Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nero + teac -> data verification failed (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3) ttttt válasza Lunatic (#1) üzenetére


ttttt
csendes tag

Hello!

Nekem is voltak hasonlo problemaim mas iroval, de kesobb kiderult, hogy a memoria volt rossz. Leirom mit tapasztaltam.

Uj gep osszerakasa utan minden 2-3 CD-t hibasan irt meg az iro. Cak nehany byte valtozott meg, de hat az is megengedhetetlen. Ezt neha kimutatta a nero iras utani automatikus ellenorzese (ahogy a te esetedben is) , de neha csak egy segedprogram (Directory Toolkit vagy Araxis Merge) jelezte a hibat (-kat). Az ellenorzesek soran az is erdekes volt, hogy nehany hiba mindig megvolt, nehany elojott es eltunt ha ujra ellenoriztem.

Ezutan egy halom file-t, (tobb mint 1GB) atmasoltam a wincsim egyik teruleterol a masikra es osszehasonlitottam a ket file-halmazt. Megint elojottek hibak, de mindig kulonbozo helyeken. Csak nehany byte volt hibas, es jellemzoen mindegyiknel ugyan az a bit valtozott 0-rol 1-re.

Ezutan felteteleztem, hogy az adatmozgatas soran a memoriaban valtozik meg az adat. Jott a MemTest86 es az szepen kimutatta, hogy tenyleg memoria gondom van. De a memtest is csak akkor jelezte a hibat, ha az extended tesztet futtattam (8..11). A standard teszt (1..7) hibatlannak mondta a memot.

Viszzavittem a boltba, ott is leteszteltek es ki is csereltek.

Azota minden szuper es a CD iro is hibatlanul ir. Erdekes, hogy a hibas memoval is fel tudtam telepiteni az XP-t, jatszottam Q3-al, es nem volt rendszerosszeomlasom. Persze az uj memoval mindent ujratelepitettem, es leellenoriztem ahol meg tudtam az adathalmazaimataimat (fotok, MP3, filmek, backup).

Szoval szerintem csekkold le te is valami hasonlo modon, hogy nem e memo gondod van.

Barton2500+; Abit NF7-S Ver2.0 /BIOS 18; Club3D Radeon9600Pro 128MB; 2x256MB DDR400; BarracudaIV 40GB

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nero + teac -> data verification failed (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.