Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Optimus

Hozzászólások

(#1) PoC_Zoli


PoC_Zoli
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam ilyen témájú topikot, ezért nyitottam.

Haverom vett egy laptopot (Asus U30JC). Két videókártyás jószág ahol is mennie kellene az optimus technológiának. Namármost olyan problémánk lenne, hogy a dedikált videokártyát (310m) nem látja a win7. Ezközkezelőben nem jelenik meg, csak az I3-as prociban lévő gma 4500 HD. Ez működik is.

Az nvidia és az asus honlapjáról is szedtünk le a 310m-es karihoz drivert, de egyiket se sikerült feltenni. Olyan hbaüzenettel lép ki, hogy nincs ilyen vidkari a laptopban.

Nagyon fontos lenne megoldani, mivel én is ilyen laptopot szeretnék venni. (Esetleg érdekelnek hasonló kategóriás laptopok is )

A segítséget előre is köszönjük!!!

PoC_Zoli

(#2) Brutális eb válasza PoC_Zoli (#1) üzenetére


Brutális eb
addikt

Szia az asus honlapjáról kapjátok le a vga meghajtó drivert abban elméletileg benne van a technológia ami lehetővé teszi a váltást.

Nekem msi laptop nál volt ugyanez a gond ott az ati oldaláról lehúzott driver nem működött a gyártóé viszint igen.Ha viszont az sem a hozzá adott lemezről megér egy próbát.
Ha így sem megy és nincs más tanács senkitől akkor gari.

Legközelebb használd a keresőt és a nootbook-os topikban tedd fel kérdéseid.
[link]

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3) PoC_Zoli válasza Brutális eb (#2) üzenetére


PoC_Zoli
csendes tag

Ahogy írtam leszedtünk asus-ról is drivert. A hozzáadott lemezeken érdekes, hogy nincs rajta az nvidia driver.
És mégegyszer hangsúlyoznám hogy ezközkezelőben nem jelenik meg. És konkrétan ez a baja valüszínűleg.

Nem tartom valószínűleg h kijönne ilyen hardveres hibával a gyárból, de ezt diktálja a logika...

(#4) besk23 válasza PoC_Zoli (#3) üzenetére


besk23
tag

Az én haveromnak is ugyanez a problémája, Most próbáljuk megoldani. Ha valakinek van ötlete az ne tartsa vissza.

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#5) PoC_Zoli válasza besk23 (#4) üzenetére


PoC_Zoli
csendes tag

Csak nem ugyanarról beszélünk? DEDE

(#6) Abu85 válasza PoC_Zoli (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tudom hülye kérdés, de biztos, hogy benne van az NVIDIA GPU? Azt jeleznie kellene legalább egy ismeretlen eszköznek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) PoC_Zoli válasza Abu85 (#6) üzenetére


PoC_Zoli
csendes tag

Hát igen ez a nagyon gyanus dolog...

De papír szerint benne kellene lennie. Már mi is ezen gondolkoztunk. Nincs semmilyen ismeretlen ezköz benne :(

(#8) Abu85 válasza PoC_Zoli (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor gar. Már csak azért is, mert eléggé elképzelhetetlen, hogy az oprendszer nem ismeri fel ismeretlen vagy ismert eszköznek. A driverhiba ebből következik, hogy kizárható, mert logikailag maga az eszköz sem létezik a termékben. Esetleg érdemes lenne a BIOS-ban szétnézni, hátha alapból tiltva van, bár nem hiszen, de próba cseresznye.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) PoC_Zoli válasza Abu85 (#8) üzenetére


PoC_Zoli
csendes tag

Köszi a segítséget.
Ma még megpróbálunk szétnézni bioszban, meg talán kap is egy frissítést.
Ha bioszt frissítek az ugye nem jár garanciavesztéssel??

(#10) Abu85 válasza PoC_Zoli (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hivatalosan akkor nem jár garanciavesztéssel, ha valami problémából eredően frissíted a gépet. Persze az opciónak alapból ott kell lenni a BIOS-ban, így nem érdemes frissíteni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) PoC_Zoli válasza Abu85 (#10) üzenetére


PoC_Zoli
csendes tag

Az az igazság hogy hacked edisön volt rajta az "ablakok" 7-es verziójából és halottam olyat hogy belenyulkál a bioszába a gépnek a törés. Ezért szeretnénk újratenni, meg ma adni neki egy eredetit.

(#12) Abu85 válasza PoC_Zoli (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Belenyúlkálni nem tud, maximum frissíteni tudja, de kétlem, hogy ezt csinálná az a program. A BIOS nem olyan dolog, amibe csak úgy bele lehet írni akármit-akármikor.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) PoC_Zoli válasza Abu85 (#12) üzenetére


PoC_Zoli
csendes tag

Háát ebben én nem vagyok olyan biztos. Már van egy rakat progi amiből windows alól bele lehet nyúlkálni. Frissítés, procihúzás, ventillátorok...

De lehet hogy csak emulál egy új bioszt...

(#14) Abu85 válasza PoC_Zoli (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azok a programok sem nyúlkálnak bele. Vannak a gyári frissítők, amik Windowsból is tudnak frissíteni, de az kompletten új BIOS-t rak fel. Másképp nem lehet a BIOS-ba beleírni. Fizikai képtelenség egy részletét változtatni a BIOS memóriájának.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) PoC_Zoli válasza Abu85 (#14) üzenetére


PoC_Zoli
csendes tag

Na megyünk még jáccunk vele aztán felhívjuk a kedves forgalmazót, de lehet h már csuklik.

(#16) besk23 válasza Abu85 (#14) üzenetére


besk23
tag

"Fizikai képtelenség egy részletét változtatni a BIOS memóriájának."

Ezt nem is tudtuk, kösz az infót! :R

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#17) PoC_Zoli válasza PoC_Zoli (#15) üzenetére


PoC_Zoli
csendes tag

Bioszfrissítés lett a megoldás! Bár arra nem mernék megesküdni, hogy újabb verziót tettünk fel, de újra lett téve és megy minden szépen.

(#18) Brutális eb válasza PoC_Zoli (#17) üzenetére


Brutális eb
addikt

Na ennek örülök.
:R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#19) PoC_Zoli válasza Brutális eb (#18) üzenetére


PoC_Zoli
csendes tag

Hát még mi, hogy örülünk :C Két nap szórakozás után végre megy :))

(#21) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Látom régóta halott a topic, de hátha ellátogat ide valaki, aki jártas optimus témában:

Az a kérdésem, hogy lehetne teljesen kikapcsolni az intel grafikát? Az intel igp használja a proci L3 cache-ét, ergo visszafoghatja a CPU-teljesítményt - ezt nem akarom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) Bikkrom válasza t72killer (#21) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Engem is érdekelne az intel grafkártya kikapcsolása.
Nekem a Diablo3-ban gyűlt meg a bajom végleg az optimussal. FPS dropok még minimumon is. Öcsém fele olyan asztali gépén meg lazán megy.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#23) zsola930


zsola930
csendes tag

Sziasztok !
Olyan kérdésem lenne, hogy nem tudom feltelepíteni az optimus-os video kártyám mert csak az intelt engedi azt feltelepíti rendben .
De az nvidia-t azt írja, hogy nem található hardver...
Mi az oka és hogyan tudnám kiküszöbölni ?

(#24) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!
Valaki hozzá értő felhomályosítana hogy is működik ez az Optimus pontosan?
Adott egy Samsung Series 3 laptop, Pentium B950 procival, amiben van egy Intel HD Graphics IGP, és Optimus-szal van mellette egy GeForce GT520MX.
Na már most ez az Optimus csak a gyártó oldaláról leszedett driverekkel működik, vagy ha én az NV oldaláról szedem le a legújabb drivert a GT520MX-hez akkor is menni fog?
És hogy működik ez egyáltalán? Honnan "tudja" a gép hogy melyik VGA-t kell használni? PL ha elindítok egy HD filmet ahhoz a GeForce-ot fogja használni?
Kicsit homályban vagyok ezzel az egésszel.

(#25) c0nn0r


c0nn0r
tag

hali!

Nem tudom, hogy a legutóbbi BIOS frissítés tett be neki, vagy a driver frissítés, de egy ideje nem hajlandó kapcsolgatni. Van a hd3000 és kész. Feltettem az eredeti drivereket a laptop gyártó honlapjáról, szépen sorban (hd aztán nv) de így sem megy. Csak az nvidia vezérlőpultban az nvidia logonál mutat GPU aktivitást, amúgy a hd számol. Kézzel megadtam neki h csak a GT számoljon, indítottam játékot és semmi.. kezdek elkeseredni, hogy egy nyamvadt drivert nem képesek rendesen összehozni ehhez...

(#26) c0nn0r


c0nn0r
tag

teszek fel képeket, nekem ez már sci-fi.
Megadom neki kézzel, hogy de csak GT540-nel menjen, és mégsem teszi...
Ötlet valakinek??

(#27) c0nn0r


c0nn0r
tag

(#28) t72killer válasza c0nn0r (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eredeti 5-letem nincs, a laptopgyártónál panaszkodhatsz esetleg.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29) Gudo


Gudo
csendes tag

Nvidia Optimus D3D9 DLL FIX

Végre van megoldás az Nvidia Optimus-nál tapasztolható problémára, miszerint ha egy játékban használni szeretnénk valamilyen overlay plugint d3d9.dll hozzáadásával, akkor nem látja a játék az Nvidia kártyát, csak
az integrált videókártyát.

Nekem Lenovo Y570-em van, i5 + GT 555M.
rFactorral szoktam játszani, de ez ideig kénytelen voltam az integrált kártyát használni, mert az rFdynhud, vagy MAP plugin d3d9.dll-je miatt "láthatatlanná vált" a GT 555M. Ezzel a d3d9.dll FIX-el minden működik tökéletesen!!!!

Sajnálom, hogy csak másfél év után sikerült megoldást készítenie valakinek, de végre megvan!
Az oldalon a hozzászólásokban példákat is találhattok a konfigurálásra, ha több plugint is szeretnétek használni egy adott játékban, sőt, ha jól vettem ki, akkor STEAM-es játékokkal is működik.

[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Optimus
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.