Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Nem kapcsol ki a tápom! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ZBO


ZBO
tag

Üdv az ide tévedteknek!
Új szokása ez a gépemnek, hogy bekapcsolva marad a táp. Mi lehet a baja?
Codegen 300 W-os, 1,5 éves a házzal adták. Tudom, hogy már ez is baj, de ezen most ne poénkodjatok. Köszi a jótanácsokat!
ZBO

(#2) mr_ricsi válasza ZBO (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hogyan kell érteni? Nem lép ki a winből, és nem kapcsol ki a gép?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3) Hellas


Hellas
senior tag

Hát ez engem is érdekelne.Nekem azt játsza,hogy néha csak úgy magától bekapcsol.
:U:))

[Szerkesztve]

(#4) Blackmate


Blackmate
senior tag

Ha jol emlekszem valahol a Vezerlöpult -> Energia Beallitasok (Power Options) - ba lehet ügyködni, hogy milyen a gep (mindig bekapcsolva, Aztali, Hordozhato, stb.)

(#5) tusi74


tusi74
őstag

Én pedig úgy jártam, hogy vettem egy aktív USB HUB-ot.
2.0-s, de a portom 1.1-es.
Kikapcsolom a gépet, és a Ledek világítva maradnak a gépen.
A poén, hogy akkor is, ha a tápkábelt kihúzom a gépből.

(#6) hobizoli válasza tusi74 (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Es olyankor mi taplalja? A napszel? :U




hobizoli

több drón kell ;P

(#7) Hellas válasza tusi74 (#5) üzenetére


Hellas
senior tag

Hát ez qrva nagy!!!!
:DD
:DD

(#8) tr00p3r válasza ZBO (#1) üzenetére


tr00p3r
őstag

én 100000 éve küzdök ezzel a problémával. w2k nem kapcsolja le a tápot. a shut down megtörténik de rögtön újra be is kapcsol a táp. én ezért hibernálok. bár ez a benti gépem és az tulajdonképpen éjjel nappal megy. (letöltések) ;]

(#9) Red Rebcs


Red Rebcs
tag

lehet táp v alaplap hiba esetleg xp régi bios miatt nem tud lekapcsolni :t

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#10) harry


harry
veterán

Végülis a topichoz kapcsolodik a problémám, tehát:
Nem rég újrahúztam gépen Wint, és most nem kapcsol ki magától, ha menet közben megnyomom off gombot, vagy starmenü/leállítás parancs után sem kapcsol ki magától.
vez. pultban energiagazdálkodás menünél van egy olyan fül, hogy speciális energiagazdálkodás engedélyezése, ez ki van pipálva, de a speciális fülnél nincs (régebben volt) olyan beállítási lehetőség, h mit csináljon, ha pl kikapcs gombot megnyomom.
Gondolom a BIOSban kell állítani valamit, csak nem tom hol. Ha lesz időm átrágom az alaplapi leírást, de örülnék ha tudnátok adni valami segítséget.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11) Loretto válasza tusi74 (#5) üzenetére


Loretto
veterán

:C :C :C

Soirée...

(#12) TudorVigyor válasza tusi74 (#5) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

''Kikapcsolom a gépet, és a Ledek világítva maradnak a gépen.
A poén, hogy akkor is, ha a tápkábelt kihúzom a gépből.''

Egy rövid időre, gondolom.

(#13) harry válasza TudorVigyor (#12) üzenetére


harry
veterán

Elvileg tápkábel kihúzása után ~8sec ig világít, utána érdekes lenne :)
(#10) - re ötlet?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14) ZBO válasza mr_ricsi (#2) üzenetére


ZBO
tag

Kilép a Win-ből, kihuny minden,de megy a táp ventilátor. Csak akkor kussol, ha a begombot hosszan nyomom.

(#15) ZBO


ZBO
tag

Néha-néha ki tud kapcsolni. Ez itt a rejtély. Mi lesz vele hosszabb távon? Kinyiffan végleg...

(#16) tusi74 válasza Hellas (#7) üzenetére


tusi74
őstag

Egész éjjel úgy marad, nem 8s.

Van digit fényképezőm, mondjátok meg, hogyan bizonyítsam és berakok képeket.

(#17) asturel válasza tusi74 (#16) üzenetére


asturel
őstag

fel is tod kapcsolni? mer akkor az nagyon gazdasagos gep ! :D

(#18) tusi74 válasza asturel (#17) üzenetére


tusi74
őstag

Ma éjjel megint kihúztam a tápkábelt,
reggelig világított.

Sajna táp nélkül bekapcsolni nem tudom. :D

[Szerkesztve]

(#19) tiv83us válasza tusi74 (#18) üzenetére


tiv83us
veterán

Akkor azt a gepet akar elemlampanak is hasznalhatod, ha elmegy az aram. Csak kihuzogatod a kabeleket, a honod ala vagod es voi'la.


[Szerkesztve]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#20) Bile Demon válasza tusi74 (#18) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nincs ebben semmilyen paranormális jelenség.

Az USB porton bemegy az 5V az aktív HUB-ból, ami közösítve van a billentyű egér stb. 5V-jával, és az előlapi LED-ekhez is eljut. Abból gondolom, hogy a régi gépemre (ECS Lap) ha USB vinyot dugtam rá akkor az egér (optikai) és billentyű ledjei elhalványodtak és lehaltak. A power LED alapból világított csak első szabályos kikapcsolás után aludt ki.

Bruhe

(#21) tusi74 válasza Bile Demon (#20) üzenetére


tusi74
őstag

Végre valaki.

És ez nem vágja gallyra a gépem?
Mert arra viszont nincs kedvem, hogy asztal alá, áramtalanítás, szekrény mögé
UPS kikapcs, minden este.

(#22) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

A gép kikapcsolásáért az ACPI felel. Nézd meg, fent van-e a driver.

(#23) aurum válasza hobizoli (#6) üzenetére


aurum
senior tag

a tapszuro kondenzator.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#24) hobizoli válasza aurum (#23) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Uhm, hat en ha lenyomom a fokapcsolot, max 4sec mulva kialszik minden LED...tapegyseg tipusa az adatoknal.



hobizoli

több drón kell ;P

(#25) Tele von Zsinór válasza harry (#13) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Képernyő tul. - Képernyőkímélő - Energiaellátás - Speciális
Ott van 2 választólista, azokat nézd meg.

(#26) harry válasza Tele von Zsinór (#25) üzenetére


harry
veterán

Épp az a baj, h _nincs_. Régebben volt, BIOSban nem turkáltam.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27) L@ssie


L@ssie
csendes tag

azokkal semmire nem mész, teljesen más beállításokra való.
nekem is codegen tápjaim vannak. estére főkapcs lenyomva, mikor ismét áramot kapnak a tápventillek, procihűtők, CD-romok felpörögnek, majd leállnak. acorp alaplapon optikai egér folyamatosan világít (PS/2), intelen nem virítanak, ott az alaplapon világít 1 kis led. Tápok ha nem kapnak áramot a világító cuccok kb 5 sec-ig viritanak, utána off :O

Légy hüvös! A hidegben felébred az ember!

(#28) Bile Demon válasza tusi74 (#21) üzenetére


Bile Demon
őstag

Szerintem nem lesz ettől baja. Én egy kapcsolós hosszabítót használok az a vilagítós fajta 6 kimenettel. Arra van kötve a gép, monitor, lézernyomtató, régebben telmodem + aktív hangszórók adaptere is. Egy mozdulattal áramtalanítani lehet mindent.
Neked is ezt ajánlom, pár napig macerának tűnik de aztán reflexszerűen menni fog a használata (akár lábbal is :) ), az USB HUB-nak meg semmi szüksége áramra, ha a a gép úgyse megy.

Az ADSL modem/Router/Letöltő/noteszgép + asztali lámpa, óra stb.meg mehet egy másik elosztóról, ami nem kapcsolós.

Bruhe

(#29) coccolino


coccolino
aktív tag

KEREM KAPCSOLJA KI! :DD

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#30) tusi74 válasza Bile Demon (#28) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem is kapcsolós elosztó van. De nekem akkor ütemesen csipogni kezd a szünetmentesem, ami a szekrény mögött van. Ez éjszaka nem túl nyerő

[Szerkesztve]

(#31) Bile Demon válasza tusi74 (#30) üzenetére


Bile Demon
őstag

Akkor:
szünetmentes bedugva a 230V-ba, a szünetmentes kimenetre a kapcsolós hosszabító amin csak a PC az USB HUB, monitor van, meg ami muszály. A szünetmentesnek az átengedő kimenetén a printer, hangfal stb. vagy ahogy most is van.
Az UPS kimenete nemtudom, hogy nálad milyen, ha nem tudod beledugni az elosztót, akkor vágd le a villásdugót és szerelj rá megfelelő csatit. Vagy mégjobb ha egy monitor tápkábel végére szerelsz egy lengő konnektort és abba dugod a kapcsolós elosztót.

Bruhe

(#32) mr_ricsi válasza L@ssie (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''estére főkapcs lenyomva, mikor ismét áramot kapnak a tápventillek, procihűtők, CD-romok felpörögnek, majd leállnak.''

Az alaplapról húzd le az ATX kábelkorbácsot. (A cd-ken, egyebeken maradjanak a tápkábelek.)

Ha így is csinálja a felpörgést, akkor sürgősen cseréld ki a tápot!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33) L@ssie válasza mr_ricsi (#32) üzenetére


L@ssie
csendes tag

kábelkorbács alatt melyiket érted?
a 20 szálas köteget, vagy a 4eset?

Légy hüvös! A hidegben felébred az ember!

(#34) Bile Demon válasza L@ssie (#33) üzenetére


Bile Demon
őstag

MIND A 2-t.
Ne próbáld meg a 4 erest rajtahagyni, ha tényleg rossz a táp és beindul így, akkor az alaplap tönkre is mehet.

Bruhe

(#35) mobal


mobal
MODERÁTOR

húú nemtom de ezzel a probesszal már én is találkoztam. kikapcs xp és a led ég a táp pedig pörög. nos valahol az energiagazd fül alatt volt a megoldás. de ,hogy mi azt már nemtom. valamit ki kellet pipálni és láás csodát volt. :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#36) mr_ricsi válasza L@ssie (#33) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''kábelkorbács alatt melyiket érted? a 20 szálas köteget, vagy a 4eset?''

Ha az alaplapod használja mindkettőt, akkor mindkettőt. :)
(Legyen közös nevező: 4-es alatt -ugye- azt érted, amelyikbe 2 sárga és 2 fekete drót megy be?)

És ha a VGA-dnak van kiegészítő tápcsatija, azt is húzd ki a próba idejére.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#37) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Na ne vicceljetek már velem, ha tényleg minden áramforrás nélkül égve marad a LED akkor feltaláltátok a legkörnyezetbarátabb és leggazdaságosabb éramforrást amit szerintem azonnal szabadalmaztassatok :DD, de most tényleg ez nonszensz! Egyébként az egyikgépemen a táppal nekem is gondom van, ahogy már írta valaki korábban, nekem is van, hogy fogja magát és egyszerűen minden ok nélkül bekapcsol, ha nincs hátul kikapcsolva a tápkapcsoló!

(#38) Bile Demon válasza Tommmysun (#37) üzenetére


Bile Demon
őstag

Szerintem már tisztáztuk a kérdést, sehol nem sérül az energiamegmaradás törvénye. Az akítv USB HUB ad tápot az alaplap USB portjára, az meg egyszerűen eljut az alaplap egyéb áramköreire is mert közösítve vannak az 5V-os táp vezetékek.
Esetedben pedig tápegység vagy alaplap hiba lehet a dologban. Az is lehet, hogy csak egyszerüen KH-s a 230V csatlakozás valahol, és a gép a hálózat megjelenésekor bekapcsol. Ez a BIOS-ban letiltható ''always off''. De lehet más oka van. Rá kellene mérni, hogy az 5V stdby az tényleg 5V körül van e, és a táp indító bemenetén korrekt logikai szintnek megfelelő feszültség van e (kikapcsolt állapotban 3.5V és 5V között).

Bruhe

(#39) L@ssie válasza mr_ricsi (#36) üzenetére


L@ssie
csendes tag

Legyen közös nevező: pontosan a négyes alatt azt értem. vga-n nincs extra bemenetem. amúgy most miért is jó, ha lehúzom? ha be szeretném kapcsolni és ismét rá kell dugnom az alaplapra a kábeleket, szintén nem tesz neki jót.

amúgy már lassan 1 éves lesz, szerinted lehet még problémája, ha eddig nem volt?:O

Légy hüvös! A hidegben felébred az ember!

(#40) mr_ricsi válasza L@ssie (#39) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az alaplap indítja a tápot. Ha anélkül is bekapcsol, az mindenképpen rendellenesség.
Arra nem esküdhetek meg, hogy károsodást is okoz, de -szvsz- nem érdemes kockáztatni. (Egy új táp mindenképpen olcsóbb mint egy kiégett gép.)

Ha viszont csak az alaplappal együtt van ez a jelenség, annak simán lehet az alaplap az oka. (Nem elterjedt dolog, de már találkoztam olyan alaplappal, ami így csinált.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#41) Frosty válasza hobizoli (#6) üzenetére


Frosty
aktív tag

LOOOOOOL :C :C Nem bánod, ha berakom idézetnek? :C :C :)) :DDD

(#42) knajf


knajf
senior tag

próbáltad már táppal? (enermax,thermaltake,chieftech,coolink,zalman) ? mert én nekem win2k val még nem volt problémám semmi (jah de az hogy sp4 nélkül sokat nem ér) szal ez az én tanácsom

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#43) GAlli


GAlli
tag

nekem meg , 400w os mercury tapom van , es azt csinalja hogy iet elotte meg sehol sem lattam , WINXP kiirja hogy : mostmar kikapcsolhatja a szamitogepet ....... csak epp a tap , a hat az alaplap minden atx es ,

(#44) hobizoli válasza Frosty (#41) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Rakd...bar mar lattam beraktad :C



hobizoli

több drón kell ;P

(#45) Proci85 válasza GAlli (#43) üzenetére


Proci85
senior tag

APM-t kapcsold be vagy ki a vezérlőpult energia szolgáltatásoknál...pontosan hova kapcsold nem tom, de ott kell molyolni.

(#46) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Egy win98-as rendszerű gépnél szintén újraindítást okoz leállás helyett, ha a ''rendszerbeállítások''/ ''speciális hibaelhárító beállítások''-nál nincs kipipálva a ''gyors kikapcsolás tiltása''.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Nem kapcsol ki a tápom! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.