Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Oakley guru (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) K1992


K1992
csendes tag

Azt hiszem szinte mindenki, ismeri az Oakley-t, aki nem annak most elmagyarázom:
1975-ben Jim Jannard motocross versenyző és egy motor szaküzletben eladó kitalált egy új anyagot, aminek a lényege az volt, hogy amikor nedvesség, víz érte akkor jobban tapadt (ezt az anyagot, ma a fénykeretes szemüvegeknél fülpárnaként használják.). Ezt az anyagot a motorsportban akarta érvényesíteni ezért egy markolatot készített, amiben kézforma volt, így jobban lehetett fogni a kormányt.
Gyilkos érzés volt, hogy olyan markolatokat kellet árulnom, aminél tudtam, hogy jobbat is tudnék, ezért megkerestem a feletteseim és elmondtam nekik, hogy mit találtam ki, de csak azt mondták, hogy kussoljak és áruljam az. Amit ők adnak.—mondta Jim. Ezek után kilépet és megkezdte saját üzletét mindössze 400$-ral. A nevet a már hallott kutyájáról nevezte el, így a név Oakley lett.
Az elején „fű alatt”, motor versenyeken árulta a Grip-jeit és mivel eléggé hülyén nézett, ki ahogy ott áll, hamar felkeltette a motorosok érdeklődését.
Emlékszem azokra a Grip-pekre,---mondta 250 köbcentis Supercross bajnok Mike Bell, aki ma már az Oakley-nál dolgozik.--- nagyon jó érzés volt, de sose tudtam belefeledkezni a motorozásba, mert a baloldalon, mikor meghúztad a gázt a kéznyom a Grip-ben megnyomta a kezed.
Jannard nem sokat tökölt evvel a problémával és elkészítette a Grip II-t. Ezt már körbe lehetett fogni, és teljesen kényelmesen meglehetett vele húzni a gázt.
Jannard a markolatát az akkor egyre jobban népszerűsödő BMX piacán is bemutatta.
A BMX megrendelők azt kérdezték Jannard-tól, hogy „Miért csak Grip-eket gyárt?” Így az Oakley elkészítették az első Google-et magyarul a zártszemüveget. Így született meg az Oakley O Frame 1980-ban.
[kép]
Később készítettek egy sport napszemüveget. A neve Eyeshade lett.
[kép]
Hatalmas szín választéka elbűvölte az egész világot. Ráadásul rugalmas volt atlétáknak készítették. Ennek akkora sikere volt akkor, mint az Over The Top-nak ma.
Over The Top:
[kép]

Nagyon fiatal volt még az üzlet, amikor fölhívott egy srác, hogy bringázáshoz kéne neki egy Eyeshade, aztán a végén, mikor megkérdeztem a nevét el állt a szavam. Greg LeMond volt az (3-szoros Tour The Franc győztes). A hívás után, tudtuk, hogy valami jót csináltunk.---mondta Jannard.
Az Oakley a lencséit Plutonite-ból és Iridium-ból készítették úgy, hogy 100%-osan megvédjen a UVA, UVB, UVC és a káros hatású „kék fénytől”. Az Iridium lencsék nem párásodnak, így ezt az atléták és a kültérben dolgozó emberek számára készítették. Az Oakley-nak sikerült egyesítenie a stílust és a védelmet.
Később megcsinálták a BLADE-t és a RAZOR BLADE-et is.
[kép]
[kép]
1998 júniusán az Oakley előállt egy O shoe nevű cipővel amit 125$ ért árultak.
[kép]
Az elején nem volt olyan sikeres a cipő eladás, de később ez az üzlet is beindult.
Az Oakley cipők a sikerességüket az akkoriban új 3-d CAD/CAM tervezésnek köszönhették, így egyben megtudták tervezni a cipőket és nem kellet mindent külön megtervezni.
Ha készen voltak a tervel lézeres prototípust tudtak csinálni. A cipőik legnagyobb újdonsága a talpbetétben volt, ugyanis hydrophilic-t kevertek a betétbe, ami magába szívja a nedvességet az ember talpából. A sarokra pedig fujt kevlárt tettek a kényelem érdekében.

Az Oakley ma már ruhákat, szemüvegeket, google-ket, cipőket, táskákat is gyárt, de Jim nem fogyott ki az ötletekből.
Ma már a számítástechnikát is bevetik az Oakley-nál, mondjuk a már nálunk is kapható az Oakley Thump, ami egy napszemüveg MP3 lejátszóval.
[kép]
És Amerikában a Motorola és az Oakely kifejlesztett e blutooth-os szemüveget amivel telefonálni lehet.

Ha bármi kérdésetek van az Oakley-val kapcsolatban csak kérdezzetek!!!!!
:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD

Csá: K1992

(#2) DaSilva


DaSilva
senior tag

nekem van egy kérdésem az oakleyval kapcsolatban.
ott a nagy oakley-s topik. írtál is bele, ahogy láttam. ott a másik húsz oakleyt eladok/veszek/elvesztek/megtalálok/szülök/szarok topik.
ezt mégis mi a fasznak nyitottad, koma?

huss, fohászom száll feléd

(#3) corlagon válasza DaSilva (#2) üzenetére


corlagon
senior tag

(#4) Kain válasza DaSilva (#2) üzenetére


Kain
senior tag

Ugyan ezt akartam irni,csak cizelláltabban,grat a megfogalmazáshoz. :D

(#5) X@b3e válasza corlagon (#3) üzenetére


X@b3e
addikt

;]:D

DaSilva: Én is ezen gondolkodtam, de tényleg érdekes volt elolvasni a sorokat, amit a srác írt. Mire elolvastam, már be is fenyítettétek:DD

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#6) Bash válasza K1992 (#1) üzenetére


Bash
őstag

Azt hiszem ismered a ''Nagy Oakley topic''-ot, de ha nem akkor most megmutatom: Bővebben: link. Topic-ot zártam.

http://bashtravel.com/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Oakley guru (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.