Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laloka


Laloka
tag

nem lehet leparticionalni, nem lehet formazni, nem lehet vele semmit csinalni

hogy lehet leszedni róla a jelszavat? kalapács?

(#2) Laloka válasza Laloka (#1) üzenetére


Laloka
tag

bump

(#3) Blackmate válasza Laloka (#1) üzenetére


Blackmate
senior tag

Milyen HDD, milyen notebook, mivel próbálkoztál, milyen rendszer alatt?

(#4) Laloka válasza Blackmate (#3) üzenetére


Laloka
tag

egy Acer Travelmate 225X-ben van egy wincsi..nem tudom, milyen. Gondolom, egy Hitachi 20GB

Partition magicel sem lehet eltüntetni a particióját, mert jelszót kér
érdekes

(#5) Blackmate válasza Laloka (#4) üzenetére


Blackmate
senior tag

Biztosan kell lennie egy gyári (Recovery) CD-nek, amivel a rendszer-t feltelepíted. A telepítés során szerintem van rá módod, hogy megformázd kedved szerint.

Ha nem lenne CD, akkor innen: [link] töltsd le az Ultimate Boot CD-t. Kiírod, és erről elindítod a notit. Sok hasznos progi van rajta, többek között partícionáló is. Az adatokra vigyázz, mentsd le!

Egyébként nekem Asus-om van, és sikerült XP alól partícionálni Secure Mode-ban PQ Magic 8.0-ással. Arra vigyázz, hogy van egy ún. Recovery partíció a legtöbb noti vinyón. Az enyémen 2 GB, és ez láthatatlan! Ezért fordulhat elő, hogy néhány partíciónáló program (főleg) win alatt nem hajlandó megfelelően foglalkozni vele.

Még egy tipp: A windows-nak is van beépített partícionáló progija, ami kimutatja a rejtett partíciót is: Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógép-kezelés -> Lemezkezelés.

Egyébként ha valóban jelszavazva van (egyedül IBM notiknál hallottam ilyet), akkor azt csak a gyári CD-jével tudod megoldani, vagy a fent említett boot CD-s dologgal.

(#6) zsiga667 válasza Laloka (#4) üzenetére


zsiga667
addikt

Van a notiban floppy-drive? Mert akkor fogj egy DOS-lemezt, az fdisk + format ''programcsomag'' megoldja a gondjaidat. De ha még ez se akkor szerezz egy diskedit-et (ez is egy ezeréves DOS-progi), az 100% hogy megcsinálja.

(#7) Laloka válasza Laloka (#1) üzenetére


Laloka
tag

akit esetleg érdekelne, annak elmondom, hogy nem lehet kiütni belőle a jelszót.
Speciális hardware pad és speciális programok kellenek hozzá, többe kerülne kiüttetni, mint venni egy másikat.

Az IBM ügyesen megoldotta :)

(#8) liksoft válasza Laloka (#7) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kicsi a világ. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9) csontika válasza Laloka (#7) üzenetére


csontika
tag

Azaz szívemből szóltál.... ez a jelszó pont ezért lett kitalálva hogy az adatok biztonságban legyenek... és ne tudjál hozzáférni ez a szép a hardveres jelszókal:D
Egyszerőbb szétszedni és megmutatni milyen is egy notivinyó :D polcon porfogónak még jó lesz:D

A rendszeres tanulás a tudás egyik rokona!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.