Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Rage47 válasza ρσгτσ (#3950) üzenetére


Rage47
veterán

thx

(#3952) morfondőr


morfondőr
őstag

Mi a véleményetek az új Sony handheldről? Sok értelmét nem látom, hogy a szomszéd szobánál távolabb nem vihetem a PS5-től! :F

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3953) mike1334 válasza morfondőr (#3952) üzenetére


mike1334
veterán

Ágyból játszani azért nem rossz :) amúgy sztem sokan a switchet se viszik ki a házból sose.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#3954) ρσгτσ válasza morfondőr (#3952) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Azért baromi sok a kérdőjel ennél az eszköznél.

Egyrészt azért necces téma, mert ezt az ember megoldja a telefonjával és kontrollerrel vagy egy felcsatolható gamepad -dal. Biztosan a fenti készülék árának a töredékéért.

Ráadásul a telefon nincs WiFi -hez kötve. Tehát nem kell hozzá otthon lenni, nem kell neki netet osztani, vagy nem kaparod le az arcod attól, ha külföldön szar a WiFi minősége.

Másik nagy kérdés az akkumulátor mérete, illetve hogy meddig bírja majd egy feltöltéssel. Valamint az is érdekes lehet, hogy mennyit vesz fel töltéskor. Csak azért, hogy mondjuk olyankor is lehet -e vele játszani, vagy szinte semmit nem fog tölteni. Sony -nál az akkumulátor téma szerintem jogos felvetés.

Aztán az sem mindegy, hogy milyen kijelzőt fog kapni. Pont azért, mert könnyen lehet olyan telefont találni, aminek baromi jó megjelenítője van.

Az utolsó kritikus pont meg szerintem az árazás lesz, és itt még jöhet meglepetés, ha a Sony -ról van szó.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3955) koncsik válasza ρσгτσ (#3954) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Index-es cikk alapján nem igazán megnyerő :(

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3956) ρσгτσ válasza koncsik (#3955) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én március végétől egészen május elejéig durván 1 hetet voltam itthon. Vagy pihentünk, vagy munka miatt utaztam külföldre (jött velem a családom), vagy családlátogatás miatt voltunk távol.

Ilyenkor áramtalanítom az otthoni cuccokat, ami nálam jó sok cuccot jelent. Csak a hűtőket hagyom bedugva, illetve a routert és a kamerákat.

Oké, ez azért elég extrém példa, mert én sem mindig vagyok ennyit távol az otthonomtól. De lényege az, hogy ilyenkor legalább tudok magammal játékot is vinni. Jelen esetben ezt a két cuccot, így velem van a Nintendo és az Xbox is:

Ilyenkor pedig eszembe jut az, hogy bárcsak valamilyen módon magammal tudnám vinni a PS -t is, de ugye erre nincs lehetőség. Azzal pedig nem sokra megyek, hogy kell hozzá egy gép is, ami ilyenkor eleve nincs áram alatt.

Tehát számomra ez a cucc nem sokat ér. Biztos van rá igény, de baromi szűk réteget érint meg, és annak ellenére, hogy sok hülyeséget megveszek, erre még én sem költenék.

Tök jó lenne egy PS kézikonzol, de ilyenbe nem fog mégegyszer belevágni a Sony. Körülményes is lenne amiatt, hogy egy valószínű sokkal gyengébb teljesítményre plusz költségen portoljanak egy rahedli címet.

Szerk:
Jah meg néha a GBC -t is viszem magammal, de nem mindig. Főleg, hogy volt olyan is, amikor be sem kapcsoltam őket. :D Mert ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3957) koncsik válasza ρσгτσ (#3956) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha Sony-t is akarsz vinni, kölcsönadom a PS Vita-mat (OLED-es!!!) :)
Én a harmatgyenge laptop-omon szoktam XBox cloud gaming-gel játszani, elégedetten, tényleg (sajnos egyre többet lógnak a gyermekek a TV-n, lehet ezen kell változtatnom... de bőven van kézikonzol-os pótolnivaló is (Vita, 3DS, stb.)). A Switch-csel nem merek ágyban játszani, félek elalszom és leejtem :B (Mindenféle tárggyal a kezemben el tudok aludni hirtelen.)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3958) ρσгτσ válasza koncsik (#3957) üzenetére


ρσгτσ
őstag

PS kézi gépen én is gondolkoztam anno, de csak a sötét oldalon járva. Mert akkor már jó lenne rá mod is, hogy több régi konzolt magammal tudjak vinni egy eszközben.

De igazából retrozni inkább otthon szeretek, ezért nem is igazán fontos. Meg aztán gyűjtő is vagyok, tehát eleve eredetiben, jó állapotban szerzem be azokat a címeket, amik fontosak nekem. Számomra annak van értéke.

Ezért áll távol tőlem az emulálás. A moddolás egyéb része már közelebb áll, de az sem azért, amiért a legtöbb embernek. Nekem például arra jó, hogy egy régi konzolon több generáció eredeti játékait tudjam lejátszani. Vagy mondjuk azért, hogy PAL mellett NTSC játékok is fussanak.

Az illegális tartalmak elérése vagy lejátszása mellett van néhány dolog, ami miatt jó dolog a mod. Életben tart egy generációt.

Xbox cloud nálam telefonon megy és Razer Kishi -vel. Azzal én elégedett vagyok, ha van mellé stabil net is. Ezt általában meg tudom oldani.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3959) morfondőr válasza ρσгτσ (#3956) üzenetére


morfondőr
őstag

Nem néztem túlságosan utána, de ez a wifi-s dolog nem csak helyi hálón fog működni? Nehezen tudom elképzelni hogy bárki hostolna egy otthoni internettel kvázi cloud gaminget! Milyen latency lenne?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3960) ρσгτσ válasza morfondőr (#3959) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Bárhol lehet, annyira nem veszélyes. Pl. Xbox cloud -ban is van, és simán használható. Volt pár játék, amibe több 10 órát beletettem ilyen módon. Persze nem online FPS -re való a Balaton partján napozás közben. :D

Egyébként otthon, hálózaton belül nyilván jobb. Én arra szoktam használni, hogy ne csak DS legyen jó a PS5 játékoknál. Alapvetően nem zavar, de autózni jobban szeretek aszimmetrikus analóggal. Erre viszont alkalmatlan a gyári app, PSPlay -t használom. Ahhoz meg telefon kell.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3961) mike1334


mike1334
veterán

Itsume: [link]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#3962) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

thx @homerhamm
Ha a Nintendohoz megy a rendőr az meg WiiU WiiU WiiU.
:DDD :DDD :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3963) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy erre lép -e valamit a Nintendo.

Nintendo Switch emulator Yuzu officially comes to Android

Bár valószínű, hogy pont úgy fut tovább, ahogy a többi.

"If you want to get started playing around with it, the Yuzu developers say that you'll need a Snapdragon 865 device or newer (Snapdragon 8 Gen 1 minimum preferred) along with 8GB of RAM."

"As for other chipsets that aren't Qualcomm, MediaTek and Exynos devices are not expected to work, aside from maybe the Exynos 2200. You'll also need, Android 11 at minimum and GPU drivers that support certain Vulkan extensions, though the Google Play Store should tell you and not let you install the app if your phone doesn't meet those criteria."

Meg aztán az is tény, hogy ez alá kell hardver. Átlag Jóskának nem fog, vagy nem a legjobban fog futni. Van ami még a erős hardveren sem több 10-20 FPS -nél.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3964) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Aki nem járna az Xbox topikokba (vagy nem követi):
Xbox Pink kontroller 11.830 forintért megvásárolható az Alza -tól a 20ALZANAPOK kupon aktiválásával.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3965) morfondőr válasza ρσгτσ (#3964) üzenetére


morfondőr
őstag

Komolyan vennék két db-ot is a két lányomnak, ha biztos lennék benne, hogy a közeljövőben újra vissza térek a gloriouspcgamingmasterrace-hez! De jelenleg a Switch mindannyiunkat kiszolgál! :))

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3966) ρσгτσ válasza morfondőr (#3965) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Veszel hozzá újabb fajta 8BitDo adaptert és megy Nintendo -val is. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3967) morfondőr válasza ρσгτσ (#3966) üzenetére


morfondőr
őstag

Van kettő pro conti is itthon, csak persze az nem ilyen szép rózsaszín! :B

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3968) ρσгτσ válasza morfondőr (#3967) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én is saját kontrollert szeretek használni. :) Nálam is marad a Pro kontroller Switch -nél.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3969) koncsik válasza ρσгτσ (#3964) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Rndeltem emellé egyet

(meg sajna az akció elején a napnyugtásat (?) is )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3970) ρσгτσ válasza koncsik (#3969) üzenetére


ρσгτσ
őstag

A pink kontroller már elfogyott, de szerintem ez várható volt. Gondoltam, hogy aznap vége lesz a készletnek.

Én még rendeltem egyet. Nem túl férfias, de vagány. :D

Amúgy ennek a Splatoon 2 kontrollernek a markolata műanyag vagy szilikon?

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3971) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Puskás Petinek szólhatna valaki, hogy a Game Boy nem fog menni kazi nélkül. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3972) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

The Impact of Iwata
A new book chronicling the life and achievements of Nintendo's legendary president!
(kickstarter)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3973) Dr.F.E.R.I. válasza koncsik (#3972) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Hányan írnak még rólad könyvet?

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3974) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#3973) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DDD :DDD :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3975) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Inkább itt kérdezem...nem népszerűsítés miatt, csak a törésekkel nem igazán vagyok képben, ezért itt az OFF -ban érdeklődnék.

Úgy látom árulnak már többen is cfw -s Switch OLED -et. Akkor az OLED is törhető?

Nem szándékozom okosítani a Switch -et, csak ma láttam egy-két ilyen hirdetést. Eddig azt hittem, hogy csak v1 -nél lehetséges, de úgy tűnik tévedtem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3976) koncsik válasza ρσгτσ (#3975) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Azért csak óvatosan ;) A lehetősegről beszélhetünk talán, módszerekről biztos nem.
szerintem Moby van képben ezekben, meg a reddit-en lehet info-kat találni. Illetve a szaktopikban is volt valaki, de ott ez még fékezett habzással sem folyhat… megnézem majd, ha akarod tudni ki volt “szakértő”

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3977) ρσгτσ válasza koncsik (#3976) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Engem sosem vonzott a törés, mert általában eredeti játékokat szerzek. Számomra annak van értéke. Nyilván egy-egy játékba belenéztem emulatorból, de az is inkább azért történt, hogy lássam milyen módon oldották meg az adott platformra. Sok esetben sajnos borzalmasan... :D

Szóval csak érdeklődés volt részemről. Mert azt hittem ilyen az új gépen nem létezik. De hát egyáltalán nem vagyok ezzel képben.

Maga a módszer persze nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3979) ρσгτσ válasza koncsik (#3978) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem Xbox Classic -on van mod, de még csak eredeti játék járt benne. Legalábbis nálam, mert a moddolást nem én csináltam.

PS2 -nél használok softmod -ot, de azt is csak azért, hogy az eredeti NTSC játékok fussanak PAL gépen. Én ilyen beteg elme vagyok. :D

Illetve jött most egy moddolt PS1 is, de egyelőre csak felújítás a terv. Sárgulás eltüntetés, illetve kontroller javítás. Aztán valószínű megy a piacra.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3980) koncsik válasza ρσгτσ (#3979) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen, követem a történetet. Esetleg a Lego topikban lehetnek sárgulás eltűntető ötletek… lehet, hogy már voltál ott is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3981) ρσгτσ válasza koncsik (#3980) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem voltam még. Szerintem első körben normális minőségű mosószappannal fogok próbálkozni. Gyengédebb kezeléssel. Aztán majd meglátjuk...

Bár szerintem az nem fogja leszedni, mert a sárgulás ez esetben nem retek miatt van. Hanem maga az anyag színeződött el. Azon a részen, illetve abból az irányból, ahol jobban érte a nap.

Kezdésnek jó lesz, mert aztán bele kellene fognom néhány C64 kiegészítőbe is, de annál nem tudom mi legyen... 2 fajta floppy meghajtó és 2 nyomtató. Annál eléggé egyenletes a sárgulás. De aztán lehet hagyom a francba ezeket. Mert bár tisztítás megoldható, de azzal nem vagyok előrébb, ha az anyag roncsolása miatt viszonylag hamar újra sárga lesz.

PS -re viszont tuti rárobbanok.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3982) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Kis segítséget kérnék, ami remélem ebben a topikban nem gond...

Van Zelda TotK előrendelői poszterem és érmém. Nincs igazából szükségem rá, és próbálom belőni az árát.

Szerintetek ezek mennyit érhetnek? Mindegyik bontatlan.

Illetve van egy Diablo IV előrendelői poszterem is. Azt mondjuk bontottam, de csak egyszer szétnyitottam. Meg azért annyira nem volt normális a csomagolása, mint a Zelda -nak.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3983) koncsik válasza ρσгτσ (#3982) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Beárazós topikok :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3984) ρσгτσ válasza koncsik (#3983) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mondjuk jobban örülnék olyan embertől érkező tippnek, aki valamennyire képben is van. Mert régebbi lejárt hirdetéseket én is látok. :D

Ebay -en például 9 rongy körül indulnak az eladott érmék. De egyelőre kényelmesebb lenne itthon eladni.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#3986) ldave


ldave
félisten

Nehéz az élet, Feri? ;]

A Slime draws near! Command?

(#3987) adalbert1 válasza ldave (#3986) üzenetére


adalbert1
veterán

Haha :DDD , ez nagyon jó. :))
Hétvégén voltunk játszóházban szülinapozni, és meglepődtem, nem is tudtam, hogy Mario Kartból volt játéktermi automata is.

(#3988) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#3986) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Vannak nehezebb szakaszok is, de méltósággal kell mindent viselni :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3989) mirci18 válasza adalbert1 (#3987) üzenetére


mirci18
addikt

A lényeg kimaradt.
Ez merre van?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3990) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Az elveszett Nintendo-játék, amit 35 év után sikerült rekonstruálni

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3991) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

OMG
Új LEGO téma születőben dobpergés : Animal Crossing
thx@balint82 #71569

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3992) morfondőr válasza koncsik (#3991) üzenetére


morfondőr
őstag

Ezt néztem én is és elég jó ötletnek tartom, de nincs egy kicsit elkésve? Már vagy 1 éve jelentették be, hogy nem jön új tartalom a játékba. Vagy készülőben van egy új AC amit majd nemsokára bejelentenek?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#3993) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Ti honnan szerzitek be a használt játékokat? Érdemes FB Marketplace-en, ha igen akkor mire érdemes figyelni?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3994) Rage47 válasza Crvsh3R (#3993) üzenetére


Rage47
veterán

Hardveraprón, boltban, FB Marketplace.

(#3995) mirci18 válasza Crvsh3R (#3993) üzenetére


mirci18
addikt

Hardverapró- Mivel specifikus oldal nem igazán van olcsó tétel.
Jófogás- Itt lehetnek olcsó tételek de inkább a személyes átvételt preferáld.
FB marketplace-Itt lehetnek olcsó tételek de inkább a személyes átvételt preferáld.
Vatera-Kevés játékot fogsz találni de érdemes böngészni.

Plusz tipp a Vinted alkalmazás. Többen már ajánlották.

Alapvetően ha hosszabb időre tervezel játék keresés szempontjából érdemes a saját dolgod megkönnyíteni.
Pl:
Hardverapró-Onedrive felületen egy world fájlban mentek keresési preferenciákat link formájában.
Jófogás- Mentett kereséseket indítok rajta.
FB marketplace-Onedrive felületen egy world fájlban mentek keresési preferenciákat link formájában.
Vatera-Mentett kereséseket indítok rajta.

A boltokat nem feltétlen ajánlom mert használt játékban erősen túl vannak árazva.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3996) Guitar14 válasza Crvsh3R (#3993) üzenetére


Guitar14
senior tag

Erősen itt a Hardveraprót ajánlom:
-látod a pozitív értékeléseket így könnyen találsz megbízható eladót
-könnyű keresni és leszűrni, nem dobál be hülyeségeket
-apróhirdetési platformok közül kb. itt a legnagyobb a választék és szoktak azért elég kedvező árak lenni

Facebook/jófogás se rossz de csak személyes átvétellel (mivel az eladó valószínű nem tudja igazolni megbízhatóságát)

De még az alábbi használt videójátékboltokat ajánlom akikhez volt szerencsém és egész jó a választék:
Hasznaltkonzol; GameCity; GameCityCorner; ExtratelGSM; Cenex; KonzolGame.

[ Szerkesztve ]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#3997) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólás! :R
Sajnos itt fent nagyon ritkán látok Dying Light-ot (abból is a Definitive Editon ha lehetséges, hogy legyen minden a kártyán). A legutóbbi pont akkor szedte le az eladó HA-n, amikor rá akartam írni. FB-n találtam, de vagy nem válaszol az illető vagy pont a kártyáról nem küld képet és nehézkesen válaszol (kb. fél nap eltéréssel).

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3998) Crvsh3R válasza Crvsh3R (#3997) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Na, közben a FB-os emberke aki fél napos eltéréssel válaszolt megemberelte magát és már le is zongoráztuk az ügyletet, elméletben már fel is adta. Szerintem nem is volt drága (11k feladással együtt). Dying Light Platinum Edition, papírdobozzal, minden kiegészítővel együtt.
Régi FB profil, 800+ ismerőssel, posztokkal, folyamatos telefonos kapcsolatban voltunk az ügylet végén. Remélem nem ver át.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3999) cactuar


cactuar
aktív tag

Retro land-ről lopva.
Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

(#4000) Micsurin


Micsurin
nagyúr

3DS Online Service lelövése után mi lesz a már megvásárolt játékokkal?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.