Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook kijelző gépre kötve?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gamespy™


Gamespy™
tag

hali teszemazt van egy notebook-om amiben nincs alaplap+semmi csak egy lcd egy billenyüzet meg egy touchpad!
meg lehet-e oldani vmilyen átalakítóval ezeknekk az asztali gépre kötését??
Ha vki tud vmit feltétlenül ossza meg velem!
THX Gamespy

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#2) joghurt válasza Gamespy™ (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Billentyűzet és touch pad valószínűleg egyszerű. Bár téged valószínűleg nem ez a része érdekel. :)

Viszont ha én számítógép-gyártó lennék, egy notebook-on belül nem konvertálnám a videojelet mindenfelé, amilyenek a szabványos kimeneteken vannak, pl. DVI (pláne nem analóg videojellé), hogy abból etessem az LCD-t, hanem közvetlenül az LCD-meghajtót etetném.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) tomcs válasza joghurt (#2) üzenetére


tomcs
őstag

igy is van :)

le7 kapni kulonfele aramkoroket amik kulonfele videojelekrol (pal, ntsc kompozit, dvi, dsub, de katalogusban mar lattam tunerest is) mukodtetnek 1 lcd kijelzot. 2 problema merul fel, 1ik hogy magyarorszzagon igencsak marha nehez lesz beszerezni masik meg hogy tobbe kerul 1 ilyen mint 1 hasznalhato pucer tftpanel

en ilyen ''minden a dobozban sztajl'' home szervert akartam 1 idoben csinalni 1 kicsi kb 10 colos mono lcdvel milyen jol mutatna a gep oldalan a status meg 1 kihajthato billzet 1 kis interaktivitasert de az arak megijesztettek :)

mindenesetre google es ha jutsz valamire oszd meg itt is mert ha azota racionalizalodott valamit a helyzet meg erdekelne

(#4) joghurt válasza tomcs (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Ja. A nagy rablónál ([L]http://www.conrad.hu/[/L]) az 5''-os TFT LCD 85 kFt, az 5,6''-os 110 kFt.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) kamikaze boci válasza tomcs (#3) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Egy külföldi fórumon találtam ilyet, és ott ugyanerre jutottak. Az átalakító/vezérlő nagyon drága.


Ellenben: ''tudni akarod mi a mátrix??''. Keres rá a vfd display kifejezésre. Létezik pc-hez,és viszonylag olcsó (akár 25 dolcsi) persze külföldön.

egyéb állatfajták

(#6) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Ja, g-gnome gépén megtekinthető működés közben:
[L]http://forums.bit-tech.net/showthread.php?s=b23c2e4636e0b43b98e663e0d3f82d93&threadid=39414&highlight=notebook+mod[/L] :C

egyéb állatfajták

(#7) tomcs válasza kamikaze boci (#5) üzenetére


tomcs
őstag

/me szamol.. szamol.. szamol

hubazz kell :)

jo lenne ha le7ne beszerezni mo-n mar regota vfdre vagyom :(

(#8) Gamespy™


Gamespy™
tag

na sza átalakító kilöve!
akkor olyan régi lap kéne notebook-ba amin van s-video v composite-video bemenetes integrált vga(pl p133-as vagy hasonló kaliber)
lehet-e így + oldani?

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#9) Gamespy™


Gamespy™
tag

na sza átalakító kilöve!
akkor olyan régi lap(pl p133-as vagy hasonló kaliber) kéne notebook-ba amin van s-video v composite-video bemenetes integrált vga
lehet-e így + oldani?

így helyes mert a zárójeles rész a lapra vonatkozik! :DD

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#10) zingike


zingike
csendes tag

Hi,
Nekem internetes ''csendes '' gépként egy házilag gyártott LCD pc üzemel. A doboz egy fehér műanyag káva, amiben egy mult századbéli monokróm STN lcd monitor volt. Raktam bele egy 800x600 kiszolgált IBM TFT-t, meg egy GENE4310 subcompact board-ot, amin mediagx 233 proci van. Amugy a lapon minden integrálva van ( hálo, hang, usb, vga, és nem utolsósorban 3x6bit RGB LCD meghajtó kimenet.) talán még LVDS kimenet is van. A gép venti nélkül megy , LCD monitornyi helyet foglal , szoval szerencsém volt , hogy ezt így össze tudtam hozni. A fő probléma az, hogy főleg a nagyobb és ujabb LCD -k LVDS bemenettel vannak gyártva, és nem mindegyik ilyen mini alaplap támogatja ezt.
Amúgy az átalakító ötlete tényleg elvethető. Jelenleg helyszűke miatt a nagyobb gépemhez a Kontron CRTtoLCD1 kártyáját használom egy szintén 800x600 LCD vel monitorként, de a minősége nem az igazi, nincs rajta memória, és emiatt nem igazán multisync. Nagyon kevés módra tud ráhúzni. Az ára 34000 netto. Ennek a kártyának a nagytestvére már profi és jó, még video és dvi bemenet is van rajta de az kb 60000 netto.
Szóval a javaslat, valamilyen régebbi ''ipari'' minialaplap, aki képes LCD-t meghajtani.
Ha kell a doksik alapján segítek, hogy megy e az illesztés, és ha igen , esetleg némi dijazás fejében meg is csinálom.

(#11) supercow válasza zingike (#10) üzenetére


supercow
őstag

hol szerzed be a TFT panelt? és ezeket a lapokat, ami meghajtja?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#12) zingike


zingike
csendes tag

LCD kijelzőkkel foglalkozó cégnél dolgozok. Az általam használt 12,1 ''kijelzőket belföldön 65000+áfáért szoktuk eladni. Persze tudom, hogy ennyiért már 15'' TFT monitort lehet kapni, de az nem fér be mindenhova, ezért ipari és speciális alakalmazásokba adjuk el. Amúgy importáljuk a kijelzőket. Az alaplapot is, de alaplapokat Magyarországi nagykerekben is lehet kapni. A neten ha rákeresel az AAEON honlapra, akkor biztos fogsz találni magyarországi disztributort is.

(#13) supercow válasza joghurt (#4) üzenetére


supercow
őstag

félisten vagy, életet mentettél :DDD
pontosan ilyet (5' TFT) keresek a projektoromhoz!!
köszike, ha megépítem meghívlak egy mozira.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#14) supercow válasza zingike (#12) üzenetére


supercow
őstag

zingike, kisebb méretű TFT nincs nálatok véletlenül?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#15) joghurt válasza supercow (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Szerintem keress tisztességesebb céget! A nagy rablók árfekvését csak elrettentő példának írtam.

A tej élet, erő, egészség.

(#16) joghurt válasza joghurt (#15) üzenetére


joghurt
addikt

Ha elég neked alfanumerikus LCD is ilyen kis méretben, akkor
[L]http://www.lomex.hu/[/L] vagy [L]http://www.ret.hu/[/L]

A tej élet, erő, egészség.

(#17) zingike válasza supercow (#14) üzenetére


zingike
csendes tag

Hi,
Sajna kedvező árú nincsen. A 12'' azért ennyi , mert van az USA-ban egy cég, és elfekvő készletekkel dolgozik. Viszont kisebb új TFT displayt csak 100Ezer felett tudok szerezni . Pld az MSC Budapest Kft -nél akadnak ilyenek. Viszont a kisméretű STN kijelzők azért kedvezőbb áron vannak . Az MSC -nél szintén lehet kapni. Szerintem azt már 40000 körül is, de nem esküszöm meg rá.

(#18) zingike


zingike
csendes tag

Ja, és még valami. Nem a ''nagy rablókat'' akarom védeni, én is rablásnak tartom, hogy egy kis TFT LCD -ért 100 000 Ft felett kérnek. Viszont azt nem árt figyelembe venni , hogy ezekből a displayekből jóval kevesebb fogy , mint a 15'' TFT-kből, mert azt a multik millioszám gyártják. Érdekesség, hogy annak ellenére hogy már 60000 nettoért lehet kapni egy 15'' TFT monitort, 1 darabot, ha 1 db 15'' TFT kijelzőt kopaszon ujonnan kellene megvenni, akkor azért típustól függően 300-400 USD-t is kérnének, pedig a monitornak doboza is van, meg elektronika is van benne. Ebből látszik , hogy a legtöbb ár mesterséges ár, és nem az előállítás költsége, hanem az üzletpolitika határozza meg.

(#19) Gamespy™


Gamespy™
tag


Ez mind szép de engem a notebook vga-k ki-be meneteinek a szabványainak a doksija érdekelne!
ha vki tud ilyet a neten vagy otthon a polcon akkor írja ide!
THX gamespy

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#20) eper-fa válasza Gamespy™ (#19) üzenetére


eper-fa
aktív tag

sztem a régi noti megfelelő bemenettel, alaplapostul mindenestül egyszerűbb, mint a spec bemenetére jelet küldeni...

nagyon tetszik ez a te kis internetes géped, kár, h se időm se pénzem. pedig remek kis barkácsmunka lenne

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#21) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Hmmm, egy ilyen mono TFT a szerveremhez nem is lenne nagy hülyeség!
Most már érdekel a téma engem is! :))
Kellenének nekem TFT leírások, bekötési rajzok, kapcsolási rajzok, satöbbik.

Ha valaki rendelkezik valamilyen infóval ezügyben az ne habozzon vele és ossza meg velünk!

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook kijelző gépre kötve?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.