled. Szerintem egy noname RAM-mal ne legyen baja a névleges frekvencián. Elolvasva a történetedet valószínűleg az Asrock lesz a kiválasztott és nem az ECS. Mindenesetre köszönet mindenkinek a segítségért, hozzászólásokért!

JaniS

(#32) Lomos válasza JaniS (#31) üzenetére


Lomos
aktív tag

na, en meg megcsinaltam, valami csoda folytan ma reggel beindult a Samsung gyartmanyu 512/333as DDR-emmel, ugyhogy mostmar boldogan dolgozhatnak. En meg boldog vagyok 2*256 /400assal dualban :)

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#33) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

olcsó jo AMD lap kell akkor Asrock K7S8X rev 3.0 át vegyetek .. mindent tud amit kell ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Olcsó amd board (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.