Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Kinek mi a véleménye a bírókról és arról, hogy a foci üzleti mivolta már ennyire megmutatkozik.

prohardver vendég

(#2) emvy


emvy
nagyúr

Hülye a bíró és szemüveget neki!!!! Whoaaaaaa!!!

while (!sleep) sheep++;

(#3) Den


Den
veterán

Nem nagyon néztem a meccseket, de örülök hogy a nagy nevek kiestek, elég belterjessé váltak a vb-k, itt az ideje a frissítésnek.

www.simson4t.hu

(#4) launcser


launcser
senior tag

olaszok bénáztak is rendesen, a biro meg rásegitett :)
az a viéri mekkora béna néha..
a toto meg bénán szimulál :)

tütüü

(#5) danteshell válasza launcser (#4) üzenetére


danteshell
aktív tag

Ha tudnád mi az a ''Serie A'', mit jelent egy egész éven át küzdeni, ahol minden meccs felér akár egy vb-döntővel is, egyáltalán tudnál valamit az olasz futballról, talán nem írnál iyen hülyeségeket.

7447 óta folyamatosan...

(#6) launcser válasza danteshell (#5) üzenetére


launcser
senior tag

tudom mi az, és tudom milyen küzdeni
de vieri a 16oson belül kihagyta a helyzeteket.. én ezt láttam

tütüü

(#7) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Én még soha, de soha nem drukkoltam az olasz csapatnak vb-n. Ezen vb-n viszont, gyakorlatilag amiota csak palyan vannak, szivatjak oket, es ez mar nevetseges. Jol jatszanak, szepen jatszanak, talan olyan eros a csapat, mint regen.

Aztan jon a biro, partjelzo, mindenfele leseket latnak. A mai meccsnel nekem annyira betellt a pohar, hogy nem nezek tobb meccset ezen a vb-n. Az egy dolog n * 10.000 ember Koreanak szurkol, olaszoknak fujjol, de az, hogy a koreaiak gyakorlatilag 90+ percig csiptek, haraptak, rugtak, b*szogattak az olaszokat, az, ahogy ott virgaztak, undorito volt. En nem is ertem, hogy hogy birtak ennyire az amugy eleg temperamentumos emberkek, mert az tuti, hogy en ugy szajbavagtam volna valamelyik koreai csokat, amikor mar szazadszor rug belem otodmagaval, mint a huzat.

Szamomra egy szar, idegesito, undorito meccs volt, ahol egy sokkal kisebb csapatnak sikerult kivivnia a maximalis ellenszenvem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Yutani


Yutani
nagyúr

Én speciel a koreai csapatnak szurkoltam, de a hosszabbítástól már nem láttam a meccset, mert mentem vizsgázni. :)

Azonban én is elítélem a durvaságot a sportban.
Mint a fociban, úgy a vizilabdában is.

#tarcsad

(#9) cssz


cssz
csendes tag

Tényleg érdekes volt volt ez a mai olasz meccs, de szerintem ezt már megszokhattátok volna, ez ma már sajnos velejár. Két éve is ugyanez volt az EB-n a hollandokkal (ugye emlékeztek még azokra a 11esekre pl az olaszok és korábban a csehek ellen), és a Franciákat is azért nyomták egy kicsit négy éve. Várható volt hogy most is nyomni fogják a Koreaiakat, és egy igazán jó olasz csapatnak így is el kellett volna vernie ezt a Koreat (azért hány helyzetet hagyott ki Vieri). Ez ha úgy tetszik hozzátartozik (sajnos), hogy aki a házigazdával játszik, az hátrányból indul..

cssz

(#10) launcser


launcser
senior tag

az olaszokat tényleg szopatták a birok, de minket is soxor szopattak, pl macedonok elleni kézidöntön csajoknál, ezen nem háborodott fel senki :)
ott is ütöttek minket meg mindeni..
azért még lehet nézni a vébét :)
lesznek még jo meccsek

tütüü

(#11) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Nem erről van szó. Gondoljátok már végig, hogy miután Tomassi lőtt egy érvényes (arany)gólt a hosszabbításban, de a bíró ismét nem adta meg (immáron HARMADSZOR az olaszokkal szemben), akkor abban a lelki és fizikai állapotban mennyire triviális azt mondani, hogy sebaj, lövünk még1et.

Semennyire. Emellett ugye Totti kiállítása, a Del Piero-t buktato koreai nem-kiallitasa...

Az a meccs biraskodas szempontjabol egy vicc volt, es sajnos igy lehetett, hogy a koreaiak siman eldurvulhattak.

Rohej, hogy a penz ilyen szinten szetzuzza mar a fociVB-t is, en innentol kezdve nem tudom lelkesen nezni, mert nem feltetlen az nyer, akinek kene.

(Arrol mar ne is beszeljunk, hogy Argentina mit muvelne a torokokkel, a nemetekkel, stb, de nem teszi, mert utos csoportba kerult)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Szeni


Szeni
aktív tag

Nekem az a véleményem, hogy a fociban manapság a bíráskodás a leggyengébb láncszem. De ez nem csak erre a meccsre volt igaz. Már ezen a VB-n is volt egy-két botrányos játékvezetés és akkor nem beszéltünk még a BL-ről és az egyes nemzeti bajnokságokról. Erre kellene valami igazán jót kitalálni, mert megöli a valódi focit!

(#13) Szeni válasza Parci (#7) üzenetére


Szeni
aktív tag

A koreai csapat védelmében mondanám, hogy - mivel magam is focizom - minden csapat úgy játszik az adott meccsen, amennyit a bíró megenged. Saját tapasztalatból mondom, hogy egy rossz bíró képes eldurvítani a meccset. Ha begőzölsz, kin töltöd ki a mérged? Az ellenfélen. Meg mindenki nyerni szeretne, és fokozottan igaz mindez, ha a tét ilyen nagy.

(#14) borg315 válasza Szeni (#13) üzenetére


borg315
aktív tag

én meg azt tudom mondani - mivel magam is bíró voltam - egy agresszív/túlpörgetett csapat is kell egy meccs eldurvításához. minden bíró téved. ha a vb szintjén ennyit, akkor talán tanácsos lenne az igényeket a szinttel arányosan megfogalmazni.. mellesleg én hiszek abban, hogy aki a kellő alázattal viszonyul a labdarúgáshoz, az el tud magában rakni egy közepes vagy neadjisten rossz bírói teljesítményt, különösebb eldurvulás nélkül.
borg

(#15) borg315


borg315
aktív tag

btw. az olaszok meccsének csak pár villanását láttam, totti második sárgája imo jogos volt, a fifa kiemelte, hogy sárgával kell díjazni a műesést. igaz, hogy a koreai nem érte el a labdát, de tottira egy ütemmel korábban kezdett sorsdöntő módon hatni a gravitáció.. :)
kicsit ellentmondásos egyébként nekem is a hazaiak szárnyalása, de két csapat játssza a meccset, a portugálok pld. kiállíttattak két embert, és nem fociztak átütő erővel, ezek után ne várjanak csodát. a bítót meg persze mindig meg lehet találni :) pláne ha tényleg téved (olaszok ''lesgólja'', brazilok első tizenegyese).. hát ezvan.
borg

(#16) Joltee válasza guest (#1) üzenetére


Joltee
aktív tag

szvsz bíró ide vagy oda, az olaszok akkor sem nyertek volna. Dél-Korea rulez. ;):D ;)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#17) guest


guest
veterán

Ha valaki vilagbajnok akar az esetben nem elfogadhato magyarazat hogy a birok ellenunk voltak, stb. Ez is a jatek resze, bele kell kalkulalni es ha olyan marha jo valaki akkor nyerjen igy is.

prohardver vendég

(#18) Den


Den
veterán

Na megnéztem este az ominózus meccset. A bíró télleg szemét volt, de az olaszok meg bénák. Ráadásul hiába rinyálnak, a két gólt akcióból kapták, nem tizenegyresből, vagy más bírói ítéletből ráadásul a második gól, a fejes gól kimondottan ügyes volt, szóval a koreaiak jól nyomták. Végre megtörik ez a sznob belterjes helyzet mikor már induláskor le vannak osztva az esélyesek meg az esélytelenek. Én spec egy usa korea döntőnek örülnék usa győzelemmel, tudom kicsi erre asz esély de jót tenne a focinak ha végre az usában is meg tudna honosodni.

Hogy a koreaiak csíptek, rugtak... Az olaszok meg simán megérdemelnének egy oszkár díjat valami drámai alakítás kategóriában.

www.simson4t.hu

(#19) Szeni válasza borg315 (#14) üzenetére


Szeni
aktív tag

Igaz, azt hiszem ezt egyéne válogatja.

(#20) TommyGun


TommyGun
őstag

Nekem csak annyi a véleményem a bírókról hogy NYALJÁK KI MERT amit művelnek itt a VBn az már bruti....Spanyol Íren is ez volt....nem biztos hogy 11-est érdemeltek a spanyolok mezhúzásért....minden cselezésnél tépik egymást ott mért nem fújnak be ?? meg a sok les...bevannak szarva a parkjelzők hogy lesből valaki góólt rúg és ezen múlik a továbbjutása ezért mindent befújnak...visszajáccásnál a fele nem is volt les...szal nyalják ki a szemfeneken...ja ÉS a VB nem arról szól hogy Brazilia sokat nyert már eddig akkor most nem nyerhetnek...ez nem hozzáállás...ha 30 éve csak ők tudnak nyerni akkor is ők a jóóók....szal ennyit arról hogy belterjes.....

A mai technika mellett szvsz meglehetne oldani hogy a parkjelzők helyett egy kis csippet raknak a faszik csukájába azt ha előrébb van az elrugásnál mint a védő akkor jelez éls az tuti hogy nem téved....meg mondjuk 2 bíró ülhetne és nézhetné a 11-es gyanus meg sárgalapos helyzeteket és igenis bírálják felül a vezetőbírót ha kell....PL Tottit télleg térdhajlaton nyomta a Koreai elég ha épp megnyomta ekkora sprintél bőven elég....azt erre még Tottit állítja ki mikor 11-es járt volna neki.....SZAL A BÍRÓK NAGGYON SZAROK....a Pool legalább vágta.....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#21) TommyGun válasza Den (#18) üzenetére


TommyGun
őstag

Hát szerintem meg nem jáccottak rosszul....sőt az első félidőben igenis jól nyomták....aztán jött a sok les amit mind befújtak a rohadt parkjelzők pedig nem mind volt az...és mikor már 10-szerre befújnak mindent akkor a második félidőben elment a kedvük az egésztől és kicsit megtörtek épp ezért....ráadásul nekik épp ez a stílusuk mármint az olaszoknak.....és szerintem a bíró miatt törtek meg sajnos ha nem is 100%-ig de óriási szerepe volt annak hogy a bírónak fingja sem volt semmiről a parkjelzőkröl nem is beszélve...mondom a spanyol ír is ugyanilyen volt ott is volt vagy 20 LES aminek a fele nem is volt az....ott volt egy vitatott 11-es.....de mind1....igaz hogy végül a spanyolok nyertek de akkor is undoritóó hogy a bírók menniyt tévednek...

ÉS HA A BÍRÓK NEM IS TEHETNEK RÓLA (bár ha ekkora hibaszázalékkal dolgoznak a magyar válogatottat is bejuttathatta vólna a bíró) akkor is észre kéne vennie a FIFÁNAK hogy nem épp megbízható ez a játékvezetés és lépniük kéne mert sokszor minden meccsen van baki...ami befolyásolhatja a csapat pszihóóját az egész meccsre....:(

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#22) Szeni válasza TommyGun (#20) üzenetére


Szeni
aktív tag

SZVSZ Hierro szabálytalansága megadható volt, a látványossága miatt. A Totti meg tényleg nem érdemelt lapot, de az x-edik lassításban látszott, hogy a ferdeszemű elérte a labdát.

(#23) TommyGun


TommyGun
őstag

NA MEG MÉG VALAMI :))

A VB Lényege nem épp az hogy bár célja hogy népszerűsítse a focit mindenhol de nem a játék kárára....szal ha egy Korea USA döntő lenne én nem örülnék....mert olyan nincs hogy két középosztályos csapat a döntőbe jusson...ottt bunda van....nekem ne mondja senki hogy az USA csapata jobb lenne mint a Brazilok...vagy az olaszok de még Korea sem....és ha USA Korea döntőt akartok akkor várjatok 10-20 évet amíg láthatóan felküzdik magukat és nem az első VBjükön teszik ezt ami ráadásul ők is rendeztek...szal lássam rajtuk hogy fejlődnek és ha úgy jutnak a döntőbe akkor OK...de így....pffff

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#24) TommyGun


TommyGun
őstag

Én meg nem láttam hogy hozzáért volna a labdához...iréányt sem változtatott...de az biztos hogy odanyomott a hajlatba és ez tutti...de ha mi ennyit dumálunk róla akkor a bíró hogyan látta tutira...ez a baj ha nem biztos benne akkor közvetett szabadrúgás azt késssz.....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#25) Szeni válasza TommyGun (#24) üzenetére


Szeni
aktív tag

Ha nem látta, akkor ne fújjon inkább semmit.

(#26) Den válasza TommyGun (#23) üzenetére


Den
veterán

Na pont ezt a bebetonozot elöítéletet nem szeretem a fociban. Közéosztályos csapat? Mer mér? Ber korea nem játszik a bl-ben? Vagy mert koreai játékosok nincsenek a ''neves'' csapatokban? Le van az írva valahol hogy az idők végezetéig csak német olasz brazil, angol világbajnok lehet?

Ha nagy nevek nem esnek ki, nem lenne ilyen nagy sipákolás a bírók miatt. Mindenki trmészetesnek venéé, hogy kiesett korea usa japán, ...

Végre egy érdekes vb.

www.simson4t.hu

(#27) Den válasza TommyGun (#24) üzenetére


Den
veterán

Nem nyomott az semmit a hajlatba. Ettől fuggetlenül nem kellet volna a fickót kiállítani. Nem volt ott semmi komoly gond.

www.simson4t.hu

(#28) guest


guest
veterán

Odanyomott a kis köcsög ferdeszemű Tottinak.
Tisztán látszott azon a lassításon amelyiken hátulról mutatták az akciót. A másik amin kiakadtam pedig az volt, amikor Maldinit tarkón rugták hátulról, akkor a labda a koreai közelében sem volt. Mi a piros ha nem ez?

prohardver vendég

(#29) Szeni


Szeni
aktív tag

Azt hiszem, ezeket a profi játékosokat eléggé a tűréshatárukon hajtják. Szerintem egy olasz, angol, stb. válogatott jobb, mint mondjuk a koreai, csak ők ebben az évben játszottak már 60-70 mérkőzést. Ez iszonyú sok.

(#30) TommyGun válasza Den (#26) üzenetére


TommyGun
őstag

Én nem azt mondtam hogy szarok de elég feltünő lenne és a fél világ megutálná a focit ha most USA KOREA döntő lenne nem ???... az milyen amikor a Sumahher köcsög mert utálom hirtelen nem nyerne futamot hanem a takasomacsicu aki még soha nemtudott befejezni forma1-es futamot és ő lenne a világbajnok...TE MIT SZÓLNÁL ?????
csalást reklamálnál...mert olyan nincs hogy az eddigi klasszisok nincsenek ott a dobogón....
mertha most kiesik ....4 év múlva bejut a 4-be...megint 4 év döntöt jáccik...4év megint nyer akkor aszondom bazzzze mennyit fejlődtek...jók OK....na de hogy na hát hogy is van ez ...:)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#31) ZBAdmin válasza Den (#26) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Ne viccelj már... Mutass BÁRMILYEN csapatot-meccset a mostani VB alatt, amelyiknek ennyire ''elintézték'' a bírók! Most nem az a baj, hogy Kora, vagy akárki más bejutott-nem jutott be, hanem hogy az olaszoknak hogyan kellett kiesni...

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#32) Den válasza TommyGun (#30) üzenetére


Den
veterán

Nem reklqamálnék csalást, örülnék az érdekes versenynek. Lehetn hogy bennem van a hiba de nem szeretem a lefutott meccseket. F1-et, motorversenyt is csak addig nézek ammig az első 3 nem szakad szét annyira hogy már lehetetlen a helycsere.
A 4+4+4 év azért nem jön be, mer ugye az 12 év. Na ha húsz éves játékosok játszák az elsőt akkor majd 32 évesen nyerik a vb-t ? Nem. Közben cserélődneka játékosok. Mivel egy csapat emberekből áll, az _éppen_játszó_emberek tudása dönti el a meccset nem az hogy a _csapatnak_ mekkora múltja van.

www.simson4t.hu

(#33) Den válasza ZBAdmin (#31) üzenetére


Den
veterán

Úgy hogy kaptak 2 gólt _akcióból_.

www.simson4t.hu

(#34) TommyGun


TommyGun
őstag

Den már megbocsáss de most épp arról írsz hogy 12 év alattkiöregednek a játékosok...akkor milyen focinemzetekről beszélsz akik már lefutottak és mindig nyernek...épp azt mondod hogy az egyének határozzák meg a csapatot ?? a Koreaiaknál nincsenek egyének mert akkor valamelyik jóó kis csapatban jáccana...de ha nincsenek egyének akkor 12 év alatt hogy jutnal fel a VB győzelemhez ?? én elmondom neked...utánpótlás neveléssel amit a mostani jóó játékosok alapoznak meg...nem eggyik pillanatról a másikra történik ez....a brazil játékosok sem örökéletüek mégis mindig ottvannak a VBn...Senna meg Prost se lett eggyik napról másikra világbajnok hanem elötte gokart meg forma3000....és mért ne lennének ransorolások és osztályok a csapatok között ??? autóknál is van meg meg mindenhol ahol többen vannak....akkor ha nincsenek osztályok a magyarok ugyanolyanok mint a az angolok fociba...tehát eggy osztályba tartozunk tudásban ??? épp most lett középosztáj hogy viszonylag jól szerepel a VBn mert elötte sehol sem volt....mindenesetre lehet hogy csak azért szerepel jól mert otthon jáccanak és nagy szivet ad a hazai szurkolótábor....de ha PL az olasz koreait japánban jáccák ahol senki nincs otthon akkor kiváncsi lettem vólna a teljesitményükre....szerintem túl nagy előnyt ad a hazai környezet....de most nem csak rájuk hanem minden rendező országra gondolok....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#35) TommyGun válasza Den (#32) üzenetére


TommyGun
őstag

Lehet hogy kaptak két gólt akcióból de a Koreaiak meg kaptak volna 4-et akcióból ha a bíró nem dönt többször is hibásan és ez a nem mindeggy ...mi nem azt vitatjuk hogy nem jóó Korea vagy hogy nem szabályosan nyert hanem hogy a bírók miatt nyerhetett....mert akkor most 4:2 lenne a meccs...mert PL egy törivizsgán rosszul olvassa ki a tanár az évszámaidat ezért kapsz csak 3-ast....de a haver aki rólad másolta meg 5-öst mert az övét nem olvasta félre...ez a nem mindeggy...:)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#36) netchan


netchan
tag

Off: Hulye vagyok a focihoz. Valaki mondja mar el, hogy mire jo a les szabaly? Azt tudom, hogy mikor van les, csak azt nem ertem, hogy miert jo, hogy van. Thx

netchan

(#37) Parci válasza Den (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, az olaszok nem voltak annyira jok, hogy minden korulmenyek kozt nyerjenek. Pontosan annyira voltak jok, hogy epp hogy megnyertek volna ezt a meccset! Ez viszont eppen elegendo, es egy grammig sem mentesiti a birot, foleg nem olyan alapon, hogy miert nem 5:0-ra nyertek...

Tudod, ezek utan nem tudom, hogy mit jatszottak volna a spanyolokkal, esetleg az angolokkal, stb. Eppen ezert nagyjabol ertelmetlen tovabb neznem a vb-t.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38) Den


Den
veterán

Na jó, nem vagyok megszállot foci rajongó, biztos mnem értek hozzá eléggé. Tommygun, nem érted, ha kiöregednek a játékosok és újak jönnek akkor mit számít hogy ki hogy _szokott_ szerepelni. Az hogy miért nincsenek koreai játékosok ''neves'' csapatokban, egyszerű, mert nem divat koresai játékost venni. Mert brazilt, franciát, 2 méteres afrikait divat. Annak örülnek a klubb rajongói, meg a befektetők. Az előző vb-ig a franciáknak sem volt olyan magas az árfolyama, mint miután megnyerték. Hát most kimennek a divatból. Mert ez télleg csak üzlet, a játék csak a show.-oz kell.

www.simson4t.hu

(#39) TommyGun


TommyGun
őstag

Én azért remélem hogy nem csak show...nem hiszem hogy a VBt bundáznák...nem éri meg amíg ilyen jóó bírók vannak :) És ha véletlenül épp egy nagy szőrősre nézel azért nem vakitod meg magad és továbbra is kukkolod a lábakat meg a jó kis fenekeket :DDD

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#40) TommyGun


TommyGun
őstag

Mármint úgy fogalmaznék nem hiszem hogy bármelyik csapat is vállalná a bundát egy VBn bármennyi pénzért se....mivel a focisták elég jól keresnek amúgy is...mégiscsak ez a legnézetebb sport a világon...még az olimpiánál is sokkal többen nézik....nem vállalná eggyik csapat sem....de még játékos sem... aki bejut a 32-be az TUTTI hogy nem vállalná...ha kiderül ott lincselés....de ha semmi akkor a szurkolok életre megutálják a csapatot az tuti....és akkor leírhatja magát örökre....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#41) guest


guest
veterán

Mindenki szidja a bírókat, hogy nem ez, meg nem az történt, szarul ítélt stb. Van benne igazság, bár szerintem olyan ember, aki mindent lát és mindig helyesen ítél egyszerűen nincs. Ráadásul, ahogy már írta valaki, ha fordítva nem látna meg a bíró dolgokat, akkor senki se szólna egy szót se.
Hát szerintem az olaszok megérdemelték, hogy kiestek. Messze nem nyújtottak jobb teljesítményt, azon is csodálkoztam, hogy egyáltalán eddig eljutottak.
A lesek: hát szopás. Az olaszoknak (és még jó néhány nagy csapatnak) szokása állandóan undorító módon lesre játszani, ami ugye vagy bejön, vagy nem. Itt nem jött be és kész. Cumi :)

Ja még egyszer a bírókról: valahogy akkor, amikor a brazilok játszottak a törökökkel, a rossz bírói döntéseknek nem volt ekkora visszhangja. Vajh mért?

Szóvl továbbra is fenntartom, hogy bizony megérdemelten esett ki az olasz csapat (a franciák is) Nagyfejű banda, akik azt hiszik, hogy senki se győzheti le őket, ha meg mégis, akkor az csalás. Az egyik legundorítóbb pedig amit az olaszok csináltak, An Dzsung Hvan esete (ő lőtte az aranygólt), akit most szépen elküld a Perugia azzal az indokkal, hogy olyan focista nem kell nekik, aki kiejtette az olaszokat. Remélem, a legközelebbi vb-n eddig se jutnak az ilyen csapatok, mint az olasz.

prohardver vendég

(#42) The_Tom válasza Parci (#7) üzenetére


The_Tom
senior tag

Hello

Parci: ''En nem is ertem, hogy hogy birtak ennyire az amugy eleg temperamentumos emberkek'' egyszerüen elfáradtak, nem birták a végét. Az olaszok szépen játszanak amig birjak. Egyébként nagyon nagyképüek.
OFF: kicsit arra emlékeztetett a hozzáállásuk mint amikor a magyarok ellen a selejtezőben igen lekezelőek voltak, aztan meg...

Ez egy abszolúte NEM hozzáértő amatőr vélemyénye volt!

Üdv.

Szerintem.

(#43) Egon válasza Den (#38) üzenetére


Egon
nagyúr

''Az hogy miért nincsenek koreai játékosok ''neves'' csapatokban, egyszerű, mert nem divat koresai játékost venni. Mert brazilt, franciát, 2 méteres afrikait divat.''

Na és miért vesznek (Észak-)Európai csapatok 2 méteres afrikai játékosokat? Mert azok tök jól mutatnak télen a havon! :D :D :D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#44) Den válasza TommyGun (#40) üzenetére


Den
veterán

Nem bundára gondoltam hanem arra, hogy egy focicsapat, ma nem lelkes focirajongók gyülekezete, hanem kőkenyény üzlet. Saját marketing és üzleti stratégiával. _Ezért_nem látsz koreai, japán... játékost a neves csapatokban. Mert a csapat tulaj nem olyan játékost vesz, aki jól játszik, hanem olyat aki jól játszik_és_népszerű,_ismert_! Mert azt szeretik a rajongók, és az a lényeg, hogy sokan nézzék a csapat meccseit meg jó sok pólót, zászlót... el lehessen adni+ drága közvetítési jogot és reklámfelületet. Mert ez hozza vissza a játékosokra költött pénzt. És ezért belterjes a foci, mert így csak a már bizonyított csapatok ból/országokból válogatnak, igy a körön kívüliek viszont nem tudnak bizonyítani. Ezért lenne jó egy usa vb győzelem pl (nem lesz), mert egy ekkora ország rengeteg tehetséges játkost tudna adni a focinak, csak ehez az kéne hogy amerikában népszerű legyen a foci, így fojjon pénz a sportágba.

Röviden ennyi.

www.simson4t.hu

(#45) Chrisss


Chrisss
újonc

Den! Ha egy picit nagyobb figyelemmel és érdeklődéssel követnéd a VB alakulását akkor tudhatnád, hogy USA - Dél Korea döntő lehetetlen, mivel egy ágon vannak, így maximum az elődöntőben kerülhetnek össze, ha továbbjutnak a negyeddöntőből... ;-) Szerintem, ha egy kicsit jobban odafigyeltél volna az olasz-koreai meccsre, akkor nem fikáznád ennyire az olaszokat (és a ''nagy'' csapatokat sem) Abban egyetértek, hogy az olaszok talán játszhattak volna jobban is, de ez a játék egy pártatlan és jó bírói vezetésnél bőven elég lett volna az olasz győzelemhez! Egy ilyen koreai továbbjutás abszurdum, a bírói vezetés teljes csődeje!!! :-((

(#46) ZBAdmin válasza Den (#44) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Hát ebben az esetben viszont hiába jó a marketing, ha ''szar a cucc''... Nem véletlen van nagy nevük és nem véletlen népszerűek. Mutatnak valamit, kihajtják a belüket, és ha befutnak. akkor jön az általad említett ''aktus''. De először le kell tenni vmit az asztalra.
Nemdebár? :D

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#47) Tompo válasza Den (#26) üzenetére


Tompo
aktív tag

nem gondolod komolyan hogy korea, usa nem ''középosztályos'' hanem az elitbe tartozik?????

(#48) Egon válasza Den (#44) üzenetére


Egon
nagyúr

Den, szvsz hibás a gondolatmeneted. 20 évvel ezelőtt nem igazoltak senkit sem pl. afrikai csapatból. Miért? Mert nem volt futball!!! Utána elkezdtek jól szerepelni a VB-n (Nigéria, Kamerun), és az európai és dél-amerikai focistákhoz képest az áruk is igen kedvező volt: hát vették őket (hasonló figyelhető meg a volt szocialista országokat tekintve is). Ezen túlmenően a jó egyéni teljesítményt is díjazzák: az oroszoknál pl. volt egy játékos (a nevére nem emlékszem), aki 5 gólt rúgott egy csoportmeccsen, és bár az uccsó helyen végeztek az oroszok a csoportban, őt leigazolták a Bundesligába...
A lényeg: előbb a teljesítmény, és aztán jöhet a pénz... Azaz előbb végezzenek jó helyen a VB-n, utána majd leigazolják a játékosaikat... Egyébiránt több japán játékos játszik európai nagycsapatban...

OFF:
Az USA-t meg ki nem állom, így is elég nagyképűek a buznyák amerikaiak, hát ne nyerjenek meg mindent (az olimpiai pontversenyben úgyis ők szoktak az elsők lenni).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) Chrisss válasza guest (#41) üzenetére


Chrisss
újonc

Azért nem volt akkora a visszhangja a török-brazil meccsnek, mert az a C csoport első mérkőzése volt, és ez még a továbbjutás szempontjából nem volt sordöntő, ellenben ez a minősíthetetlen bírói színvonal ejtette ki az olaszokat...

(#50) Den válasza Chrisss (#45) üzenetére


Den
veterán

Ha egy kicsit jobban megnéznéd amit írtam látnád azt is amit a zárójelbe írtam.

A vb-t nem tudom jobban fdigyelemmel követni, ahoz túl sokat lógok a fórumon :))

www.simson4t.hu

(#51) Den


Den
veterán

Na nem azt mondtam hogy teljesítmény nélkül nyerjenek. Amerikaiakat én is rühellem.


Na megyek innen mielőtt meglincselnek :)

www.simson4t.hu

(#52) Chrisss válasza Den (#50) üzenetére


Chrisss
újonc

Lehet hogy én vagyok vak, de 18-as sorszámú hozzászólásodnál nem láttam zárójeles részt, de ez most lényegtelen... ;-)

(#53) Den válasza Chrisss (#52) üzenetére


Den
veterán

#44-est figyuzzad

www.simson4t.hu

(#54) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

csaltak a birok!

prohardver vendég

(#55) tomika válasza Parci (#7) üzenetére


tomika
aktív tag

Hi all
Parci: Rohadt igazad van!!!
A VB előtt *urvára örültem, hogy végre jó focit fogok nézni éjjel-nappal. Aztán kezdődtek a furcsa dolgok: furcsa játékvezetői ítéletek, a néha részrehajló kommentátorok mellé...
Az első az olasz-horvát meccs, már tök ideg voltam, most ez a meccs ez már sok volt.
A meccs előtt pont egy muki beszélt, hogy a koreaiak milyen aranyos kedves emberek, hát elég érdekes volt amikor az olaszoknál volt a labda, milyen füttykoncertet levágtak, ez szerintem a leggusztustalanabb szurkolói megnyilvánulás a feliratok mellett: Üdvözöljük az olaszokat a pokol kapujában... Üdvözlünk az olaszok sírhelyén...
Hát ez padlóra küldött...
Ja és amit ugye Coco-val műveltek...
Na mind1, bocs hogy ilyen sokat írtam... :)
Bye all!
FORZA ITALIA!!!
U.i.: Remélem a spanyolok a szart is kiverik a kis koreai pöcsökből...

(#56) Parci válasza guest (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem akarom tobbet ragozni a kerdest. Az olaszok, attol tok fuggetlenul, hogy mennyire bekepzeltek, jol-rosszul jatszanak, penzesek, stb, egyszeruen megnyertek ezt a meccset, jogszeruen.

En abszolut drukkolok Szenegalnak, meg az osszes kis csapatnak, mert tudom, hogy ez az egesz orszagnak ott mit jelent a nyomor kozepen, es pl 4 eve (vagy 8?) utaltam az olaszokat, mert kivertek Nigeriat kozepszar jatekkal.

De TEGNAP AZT A MECCSET AZ OLASZOK NYERTEK! Es mar elozo meccseket is (olasz-horvat, pl), es akkor ugyanugy kikeszultem volna, ha a f*sz birok miatt nem jutnak tovabb. De tovabbjutottak, tehat ''mind1''. Nos, valoban, ha tegnap Vieri MEG AZT AZ X GOLT IS BELOVI, akkor igy IS tovabbjutnak, de nem lotte be. Igy csak szimplan aranygollal nyertek. Volna.

Szereny velemenyem szerint amugy ezen a vb-n a legjobbak az angolok, es pont az olaszok lettek volna. Hat tudjatok, ezert gaz. Azt pedig senki se mondja, hogy ha nem 15:0-ra vernek valakit, CSAK epp hogy, akkor megerdemlik, hogy kicsinaljak oket.

UFF, en kb ennyit akartam mondani, es valoban szarok az egesz vb-re innentol kezdve. ATi R300 rulez!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57) Johnny


Johnny
senior tag

Négy évvel ezelőtt a francia csapatot nyomták be a döntőbe a birók, akkor - mivel talán európai nagy csapatról volt szó - senki nem háborgott emiatt :(
Ezen a VB-n kritikán aluli a birók müködése, de ezt oblektiven megitélni is nehéz. Egyébként MINDEN VB-n vannak meccset rosszul vezető birók, általában a kis csapatok kárára. Most az olaszokkal történt baki, de nem ez döntötte el a meccset. Egyszerüen túl sok 100%-os helyzetet kihagytak.

(#58) Ga


Ga
tag

Hi!

ANTI-ITALY vélemény, bazi hosszú lessz, sorry...

Nem értek egészen egyet a korábban szóló olasz drukerekkel.
Szerintem az olaszok nem játszottak jól, nem úgy, ahogy elvárható lett volna tőlük.
A meccs utáni kommentálás kicsit meglepett, ugyanis én (mivel nem drukkoltam az olaszoknak, de a másik oldalnak sem) nem láttam olyan szörnyűnek a játékvezetést. Volt már sokkal rosszabb bíráskodás is a vb folyamán.
De azért megnéztem még1szer végig, bár néhány perc már nem volt meg, és csak az olaszok játékát figyeltem.
Az egyik feltűnő dolog volt, hogy viszonylag keveset birtokolták a labdát (sokszor tekerhettem, mert nem náluk volt a labda). Én kiemelkedően sok hibát nem láttam a bírónál.

I. félidő
Az első félidőben volt egy fejelés a félpályánál, ahol ítélhetett volna fordítva, de nem sorsdöntő. A kapunál egy eset volt, ahol 11-est kellett volna adnia az olaszoknak, dehát abból lett a gól..
A gól után az olaszok szinte semmit sem csináltak, és a koreaiak jobban játszottak (szerintem).

II. félidő
A második félidő hasonlóan folytatódott, azaz a koreaiak nyomtak ezerrel, és már várható volt a gól..
Az olaszok néhány lesig jutottak, de ezek számához egy kezem is sok, annyi sem volt.
Egy esetben volt szerintem megkérdőjelezhető a les.
Azért pl. mikor az egyik koreai hátralökött egyet DP-nak, akkor az sárgát megért volna (pirosat szerintem nem). A koreaiaknak is ugyanúgy osztotta azért a sárgát a bíró.

Az nem igaz, hogy a koreaiak össze rúgták/ütötték az olaszokat, én úgy láttam, hogy az olaszok voltak durvábbak. A fejelésnél módszeresen könyökkel arcra céloztak, meg is lett az eredménye, csak hát pont saját játékost talált(Coco), fel is szakadt a szemöldöke..
Az olaszoknak azért volt 1-2 helyzete is, amit be kellett volna lőniük, és akkor nem kéne a bírókra hivatkozni (ld. Vieri lövését az egyenlítés után, szerintem ez volt a továbbjutásuk kulcsa, nem a bíró).
Akárki akármit mond, a koreaiak megérdemelten egyenlítettek, mert volt annyi, ha nem több helyzetük, mint az olaszoknak, és sokkal többet volt náluk a laszti is...
A Maldini(ha jól emléxem) megrúgása földön fekvés közben azért szintén érdemelt volna sárgát, bár a koreai jól láthatóan a labdára célzás hevében vétette el és hát ott feküdt előtte szegény, szándékosság szerintem kizárt, pirosat nem ért.
Szerintem az ollózás a 90-edik percben gólt (és továbbjutást) ért volna, meg fél perc múlva volt még1 oldalhálójuk a koreaiaknak.

A 90 perc alatt szerintem kiegyenlített volt a játék, és egyáltalán nem voltak jobbak az olaszok.
A bíró ténykedése belefér az elfogadható kategóriába.

A hosszabbítás szerintem hasonló erőviszonyokat hozott, és ott sem igazán érdemelt volna egyik csapat sem győzelmet (én az egyenlítés után 11-esekre számítottam).
Azt beismerem, hogy a második félidő alapján már a koreaiak voltak a szimpatikusabbak, de az biztos, hogy az olaszok nem voltak egyértelműen jobbak, ezért nem értek egyet azzal a kijelentéssel, hogy ezt a meccset AZ OLASZOKNAK KELLETT VOLNA MEGNYERNI (ahogy azt edzőjük a meccs után nyilatkozta). Max azzal értek egyet, hogyha normálisan játszottak volna, akkor nekik kellett volna nyerniük...
Szerintem egyenlő volt a meccs (ezért is számítottam 11-esekre).

A hosszabbítás első fele abszolút kiegyenlített volt, és a koreaiaknak osztott ki egy sárgát a bíró( :) ). És volt egy(két) szép Buffon-védés a vége felé. Nomeg a Totti-eset (később)...

A VÉGjáték
A második felében volt 2 les az olaszoknál, amelyikből az első (Vieri) nem volt olyan kritikus, mint a második, ahol Tommasi sétálhatott volna be a kapuba. A visszajátszásnál jól látszik a kb. egyvolan a labda elrúgása pillanatában, de Tommasi elég gyorsan jött, így ez az állapot csak egy 10-ed másodpercig tartott, azaz mire a partjelző észlelte a passzt, akkor már lesen volt (ennek megoldására a partjelzőket vizuális implantátumokkal, vagy kamerával kéne ellátni :), mivel ennyi az emberi reakcióidő). Esetleg kéne 5 vonalbíró, mint a teniszben, és akkor nagyobb lenne a helyes döntés valószínűsége (állandó helyes döntés csak érzékelőkkel teljesen felvértezett pálya és játékos esetén lehetne).
Azért azt elismerem, amint azt a kommentátor is említette, hogy nem igazán volt olyan kérdéses szituáció, ahol az olaszok javára döntött volna a bíró (azért nem volt ilyenből kirívóan sok, max 3, abból kettő leshelyzet).
Ez utóbbi leshelyzet valószínűleg nem kavart volna ekkora vihart, ha pl. a koreaiakkal esik meg.
A les után a koreaiaknak volt egy nagy helyzete (fejes), amire válaszként egy védelmi betliből Gattusonak kellet volna 5 méterről berúgni a labdát (kapus védte ki).
Ezután újfent a koreaiak kaptak sárgát (Vieri buktatásáért)...

Utána az egyetlen esemény az aranygól, amely tényleg szép (és megérdemelt) gól volt.

Szerintem egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet jobban, mint a másik. Az olaszok nem voltak jobbak. Semmivel sem érdemelt jobban továbbjutást Korea sem az Olaszokkal szemben, csakhát valószínűleg az olaszok mellett kellet volna szólnia a hagyománynak (ami héhány kivételtől eltekintve abszolút nem volt érvényes erre a vb-re, és nem a bíróknak köszönhetően).

Az olaszok azért estek ki, mert magukhoz képest elég ''visszafogottan'' játszottak.


Totti esetéről annyit, hogy 11-es bizti nem volt, mert már elrúgta a védő a labdát, mikor egyáltalán összeértek (bár előtte Totti támasztotta a védőt a kezével :) ).
A sárgáról annyit, hogy mikor a védő elrúgta a labdát, akkor kezdett el esni Totti, és már lefelé esés közben ért hozzá a védő, akkor ért a lába a térdhajlatba.
Sárgát szerintem nem ért, szerintem ez az egyetlen momentum, ahol a bíró a koreaiak oldalán állt, de 11-est semmiképp nem ért.

Asszem atom hosszú lett a hozzászólás, sorry érte, és ne anyázzatok légyszi, amiért nem vagyok olasz drukker...

Ha kell, tudok néhány esetről videóval szolgálni (főleg Totti eséséről :) )

Üdv

Ga

(#59) Ga


Ga
tag

Sorry, de most nagyon felkaptam a vizet!

Most olvastam, hogy az olaszok szerződést bontottak HVAN-nal, mert:

OLASZ CSAPATBAN NINCS HELYE OLYAN JÁTÉKOSNAK, AKI GÓLJÁVAL KIEJTI AZ OLASZ VÁLOGATOTTAT A VBRŐL!!!

A nagyarcú olaszok bekaphatják!
A franciák, ha jól emlékszem nem rúgták ki egyik szenegálit sem (a csatárok közül játszanak néhányan Fr.O-ban, ha jól emléxem), pedig nagyban hozzájárultak a kiesésükhöz....

Kedves olasz urak! Tudni kéne veszíteni is...

Eddig nem volt semmi bajom az olaszokkal, nem voltam a drukkerük, de azért bírtam őket.
Ezentúl már fociban is egyértelműen ellenük szorítok (nem csak vízilabdában).

Üdv és sorry az olasz drukkerektől, ez csak egy magánvélemény volt.

-Fáradt Gőz Ki-

(#60) TommyGun


TommyGun
őstag

Nem hiszem hogy a játékosok tehetnek arról hogy nem hosszabították meg a sárga szerződését...mindenhol vannak gennyek még az olaszoknál is....nem vagyok olasz szurkoló hanem spanyol...én nekem mindeggy hogy esnek vagy maradnak...Koreával talán könyebb lessz a Spanyoloknak :)) Remélem....

Szal nekem felvan véve a Korea Italy mivel dolgoztam így asszony felvette....több volt az mint egy kézen számolható les....na mind1....erről már írtam hogy a bírók bevannak szarva hogy a VBn egy csapat LESből rug góólt mert akkor az gáz a bíróknak így mindent befújnak..meg igaz a reakcióidő is....egyetértek....

Viszont TOTTI esetét visszajátszottam vagy 30-szor megnéztem....én abszolute nem látom hogy hozzáért volna a Koreai a labdához...nem változtatott a mozgásán a pacák ugyanúgy TOTTI elött gurult tovább és a hajlatba is odanyomott ha nem is direkt akkor is.....még ha egy kicsit is...szal 11-es vagy nem mind1....hajlatba odanyomott és kész...viszont nem értem mire föl kapoott pirosat ?? Reklamálásért ?? akkor elégf a sárga nem ?? Persze hogy reklamál mert ő érezte hogy odanyultak neki ha azt nem is hogy épp súrolta a Koreai a labdát...Amiért ezt az egészet írtam hogy az EUROSPORTON IS azt tutira mondták a meccs után hogy odanyomott és pirosat nem érdemelt TOTTI....szal sokat hibáznak a bírók....

A másik meg tegnap ment ismétlés Szenegál Urugváj....Na az a nem semmi.....az első góólt szenegál 11-esből rugta ugye és az a POÉN hogy a bíró szerint a kapus utánanyúlt, amit szintén még a magyar közvetítő is megjegyzett hogy kérem szépen hozzá sem ért a szenegáli játékoshoz hanem az szimulált...de jól is lehetett látni hogy a kapus miután a labdát nem érte el a feje fölé emelte a kezét hogy véletlen se érjen hozzá és télleg nem is ért erre az életem tenném mert tökéletesen lácott hogy feldobja magát az a féreg....de ez a játékosok hibája is....túl sok a szimulálás a fociba lásd Rivaldóét...Remélem a VB után kiosztanak néhány bírságot ahogy Rivaldót is megbaszták.....már bocs.....az lehet hogy szenegál még rúgott utána két góólt de szvsz eléggé összetörte urugvájt hogy semmiért kaptak 11-est ráadásul még sárgát is kapott a kapus....

Szal ezekről beszélek hogy túl sok a tévedés...túlon túl...:((

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#61) TommyGun


TommyGun
őstag

Ja a másikfele hogy totti hoyg támaszott volna bárkit is mikor a Koreai becsúszott.....?? gugolva sprintelt a labdával ??

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#62) Ga


Ga
tag

Hi!
A koreai a labdát találta először... Ugyanazt nézzük? :)
Totti azért kapott pirosat, mert MÁR VOLT EGY SÁRGÁJA.
A bíró ezen eset miatt nem szándékozta kiállítani, dehát a két sárga az mégiscsak két sárga..

Azért Hvan elküldése nem volt egy sima elválás, mivel már megvolt a megegyezés 3 milla EURO-ról...

Gondolj bele, ha az összes magyar játékost elküldenék az olasz vízilabdabajnokságból...

Üdv
Ga

(#63) Ga


Ga
tag

Most már inkább nem itélkezem a meccs felett, mert túl elmentem ANTI-olasz irányba, így valsz Totti esetében neked lehet igazad.

Üdv
Ga

(#64) TommyGun


TommyGun
őstag

ÉN UTÁLOM AZ OLASZOKAT IS MEGA A SÁRGÁKAT IS NEKEM A LEGJOBB :DDD

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#65) guest


guest
veterán

igaz, hogy a statisztika nem minden, de...

Korea Republic (KOR) Statistics Italy (ITA)
12 Shots 11
8 Shots on Goal 5
27 Fouls 23
10 Corner Kicks 7
3 Free Kicks 2
1 Penalty Kicks 0
0 Offsides 5
0 Own Goals 0
4 Cautions 5
0 Expulsions 1
56% Ball Possession % 44%
37 Actual Playing Time 29

prohardver vendég

(#66) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Anglia-Brazília

Ismét egy bírói baromság. Mekkora meccs volt a kiállításig!!!! Lothar Matthaus pedig kezdhet gondolkodni azon, hogy pofázás helyett talán egy ütős német csapat kéne (ő nyilatkozta ugyanis, hogy az öntelt Brazília úgy kiesik majd az angoloknál, mint a sicc, már előre csomagolhatnak, stb).

Brazília mostanáig lényegesen gyengébb volt, mint amit várnak tőle, de ugye mindig elég ''épp eléggé'' jónak lenni (mint az olaszok a koreaiak ellen, más kérdés, hogy ott a bírói agresszívebben semlegesítette az eredményt :D).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#67) Den


Den
veterán

Na ezt a meccset én is élőben néztem, és végig az járt az eszemben, hogy az olaszok ezután takarékra állíthatják magukat, mert megmutatták a brazilok hogy a bírói ''tévedések'' ellenére is lehet nyerni, csak nem szabad leereszteni, hanem játszani kell körömszakadtáig. Ja és érdemes tanulmányozni az olaszoknak hogy hogy viselték a brazilok a bírót. Nem volt átkozódás, nagyjelenet, plexicsapkodás...

www.simson4t.hu

(#68) Parci válasza Den (#67) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ha voltál már Olaszországban, tudod, hogy ők egy sima veszekedésnél is minimum szétüvöltik és szétverik a házat. Ilyenek. Ami persze nem biztos, hogy jó dolog...

Az olasz-koreai meccs azért más volt, persze, hogy ha olaszok ANNYIVAL jobbak, hogy agyonverik Koreat, így is nyernek, de ők csak épp hogy jobbak voltak. Viszont továbbra sem áll az az érv, hogy ha csak hangyafingnyivel jobbak, akkor nem kár értük, hogy kiestek. Kár. Ha egy vb-n nem a tudás dönt, akkor minek nézni? Még akkor is, ha az a tudás abszolút értékben szar, gagyi, stb.

Az is röhej, hogy milyen kontraszt volt a mai két meccs között. Anglia búcsúzik, és ez a német csapat bent van... vicc!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#69) Den válasza Parci (#68) üzenetére


Den
veterán

Az olaszok télleg nem egy halvérű népség (többek közt ezért tudnak olyan iszonyat yó kocsikat és motorokat tervezni).


Én sem mondom hogy ne a tudás döntsön, meg hogy jó hogy hülyék a bírók. Csak azt mondom, hogy túlzás volt az a felháborodás amit műveltek. Úgy csináltak mintha valami szutyok esélytelen csapat ütötte volna el őket a vb címtől, bírói segéglettel. Holot az a csapat egyáltalán nem volt olyan rossz, ők meg egyáltalán voltak olyan jók. Ha koreán túljutnak akkor sem lettek volna dobogósok.

www.simson4t.hu

(#70) cssz válasza Parci (#68) üzenetére


cssz
csendes tag

Parci! Te nem azt mondtad, hogy az Olasz meccs miatt nem nézel több meccset a VB-n??? :)

cssz

(#71) Parci válasza cssz (#70) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

De, és igazából totál nem is érdekel már, hogy hogyan alakulnak a dolgok (na jó, Szenegálnak azért szorítok még). Amúgy is csak tanulás mellett nézem.

Nézem azért, de a ''hitemet'' elvesztettem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72) Den válasza Parci (#71) üzenetére


Den
veterán

Heh, én az egész profi ''sportban'' elvesztettem már egy ideje a hitem. Azóta drága szórakoztató show-ként nézem :)

www.simson4t.hu

(#73) emvy


emvy
nagyúr

Mától nekem véget ért a VB. (bármelyik csapat, nyer, nem érdekel.). Amikor egy angol-brazil meccsre ilyen bírókat hoznak, és a többi szar... hol van ez a 2000-es EBhez vagy a 98-as VBhez képest? A sok koreai meg képtelen bármiféle hangulatot csinálni a stadionban, a mai meccsen, ami szerintem ''a'' VB meccs volt, hát szerintem kifejezetten szar volt a hangulat. Ez nagyon messze áll attól, amikor az ember csodálkozva nézi azokat az embereket, akik úgy játsszák a kedvenc játékát, ahogy ő sosem tudná. Amikor egy hazatérő csapatot meg akarnak verni a saját országában... szóval :))

while (!sleep) sheep++;

(#74) Den válasza emvy (#73) üzenetére


Den
veterán

Más kultúra. Sokkal fegyelmezettebbek, nem tudják úgy elereszteni magukat.

www.simson4t.hu

(#75) emvy


emvy
nagyúr

Mondjuk azt, hogy máshogy lazulnak, de ez egy alapvetően európai sport, de ha még nem az lenne, akkor is, én a saját szemszögemből nézem, és így egy európai vagy dél-amerikai meccshez képest kevés.

while (!sleep) sheep++;

(#76) cssz


cssz
csendes tag

Hát nekem ma ért véget a VB, mert ez ,ár tényleg sok volt. Aki nem látta volna, Korea-Spanyol meccsen nem adtak meg két teljesen szabályos gólt a spanyoloknak (az egyiknél befejeltek egy gólt, de nem hogy nem volt lökés, de még csak olyan jelenet sem volt ami megtéveszthetné a bírót (elesés stb), a másiknál meg a partjelő a gólt megelőző beadásra enyhe 5 másodperces fáziskéséssel jelezte, hogy kint volt a labda, pedig nem hogy nem volt kinnt taljes terjedelmében, de még csak rá se ment a volnalra), ezen kívül tévesen állítottak meg lesen 2 spanyol támadást, ami 100%-os ziccer lett volna, és akkor még nem beszéltem a csomó kis félrefújásokról, amikor pl elfelejtenek szabadrúgást adni a spanyoloknak 18 méterre a kaputól... És a slusszpoén, hogy a hosszabítás vége előtt 1 perccel szöglet lett volna a spanyoloknak, de a bíró nem hagyta elvégezni, lefújta a meccset... Aztán 11-esekkel továbbjutott Korea.
Az egészben az a legidegesítőbb, hogy itt még csak nem is játszottak jól a Koreaiak, nem hogy nem lőttek gólt, de igazi helyzeteik sem voltak. A spanyolok meg a két meg nem adott gól mellett kapufát is rugtak, szóval ez már több mint sok. Mindig is nyomták a házigazdákat, de hogy két egymást követő meccsen ilyen durván csaljanak a javukra, az már több a soknál.
Viszlát VB, viszlát foci. Talán a sokat kritizált szar magyar NB1ben szabályosabb meccseket láthatunk...

cssz

(#77) Vertic


Vertic
aktív tag

korea esp.

BRFOÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁF

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#78) Vertic válasza Vertic (#77) üzenetére


Vertic
aktív tag

oops bocsi... kicsit sok lett. moderáljátok ki :)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#79) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Ha eddig kételkedtem volna az igazamban (olasz-koreai meccs), most biztos vagyok. A spanyol-koreai meccs az olasz meccs ismetlese volt.

RÖHEJ!!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#80) cssz válasza Parci (#79) üzenetére


cssz
csendes tag

Szerintem ez az olasz meccsnél is durvább volt, méghozzá sokkal! Az olasz meccsen legalább a koreaiak csináltak is valamit, 2 gólt rugtak, voltak helyzeteik, de itt egy nagy szarok voltak!

cssz

(#81) Johnny


Johnny
senior tag

Hát a mai Spanyol-Korea meccs tényleg röhejes volt biráskodás szempontjából :(

(#82) [Gandalf]


[Gandalf]
csendes tag

Nem hiszem el!!!!

Hogy nem lehet ket szabalyos golt megadni????
Mert mindketto szabalyos volt...

En szeretem az olaszokat es a spanyolokat...
Orultem volna egy spanyol-olasz negyeddontonek...
Kicsit felhaborodtam mikor az olaszok kiestek...
Azzal vigasztaltam magam, hogy igy konnyebb lesz a spanyoloknak, mert oket jobban szeretem...


De ez mar tenyleg undorito, hogy ennyire lejtsem a palya...

En legjobban Rault sajnalom...szegeny gyerek...
Es tenyleg nem azon az egy 11-esen mult, amugy nem ertem, hogy miert nem a tapasztaltabbak rugtak. Pl.: Mendieta, Louis Enrique...

De ha ezek utan Korea megveri szinten biroi segedlettel Nemetorszagot, akkor sztem a nemetek szpszerint megverik a birot...:)) Kivancsi lennek, hogy Jancker es Kahn hogy viselne a dolgot :)

Ja es az igaz, hogy a biro megpaskolta Hiddink arcat es tok jol osszenevettek....

A VB szinvonala igy tenyleg sokat csokkent...

Nem szeretem a nemeteket, de azt kivamom ezek utan, hogy mossak le a palyarol ezeket a huje ************************************************************************* koreaiakat!!!


...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#83) [Gandalf]


[Gandalf]
csendes tag

Ja es nem tudom, hogy Blatter mennyit penzt kapott... meg mennyi penzt kaptak a birok, de hogy bunda volt az tuti...

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#84) guest


guest
veterán

Jaja nem is kéne engedi hohgy amelyik csapat bejut a VB re annak azt orszaágában rendezzék meg a VB t megbundázzák az egészet ez így már nem is vb...

prohardver vendég

(#85) [Gandalf] válasza guest (#84) üzenetére


[Gandalf]
csendes tag

Azert ez nem mukodne. Pl 4 ev mulva a nemetek nem vehetnenek reszt a VB-n?? :) Ez nem muxik...

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#86) Den válasza [Gandalf] (#83) üzenetére


Den
veterán

Ez egyszerűen érthetetlen. Blattert megvenni nem elég. Itt benne van több bíró, partjelző, ha jól tudom ezek független szervezetet alkotnak. Szal itt valami olyan dolog lehet a háttérben, amihez képest a salt lake city-i bunda kismiska. A K-I meccsen is látszott a bíró elfogultsága, de (szerintem) ott nem volt olyan vészes a dolog. De itt!!! Hát ez télleg durva, nem értek a focihoz, de nyilvánvaló volt nekem is hogy amikor a koreai csávó hátán pattant a labda az csont nélküli gól volt.

De igazán az döbbentett meg amikor ''kiment'' a labda. Mert oké hogy megvesznek egy bírót. Az tud úgy csalni hogy utólag azt mondhatja, hogy tévedett, rosszul látta... Szal nem kockáztat olyan nagyot. De amit a partjelző csinált az annyira átlátszó volt hogy el nem tudom képzelni, hogy ezután bármilyen meccsen is ''dolgozhasson''. Szal mi lehet a háttérben ami miatt _ennyi_ ember kockáztatja a karierjét.

Pénz? És aki adja? Hogy gondolja hogy ez nem derül ki?

www.simson4t.hu

(#87) Den válasza guest (#84) üzenetére


Den
veterán

Ez jó lenne, mert akkor magyarországon lenne a vb. Mi tuti nem játszanánk, és ha igen, nem bírnának akkorát csalni hogy túljussunk az előselejtezőn :)

www.simson4t.hu

(#88) [Gandalf] válasza Den (#86) üzenetére


[Gandalf]
csendes tag

A baj az, hogy sztem sose fog kiderulni... Hat nem tudom, hogy ezek utan bekapcsoljam a gepemet, mert abban is van egy par koreai alkatresz.. A RAM az tuti... Tellegh RAM nelkul megy a gep?? :DDD

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#89) Den válasza [Gandalf] (#88) üzenetére


Den
veterán

Na ez (is) a baj, hogy a koreaiak isszák meg az egész levét igazán, pedig jól játszanak és szerintem a csapat (a játékosok) nincsennek benne.

www.simson4t.hu

(#90) cssz válasza Den (#89) üzenetére


cssz
csendes tag

Az olaszok ellen tényleg jól játszottak, de most szarul...
Bennem akkor ment fel totálisan a pumpa, amikor hamarabb lefújta a meccset, és nem engedte elvégezni a spanyolok szögletét.
Amúgy valaki írta hogy pl miért nem MEndieta rugott 11est. Én biztos vagyok benne, hogy az 5.-et ő rugta volna, csak már nem volt rá módja. (asszem a svédek ellen is ő rugta az utolsót).

cssz

(#91) [Gandalf] válasza Den (#89) üzenetére


[Gandalf]
csendes tag

Azert remelem tudod, hogy be fogom kapcsolni a gepem ha hazamegyek melobol hetfon :) Aki meg ilyen miatt igy cselexik az huje...

Amugy nekem is szimpi csapat, hajtanak, lelkesek meg minden, de meg kell nekik 4 ev, igazan jo csapatot alkossanak. Ennyire nem jok, de ettol, meg hogy otthon jaccanak, nem kene naggya tenni oket!

Az is igaz, hogy a jatekosok nincsenek benne...

...One Ring to rule them all...One Ring to find them...One Ring to bring them all...and in the darkness bind them...

(#92) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Den, ne is haragudj, de a koreaiak nem játszanak jól. Illetve ''jól'' játszanak, mert iszonyatos erőben vannak, és a végtelenségig küzdenek. Amit nem tudnak, az a passz/csel/fejelés/helyzet kidolgozás.

Odamegy a labda az ellenfélhez, hárman lerohanják (mindig vagy hárman!), és pici, lányos rugdalással és tépéssel addig gyötrik, amíg így vagy úgy, de meg nem szerzik a labdát.

Erőszakosak, agresszívek.

Az a baj, hogy a focival alapjaiban van baj, ki kéne dolgozni a módját a független bíráskodásnak, a felvételek alapján, vagy valahogy.

A mai meccs semmivel sem volt gázosabb, mint az olasz, mert ott a bírói pont ennyire volt elfogult: amennyire csak lehetett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93) Den válasza Parci (#92) üzenetére


Den
veterán

Ok, én nem értek hozzá, vb-n kívül nem nagyon nézek focit, szal nem vitatkozom (tovább :) ).


A török szenegál hogy tetszett? Sztem jó volt, góltól leesett az állam, iszonyú gyors volt.

www.simson4t.hu

(#94) guest


guest
veterán

Az a baj, hogy egy rakás tapasztalan korrupt faszfej bírót és partjelzőt raknak be fontos meccsekre. A Spanyol-Koreain is Egyiptomi bíró, trindati meg nem tudom milyen partjelző. Ezek a korrupt kis ge*ik csak a TV-ből láttak focit......
Az igazán jó és tapasztalt európaiaknek meg nincs hely.......
Az egész Koreai állam benne van ebben a korrupciós, bunda VB-ben ( Hindiknek bevallottan 4 évíig ingyen repülőjegy..stb )Nagy pénz van a háttérben + politika is ( felhasználják a sportot a kis genyók )

prohardver vendég

(#95) Ga


Ga
tag

HuH, de rég jártam erre :)

Na az esp. meccsen én is maxira kiakadtam.
Itt már sokkal húzósabb volt a téma, mivel a koreaiak szarul játszottak. De azok a gólok???
Ennyi hülye bírót hogy tudtak má összeszedni (meg a hülye partembereket is pont hozzáválogatták).

Az olasz meccsnél azért még tartom az álláspontomat (ott még korea jól játszott), de első négybe nem való!!! (Pontosítok: vannak sokkal odavalóbbak, nem1)

De ha jól játszanak, akkor azért hajrá korea is...

Szóval most azért ne a koreai csapat ellen legyen mindenki, beleértve a bírókat, hanem győzzön a jobbik!!!!! (Végre-valahára)

A csapatot ezért ne szidjátok, max a bírókat ezerrel.

Üdv
Ga

(#96) morzsa


morzsa
aktív tag

A Spanyolo.-Korea meccs bírója megfosztott egy fullos ABIT konfigtól, a szemét. Most már nem veri meg Spanyolország Braziliát 2-1-re.:(((

https://linktr.ee/wbteam21

(#98) Archie


Archie
csendes tag

Én piszkosul utálom a német focit! Ennek ellenére nekik fogok szurkolni, hogy alázzák meg Koreát egy nyolcassal, mint ahogy az arabokat is. Szerintem ez nem állapot, hogy a bírok ennyire egy ország talpa alá tegyék pályát. Hiába házigazda, azért a s*ggüket még nem kellene kinyalni...

(#99) guest


guest
veterán

Egyetértek Ga-val. Az olaszok elleni meccsen is voltak érdekes ítéletek, de a spanyolok elleni meccs az nagyon durva volt. Nem tudom elképzelni, hogy a németek ellen is ennyi bírói segítséget kapjanak, a FIFA-nak végre a sarkára kell állnia.
Ne fújjanak ellenük, hanem fújjanak korrektül! Győzzön a jobbik!!! De a jobbak úgyis a németek lesznek. Brazil-német döntő lesz, és nyernek a brazilok.

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.