Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) cinemazealot válasza Somatom (#41) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem nem azzal van bajom, hogy ha egy szolgáltatást csak egy szűk kör képes hasznosítani, akkor ne is fejlesszünk rá.

Én a felvetéseiteket kritizáltam vállalkozói szemmel. Eleinte én is úgy gondoltam, hogy majd milyen mókás lesz kihasználni azt, ha valakinek nem kell 30+ forintért SMS-t küldenem, és majd küldhetek helyette ingyenesen Viber, WhatsApp... egyéb IM üzenetet. Vagy ha tényleg olyan sok fintech cég képes natív alkalmazást fejleszteni, akkor miért ne fejlesszek én is natív alkalmazást, hogy majd küldhessek push üzeneteket.

Mikrovállalkozásként ezek a fejlesztések (vagy akár a natív app fejlesztése) sokkal többe kerülnének nekem, mintha szimplán SMS-eket küldenék. Ez is pénzbe kerül, de ezt legalább nagy eséllyel hajlandó kifizetni a felhasználó, míg az általam beletolt többlet fejlesztést soha nem fogja. 2023-ban potenciálisan mindenkinek van SMS képes telefonja, az SMS pedig szerintem sokkal biztosabban célba ér, mint egy IM üzenet. Így teljesen valid, ha az e-mail mellett csak erre lövök. És minden szolgáltatónak (köztük bankoknak is) saját üzleti döntése, hogy ezt vagy egy saját vagy 3rd party által fejlesztett natív appot lovagol meg TOTP célokra.

(Gateway-nek egyébként azokat a hálózati protokollon elérhető szolgáltatásokat nevezik, amik révén interneten keresztül telefonos vagy más IM platformos eszközzel lehet kommunikálni, pl. üzenetet küldeni rá.)

#48 nubreed
Nem tudom, volt-e dolgod hoszting szolgáltatókkal az ezred forduló utáni időben, de anno az e-mail küldés is a legtöbb helyen korlátos volt (néhány tárhely szolgáltatónál még most is az). Ha nagyobb mennyiségű e-mailt akartál küldeni, akkor azért elő kellett fizetned. Szóval nem, az e-mail sem ingyenes. :N

[ Szerkesztve ]

(#52) section9 válasza Rowon (#50) üzenetére


section9
őstag

Én is, a TOTP vagy push alapú dolgok saját tapasztalataim alapján sokkal megbízhatóbbak, de backupnak mindig ott van az SMS. Szimplán arra reflektáltam, hogy az SMS nem biztonságos gondolat Amerikából ered, ahol a simjacking tényleg mindennapos.

(#53) Somatom válasza cinemazealot (#51) üzenetére


Somatom
veterán

Még mindíg nem stimmel a dolog. Már minden banknak van alkalmazása. Csak a push funkciót kéne beletenni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54) Alaaf Pi válasza Somatom (#53) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Német rendszert ismerem, ott a két faktor olyan, hogy online fizetésnél a köztes szolgáltató (pl. Mastercard) kér azonosítást, erre jön valami nyekergés, s a bankom token generáló, vagy képernyöröl pontkódot beolvasó alkalmazásba belépve a push engedélyezést jóvá kell hagynom, majd vissza a képernyöre és ott újból. SMS-ben csak akkor kapnék kódot, ha a banki appban átutalni akarnék és azt azzal intézni, nem push, sem pedig pontkód beolvasással rendezni.

(#55) Rowon válasza section9 (#52) üzenetére


Rowon
veterán

TOTP-ot használok én is, úgy, ahogy írod. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#56) Somatom válasza Alaaf Pi (#54) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem ugyanarról beszélünk. Az Erste számlámra kapom a fizut. De, mivel lemondtam az SMS -es mittudoménmilyenőr szolgáltatást, ezért semmilyen értesítést sem kapok a pénz érkezéséről, pedig telepítve van a George nevű Erste kliensapp. Ha Revolutra, vagy Zen -re érkezik pénzem, arról azonnal értesít a kliensalkalmazásuk, természetesen ingyen. Akkor George miért nem képes erre?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57) Alaaf Pi válasza Somatom (#56) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Na olyan értesítést DB-nél nem kapok, N26-nál meg vagy kaptam, vagy nem kaptam. Ahogy sikeres tranzakcióról, pl. vásárlás is hébe, vagy hóba.

(#58) cinemazealot válasza Somatom (#56) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én azt tudom elképzelni, hogy a fintech startup-ok pont a korszerűségükkel és olcsó fenntarthatóságukkal igyekeznek ügyfeleket toborozni, ugyanakkor pont ez az, ami megköveteli az okostelefonos app telepítését. A bank ugyancsak kiad egy appot, de az alapvetően a bankolásra van, nehézkesen fejleszti, az értesítésnél pedig marad az SMS-eknél, mondván, hogy az biztosabban célba ér és lám-lám, az SMS-t még az is megkaphatja, akinek nincs okostelefonja. És ez valószínűleg működik is, hiszen elég esélytelen, hogy egy Revolut vagy Zen ügyfél butatelefonnal rendelkezzen. Ráadásul az SMS-t még akár foghíjas lefedettségű 2G-n is, WiFi vagy mobilnet nélkül is megkapod.

(#59) Somatom válasza cinemazealot (#58) üzenetére


Somatom
veterán

A push és az SMS nem zárják ki egymást. Sztem manapság az okosteló nélkül bankolók vannak kevesebben. Ha meg olyanban sem versenyeznek a fintech -el, amiben tudnának, akkor tényleg ne csodálkozzanak, ha ügyfeleket veszítenek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60) cinemazealot válasza Somatom (#59) üzenetére


cinemazealot
addikt

Push üzenetet kapsz internet kapcsolat nélkül?

(#61) btprg válasza Somatom (#59) üzenetére


btprg
senior tag

"az okosteló nélkül bankolók vannak kevesebben"

Valószínűleg igaz, de elég szomorú, hogy egy bugos, szar, mindenki számára átjáróház, állandóan magunkkal hurcolászott vacaktól függjön minden pénzünk. Ez a gagyi, gyerekeknek gyártott műanyag, kislakatos ládában tartjuk a család megtakarítását kategória.

És így az SMS-ben jelszó küldés is értelmét veszti, mert egy okostelefonra megérkező SMS semmivel nem jobb, mintha Messenger üzenetben küldenék a kódot.

Szerintem aki kicsit is komolyan gondolja a biztonságot, annak alapnak kéne lenni, hogy az okostelefon csak miniszámítógépként megy, ott se a legkritikusabb dolgokra használva, telefonálásra és SMS-re meg legminimálabb butatelefon (nem új kínai Nokia, amin ugyanúgy van 4G internet, oprendszer stb.).

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#62) Somatom válasza cinemazealot (#60) üzenetére


Somatom
veterán

Korlátlan belföldi netem van, 36+10GB roaminggal. És mielőtt azzal jössz, hogy de nincs mindenhol net, szólok, hogy nemzetközi kamionosként elég sokfelé járok és nincs a nettel problémám. Lehet, hogy egy full HD stream néhol akadozik, de a push működik. Évek óta használom a fintecheket, van benne tapasztalatom. Egy hazai bank is tudhatná ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#63) Somatom válasza btprg (#61) üzenetére


Somatom
veterán

Sőt! Hordhatnánk alufólia sisakot is, nehogy felderítsenek és lebombázzanak 5G -vel! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#64) section9 válasza btprg (#61) üzenetére


section9
őstag

Lassan tíz éve foglalkozom teljes munkaidőben securityvel és az a véleményem, hogy az okostelefonnál konkrétan nincs biztonságosabb eszköze az átlag usernek.

(#65) cinemazealot válasza Somatom (#62) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hát, ha Neked van belföldi és roaming neted, ami ráadásul mindenhol is működik, akkor mindenki más is megnyugodhat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66) Vision válasza Donki Hóte (#35) üzenetére


Vision
veterán

Nincs ilyen üzletpolitika a bankoknál, nem céljuk az SMS-re terelés.

Korábban írta valaki, hogy a nagy cégek leszerződtek a szolgáltatókkal. Ez igaz, de az SMS-t ők sem kapják olcsón. Mi valami 40 ezret küldünk ki havonta, és ez is 20 forintba kerül, pedig ez egy elég nagy multi.

(#67) section9 válasza Vision (#66) üzenetére


section9
őstag

Most gyorsan ránéztem és elvileg a Twillionál a mennyiségi kedvezmény valami 6.4 millió kiküldött SMS-nél kezdődik. :Y

(#68) Vision válasza section9 (#67) üzenetére


Vision
veterán

Mi a T-vel vagyunk leszerződve, és jah, nem úgy van az, ahogy a mezei júzer elképzeli! Nálunk például most tűzzel-vassal próbálunk irtani mindent, ami SMS, mert nettó ráfizetés.

(#69) Somatom válasza cinemazealot (#65) üzenetére


Somatom
veterán

Szóval, szerinted a bankolók többségének nincs okostelója, meg internete? És mi az, hogy megnyugodhat? Miért kéne bárkinek idegeskednie? A push lehetne alap szolgáltatás, az SMS pedig külön szolgáltatás. Eddig is az volt. Akinek nem jó a push, az továbbra is választhatná az SMS -t.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#70) btprg válasza Somatom (#63) üzenetére


btprg
senior tag

Tőlem nyugodtan függővé teheted egy kütyütől az egész életedet, nem nekem fog fájni ha fail lesz ;]

#64:
Érdekes. Mondjuk az átlag egységsugarú user-nek lassan nincs is más eszköze, mint az okostelefon, ilyen nagy versenyben nem nehéz nyerni :DDD A viccet félretéve elég meglepő eredmény, hogy tud nagyon biztonságos lenni valami, ahol ha nem adok minden szarhoz engedélyt akkor semmi nem működik normálisan, ha azt akarom hogy működjön akkor meg az utolsó pistike app is hozzáfér mindenhez... Valaki lelesi hogy milyen Z betűt rajzolsz a feloldáshoz, aztán rögtön hozzáfér minden SMS-hez, IM-hez, e-mailhoz. Az iPhone-ról esetleg még jobban el tudom képzelni hogy biztonságos, de egy ilyen android...

Igazából már maga alapvetően az nem biztonságos, hogy egy olyan helyen fut össze minden, ami állandóan ott van veled mindenhol, könnyen ellopják, összetörik stb. Ennek nem sok köze van ahhoz, hogy IT szempontból mennyire biztonságos (milyen könnyű feltörni).

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#71) Somatom válasza btprg (#70) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem a gondolatmenetedet. Ha nem járkálsz be a bankba személyesen, akkor valamilyen kütyüre mindenképpen szükséged van a bankoláshoz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72) Vision válasza btprg (#70) üzenetére


Vision
veterán

Valaki lelesi hogy milyen Z betűt rajzolsz a feloldáshoz, aztán rögtön hozzáfér minden SMS-hez, IM-hez, e-mailhoz.

Ez már social engineering. Ez az átlagusert gyakorlatilag nem fenyegeti. A valódi veszély a malware, phishing, és társai. Ettől egy jól megkonstruált szoftverökoszisztéma nagyon hatékonyan tud védeni.

(#73) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mindeközben

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#74) cinemazealot válasza Somatom (#69) üzenetére


cinemazealot
addikt

"A push lehetne alap szolgáltatás, az SMS pedig külön szolgáltatás."

Ebben egyetértünk. A többit elengedem. :R

(#75) Yeffy válasza cinemazealot (#65) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#76) Somatom válasza cinemazealot (#74) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs mit elengedned, mert sosem volt több. Végig arra panaszkodtam, hogy csak a fizetős SMS van, az ingyenes Push az nincs, pedig lehetne, ha már van app. Nem tudom, hogy Te mi többet gondoltál még bele.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.