Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65376768


#65376768
törölt tag

Nos azt hiszem a lényeget leírtam a címben, de azért itt is leírom a problémám.
Adott egy Windows 7 op.rendszer és egy Nvidia 9500GT vga amit hdmi kábellel összekötöttem az LCD tv-vel. Kép van de hang az nem akar kijönni a hangszórókból. Mi lehet a probléma? Valamkinek valami tipp?
Előtte volt egy Radeon HD4350 vga-m amit szintén összekötöttem a tv-vel a hangbeállítások/lejátszóeszközöknél ki lehetett választani hogy ATI HDMI out és már volt is hangom.
Az Nvidia-nál nincs olyan a lejátszóeszközben hogy hdmi, vagy nvidia sound card, vagy akármi más, csak az spdif és az alaplapi hangkártya eszköze.
És még csak neten se találkoztam hasonló problémával, pedig google szokott segíteni.
Várom a segítségetek.

Üdv:

(#2) PuMbA válasza #65376768 (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Ha jól tudom akkor a hangkártya SPDIF csatlakozóját rá kell kötnöd a kártyára. (egyébként ennek fent kell lennie az nvidia honlapján vagy a kártya manualjában).

Meg is találtam a hivatalos honlapon:

"Audio Input for HDMI: SPDIF"
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3) #65376768 válasza PuMbA (#2) üzenetére


#65376768
törölt tag

Sajnos használtam vettem a kártyát és nem volt hozzá se manual se driver lemez, ezért se oldottam még meg a dolgot. Egyébként az Nvidia honlapján keresgétem manual után, de még azt se találtam meg. Lehet én vagyok hozzá hülye, bár hozzáteszem évek óta ati párti vagyok, és sztem ez a kártya se marad sokáig, de ha már egyszer van akkor kihasználnám teljesen a tudását.
Az ötleted ki fogom próbálni ha hazaértem.

Köszi:

(#4) Воланд


Воланд
titán

Ha továbbra sem működik: Azonnali VGA-s kérdések órája

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.