Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  .NET web service (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Antal2009


Antal2009
csendes tag

Sziasztok.

Egy web szerviz-t kell csinálnom. Egyetlen függvényének egyetlen bemeneti paramétere van, amelynek típusa egy web referencia által meghatározott összetett típus/osztály.

Az a gond, hogy amikor meghívják a web szervizt, amelyben logolom azt, hogy hozzáfértek-e, a logban a következőt találom: "Object reference not set to an instance of an object.", pedig a fv. bemeneti paraméter típusával megegyező új objektumnak szeretném átadni a bejövő oblektumot. Ugyanez a hiba tapasztalható akkor is, amikor a bejövő objektum/paraméter-ből szeretnék értéket kiolvasni.

A web szerizt elérik, de amint fel szeretném használni a fv. paraméterének(osztály egy tulajdonságát) értékét, elszáll a már említett hibával.

Van valakinek ötlete?

(#2) ArchElf válasza Antal2009 (#1) üzenetére


ArchElf
addikt

Esetleg ha kódot is publikálnál...
Amúgy ha még nem csináltál WS-t, itt nézz körül kicsit:
CodeProject: WebService

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#3) Antal2009 válasza ArchElf (#2) üzenetére


Antal2009
csendes tag

<WebMethod([Enablesession]:=True, [Description]:="Példa...")> _
Public Function getP(ByVal pR As pRequest) As pResponse

Dim resp As pResponse
resp = New pResponse()
Try
Dim req As pRequest
req = New pRequest()
req = pR

'Ez egy logolás:
ment("Elérte...")

ment("A " & CStr(req.id) & " mentve!")

Return resp

Catch ex As Exception
ment("HIBA" & " " & ex.Message().ToString())
Return resp
End Try

End Function

A "pRequest" és a "pResponse" típusok (a web szervizhez web referenciaként "hozzáadott") osztályok.

(#4) ArchElf válasza Antal2009 (#3) üzenetére


ArchElf
addikt

Az alapvető hiba itt van:

req = New pRequest()
req = pR

A req változót először inicializálod (default értékkel) teljesen feleslegesen, mivel a következő sorban a függvény meghívásakor argumentumban kapott értékre állítod be (az előző sorban legenerált objektumodat meg majd eltakarítja a GC).
Amennyiben a függvényt nem megvelelő argumentummal hívták meg, úgy a paraméter értéke null, tehát nincs objektumod, amit ki lehetne értékelni. Ezt a logolás elött ellenőrizni kellene egy

if(pR == null) ment("érvénytelen hívás!")

sorral...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

mivel süllyed a topik ezért bátorkodom újraértelmezni a topik nevét, hogy ne kelljen új topikot nyitni a problémámnak ugyanis a .NET-tel van egy kis problémám Vista alatt, ha rossz topikba írom akkor bocsánat és küldjetek át esetleg a jó helyre, de rákerestem és ez a topik tűnt a legmegfelelőbbnek(A vistás után)
Szóval van egy olyan program, hogy Webcamfirst V4, na most ez XP alatt nekem szó nélkül tökéletesen működött, a Vistán viszont nem működik és az alábbi üzenetet kapom:

Utána olvastam itt topikban is írjátok, hogy a legfrissebb .NET nem tartalmazza, az 1.0ast de azt is telepítettem és ugyan így nem indul. Tudnátok segíteni, hogy hol mit állítsak hogy működjön a program mert nagy szükségem lenne rá a gyerkőceim miatt, más hasonló programról pedig nem tudok és nem is találtam pedig szét gugliztam mindent.

Segítségetek előre is köszönöm.

Túrista vagyok

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  .NET web service (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.