Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nemrég vettem egy lite-on cd-írót... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Kedden vettem egy LiteOn cd-írót, 48x24x48-ast. Eddig nagyon jónak tünik, és egyálltalán nem hangos, mint ahogy itt a ph-n egy cikben olvastam egy régebbi modelről. Sőt sokkal halkabb, mint a Paoneer dvd-m. Kinek mi a véleménye róla? Most tökély, de mennyire megbízható?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) localhost válasza klepto (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hát ha most vetted, akkor a vélemények már nem sokat érnek.... további tapasztalatokat pedig tőled várjuk! :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) cucu válasza klepto (#1) üzenetére


cucu
tag

Én fél éve vettem egy komplett P4 gépet (Fujitsu Siemens). Lite-on 48246s iró meg egy lite-on DVD ROM van benne. Az író által írt lemezeket nem minden gép ismeri fel, idönként seek- eléssel tölt pár percet mielött olvasni kezd, a direct CD formázását pedig semmilyen másik író nem olvassa. Hangja förtelmes. Remélem neked több szerencséd lesz!

(#4) klepto válasza localhost (#2) üzenetére


klepto
addikt

Megvettem, mert baromi olcsó volt 12150.- bruttó, és az LG-ben nem bízom. Nekem így az elején tetszik, de arra lennék kíváncsi, hogy miért nem akkora márka, mint az LG, kinek van még ilyen kütyüje, és mi a tapasztalata vele? Menyire lehet tűlírni ilyen géppel? Melyik lemezre rigojás, ha rigojás? Van-e valami nagy hibája, amire komolyan oda kell figyelni?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) klepto válasza cucu (#3) üzenetére


klepto
addikt

Na most megijesztettél, nekem is ugyan ez a tipisom van, mint neked :DD
A direkt formázás alatt mire gondolsz? Sajnos még kezdő vagyok cd égetésben, és nem értem ezt a szót :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#6) localhost válasza cucu (#3) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Na fogadjunk, hogy én el tudom olvastatni a DirectCD-det:)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7) localhost válasza klepto (#5) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerintem kár a DirectCD formátummal próbálkozni, elsőre egészen hasznosnak látszik, de aztán végülis ki fog derülni, hogy gyakorlati haszna elenyésző!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8) launcser


launcser
senior tag

én meg 1,5 éve vettem egy lite-on cdírót 12x10x32
voltak vele bajok, de írt
1. probléma: 600as athlonom volt még akkor amikor vettem, azzal a géppel semmilyen oprendszer alatt nem volt hajlandó írni
visszavittem náluk persze írt
elvittem még 2 emberhez, megint csak 50%os arány (egyiknél irt, másiknál nem)
kipróbáltam 3féle progit is..
2. probléma
néha ha olyanja volt, akkor 10szer is bele kellett tenni a nyers cd-t hogy felismerje
3. probléma
xp-t akartam telepíteni róla, nemment mert nem tudta olvasni a fájlokat, mind1 milyen xp(magyar, angol ..)
de ugye ezeket nem lehet reprodukálni, a 3ikat meg le se szarták a kiskerben.. :)
de lehet a mostani lájtonok jobbak vagy én fogtam ki vacakot

tütüü

(#9) TitiRii


TitiRii
senior tag

mi is vetünk egyet pár hónapja
24*10*32*
érdekesége, dobozosan vettük mikor kibontottuk valami furcsaság okán az elejére philips volt kék festékkel nyomva...(nem nemy olyan philips mint az igazi philipsek azzal a jo kis diegnel, egy fehér lap, semi jelölés mélyedés csak kék festékkel ez rányomva.. na sebaj
eddig 24* nem láttam irni. csak 16* ir hiába van kijelölve a 24*
ja és nem hajlandó az ide kábelen osztozkodni..
tök mindegy master vagy slave re dugom rá, ha az ide kábelen van más is akkor a gép nem simeri be az irot..
szvsz enyiért inkább lg t vet volna faterom, aról ilyeneket még nem hallotam.
igaz cdt még nem rontott..

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#10) cucu válasza klepto (#5) üzenetére


cucu
tag

az enyém itt ilyen lett kb egy hónap után, de amit nem olvas csak hosszas keresgéles után a Lite On DVD rom elolvassa azonnal. Nem hiszem, hogy mindegyik Lite-On szar, mert akkor nem építené égy gyár sem a méregdrága gépeibe, inkább csak mi jártunk így. De mivel munkahelyre vettük én vissza nem viszem. Csak a seek hangja förtelmes, egyébként hangtalan. A directCD formázás az easy cd ötlete, hogy ne kelljen minden fájl másolása után egy cd égetési procedúrát véghezvinni, hanem csak odamásolod, mint egy merevlemezre ö meg éget egy picit automatikusan, aztán kiveszed a CD-t és viheted.

(#11) cucu válasza localhost (#6) üzenetére


cucu
tag

én is el tudom, csak hibásan, nekem egy CRX160 meg egy CRW-F1 van mindkettö gutaütést kap a Lite-On CD töl, de ha a Lite-on csak hozzáír abban nincs hiba.

(#12) klepto válasza cucu (#10) üzenetére


klepto
addikt

Remélem nekem nem fog beszarni.
Akkor arra gondolsz, amikor adatot másolsz, és a cd-író megkérdezi, hogy folytatni akarod-e később, és nem zárja le?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13) twollah válasza klepto (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Miért nem bízol meg az LGben?
Én nagyon meg vagyok elégedve a 16x10x40xes LGmel.
Gondoltam arra, hogy firmwaret frissítek rajta, de inkább nem bántom, ha eddig ment normálisan akkor nem érdemes matatni.

(#14) cucu válasza klepto (#12) üzenetére


cucu
tag

nem, az csak hogy nem zárod le a lemezt, hanem majd írhatsz rá még. A direct CD újraírható lemezzel müködik, s a lemez olyan mint egy nagy floppy. Külön ''cd írás´'' nélkül másolhatsz rá vagy törölhetsz róla. Ha installálod az Easy CD creatort abban benne van az opcio.

(#15) klepto válasza cucu (#14) üzenetére


klepto
addikt

Ok.
Ez már így világos, és szimpi :)
De tényleg az íly módon megírt lemezeket sehova nem tudom elvinni, mert senki nem tud róla adatot beolvasni? :(((
És ha betelt a cd-rw, és átmásolom direkt módon egy egyszerírható lemezre amit lezárok, az már olvasható lesz minden gép számára?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16) localhost válasza klepto (#15) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De tényleg az íly módon megírt lemezeket sehova nem tudom elvinni, mert senki nem tud róla adatot beolvasni?

De igen!

És ha betelt a cd-rw, és átmásolom direkt módon egy egyszerírható lemezre amit lezárok, az már olvasható lesz minden gép számára?

Igen

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17) cucu válasza klepto (#15) üzenetére


cucu
tag

ne rezelj már be, nyilvánvaló mindenütt olvasható lesz, csak az én drive-om szar!!!!!!!!!!!!!!! nem kell átírni. én ilyen lemezen tartom a drivereket pl. mert mindig változnak, csak felülirom és kész. Arra figyelj, ha nincs a másik gépen ahová viszed directCD installálva akkor nem olvassa automatikusan. Ha ilyen gépbe teszed a CD-et akkor elöbb installál egy olvasó programot. Ehhez viszont rendszerint installáási jogodnak kell elnni az adott gépen. Olvasni CD ROMon is lehet róla. De a formázott CD kisebb kapacitású mint egyébként normálisan.

(#18) klepto válasza localhost (#16) üzenetére


klepto
addikt

Akkor a fentiekben félreértettem valami :DD
Neked van véleményed, tapasztalatod a cd írómról?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#19) klepto válasza cucu (#17) üzenetére


klepto
addikt

Ez már megnyugtató, köszi :)
De ha átmásolom és lezárom, akkor direktCD nélkül is bel lehet olvastatni, vagy akkor is kell a szoftvert instalálni?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#20) cucu válasza klepto (#19) üzenetére


cucu
tag

akkor nem kell, az normál CD lesz

(#21) klepto válasza cucu (#20) üzenetére


klepto
addikt

Köszi :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#22) localhost válasza klepto (#18) üzenetére


localhost
Közösségépítő

''Neked van véleményed, tapasztalatod a cd írómról?''
Nincs, nem volt hozzá ''szerencsém'' :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23) Manitou


Manitou
addikt

Most akartam venni egy Lite on cd írót de ezek tükrében inkább mesze elkerülöm.:DD

(#24) Gismo


Gismo
addikt

HI!
A Lite-on írókról én csak jókat hallottam. Sebességbajnok stb...

(#25) Apika


Apika
Közösségépítő

Mi is vettünk a cégünk részére ilyen írót. Elég sokat használjuk, de semmi baj sincs vele.

(#26) DrSoul


DrSoul
őstag

Ez az, ami jelenleg bruttó 8500 Ft-ba kerül manapság?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#27) RAM válasza DrSoul (#26) üzenetére


RAM
őstag

Pontosan! :))
Ha szerencséd van kifox 1 jó db-ot. :DD

Csak tisztán

(#28) Gismo


Gismo
addikt

HI!
Miért kell ahhoz szerencse, hogy Lite-on-ból kifogjál egy jó példányt?
Az új Lite-onok már nagyon jók.

(#29) Gismo


Gismo
addikt

HY ALL!
Hol 8500 HUF az a Lite-on cd-író?

(#30) cannibal


cannibal
senior tag

nekem auchan gazdaságos lite-on írom van 10e huf volt de kib***tt jó . olvasásban verhetetlen egy cd olvasó se veszi fel vele a versenyt cd-t nem ront nagyon penge iszonyat halk 24x10x40x -es ja és ahozzá adott neroval persze nem működött mert más hardverhez volt a nero.... de ezért vissza nem viszem ha már kifogtam egy ilyen frankó kis irót.... jah és 10e huf-t röhögve megérte

(#31) Gismo


Gismo
addikt

HI
Na ugye! Nem kell ahhoz szerencse!

(#32) klepto


klepto
addikt

Na, egy pár hónapos használat után igazán nem panaszkodhatok a cdírómra :)) Eddig minden nyers lemezt feklismert, és még egyet sem rontott el!!! Az újraírhatót is tökéletesen égeti, és az egyszerírhatót is. Nemrég volt egy bibi direct másolásnál 48x-osan: a beolvasás alatt lévő lemez olvashatatlanná vált 48x alatt, erre a cd-rw leállt, a vörös színű írásjelző átválltott sárgába, és miután a dvd tovább olvasta a forráslemezt ismét elkezdett írni, és hibátlanúl megírta a cd-t :DD Eddig a lemez minőségére egyálltalán nem volt kényes, csak 1x jártam úgy, hogy egy 48x-nek vett lemezt 40x-nek ismerte fel, de azt is hibátlanúl teleírta. A túlírással sincs gondja, a 99perces cd-t bár 80percesnek ismert fel, és ez zavart, de tökéletesen ráírt 95 percet, +a vcd-hez szügséges parancsokat, és aztali dvd-n is műxik. Szóval szerintem nem olyan szar cucc ez... :C

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#33) tibz03 válasza Manitou (#23) üzenetére


tibz03
őstag

Vegyél Plextort, az a legjobb. :D

(#34) Som@ válasza tibz03 (#33) üzenetére


Som@
őstag

Vagy Teac-et! Az sem rossz választás. Gyakorlatilag ez is Plextor, csak mégsem. :))

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#35) Apika válasza Som@ (#34) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Aláírom. Nekem a CD romom, és a CD íróm is TEAC.

(#36) Marcus válasza twollah (#13) üzenetére


Marcus
aktív tag

Pedig érdemes!
Én is frissítettem az enyémnek (32x-es) és azóta egy kicsit gyorsabban ír! :) :)

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nemrég vettem egy lite-on cd-írót... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.