Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  NSA 310 Winyó váltás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hiroshi87


Hiroshi87
csendes tag

Régebben vettem egy Zyxel NSA 310-es NAS-t és egy 2 TB-os WD winyót, sokáig elég is volt a kapacitása, de most már lassan betelik, vettem is egy 3 TB-os winyót, gondoltam kicserélem a kettőt, a fontosabb napi dolgokat, a 3 teráson tartom majd, a 2 terást meg egy mobil rack-be rakom és rádugom a nas-ra (csak akkor kapcsolom be, mikor szükségem van rá)
Viszont már most megbukott a dolog, ugyan is, a NAS a 2 terás vinyómat ext4-re formázta, ráadásul JBOD tömbbe alakította, így a NAS-on kívül semmi nem látja, még a számítógépemre telepített legújabb Ubuntu linux sem, csak egy kb 500 megás partíciót, a win 7 természetesen semmit. külső winyóként a NAS szintén nem ismeri fel, ismét csak egy kb 500 megás partíció látszik. (NTFS és ext4 fájlrendszer esetében is ez volt az új winyóval USB portra kötve) Belső lemezként mind két winyót felismeri a nas, de csak egy rekeszes így nem tudok közvetlenül másolni,
Eddig az egyetlen megoldás, hogy a nasról átmásolom az összes adatot az NTFS-re formázott 3 terás winyóra, majd gépen belül vissza a 2 terásra szintén NTFS-re formázás után, majd a 3 terást vissza a nasba, ami JBOD tömbbé alakítja, így használható lesz az adattároló a nas részeként, majd a gépről újra visszamásolni az adatokat.
De ez így nagyon...nagyon sok idő.
Nincs mód arra, hogy valahogy linux alatt olvashatóvá tegyem a még JBOD tömbként a winyómat, és átmásoljam a szintén JBOD tömbre alakított 3 terásra az adatokat? így csak egy másolás lenne, nem 3

Üdv.: Gyula

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  NSA 310 Winyó váltás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.