Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14702) #85552128 válasza Szinyák (#14701) üzenetére


#85552128
törölt tag

Valószínű megcsinálják azt, hogy a Windows magának a lassabb részről fog foglalni vagy csak olyan adat kerül oda ami nincs épp használatban.
Ez mint szép és jó, de ettől még "gyors" ram ugyanúgy 3.5 GB marad a maradék 512 MB meg lassabb mint egy DDR2-es cache...

(#14703) Scholes9 válasza Motion_Blur (#14662) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ha olyan, mint a 970, akkor nem lehet vele semmi gond 😊

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14704) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Az mitől lehet, hogy afterburnerben a mem órajelet akármire állítom, apply után visszaugrik 0-ra. :F

(#14706) TTomax válasza RockHaRD (#14704) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert beírod az értéket, majd enter ,és aztán apply .:)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14708) HSM válasza Erdei88 (#14681) üzenetére


HSM
félisten

A szokásos mellébeszélős duma... Fine tune... Ezen nincs mit "fine tune"-olni... Ha megy a hátsó 512MB szivacs van, ezen túl sok mindent nem lehet finomhangolni, legfeljebb oltani kicsit a tüzet.

(#14711) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

A baki, az baki, de ettől még a userek szerintem happy-k, illetve nem véletlen jó az árazás, de, hogy vissza veszik majd, azt nem hiszem, meg, hogy nem véletlenül letiltott egységeket feloldanak.

© asszongya'hogy

(#14712) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. Szerintetek megér egy Giga G1 970Gtx +6k egy STRIX 970-ért? Garancia 3 év mindkettőn.

(#14713) #Morcosmedve válasza torma1981 (#14712) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem nem.

© asszongya'hogy

(#14714) torma1981 válasza torma1981 (#14712) üzenetére


torma1981
veterán

Annyi hogy a G1 1600-at megy.

(#14715) #Morcosmedve válasza torma1981 (#14714) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na, akkor újra, mit miért? :U :)

© asszongya'hogy

(#14716) Anubris válasza #Morcosmedve (#14715) üzenetére


Anubris
őstag

Ő adja a Strixet és kapja a G1 és +6 ezret ha jól értem.

Szerintem cserélj.

(#14717) #Morcosmedve válasza Anubris (#14716) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én is így értettem, de ez nagyon nem érné meg, pláne, ha 1600-ot megy 24/7

© asszongya'hogy

(#14723) katt777 válasza daveoff (#14605) üzenetére


katt777
félisten

Van egy nagyon érdekes trükk ezekben a tesztekben, még pedig a driverek optimalizálása (lényegében csalások). Ezért KÉZZEL ki kell(ene) kapcsolni mindezeket, CC-ben v. nV vezérlőpultban mindent kimaxolni, alkalmazás bővítésével vagy felülvezérlésével. Ennek 2 következménye lesz: sokkal jobb képminőség, illetve olyan teszteredmények, amelyek köszönő viszonyban sem lesznek a marketinggel, ahol ált. eléggé döntve van a mérleg nyelve.

Malibutomi: Hát, én teszteket néztem, és sehol nem volt 970-szinten a 290X, még driveres optimalizálással sem. Csak ebből tudok kiindulni, mert egyik kártyám sem volt még. Utóbbi nem is lesz. Vagy mondjuk próbáljunk Px-et bekapcsolni egy játékban AMD kártyával. :U Persze ez a tesztekben gondosan OFF nVidia kártyákon is, mert "kiegyensúlyozzák", így máris nem érnek semmit.

proci985: Mi nem volt érthető azon, hogy megfelelő tápom van, és kíváncsiságból kérdezem? :F Maximum annyi jelentősége lenne, hogy ha nem kell brutál teljesítmény, nem kell külön leszabályozni a karit. Fogyasztást illetően a műszaki adatokból indultam ki. A felvett teljesítmény ezek alapján nem állandó, ráadásul 240W-os fogyasztást is láttam (nyilván tuninggal).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14724) Locutus válasza katt777 (#14723) üzenetére


Locutus
veterán

Mindkét gyártó optimalizál drivert minden játékra is. Ez ma már másképp nem is megy. Szóval ugyanez történik a benchmarkokra is. Nincs ebben semmi unfair, hacsak a benchmark direkt nem olyan, hogy egyik vagy másik architektúrának jobban kedvezzen, de ezért is van az épkézláb benchmarkokban több féle teszt is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14725) katt777 válasza Locutus (#14724) üzenetére


katt777
félisten

Tudom. Ezért kapcsolom ki általában, bármelyiktől vásároltam is VGA-t. Nem az a baj, hogy mivel lehet tesztelni, hanem hogy mivel és hogyan tesztelik. Értem, hogy a userek többsége úgy használja (ergo nem is képzel jobb képminőséget), és így megfelelőnek is találják az eredményeket, de ez nem a valós teljesítmény. Ált. oda is írják, hogy a játék legjobb beállításaival tesztelnek, vagy vmi hasonlót, de a felhasználók 90%-a csak a grafikont nézi, semmi mást, aztán bőszen hivatkozik rá a körülmények ismeretének híján. Természetesen nem azokat értem ezalatt, akik saját maguk valóban rendesen letesztelik az adott hardvereket.

No meg ott van az az előszeretettel alkalmazott megoldás is, hogy ha egy driver hibás, akkor "eloptimalizálják" ezt a hibát, csak ha az ember kikapcsolja, rögtön bugzani kezd az adott játék v. beállítás.

Kíváncsi lennék mondjuk egy olyan tesztre, ahol az egyenrangúnak mondott VGA-kat letesztelnék akár csak PX on egymás ellen (hajrá, AMD!), de mehetnének kiváló minőségű, optimalizálatlan beállítások, v. főleg a legmagasabb szintre bővíteni az élsimítást, tesszelációt, stb. Tapasztalataim szerint egészen más eredmények jönnének ki.

De nem akarok itt félig OFF vitát gerjeszteni, csak az én nézőpontomat írtam le. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14726) Locutus válasza katt777 (#14725) üzenetére


Locutus
veterán

Ilyen tesztet hiába csinálnál szerintem.
Egyrészt nincs két egyforma játék motor se, másrészt két egyforma videokártya architektúra se (ma már) a két (három) oldalról.
Egyszerűen nem tudsz összehozni almát almával tesztet, akkor se ha minden driveres buherát kiiktatnál.

Egy dolog van ami számít: Hogy abban a játékban amire kell, azon a felbontáson, melyik kártya a jobb. Ez meg elég jól ki szokott derülni a tesztekből. A 3dmarkokat, meg ilyen opecl/gl compute, sysmark stb egyéb szintetikus baromságokat én pl meg se nézem már. Ehhez még hozzájön, hogy melyik mennyire hangos, meleg, hovafossa a hőt, mennyibe kerül, mennyire problémás a drivere újdonságokkal, és megvan a befutó.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14727) grunge válasza Erdei88 (#14681) üzenetére


grunge
addikt

Konkrétumok azonban még nincsenek gondolom...egy driver meg tudná oldani ezt? :U

By the way, eddig nem tapasztaltam sehol semmilyen lassulást FHD felbontással. Ennek ellenére kicsit idegesít a dolog.

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#14728) TTomax válasza MPowerPH (#14599) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne ezek azok a dolgok amiért én kompakt vizet raktam a 980akra... szénné húzva/feszelve sem megy 50Cfok fölé... nagyon meg vagyok vele elégedve!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14729) hszilard666 válasza TTomax (#14728) üzenetére


hszilard666
veterán

Azért van öröme a fullvíznek is, pl csendesebb, szebb és hűti a VRM et is! :B
Mod:
Én nem vállalnám be a kompaktos mókát így utólag belegondolva. :N

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#14730) katt777 válasza Locutus (#14726) üzenetére


katt777
félisten

Hát én is úgy gondoltam, hogy 1-1 adott játék, az adott kártyával elérhető, minden szempontból maximális grafikával. Tök mindegy, milyen architektúra, az eredmény számít (minőség és teljesítmény). Évekig használtam több AMD és nV kártyát is, egyvalami konzekvensen maradt Px megjelenése óta: ha AMD-s kártyával bekapcsoltam vmi Px-et, diavetítés lett belőle (pedig volt alatta i7 és i5 is alapos tuninggal), de legalábbis erős lassulás. Ha egy tesztben azt látom, hogy Px kikapcsolva, és az AMD gyorsabb, mint az nV, csak nevetek rajta. Ki az a hülye nV-s, aki kikapcsolja a Px-et, hogy "ugyanolyan gyors" kártyája legyen, mint egy "hasonló erejű" AMD? :F :Y Ha valaki igen, akkor most bocsánatot kérek, de én inkább maximálisan kihasználom a VGA-m képességeit.

Tisztelet a normális teszteknek, de azok elég ritkák, és még ott sem láttam olyat, hogy egy 8XAA-nál jelezték volna, mégis melyik metódust használták a nem kevésből.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14731) TTomax válasza hszilard666 (#14729) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem hiszem,hogy ennél csendesebb lehet mint ahogy nekem most áll, a vízre is kell venti,úgy mint ott nálam is 800rpmen megy,direkt ezért csináltam mindet push/pull...szerencsére nekem van VRM borda,sokkal könnyebb volt ezt felrakni mint egy full cover blokkot...a gpu körüli 4 csavart kellet levennem.Mondjuk ez már az én szerencsém,mert ez nem tudatos választás volt.Egy full cover blokk árából megúsztam az egészet,és azonnal házon kívül van a hő csendesen...arról nem beszélve,hogy jöhet a következő vga,nagy valószínűséggel kompatibilis lesz.

Szebb?Lehet,de ha becsukom a gépház oldalát már nem is látszik... :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14732) katt777


katt777
félisten

Minden kívánságom így teljesüljön! "...Kiderült az is, hogy rövidesen érkezik egy új driver, amely segít a GeForce GTX 970 rendhagyó memória-allokációs eljárásának optimalizálásában, ami végső soron teljesítménynövekedést hozhat. Ennek várható mértékével kapcsolatban egyelőre nincs hír."

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14733) hszilard666 válasza TTomax (#14731) üzenetére


hszilard666
veterán

:K Mondjuk a VRM cooling miatt tényleg poén cuccli, de egy másik kártyára amin nincs vrm borda azért nem merném felrakni, kövér tuning melett. Egyébként a szépet csak általánosságban gondoltam, az enyém randa mint a bűn :D
[link]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#14734) TTomax válasza hszilard666 (#14733) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát most majdnem leestem a székről a röhögéstől... eszméletlen laza az a Jack üveg a tartály alatt... Made my day... :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14735) Scholes9 válasza katt777 (#14732) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így legyen 😊 Bár én maximálisan meg vagyok elégedve a kártyával ennek ellenére is, de, ha valóban így alakul, annak csak örülni fogunk 😊

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14736) h1mpi válasza hszilard666 (#14733) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kis rend még ráférne a cuccra :P

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#14737) Asbee


Asbee
veterán

Nem tudok dönteni, melyiket vennétek a kettő közül:

Giga WF3

Palit Jetstream

A palit az egyik leghalkabb 980, félpasszív venti, backplate, viszont 2 év gari
A giga annyiban különbözik a G1-től érdemben hogy 5 helyett 4 hőcső, nincs backplate, meg nem világít. Igaz wf3-ról kevés az infó de az pozitív

[ Szerkesztve ]

(#14738) bandi0000 válasza Asbee (#14737) üzenetére


bandi0000
nagyúr

palit kicsit melegebb mint a többi, viszont elvileg halkabb is, dícsérik, de szvsz vedd azt amelyikbe jobban bízol, és vagy jobban néz ki, bár pár héten belül úgy is cseréled ;] :D

Xbox One: bandymnc

(#14739) Asbee válasza bandi0000 (#14738) üzenetére


Asbee
veterán

Igen ez mindig benne van a pakliban, vga csere gyakori. :D A palit jobban tetszik de a gigának nagyon jól sikerültek a 970/980 kártyái.

[ Szerkesztve ]

(#14740) bandi0000 válasza Asbee (#14739) üzenetére


bandi0000
nagyúr

gigád már volt nem? próbáld ki a Palitot rosszat nem nagyon írnak róla, am tényleg nem évekre tervezel szóval vágj bele, legalább megtudjuk milyen :D

Xbox One: bandymnc

(#14741) daveoff válasza Asbee (#14737) üzenetére


daveoff
veterán

Én tuti kipróbálnám a Palitot! ;) Nekem nagyon bejön az a kártya, már nézegettem én is.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#14742) Asbee válasza bandi0000 (#14740) üzenetére


Asbee
veterán

970 ből volt gigám, kettő is. Meggyőztetek, Palitról. :R Kíváncsi leszek 970-hez képest 1440p-ben mennyivel tud többet.

[ Szerkesztve ]

(#14743) lucky750


lucky750
tag

Sziasztok. Szerintetek egy i5 3570 procihoz megfelelő a gtx980, eléggé ki tudná pörgetni? Így nem kéne alaplapot cserélnem, se drágább foglalatú procit vennem. Vagy ink gtx 970-et vegyek? Tudom, h teljesítménybe nem tud annyival többet mint amennyivel drágább, de megspólolt pénzből lehetne a 980at. Vélemény?

(#14744) bombibmw válasza lucky750 (#14743) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem hajtaná ki sok helyen.
Én inkább 1150-re váltanék,abból is k-s procira és z-s lapra,970-nel.
A 3570-nel még a 970 is necces lenne sok játékban,jelenetnél.
Vagy vedd meg a 980-at,nézd meg,milyen!
Aztán,ha nem hajcsa kifele,akkor később váltasz.

(#14745) Scholes9 válasza Asbee (#14739) üzenetére


Scholes9
nagyúr

2 év garival én nem vennék kártyát. Bár, ha úgy is gyakran cseréled, akkor már más a helyzet.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14746) lucky750 válasza bombibmw (#14744) üzenetére


lucky750
tag

Itt egy video ahol a gyerek far cry 4-ezik és elég jó fps-en. A processor olyan mint amilyet én akarok csak k-s A GPU melletti % mit jelent? A videokártya kihasználtsága?

(#14747) bombibmw válasza lucky750 (#14746) üzenetére


bombibmw
veterán

Hol a videó? :D
Gondolom a kihasználtság,igen.
Játékfüggő,hogy hol van kihajtva és hol nem.
Egyébként,ha lenne egy 3570k-d,akkor az már elég lenne a 980-nak is bőven,de a sima nem mindenhol,sőt...

[ Szerkesztve ]

(#14748) h1mpi válasza Asbee (#14742) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Vagy a Super Jet Stream 165-ért. Gondolom ott még jobb a hűtés, bár a 980-ban még nem láttam melegedőset.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#14749) Asbee válasza h1mpi (#14748) üzenetére


Asbee
veterán

Tök ugyanaz a kettő csak a nem super nincs tuningolva. Egy csúszka huzogatás nem ér több pénzt. Giga is biztos szuper de így ránézésre meg tesz alapján szimpatikus a palit.

(#14750) lucky750 válasza bombibmw (#14747) üzenetére


lucky750
tag

https://www.youtube.com/watch?v=2EfgOJ17u3o itt a video bocsi. XD Játékfüggő? :S Találtam egy másik videót ahol far cry maxon ment a gyereknek kihazsnáltságba, azt írta ezen a másik videon :
https://www.youtube.com/watch?v=tNeRyDzDSQo
ott én kommenteltem, nézd meg. Ezt írta a gyerek:

SKW Games2 órája

+Boophpoi Yes.3570 CPU do not bottleneck with GTX 970.
GPU use always in 99% or 98% in Far Cry .Is a very good processor
Fordítás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.