Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#3100) üzenetére


ldave
félisten

A Slime draws near! Command?

(#3102) koncsik válasza g@bo (#3099) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ezt
A 2DS hasonló kiadása (bontatlan ) jelenleg tripla/dupla áron megy, akartam írni, de rákeresve van olcsóbb is, nagyon nagyot nem lehet szakítani... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3103) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#3102) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Maga az eszköz szerintem nem nagy biznisz, egy limitált játékkal/akármivel jobban jár(hat) az ember, tapasztalataim szerint.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3104) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#3103) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen, lassan le is teszek a nagy befektetésről...
A bitcoin meg nagyon bonyolult, egyik barátom kicsit megkésve, de még időben belevágott, még nem dicsekszik, de mosolyog nagyon...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3105) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#3103) üzenetére


adalbert1
veterán

A Lego topicból kiindulva én azon gondolkoztam, hogy még azokat lenne érdemes befektetésnek venni - a pár éve nem gyártott készletek közül a népszerűbbek az eredeti áruk többszörösét érhetik bontatlanul.
Viszont itt szerintem nagyobb gond a tárolás, a nagyobb készleteknek eleve elég nagy doboza van, amit jó lenne sértetlenül megőrizni (így sok helyet elvennének a lakásból), illetve pl. ha mondjuk pont ott ázna be valami miatt a lakás, ahol tárolnám őket, akkor a biztosító gondolom csak széttenné a kezét, én meg gyorsan buknám az árukat (illetve az azóta elért, de még nem realizált hozamot is).
Tehát kb. arra jutottam, hogy a legjobb az lenne, ha a következő, már nagyobb lakásban lenne valami egész jó polcrendszer, a dobozokat meg valahogy légmentesen kellene fóliázni (de úgy, hogy leszedhetőek legyenek később a fóliák sérülés nélkül), esetleg még buborékos fóliába is betekerni - viszont itt már több éves időtávon ki kellene számolni a tárolás költségét is, konkrétan ha mondjuk 2nm-t évekig nem használnék ki a lakásból, akkor azt is bele kellene számolni, stb... Szóval a végére lehet, hogy nem is lenne olyan jó üzlet.

ldave: mik a tapasztalataid a pro-val? Megérte váltani? Nem hangosabb (habár mintha azt olvastam, hogy hangban kb. egál a régi, fat PS4-gyel, és a slim a leghalkabb), mint a régi? Érezhetően jobban/szebben futnak a játékok? Én azon agyalok, hogy ha ilyen áron még el lehetne adni, akkor lehet, hogy a 1216-os szériás, régi PS4-emet slim-re cserélném a hang miatt, úgy azzal is lehetne nyugodtan éjszaka játszani, mikor mindenki alszik. Igaz, eladni kicsit sajnálnám, limitált BF1-es gépem van, és Darth Vader nagyon jól néz ki rajta :)), szóval lehet, hogy az egészből nem lesz semmi.

(#3106) g@bo válasza adalbert1 (#3105) üzenetére


g@bo
nagyúr

eltettem egy bontatlan gba gépet, 2001 ben gyártották? akkor még tán nem volt ilyen vadkapitalizmus.

12000 ért vettem bontatlanul a gameparknál, még volt üzletük a keletinél... vettem ugyanennyiért gba sp és micro gépet is, én hülye eladtam őket, igaz 20k felett. :D

ezt tartottam meg, gondolván egyszerűbb gép, sima elemmel 20 év múlva a kölöknek is jó. pár játék is van...

ér majd 50 et?

(#3107) ldave válasza adalbert1 (#3105) üzenetére


ldave
félisten

Sok játékkal még nem próbáltam ki, mert a gyors transzfer miatt 2-3 játék kivételével mindent letöröltem a régi gépről a másolás elindítása előtt. A No Man's Sky sokkal jobban fut, érzésre megvan a 60 fps és a látvány is részletesebb. A Mass Effect Andromeda esetében nem tapasztaltam semmi újat, max hogy gyorsabban tölt. A Destiny 2-nél élesebb lett a kép, de maradt 30 fps. Egyelőre ennyi. Hangja szerintem hasonló a régi slim előtti gépemhez, nem mondanám se halkabbnak, se hangosabbnak.

A Slime draws near! Command?

(#3108) g@bo válasza ldave (#3107) üzenetére


g@bo
nagyúr

én filóztam a ps4 slim 500 verzión, azért 65 ropit megért, mikor akciózták. lehet ráugrom, ha megint.. :U

(#3109) adalbert1 válasza g@bo (#3106) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát, ez jó kérdés, én általában az ebay árakat szoktam átnézni. Szerintem jelenleg ez a gép még nem ér 50-et, de lehet, hogy a későbbiekben fog. A micro-nak viszont sokkal jobban felment az ára, pár limitált gép (pl. a Famicom változat) bontatlanul simán 100k felett megy, így utólag az jobb befektetés lett volna.
GBA játékok közül is a ritkák és a bontatlanok mennek most jó áron, esetleg még a dobozos példányok (ugye ezt a papírdobozt nehéz jó állapotban megőrizni).

Viszont szerintem akksival ellátott gépet én se szívesen spájzolnék be eladásra, főleg nem ilyen 10-15 éves időtávra.
Egyik kollégám rakott be háttérvilágítással ellátott panelt sima GBA-ba (olyasmit, mint ami az AGS-101-es SP-ben is van - ilyet itt a ph-n is csinált valaki, volt róla logout cikk), én még azon gondolkozom, hogy veszek egy leharcolt gépet, és megcsináltatom vele - így lesz egy kényelmes fogású, háttérvilágítással ellátott gépem, ami viszont elemről megy, szóval nem kell attól tartani, hogy meghal az akksi benne.

(#3110) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Boldog Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3111) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#3110) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Viszont!!!

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3112) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3113) ldave válasza koncsik (#3112) üzenetére


ldave
félisten

Úgy ám, BUÉK mindenkinek aki erre jár :)

A Slime draws near! Command?

(#3114) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Szintén megvan már egy ideje (kemény két hete), de idáig is csak most jutottam el, hogy ezt a fontos dolgot megosszam :D Elvileg holnap írják át, addig is a kezelését igyekszem újra megszokni. Még 18 éve tettem le a jogsit, de sosem vezettem azóta, 2004 óta pedig csak elektromos üzemű gépeket hajtottam, raktárakban. Most ebbe az olajkályhába visszaülni kész büntetés azok után, de mintha már rázódnék vissza a régi kerékvágásba. A G Astra 2003-as, nem annyira mai gyerek, viszont kezdő autónak nekem tökéletes. Elég jó műszaki állapotban és kisebb esztétikai hibákkal vettem, azóta sikerült még némi esztétikai hibával gyarapítanom szerencsétlent, de hát valahol el kell kezdeni :B Most így a negyedik utam során már sikerült nem lefulladnom vele, talán mintha a lábaim már ráállnának a jó pedáljátékra. Eddig még egyben van úgy-ahogy, remélhetőleg nem fogja az ócskavas telepen végezni.

Természetesen mindez csak egy gyenge mentség a nem-játszásra, de remélhetőleg nem fog örökké tartani ez a betanuló időszak. Mostanában inkább az autós szakirodalmat bújtam mintsem a joyt nyomogattam :B

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3115) tariattila


tariattila
veterán

Játékórában gazdag újévet mindenkinek!

(#3116) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#3114) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Good luck (mondom 3 totálkár után) :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3117) Adam_Shepard válasza Dr.F.E.R.I. (#3114) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Drakulálok! Majd virtuálisan egy jó kis Mario Karttal is tudsz készülni a vezetésre :DD

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#3118) g@bo válasza Dr.F.E.R.I. (#3114) üzenetére


g@bo
nagyúr

off. de mennyit zabál a gép? :K

előröl is jöhet kép, meg amikor fexel rajta bikiniben. :DDD

(#3119) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Az alábbi oktató programokat használtam a közúti közlekedésre való felkészülésre, remélem a gyakorlati életben is kamatoztathatom a megszerzett tudást.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3120) Adam_Shepard válasza Dr.F.E.R.I. (#3119) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

Hát, ha a Fast-ben alkalmazottakat átülteted azzal baj nem lesz.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#3121) Dr.F.E.R.I. válasza Adam_Shepard (#3120) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Egyébként ritka nyomorék egy autó, 20%-os kaptatón el sem akart indulni hármasban :D

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3122) Dr.F.E.R.I. válasza g@bo (#3118) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Egy jacksoni elvek mentén motorizált személygépkocsi. Keveset fogyaszt, viszont nem megy.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3123) g@bo válasza Dr.F.E.R.I. (#3122) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, jobb mint a suzuki, zabol és nem megy. :D nemtom az 1.3 as motor miért olajkút fun.
ha egyszer sikerül kivágnom, az új 1.2-es szimpi, csak még mocsok drága.

(#3124) Dr.F.E.R.I. válasza g@bo (#3123) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Suzukikról pedig annyira rosszat nem hallottam, sőt kimondottan kis fogyasztású autóknak állítják be őket (amellett, hogy persze nem mennek). Szerintem az Astrával jobban jártam, mert csak masszívabb konstrukció, mint egy Swift. Egyébként tényleg gyenge a motorja, csak 55KW. Az Opeleknek a tömege is nagyobb ráadásul, mint a kategóriatársai zömének, nekem kimondottan lomha autónak tűnik. Akkorát biztos nem fogok tudni vele csattanni, mint szerencsétlen Integra (RIP) anno.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3125) g@bo válasza Dr.F.E.R.I. (#3124) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, én is azt olvastam, hogy nem falánk de kamu. horpasztja a tankot. 2009-es, 92 ló. rohadt kevés km el vettem, de nem érte meg, majd lesek valami kopottabb yarist...

(#3126) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#3114) üzenetére


ldave
félisten

Hajrá :) Nekem 2000 óta van jogsim, de összesen talán 1000 km-et ha vezettem életemben.

A Slime draws near! Command?

(#3127) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#3126) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én talán a tizedét annak :-/

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3128) koncsik válasza ldave (#3126) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Minimum 500000-t vezettem :B persze céges verdába könnyebben csúsznak a km-ek...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3129) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#3114) üzenetére


adalbert1
veterán

Gratulálok az autóhoz, sok-sok balesetmentes kilométert kívánok, és BUÉK mindenkinek! :)
Szerintem idővel vissza (vagy inkább meg, ha nem vezettél amúgy sem sokat) fog jönni a rutin, meg azért jobb, ha egy ilyen régebbi autóval tölti az első pár évét az embert, így annyira nem sajnál egy parkolási sérülést, vagy egyebet.
Én pl. pont egy Suzuki Vitarán gondolkozom, hogy ha cserélem a jelenlegi autót a következő pár évben (a használt autók után egyre inkább hajlok abba az irányba, hogy vegyek valamit újonnan, és megtartsam 10 évig), igaz, abba nem tudom, hogy a gyerek cuccai mennyire férnének bele, most kombi autónk van, és így is kínszenvedés volt mindent besakkozni, mikor a 2 ünnep között lementünk az egyik nagyihoz pár napra.

(#3130) Dr.F.E.R.I. válasza adalbert1 (#3129) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Téged láttalak még tavasz környékén a használtautó topikban, valami fókusz-kategóriás kocsi után vizslattál. Ezek szerint azóta is kocsit vadászol? :) Amúgy meg igen, az első autód olyan legyen, amit nem sajnálsz összetörni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3131) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#3130) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, alapvetően Astra/Focus/Golf/Mazda 3/Toyota Auris között keresgéltem, illetve ebben a kategóriában, végül egy H Astra kombi lett a befutó (a 2 japánt elvetettem, drágábbak, mint a többi, gondolom részben azért, mert kisebb is a kínálat belőlük, illetve a Mazda 3 állítólag szeret rohadni, ahhoz meg semmi kedvem, hogy alvázvédőztetéssel/lakatoltatással is szívjak - a golf is kiesett, az újabbakban már nincs szívó motor, és a régebbi TSI-knek voltak még gyerekbetegségei, illetve drágábbak is, szóval a végére maradt a Focus és az Astra).
Viszont itt is van pár idegesítő típushiba, ami vagy a hanyag tervezés, vagy a beszállítóknak megadott nem megfelelő specifikációk miatt előjöhet (pl.: fűtőventillátor - vagy pontosan mi is a neve- állítójának eltörése, antennatalpnál beázás, toronycsapágyak berohadása/rozsdásodása, tükörlap kiesése, stb - elég benézni az Opel Astra H Hungary facebook csoportba, hogy mikor épp miben kér segítséget valaki) - így inkább azon gondolkozom, hogy amint összegyűlik a pénz, veszek egy új autót, amin biztos tudom, hogy milyen karbantartás lett rajta mikor elvégezve, ismerem az egész történetét (főleg a gyerek miatt gondolok arra, hogy vele nem akarok se az út szélén maradni, sem egy öreg/alultervezett alkatrész miatt karambolozni, bár erre azért szerencsére kicsi az esély, illetve semmilyen felesleges szívást nem akarok a nyakamba venni).

(#3132) ldave válasza adalbert1 (#3131) üzenetére


ldave
félisten

Nekem az elmúlt évben két munkatársam is Vitarát vett, elégedettek vele, nem nagyon hallottam, hogy valami gondjuk lett volna, de igaz, hogy új autók még, komoly gond lenne, ha már most problémáik lennének.

A Slime draws near! Command?

(#3133) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#3132) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Akié eredetileg az Astrám volt, az is Vitarára váltott, ültem is benne. Nem rossz kocsi, de valóban még egy új típusról beszélünk. Amúgy meg kell mondjam - saját magukhoz képest legalábbis - a Suzukik sokat fejlődtek az utóbbi években. Igaz nem is nagyon olcsóbbak már a többi márkánál.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3134) aya válasza koncsik (#3116) üzenetére


aya
addikt

Na igen valaki 3 totálkár előtt itt gyakorolt :)

kellene switchre már egy jó destruction derby ( szerű játék )

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#3135) tariattila válasza Dr.F.E.R.I. (#3124) üzenetére


tariattila
veterán

Uhh abba a cikkbe nemrég botlottam... kabrióval nem volt nagyon biztonságban... r.i.p. jahhhh....

nekem egy gm konszern daewoo nubira 3 van.... 1.8 benga...
122 lóerőből jó ha 105 érződik... viszont elég masszív és az ítéleteket olvasva baromi sokat elfutnak... remélem nem én cáfolok rá :DDD
az áruk az valami nevetségesen lent van... simán megéri egy lacetti vagy nubira... attól, hogy nem valami prémium név azért felszereltségre odavernek az opeleknek... (árértékarányban)

érdekes lenne ha tudnám mennyit gurultam már a 28 éves jogsimmal... csak nagyvonalakban tuti a millió fölött...

[ Szerkesztve ]

(#3136) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#3133) üzenetére


ldave
félisten

Fura, hogy nem ad az állam (nem adhat?) kedvezményt a hazai gyártású autókra, rengeteg munkahelyet adnak az országnak az autóipari cégek.

A Slime draws near! Command?

(#3137) koncsik válasza ldave (#3136) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szóval Merci-t szeretnél igazából... :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3138) ldave válasza koncsik (#3137) üzenetére


ldave
félisten

Inkább egy Audit :)

A Slime draws near! Command?

(#3139) woros


woros
őstag

Hogy ne merüljön feledésbe. :)

Mario Kart Bajnokság 2018

(#3140) ldave


ldave
félisten

(#3141) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#3140) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Kár is lenne veszendőbe hagyni mindezt. Nagy respect az illetőnek :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3142) mirci18 válasza adalbert1 (#3129) üzenetére


mirci18
addikt

Kevesebb hely lessz benne.
Hidd el nem sakkoztál még igazán ha nem úgy pakoltál mint én.
Bármikor megyek anyósomékhoz tele a kocsi Suzuki wagon r+ de még a hátsó ülés is telepakolva gyerekülésig.
De ilyenkor tanulja meg az ember hogy mennyi hely van egy ilyen kis autóban.
Nyaralást is toltunk már le így.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3143) ayo


ayo
addikt

(#3144) adalbert1 válasza ayo (#3143) üzenetére


adalbert1
veterán

Fúúú, ezt lehet, hogy kipróbálom, az első részt anno megvettem egy elektronikai outletben, igaz, még csak belenéztem, de már maga a főszereplő karakter annyira debil, hogy már azért kedveli az ember. :DDD

(#3145) ayo válasza adalbert1 (#3144) üzenetére


ayo
addikt

Az nagyon szopó rész, csak guide-dal érdemes, de amúgy igen, én is ezért bírom :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#3146) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Windows 10 topic-ban nem válaszoltak, hátha valaki megszakérti... kösziii
Kedves szakértők, elnézést a bugyuta kérdésért. Van egy 30GB-os hotfix nevű könyvtár a windows 10 op.rendszerű dell laptop “c” drive-ján, mely csak 64GB-os. Van valamilyen következménye, ha törlöm ezt a könyvtárat? Nem nyitottam meg, most nem vagyok a gép közelében, gondolom install v. uninstall file-ok lehetnek benne?
Előre is köszönöm a segítséget.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3147) ldave válasza koncsik (#3146) üzenetére


ldave
félisten

Hm, nekem is Dell gépem van, W10-zel, este megnézem, hogy nálam van-e ilyesmi könyvtár.

A Slime draws near! Command?

(#3148) koncsik válasza ldave (#3147) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3149) ayo


ayo
addikt

Na ma megtörtént amire régóta készülődtem. Elindítottam a játéknapló extrát, amiben kizárólag Nintendo only kontentre koncentrálok. A retrótól a nextgenig: élmények, ritkaságok, kevésbé ismert minőségi cuccok, friss lootok és hasonló tartalmak.

Tingle sorozat: a legfurcsább Zelda spin-off

http://jateknaplo.blog.hu

(#3150) ldave válasza ayo (#3149) üzenetére


ldave
félisten

Szuper, este mindenképp megnézem majd, erről a sorozatról amúgy se tudok szinte semmit :)

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.