Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Nem kapcsol ki a gépem Windows 7-nél. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zserigta


Zserigta
csendes tag

Sziasztok.
Olyan problémám volna, hogy felraktam a Windows 7 Ultimate-t és nem lehet kikapcsolni a számítógépet.
Feltelepítés utáni 1. indulásnál, amikor már használható a Windows, akkor ki lehet kapcsolni.
De ha már egyszer kikapcsoltam majd vissza a gépet, utána soha többet nem lehet leállítani a gépet.
Rámegyek a leállításra vagy megnyomom a gépen a kikapcsoló gombot, akkor a Windows szépen kijelentkezik, majd leáll, aztán kikapcsol a monitor, a winchester is leáll még a power led is kikapcsol, de a gépben az összes ventillátor tovább pörög.
Felraktam az összes frissítést, amit a Windows talált, de ez sem változtatott a helyzeten.
Vistánál ilyen problémám nem volt és most sincs, az simán képes leállítani a gépem.
Viszont a Vista meg valamilyen oknál fogva nem bírja kezelni egyszerre a 2db DDR3-as Kingstone ramomat, Időközönként kékhalállal elszáll a Vista. Van, hogy 1 hetet is kibír, van, hogy 1 nap 4 szer is kékhalálozik.
Változó.
De viszont a két ram külön- külön, mind 2 slotban tökéletesen működik, csak együttesen hal oda. Pedig 100%-ig ugyan az a márka és típus.
WIN7-nél meg ezt nem igen tapasztaltam, WIN 7-nél kékhalált még nem kaptam, eddig….
És reménykedek, hogy annál ez a jelenség meg szűnik, de így hogy win7-el nem lehet leállítani a gépet, így marad egyelőre a kékhalálosztó VISTA-t.

Szóval várom a javaslatokat, hogy WIN 7-nél, miért nem áll le a gépem.

A BIOS frissítve lett. A lehető legfrissebbre.
A gépem adatai:
2db KINGSTON 2GB DDR3-1333, lifetime warranty, CL9 KVR1333D3N9/2G
SAMSUNG LCD T220 22" Wide TFT-Monitor 20.000:1 rose black LS22TWHSUV/EN
INTEL Core2Quad Q9550 - 2.83/1333/2x6MB, LGA 775, Box BX80569Q9550
SAMSUNG 1TB SATAII 7200rpm, 32MB, NCQ HD103UJ
Asus P5KC s775 DDR2/DDR3 PCIE alaplap
FSP Epsilon 700W tápegység
GAINWARD GeForce GTX275 896MB, DualDVI, HDTV-out BKG067
Pioneer DVR-108 DVD -/+ RW OEM
Sound Blaster Audigy 2 Value hangkártya.

(#2) Arnold2 válasza Zserigta (#1) üzenetére


Arnold2
őstag

Szia!

Van már topic a fórumon, ami csak Winows 7-tel foglalkozik. Itt
Tedd fel a kérdésedet ott, mert a moderátorok nem szeretik a "minden egyes kérdésre nyitunk egy topicot" dolgot.
Üdv!

(#3) Zserigta


Zserigta
csendes tag

Bemásoltam oda is, bár szeretném, azé ha ez így külön is itt maradna, mert számomra ez nagyon fontos probléma, és a másik topicban, szerintem pár nap után elveszne a hozzászólásom, mert ott azért igen nagy a forgalom.:D

(#4) Gorneck válasza Zserigta (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Ennek mi köze az OShez? Full instabil a géped...állítsd be és nem lesz gond...

Gorneck#1239

(#5) Zserigta válasza Gorneck (#4) üzenetére


Zserigta
csendes tag

Mint említettem Vista-n gond nélkül megy. Egyedül az az egy baj, hogy a Vista nem kezeli le normálisan a 2 ramot egyszerre.
Win 7-nél eddig ilyen probléma nem volt, de az viszont nem képes leállni.

Gépemnek semmi baja, 1 db rammal a Vista fél éven keresztül hiba nélkül elment. Csak már meguntam hogy a másik ramom ott porosodik az asztalon, így megpróbálkoztam a WIN 7-el ami meg nem kapcsol ki.

És az a köze a OS-hez hogy még Vistánál leáll normálisan a gép, addig Win 7-nél nem.

(#6) Loretto


Loretto
veterán

Linkeltek topicot, de van kereső is. Ennek fényében zárom a témát.

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Nem kapcsol ki a gépem Windows 7-nél. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.