Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Norton ghost...help kéne (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) behappy


behappy
aktív tag

hali all

holnap lesz egy uj winyom. A mostani rendszerem szeretném átghostolni rá. Viszont nincs másik winyo.

A kérdés: ha kiirom DVDre a cuccot, akkor meg lehet valahogy csinálni? Még soha nem foglalkoztam ezzel a dologgal... Ghostot lehet egyáltalán boot FDDről inditani?? vagy hogyis van ez?

Bocs, ha láma.

Köszi

szerk: természetesen csak a rendszerparticiot szeretném. Létrehozok egy ugyanakkora particito az uj HDD-n, mint amekkora a mostani rendszer és utána ghost arra??

[Szerkesztve]

(#2) sh4d0w válasza behappy (#1) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Öhhh... a Ghostot nem ösmerem, de Drive Image Próval pontosan így kellene csinálni, ahogyan leírtad (bootfloppy + program).

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Flashy


Flashy
veterán

persze, meg lehet csinálni. fogod a rendszerpartot, leghostolod másik particiora, kiírod dvd-re. aztán fogsz egy win98-as bootlemezt, meg egy másik lemezt amin csak a DOSos ghost.exe van. kicseréled a vinyókat, bebootolsz lemezről, lemezcsere, ghost.exe indít és megmutatod neki hogy azt a partíciót rakja vissza. előre nem is kell semmit megcsinálnod, partíciót is elkészíti, sőt, ilyenkor arra is rákérdez hogy mekkora legyen, tehát 2G-s particiot már visszaghostkor meg tud növelni bármekkorára.
ahhoz hogy egy XP bebootoljon az új vinyón, kell recovery consoleból egy fixmbr.

de amúgy használd a keresőt, volt már több topik ugyanerről.

(#4) Dexter68 válasza Flashy (#3) üzenetére


Dexter68
addikt

volt már egy csomó topic, néztem én is, de ez valahogy úgy kezelődik, mint egy nagy titok. Számomra nem derült ki a know-how.
Egyszer már próbáltam is, amikor elszálltam, nem volt lementve semmim, nagy vidáman előkaptam a a nehezen kiküzdött cd-ket, aztán nem bírtam visszahúzni...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5) Flashy válasza Dexter68 (#4) üzenetére


Flashy
veterán

volt CDROM támogatás a bootfloppyn amit használtál? ha igen, akkor biztos hogy működnie kell a visszaolvasásnak. bár DVDROMot nem tudom de gondolom ugyanaz.

(#6) behappy


behappy
aktív tag

ok, köszi mindenkinek


keresőt természetesen megnéztem, de erre nem találtam választ....vagy már nagyon késő volt :)

(#7) b.bone


b.bone
senior tag

Hy! akadt egy kis problémám ezzel a ghost-al.

vettem egy samsung sata-s vinyót. van egy 10 gigás rendszer partícióm. fel van rá küldve a win. midnen működik tökéletesen, kivéve a ghostot. nekem ez a 2003-as win alá telepítős fajta van. mondtam neki hogy backup c: szokásos újraindítás, dos mod indult, de mikor indította a ghost-ot ki is fagyott. totál kinyírta a rendszerem. sehogy sem tudtam visszaállítani. midig dos-t indított, mivel nem vagyok nagy mágus ezért egy egyszerű win reinstallal oldottam meg a problémát. de most csak csak le kéne backuplni. kérdés hogy miért fagyott meg? mert pata-s vinyókról simán megcsinálja, viszont a sata-ba beledölglik. nem értem.

thx help előre is

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#8) Dexter68 válasza Flashy (#5) üzenetére


Dexter68
addikt

Szerintem kellett, hogy legyen, mert elkezdte, csak aztán leállt.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#9) ocso válasza b.bone (#7) üzenetére


ocso
tag

Hi,

ez nekem is rejtélyes probléma ezidáig. Ha a SATA vinyóm benne van a rendszerben, akkor a Ghost 2003 lefagy DOS módban induláskor. Nem tudom, hogy miért lehet ez.

Üdv.:ocso

(#10) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Bővebben: link

A cikk szerint 865-ös csipszel gondjai vannak a Ghostnak.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) ocso válasza L3zl13 (#10) üzenetére


ocso
tag

Eff!!!

Épp ebben a pillanatban akartam belinkelni én is! :)

(#12) Starsky72


Starsky72
addikt

stét!
helyzet: 80Gbos Sata winyó, 10Gb rendszer, 70Gb adat. Ghost2003dos-al rendszerparticiót ghostoltam imagebe az adat particióra.
kérdés: ugyanarról a winyórol, szal az adat területről vissza lehet állítani a rendszert ghosttal? Illetve a Satával lesz valami gond, látni fogja a ghost, miután a rendszer particiót megformáztam?
Köszi;)

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#13) Starsky72 válasza Starsky72 (#12) üzenetére


Starsky72
addikt

na megkímélek mindenkit a válaszadástól, mert nem bírtam várni és kipróbáltam. Bár nem formáztam, de amúgy műxik faszán.
Köszi Starsky:D

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#14) Flashy válasza Starsky72 (#13) üzenetére


Flashy
veterán

igen, tulajdonképpen mi is innen tudjuk a dolgokat, hogy kipróbáljuk :)

(#15) erdoke válasza Starsky72 (#12) üzenetére


erdoke
titán

Igen. :DD
Még azzal is elkéstem, hogy fölösleges formázni, mert újraírja a partíciót, ha azt tükröztél.;)

A legjobb aláírás a héten

(#16) b.bone


b.bone
senior tag

ha már látom, hogy feljött a topic.:

a #7-ben leírt probléma még mindig él. nekem meg nem 865-öm van. akkor most vadásznom kéne valami updatet a ghost-hoz?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#17) Starsky72


Starsky72
addikt

Flashy, erdoke! Tuti figyeltétek meddig bírom :DDD

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#18) Flashy válasza Starsky72 (#17) üzenetére


Flashy
veterán

én nem, én simán csak lekéstem, de szerintem erdoke sem :)

(#19) erdoke válasza b.bone (#16) üzenetére


erdoke
titán

Ne engedélyezz USB-s eszközöket, amikor a backupot csinálod, különösen ne USB-ről bootoló eszközt.

A legjobb aláírás a héten

(#20) Cyberslider


Cyberslider
őstag

#03:

Nem kell másik particiora masolni a gho file-t,aztan kiirni dvd-re, a ghost dos-bol alap ki tudja irni rogton dvd-re...


[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#21) csabors


csabors
tag

Sziasztok!

Norton Ghost-tal (2003) csináltam biztonsági mentést.HDD-ről minden gond nélkül visszatudom tölteni ,de dvd-röl nem. A boot flopit Xp alól csináltam, a ghost által készített fájlokat simán kiírtam dvd-re.Mi a baj? A ghost felismeri a dvdt mert mentési ill. visszatöltési lehetőségként benne van gördítö sávban.DVD-RW re írtam ki.Az gond? Esetleg valami különleges módon kell kiírni ill. visszatölteni...

Segítsetek!!


[Szerkesztve]

Nikon

(#22) Flashy válasza csabors (#21) üzenetére


Flashy
veterán

jó de bővebben: amikor azt mondod hogy töltsön vissza particiot vagy disket imageből, akkor fent a listában ott a DVD meghajtó? a benne levő lemez tartalmát látja?

(#23) Fauszt válasza csabors (#21) üzenetére


Fauszt
senior tag

ha nem is bővebben, de pontosabban.

(#24) csabors válasza Fauszt (#23) üzenetére


csabors
tag

Bővebben:

HDD-ről vissza tudom tölteni, de DVD-ről nem. Programot elindítom, local, partition, from image, enter. KIválasztom a DVD írót, hibaüzenet: a lemezt nem a NortonGhost készítette, ellenőrizzem a médiát. DVD-re írni csak a Ghosttal lehet, vagy más íróprogrammal is? Én Neroval írtam ISO-formátumban. Esetleg más formátum: melyik az? Vagy írjátok le, hogy Ti hogy csináljátok, lehet tőmondatokban is.

Nikon

(#25) mfery


mfery
csendes tag

Hali

Nekem egy óriási problémám van!!!!!
Most használtam először a Norton ghost-ot és valamit nagyon elnéztem,
mert Dos módban leghostolta a wincsimet a D: meghajtóra amin volt 97GB adat és sikeresen letörölte!!!!!
Mivel tudnám visszaszerezni az adatokat?
Nagyon sok pótolhatatlan adat volt rajta!!!
Help please
A get data back-ot most próbálom megszerezni hátha segít...

[Szerkesztve]

Asus A7N8X Deluxe/Gold(REV 2.0) , Barton 2500+@3200+ 11x200 1,65V,Samsung 512 MB PC 3200 DDR400 RAM,ASUS V9280DT TI4200,Maxtor 120GB 8MB HDD 7200rpm,LG 4081-B DVD+-RW,LG 52x16x DVD-ROM,Spire falcon rock 2 hűtő

(#26) Bero


Bero
aktív tag

Nekem kéne egy ilyen. Biztonsági másolatért is fizetek.

(#27) moonman válasza mfery (#25) üzenetére


moonman
titán

most nem akarom azt mondani, hogy ij, pedig ez van. klónozta? mert akkor új particiót is ír magának. szvsz lőttek az adatoknak, pláne ha teleírta.

(#28) moonman válasza Bero (#26) üzenetére


moonman
titán

:(((

(#29) Cyberslider válasza mfery (#25) üzenetére


Cyberslider
őstag

A helyes mód ez lett volna:

Local - partition - to image...

Asszem ezt jól benézted...

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#30) Mag


Mag
senior tag

Hi !

Norton Ghost 2003 -al csináltam egy biztonsági mentést egy 80 gigás vinyo C: particiojárol,ami 5 GB volt, abbol 3.5 foglalt.

Ezt lemásoltam egy másik vinyora ami 120 GB-os ,és C: -je meg 5 helyett 7 GB-os.
Vinyo kivételével ugyan az minden,és a bootolásnál,amikor a win-xp logo megjelenik megáll a bootolás, kifagy.

Van vkinek ötlete mi lehet a baj ?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#31) Mag


Mag
senior tag

up

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#32) Flashy válasza Mag (#30) üzenetére


Flashy
veterán

próbálj recovery konzolból egy fixmbr-t meg egy fixboot-ot a C: meghajtóra

(#33) gézu válasza Mag (#30) üzenetére


gézu
őstag

A ghost csak ugyanarra a rendszerre tud visszaállítást csinálni ha xp-ről
van szó.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#34) bizi990


bizi990
senior tag

Mostani vincsim kezd meghalni és az új HDDre szeretném egy az egybe átmenteni a mostanit, természetesen úgy, hogy utána bootoljon stb.

Mostani vincsi 60GB-os két particióval, amelyikről bootol NTFS, másik FAT32, 50-50%.
Az új vincsi valszeg 120GB lesz.

Tudna segíteni vki NGhost2003-ban mit kell csinálom.
Felinstalláltam és gondolom majd az új vincsit beteszem, régiről bebootolok Win2k-ba és utána Clone-ozom a teljes régit az újra. Így kell csinálni? DOS verzió kell? Új vincsit kell particionálni?

Lécci segítsetek, mert nem igazán merek nekiállni próba-cseresznye alapon. Ja, csak CD íróm van, ha esetleg ez jelent vmit.

bizi

(#35) erdoke válasza bizi990 (#34) üzenetére


erdoke
titán

Ha fent van a vindózos Ghost, akkor ott megcsinálod a mentést. Utána berakod az új vinyót, csinálsz egy legalább akkora partíciót, mint amiről a mentés készült. Ezután a Ghostban visszaállítást indítasz, ahol megadod, hogy mit akarsz visszaállítani és hová. Néhány OK után újraindítja a gépet, és már DOS alatt csinálja is. Amikor kész van, megind újraindít, ekkor bemész a BIOS-ba, és a bootsorrendnél megadod az új vinyót.

A legjobb aláírás a héten

(#36) bizi990 válasza erdoke (#35) üzenetére


bizi990
senior tag

Ha fent van a vindózos Ghost, akkor ott megcsinálod a mentést.
Úgy hogy nincs bent az új vincsi?
Azt elfelejtettem mondani, hogy a mostani vinyón egyik partición sincs szabad hely (csak 1-2GB).

(#37) erdoke válasza bizi990 (#36) üzenetére


erdoke
titán

Ja.
Akkor először beteszed az új vinyót, csinálsz rá két NTFS partíciót, és utána az egyikre mented a ghost képfájlt, a másikra állítod vissza. Használd a legerősebb tömörítést, nem sokkal lassabb.;)

A legjobb aláírás a héten

(#38) bizi990 válasza erdoke (#37) üzenetére


bizi990
senior tag

Tehát beteszem az új vincsit a régi mellé. Az újra csinálok pl két 60 GB-os NTFS particiót.
Utána átmentem a második 60GB-os particióra a régi vincsit.
Utána erről a mentésről visszaállítom az első 60 GBos particióra a régit (ami egy 30GB NTFS és 30GB FAT32).

Ha jól értem ez lenne a folyamat :)

Egyébként ezt a mentés dolgot nem lehet kihagyni és rögtön az újra feltolni?

Mentést a Backup-al kell csinálni vagy clone-al?

Nem tudom mennyire érződik, de kicsit bizonytalan vagyok :))

(#39) erdoke válasza bizi990 (#38) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem partíciónként külön kell csinálni. Egyébként is minek ghosttal áttenni egy 30 GB-os FAT32 partíció tartalmát? Másold át Total Commanderrel, ami kell...
Tehát még1x:
- Berakod az új vinyót, megnézed, hogy a Win látja-e rendesen. Utána leformázod annyi partícióra, amennyit szeretnél, de amire ghostot akarsz visszaállítani, az minimum akkora legyen, amekkora az eredeti volt.
- Megcsinálod a ghostolást a jelenlegi rendszerpartíciódról (~30 GB) az új vinyóra, de nem a leendő rendszerpartícióra. Ha a legnagyobb tömörítést választod, akkor jóval kisebb lesz a ghost image mint 30 GB. Ghostoláskor automatikusan újraindítja a gépet, majd DOS-ban megcsinálja, utána megint restart.
- Ezután futtatod a Ghost-ot, és kiválasztod a visszaállítást, ott pedig a ghost image fájlt és az uticélt. Néhány OK után megint újraindítja a gépet, aztán visszaállítja az rendszerpartíciót az új vinyóra. Ha készen van, bootol, de te nem várod meg, hogy megint felálljon a régi vinyóról a Win, hanem a BIOS-ban megadod első boot helyen az új vinyót.

A legjobb aláírás a héten

(#40) bizi990 válasza erdoke (#39) üzenetére


bizi990
senior tag

Oks, kezdem érteni :) asszem...
FAT32: tiszta para vagyok és ez eszembe se jutott...

Akkor pl csinálhatom ezt is:
-Berakom újat régi mellé.
-Újon csinálok két particiót (pl.: 40-80GB).
-Régiről elindítom a mentést a 80GB-ra (Ez a Basic menüben a Backup?)
-Újraindul DOS-ban, megcsinálja.
-Ha vége újra elindul a régi vincsin a Win és utána a Basic menü Restore-t választom, ahol a 80GB-os partición levő ghost fájlt 'visszaállítom' az új vincsi 40GB-osára.
-Ha elkészült, akkor a régit kiszedem és kész is vagyok.

(#41) erdoke válasza bizi990 (#40) üzenetére


erdoke
titán

Ja, valahogy így.

A legjobb aláírás a héten

(#42) bizi990 válasza erdoke (#41) üzenetére


bizi990
senior tag

Köszi szépen a segítséget, így már kicsit bátrabb vagyok :)

Mentés visszaállítást nem lehet kiváltani Clone-al?

(#43) bizi990


bizi990
senior tag

Elméletileg mindent a megadottak szerint csináltam, de bootoláskor virtuális memória hibára panaszkodik.
Indítottam neki egy új topicot, ha esetleg van ötlet lécci írjátok meg! Bővebben: link
Kösz!
bizi

(#44) kodani


kodani
tag

Sziasztok Ghost szakértők! ;)

Nincs véletlenül olyan freeware program amivel meg lehet jeleníteni a .GHO file-ok tartalmát?

(#45) Starsky72 válasza csabors (#24) üzenetére


Starsky72
addikt

én is belefutottam ebbe a problémába: leghostolok winyóra, onnan kiírom dvd-re (RW), visszatöltéskor hibaüzi, nem a ghost csinálta a dvd-t. (és akkor mi van?)
ha egyből dvdre írom, akkor műxik, de nekem ez nem felel meg, mert a ghost adja a fileneveket, cd méretűre töri és nem enged commentet fűzni hozzá, ez meg nekem így nem buli.
Született valami megoldás azóta?

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#46) beeboy


beeboy
addikt

ha a gho file dvd-n van akkor miért nem másoljátok fel a hdd-re egy másik gépben?
vagy annak a hdd-jéről visszaállítani.

egyébként nem értem:
csináltam egy boot cd-t, amiről indul a ghost és simán lát minden .gho fájlt, akár vinyón van, akár cd-n.

ghost2003

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#47) beeboy válasza Starsky72 (#45) üzenetére


beeboy
addikt

végképp nem értem: .gho fájlról van szó nem?
mitől lenne más ha dvd-n van?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#48) Starsky72 válasza beeboy (#47) üzenetére


Starsky72
addikt

hát ezt légyszi ne tőlem kérdezd, hiszen én sem értem.
.gho ról van szó.
ha leghostolom winyóra és onnna töltöm vissza OK, ha egyből dvdre tolom és onnan vissza OK, ha winyóra, onnan dvdre és onnan vissza NEM OK. Azt írja, hogy a DVDre nem a ghost írta ki a cuccot, de ez miért fáj neki?

szóval a ghost nálam is lát mindent, nincs is baj vele, 1edül a winyóról dvdre írt .gho-t nem látja.

[Szerkesztve]

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#49) beeboy válasza Starsky72 (#48) üzenetére


beeboy
addikt

nem tudom.. :F
lehet hogy iso helyett udf-ben van?
vagy fordítva?

UI: ez a tippem

[Szerkesztve]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#50) Starsky72 válasza beeboy (#49) üzenetére


Starsky72
addikt

hm, hát gyakorlatilag a formátumal nme foglalkoztam,ahogy adta a nero, úgy írtam, de akkor erre még rápróbálkozom este, aztán írok, hogy van-e javulás.

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Norton ghost...help kéne (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.