Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Ntc

Hozzászólások

(#1) zetecR


zetecR
addikt

Nem tudom, hogy jó helyre tettem-e, de az a gondom, hogy ha egy külső hőmérséklet érzékelő NTC-jének csak a karakterisztikáját ismerem (0C 316kOhm, 25C 100kOhm, 50C 36.57), akkor ebből lehet-e mondani egy konkrét tipust, hogy ilyet kell venni, mert ez jó lesz, vagy még további paramétereket is kellene pontosítani a beazonosításhoz?

Remélem értlemes, ami írtam. :)

(#2) And válasza zetecR (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Karakterisztikából is lehet mondani típust, de visszafelé azért lényegesen egyszerűbb :). Ha bemégy egy alkatrészboltba, ott jó esetben kétféle adattal jellemeznek egy termisztort: ntc v. ptc jelleg, ill. a szobahőmérsékleten mérhető ellenállás, ami esetedben 100kOhm. Felirat nem nagyon van rajtuk, és valszeg. típusjelzést se fognak tudni mondani, különösen az olcsó példányokhoz. A konkrét jelleggörbe pedig elég változó lehet, mivel összetétel- és gyártófüggő (pl.:Bővebben: link). Talán célravezető, ha olyan katalógusokat, árlistákat keresel, ahol adott a típusjelzés (pl. a drága Conrad, de még Lomex-es listán is látni típusjelet meg gyártókódot). Ehhez már könnyebb adatlapot találni, abból meg kiderül, hogy az adott fajta karakterisztikája jó-e Neked.

(#3) zetecR válasza And (#2) üzenetére


zetecR
addikt

Köszi.

Az a helyzet, hogy ehhez a bizonyos szobatermosztáthoz lehet külső hőmérő-érzékelőt venni, ami ez a bizonyos NTC 2m kábellel - nagyon sok ezer forintért.
Ennyit szerintem nem ér meg, főleg ha sikerül így, visszafelé kiokoskodni valamit.

Mégegyszer: köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Ntc
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.