Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Net over wap

Hozzászólások

(#1) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Régen sokat használtuk... (2002, ó azok a régi szép idők... :) )
Stabil 3k... :DDD


Vki még midig használja, működik még egyáltalán?




ha vki nem tudná, h miről van szó: [link]

(#2) tildy válasza HXY (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

A srác, aki készítette, GDF-es, okos gyerek volt:) (szvzs még msot is az:))
annak idején együtt tdk-ztunk, éppen megnyerte az egyik szekciót, magasan más sulisok előtt.

Amit tőle tudok: valami történt a szerverrel, már nem mehet, de hogy pontosan mi, azt nem vágom fejből. Ötletnek nagyon jó volt, és működött is annak idején.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) PLacc válasza tildy (#2) üzenetére


PLacc
senior tag

Az egyik szolgáltató wapgateway-ét használta ki a srác, vagyis egy azóta kijavított bug-ot, így már nem megy a játék... :)

(#4) tildy válasza PLacc (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem erről beszéltem. (tudom melyik szolgáltatóét használta, mondom , részletesen elmondott mindent)
de volt valami szerver még a wapos teló + a mobilcég közt. Én erről hallottam, hogy az megszűnt vagy mi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5) PLacc válasza tildy (#4) üzenetére


PLacc
senior tag

Az a szerver a gateway. :)

De tök mindegy, szerintem a topic zárható is, már rég nem működik effajta okosság...

(#6) HXY


HXY
addikt

a server oldali progit bárhova fel lehet tenni, a weboldaláról le is lehet szedni...

akinek megvan még a 2000-es wap, annak elvileg még mehet...

(#7) tildy válasza PLacc (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Publikus NOW szerver(ek) jelenleg az alábbi URL-(ek)en érhető el: itt nincs egy sem. Én erről beszéltem. Nem a wap-gatewayről...
Azaz kell publikus now szerver, hogy menjen. De nincs.megszűnt nem létezik. Így már világos?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) PLacc válasza tildy (#7) üzenetére


PLacc
senior tag

Világos, tehát zárható. :)

(#9) tildy válasza PLacc (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Tán van közöd a nowhoz ? ;]

Emlékeim szerint (1-2 éves infó), lehet ma is próbáálkozni, csak kell felrakni szervert. Otthon letesztelem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) PLacc válasza tildy (#9) üzenetére


PLacc
senior tag

Sok sikert. :D

(#11) PLacc


PLacc
senior tag

Lehet, hogy nem egyre gondulunk... :F
[link] én erről beszéltem, most megtaláltam a topicot...

(#12) joci2000


joci2000
aktív tag

sztem ez a dolog 1xerűbben is megoldható, h. mobilról told a netet.

Feltelepítesz 1 modem drivert win-re, én nokia 3310-el próbáltam, comportra dugod a telát adatkábellel és betárcsázol mintha sima modemmel tolnád.

szolgáltató? ott van néhány ingyenes ;] és már meg is van a neted oldva telefonról

ez a dolog müxik, mert már próbáltam. nem kell semmi más cucc neki. nokia data suite(driver ebben van) adatkábel, és 1 pc.

de ha vmi félreolvastam, vagy nem jól gondoltam, akkor sorry, mert ez amit én írtam az nem wapon keresztül m1, hanem csak modemként állítja be a telefont.


[Szerkesztve]

(#13) szolnoki


szolnoki
csendes tag

Mikre nem talál az ember a neten ha guberál...

Itt engem dicsérnek :-))))

Azok a régi szép idők... (egy kicsit elszorul a torkom :-)

Amikor kitaláltam és megírtam a NOW-ot. Csak úgy hobbiból, mindenki örömére.
Én csak úgy hívtam, Internetet fakasztani WAP-ból. (Eredetiben: vizet a kőből :-)))

Persze 1-2 év múlva rájöttem, amit csináltam valójában egy tunneling megoldás.

Kaptam olyan visszajelzést is, hogy volt akinek a mobil telefonos ügyfélszolgálaton "árulták" el hogy merre keresse a NOW-ot ha átalánydíjas WAP-on akar Internetezni. :-))))

Igaz kiderült, hogy közben a cég aki fizette a telefonszámlámat (céges mobillal fejlesztettem), olyan díjcsomagba lépett amiben nincs átalánydíjas WAP. És a fejlesztés egy hónapja alatt összejött nekem egy kb 120 ezer Ft-os WAP forgalom!!! :-)))) De szerencsére Pannon-nál ki lett dumálva.... :-))))

A webszolgáltató cég, pedig kiborult hogy iszonyatos forgalmat generál a NOW. Kicsiket, de rengeteget. Illetve nem is én, hanem a Tisztelt NOW felhasználók.... nem örültek neki :-) Én viszont igen :-)

Ha valaki érdekel szívesen beüzemelem... már csak a retró feeling kedvéért. :-)))

Szia Tildy...
Szép emlékeim maradtak Rólad, amikor az élet nagy dolgairól és sok-sok szakmai dologról beszélgettünk ténferegve Győr utcáin. Azóta még nem találkoztam az informatikát annyira szerető és ismerő lánnyal mint Te, pedig azóta eltelt lassan 8 év...
Kérlek írd meg PM-ben hogy iwiw-en hogyan talállak meg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tartozékok, egyebek  »  Net over wap
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.