Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 37 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) Janoska26 válasza Dictator^ (#146) üzenetére


Janoska26
addikt

hehe, nekem a céges telómon néha valami Ferencet keresnek vagy kit, gondolom előtte az öé lehetett ez a szám, de az az érdekes, hogy 1 jó évig a kutya sem kereste mostanában meg egyre többen :DDD

(#152) P.H. válasza NoLF (#140) üzenetére


P.H.
senior tag

Ha ismeretlen számről is hívnak, akkor is a hívó talán meg tudja mondani, ha kérdezik, hogy kit keres, vagy esetleg, hogy miért.
Velem is megpróbált elbeszélgetni egy-két suttyó - kinn van a számom pár helyen, itt a PH-n is, bizonyos okok miatt, de a nevem nem -, de amikor megkérdeztem (bemutatkozás nélkül), hogy kit is keres, nem tudta megmondani ('Téged').

Azt ne is mondjam, amikor apámat anno valaki hívta, és amikor hosszas csörgés után felvette:
(odaát: ) - Mi van, aludtál?
(apám, hirtelen: ) - Nem, vacsorázok.
(más: ) - Bocs, akkor téves.
:DDD

[mod] #144: akkor mégsem neked, csak úgy. :)



[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#153) EQMontoya válasza (Kolombusz) (#149) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én azt imádom, mikor vki felhiv 1 számról, visszahivom, bemutatkozok, megkérdem, miért keresett? erre érkezik az értelmes válasz: én nem kerestem... ekkor szoktam megkérdezni, h ''akkor anyád hivott a mobilodról?''

Same rules apply!

(#154) supesz válasza BlacKSouL (#133) üzenetére


supesz
aktív tag

Mondhatnánk a Nagyi ráreagált :DDD

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#155) Foglalt név válasza Dictator^ (#146) üzenetére


Foglalt név
addikt

Egy figyelmes spammer, már azt is tudja, hogy Mondom Csabának hívnak :DDD

(#156) tildy válasza Dictator^ (#146) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy szolgáltatót, sim kártyát váltott? És a szám neki csak körzetszám nélkül volt eltárolva?
Én már beleestem párszor ebbe a hibába, hogy elfelejtettem körzetszámmal együtt beírni a pontos telszámot, ezért ciki volt , hogy hívtam az xyz-qwert -et, miközben túlképpen már a 06-20-xyz-qwert-t kelett volna hívnom. (Szolgáltatóváltás volt)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#157) Dictator^ válasza Foglalt név (#155) üzenetére


Dictator^
veterán

:DDD
Mondom Csaba ;]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#158) EQMontoya válasza Foglalt név (#155) üzenetére


EQMontoya
veterán

ha már a számát tudja, nem mind1? :DDD

Same rules apply!

(#159) Foglalt név válasza EQMontoya (#158) üzenetére


Foglalt név
addikt

Én pl. mindenki számát tudom, csak nem tudom melyik kié :DDD

(#161) tildy válasza BlacKSouL (#147) üzenetére


tildy
nagyúr

Na jó akkor csak én utálom, ha nem mutatkoznak be, így aztán nem lehetek biztos abban sem, hogy ténylegesen jó számot hívtam:U És még külön rá kell kérdezni.. Pfff.
Ez nekem annyira fura. Jó mondjuk ha olyan , hogy csak hallózik, akkor rákérdezek, hogy nem tudom jó számot hívtam-e, xy-t keresném, de akkro is egyszerűbb, ha alapból mindkét fél bemutatkozik. (Sokszor hívnak cégen belülről, és nicns mindenkinek eltárolva a neve... Egyik munkatársammal rendszeresen így járok... Ő sem mutatkozik pl. be a telefonba. Én emg találhatom ki, hogy ki keresett... )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#162) EQMontoya válasza Foglalt név (#159) üzenetére


EQMontoya
veterán

ez mail cimre is igaz... igy spammelnek :DDD

Same rules apply!

(#163) EQMontoya válasza tildy (#161) üzenetére


EQMontoya
veterán

ha eltárolt név hiv, akkor sokszor csak ''szia, mondd'' a felvétel, mert ebből tudja, h én vagyok az, és azt is, h megismertem. Ha meg ismeretlen hiv, akkor először is fejtse ki, honnan a szarból tudja a számomat

Same rules apply!

(#165) tildy válasza EQMontoya (#163) üzenetére


tildy
nagyúr

pfff. És ha állás ügyben keresnek? vagy hasonló? Vagy munkatárs? Fejtse ki..lol. No mindegy, úgy látszik, itt mindenkit csak az ismerőse keres, vagy ha nem, akkor litániát akar hallgatni, hogy honnét tudja a számot. Tök egyszerű lenne pedig , ha bemutatkozik, és ha téves, akkor az emebr lerakja. De nem, inkább hadd fussanak köröket. No mindegy. Újabb dolog, amivel nem értem egyet a phsok többségével.

Kalandor: rendben ok, de mikor rákérdezett, hogy kivel beszél, elmondhattad volna, nem kellett volna neked sem úgy viselkedned. De nem, hanem elkezdtél ''okosnak látszani'', és beszóltál . Egyikötők sem volt különb a másiknál(kivéve a végső anyázást, mert azt normális ember nem teszi...)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#166) EQMontoya válasza tildy (#165) üzenetére


EQMontoya
veterán

ld: Kalandor hozzászólása. Állás ügyben egyenlőre nem hivnak, ha vki hivatalos ügyben akar keresni, az meg majd mondja, h xy-t keresem. És ha én vagyok az, akkor megtalált.

mod: hogy szülne sünt a logitech édes anyukája, h pont most döglött be az egeremben a scroll :(((

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#167) BlacKSouL válasza tildy (#161) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És úgy szoktál hívogatni számokat, hogy nem tudod kit hívsz? Jó, előfordul, de kb 5 másodperc hogy elmondd milyen ügyben keresel valakit. Ha meg ismerőst hívsz, akkor tudod hogy őt hívod nem?

- Halló, tessék.
- Jónapot kívánok, X.Géza vagyok, Kovács Istvánt keresem.///Helló Pisti, Géza vagyok.///Csá tesa, Csoffadt vagyok.
- Jónapot kívánok, tessék, én vagyok/Jó napot kívánok, én nem K.István vagyok, és sajnos nem is ismerek ilyent, alighanem téves///Helló Géza, mi újság?/Helló, én nem Pisti vagyok, szerintem téves számot hívtál.///Csá Csoffadt, mizu?/Csá, sajnos nem ismerek Csoffadtat, szerintem mást akartál hívni.
- Elnézést, ... valóban téves.Viszonthallásra./// Akkor bocsi, helló. /// Bocsesz, csá.

Szerintem a téves esetekben semmi szüksége az én nevemre a hívó félnek. Ő megmondta kit keres, nem én vagyok, ennyi.
Nem azt mondom, hogy nem kéne udvariasnak lenni, de ha nem akarom megmondani a nevem egy ismeretlennek, akkor hagy ne mondjam már meg.

De nem vitázni akarok, csak én így szoktam. Udvariasan, de a fölösleges adataimat nem adom ki olyan szívesen ismeretlennek. Általában a hívó fél szokott infót adni először, hiszen ő az aktív, nem én hívtam őt, ő hívott engem.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#168) tildy válasza BlacKSouL (#167) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen , rendszeresen. Ha valaki nem ért el, például. Napi 2-3-4 hívásom rendszeresen van így.
Felhívom, mert fogalmam sincs ki keresett, és mondom, hogy erről a számról hívott valaki, de nem tudom ki és miért.

Mondjuk az is igaz, hogy az én céges telóm, egyben a magán telóm is.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#169) Foglalt név válasza BlacKSouL (#167) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ez szerintem is teljesen korrekt magánszámnál. :R

(#170) Foglalt név válasza tildy (#168) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ha napi 3 hívásod van, akkor gondolom ez olyan szám, ami valami miatt nyilvános. Tehát eleve más kategória. Ha meg visszahívsz vlkit: Yo man, tildy vagyok, miért csöriztél? Bocs téves volt/mz/x vagyok és a szolgáltatásod szeretném igénybe venni.
Az első belefér a 3 másodpercbe, de hiába, mert már 1 sincs westelnél sem :DDD

(#171) ngabor2 válasza tildy (#168) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha ismeretlen számról hív valaki, én nem szoktam visszahívni. ha fontos... hív később.

(#172) BlacKSouL válasza tildy (#168) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na de az már visszahívás, tehát ekkor is ő keresett először, vagyis neki kéne megmondania, hogy ki ő, és kit keresett a számodon, vagy miért keresett téged.

- Jó napot kívánok. Hívott valaki erről a számról, nem tudom ki és milyen ügyben.
- Jó napot kívánok, én voltam, X.Géza vagyok(bemutatkozott), (Kovács Istvánt(ha tudja)) kerestem, az autóhirdetés ügyében.(megmondta milyen ügyben)

Ekkor már nyilván bemutatkozol, ha tényleg te vagy a címzett. Vagy megmondod hogy nem te vagy K.I., vagy nincs közöd autóeladáshoz.

Értem én az álláspontod, de nekem ez túl nyitott a mai világban, mikor minden vacak adatunkat védeni kell az illetéktelen kezekbe kerülés ellen.

NG: Ez a másik, de azért azt már én is belekalkulálom, hogy lehet hogy fontos, és már esetleg nem tud visszahívni.

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#173) tildy válasza BlacKSouL (#172) üzenetére


tildy
nagyúr

Végülis zaklattak már telón(más számon ), szóval részben érthető , amit mondasz.

Lehet csak ezt szoktam meg, ez tűnik természetesnek, ha mindkét fél bemutatkozik .Aki felveszi az is, és aki hív az is. Mindegy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#174) csapos2 válasza BlacKSouL (#172) üzenetére


csapos2
addikt

...és már esetleg nem tud visszahívni.

Ha halott, miért hívogatod? :U

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#175) Foglalt név válasza BlacKSouL (#172) üzenetére


Foglalt név
addikt

Én ezen úgy szoktam túllépni, ha legalább 2x hívott, akkor fontos és visszahívom. :U

(#176) troland26 válasza Foglalt név (#175) üzenetére


troland26
őstag

hátha a Viki :D

(#177) degu válasza tildy (#173) üzenetére


degu
senior tag

A *veretes paraszt szoveg*
-Hallo! Kivel beszelek? :(
Erre szoktam valaszolni:- engem nem erdekel,de ha Teged erdekel,akkor talan kezdd azzal,hogy megmondod TE ki vagy! :C

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#178) Integra


Integra
titán

nem értem ezt a telefonfelvétel hisztit
amikor látod a mobilodon ki keres akkor úgy köszönsz ahogy akarsz, tudod hogy ki
amikor nincsen szám akkor meg bemondod a neved mikor megszólalsz.
nem értem mit nem lehet ezen érteni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#179) Foglalt név válasza troland26 (#176) üzenetére


Foglalt név
addikt

Gondolod, neki nincs meg a száma? :DDD

(#180) Foglalt név válasza Integra (#178) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ha egyszer elárultam a nevem, akkor már nehéz letagadni :D Van olyan számom, amit tudnak 20an. Semmi kedvem megint váltani, mert minden senkiházi tudja és hétvégén, nyaralás alatt hivogat. :U

(#181) Integra válasza Foglalt név (#180) üzenetére


Integra
titán

erről csak te tehetsz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#182) EQMontoya válasza ngabor2 (#171) üzenetére


EQMontoya
veterán

hmm, van benne vmi :D

mod: a jobbgombom is bedöglött :(((

Same rules apply!

(#183) VoDaFoNe válasza EQMontoya (#182) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

az pech... elolvastam végig az apa leszek topikot! olyan happy vok! :DD

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#184) bandus


bandus
veterán

Én kedvelem a közvetlenséget a telefonban. Valamelyik nap hívott egy futár, köszönése kb ez volt: csáá, hogy jutok el hozzád...
Gondolom megállapította a korom, vagy volt vmi spéci tulajdonsága, de ez engem egyáltalán nem zavart. Elmagyaráztam neki az utat (mamámékhoz kellett csomag, én még suliban voltam), és kb hasonló módon elköszönt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#185) Thrawn


Thrawn
félisten

Ha már telefonos téma: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#186) Hujikolp


Hujikolp
őstag

valaki tud olyan INGYENES progit, amivel lelehet lassitani a zenéket, h ugy játsza le? ha van, akkor valós idejü kéne... és lehessen tök jól állitani a sebességet... ;] pár számot lekéne lassítani :R

(#187) Foglalt név válasza Hujikolp (#186) üzenetére


Foglalt név
addikt

Sonique-ban biztos hogy van ilyen.

(#188) Winner_hun válasza Hujikolp (#186) üzenetére


Winner_hun
félisten

TRAKTOR DJ Studio

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#189) bandus válasza Hujikolp (#186) üzenetére


bandus
veterán

A dsp_ns nevű winamp plugin is tud ilyet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190) Foglalt név válasza Winner_hun (#188) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az mióta ingyenes? :DDD

(#191) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Köszönöm mindenkinek, most kicsit elleszek a kereséssel és a probálkozással :R

(#192) EQMontoya válasza VoDaFoNe (#183) üzenetére


EQMontoya
veterán

érdekes hormonok munkálkodhatnak benned... én remélem, nem leszek. Vagy ha igen, beperelem durexéket :DDD

Same rules apply!

(#193) VoDaFoNe válasza EQMontoya (#192) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

ezt meg honnan tudod? Kikérem magamnak! :B :F

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#194) tbs válasza BlacKSouL (#147) üzenetére


tbs
addikt

Ugye érzed, hogy ez még kezdő paranoidáknak is vicc... Ha név + elérhetőségre vadászom, és mindenképp dolgozni akarok az adatokért (nem elég a telefonkönyv), akkor beslattyogok egy társasházba, és levelesládák alapján már cím is van. Textfájl, pici szkript, oszt esténként megy a telefonszám-túrás. Még kompromittálni sem kell magam, meg telefonszámlát sem kell növesztenem... ;)

(#195) EQMontoya válasza VoDaFoNe (#193) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát ha ennyire felvillanyoz az a tudat, h vki apa lesz. De, azt tudod, h a gyereket nem a gólya hozza? :U :DDD

Same rules apply!

(#196) Winner_hun válasza Foglalt név (#190) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja...:B
Amióta van dc meg torrent áruház:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#197) tbs válasza BlacKSouL (#167) üzenetére


tbs
addikt

Tudom nehézfejű vagyok, de én még a szüleimnek is bemutatkozom, hívóként és hívottként is. Akár kiírja a telefon, akár nem... Teljes néven, ami nemrövid. ;)

(#198) VoDaFoNe válasza EQMontoya (#195) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

... olyan bolond vagy. amúgy meg azt hittem láttad msnbe a (*) DUREX (*) -et mert kivolt írva... durex fan vagyok ^^ Have DUREX no kids... ezt is én találtam ki ^^

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#199) parandroid válasza VoDaFoNe (#198) üzenetére


parandroid
nagyúr

''Have DUREX no kids... ezt is én találtam ki''

Igen, látszik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#200) tbs válasza Foglalt név (#170) üzenetére


tbs
addikt

''...visszahívsz vlkit: Yo man, tildy vagyok, miért csöriztél? Bocs téves volt/mz/x vagyok és a szolgáltatásod szeretném igénybe venni...''

Vazzeg..! Bocs Tildy, de hirtelen tök görbe gondolatim lettek. Legközelebb hívsz, ez lesz a szövegem... ;]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 37 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.