Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nincs winyó...

Hozzászólások

(#1) Triple-X


Triple-X
csendes tag

Hello..van egy kis gondom..most kezdtem ujabb heves moddolásba szétkaptam gépet összeraktam minden jó..de.. a winyót nem látja..ok belép bios..biosban látja de slave ként..semmib gond ide kábel átdug bios beállít bios látja de mikor bekapcsolom a gépet valamiért mindig csak a DVD olvasót találja meg:(

pc..

(#2) WillChi válasza Triple-X (#1) üzenetére


WillChi
senior tag

Nézd meg, hogy nem verted-e le, véletlenül a master/slave választó jumpert.

Egyébként meg elfért volna ezer másik topicban is, pl. az Azonnali kérdések órájában. Bővebben: link

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#3) Triple-X


Triple-X
csendes tag

tudom de ott sosem kapok válasz nekem meg most kéne segítség:)) nem vertem le a jumpert.

pc..

(#4) Triple-X


Triple-X
csendes tag

senki?:((türelmetlen vagyok mert más gépénél vagyok aki nem igazán örül ennek és sietnem kéneiszont én gépem nem igazán megyeget...

pc..

(#5) WillChi válasza Triple-X (#3) üzenetére


WillChi
senior tag

Akkor:

1. BIOS megnéz, alaplapi vezérlők engedélyez.
2. IDE egységek detektálása auto-ra.
3. Jumperok, kábelek átnéz (én kipróbálnám egy másik IDE kábellel is).
4. Winyó - elsődleges master, CD/DVD - másodlagos slave.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#6) WillChi válasza Triple-X (#4) üzenetére


WillChi
senior tag

Ne legyél annyira türelmetlen, mert az sok probléma okozója lehet. A nagy kapkodásban rengeteg olyan hibát lehet elkövetni, ami végzetes lehet a gépedre.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#7) Triple-X válasza WillChi (#6) üzenetére


Triple-X
csendes tag

:Rigen igazad van de egyszerűen ilyen vagyok:)

pc..

(#8) Triple-X


Triple-X
csendes tag

mindent kipróbáltam nem megy:( majd másik IDE kábellel is megnézem de ezt kéne valahogy beröffenteni.

pc..

(#9) Gabcsika válasza Triple-X (#1) üzenetére


Gabcsika
tag

Nézd meg az adatkábel és a tápkábel csatit a vinyónál és az alaplapon is, hogy nem jött-e szét, bármi...

A vinyóra nem került valami, az elektronikájában zárlatot eredményezhet (egy kis csavar, fémdarab, stb.).

Freedom, Nature, Love & Music

(#10) Triple-X


Triple-X
csendes tag

max mikor műrészeltem akkor mehetett bele egy kis fémforgács de mondom hogy a bios látja...

pc..

(#11) Triple-X


Triple-X
csendes tag

na másik IDE kábellel elindult de közbe ujabb gondok adódtak:) forrasztotam egy LED-et a 12Vhoz ami nem világít pedig minden forrasztást jól csináltam szerintem:))

pc..

(#12) Arnold2 válasza Triple-X (#10) üzenetére


Arnold2
őstag

Nekem is volt ilyen,hogy a Bios látta,de a Win már nem.
Ekkor derült ki,hogy elszált valami az elektronikán...

(#13) WillChi válasza Triple-X (#11) üzenetére


WillChi
senior tag

A LED nem fogja bírni, ha direktben rákötöd a 12V-ra. Kell neki egy előtétellenállás, mert pillanatok alatt elfüstöl. Vigyázz a LED polaritására is, hiszen csak az egyik irányban működik.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#14) csabika999 válasza Triple-X (#11) üzenetére


csabika999
csendes tag

forrasztotam egy LED-et a 12Vhoz ami nem világít

Az a LED már nem is fog...:C

(#15) Triple-X


Triple-X
csendes tag

LOL. mondtam hogy 12V-os különleges autós led:)

pc..

(#16) #65675776 válasza Triple-X (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha LG DVD-d van az bizony megkeverheti a dolgokat. Illetve az AMI BIOS (amennyiben az van az alaplapodhoz) Nem díjazza, ha az IDE-kábel fekete vége nem a Master meghajtóba van dugva.

Magában a vinyót nem próbáltad?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nincs winyó...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.