Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Elképesztően nagy és addiktív üzletet építettek nam önmagára a játék élvezetére, hanem a "gamer" öntudatra -- ami szerintem már régen túlvan a normális szintem, sőt, már rettenetesen káros.

Nem csak a pillanatnyi hatása miatt (pl. a milliók ülnek a gép előtt valós közösségi élet vagy tesmozgás helyett), hanem hosszú távon, az értékrendre gyakorolt hatása miatt is.

Nem tudom sajnálni őket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2) Lacccca87 válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem kötekedésből, de mi a különbség "közösségi élet" témánál maradva aközött hogy valaki elmegy meginni egy sört a barátival és közbe beszélgetnek és mondjuk közösen játszanak és beszélgetnek?
Szerintem semmi.
Hasonlóan nem értem az értékrendre tett megjegyzést.

Mozgással egyet értek ott jelentős hiányt idézhet elő.

(#3) scdlsc válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Mozgás esetén sem biztos, hogy rosszabb a helyzet. Most nem a kocsmában ülnek, hanem otthon. Legalább kevesebb alkoholt isznak. Mert az előző generációra sem az volt a jellemző, hogy a halálba mozogta magát, annál többet ivott.

(#4) ncc1701 válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Ég, és föld. Inkább edzeni megyek haverokkal, vagy bicajozni, mint játszani.

(#5) clon válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


clon
aktív tag

mi a különbség "közösségi élet"
Nagyon egyszerű a magyarázat a közösségi oldalon "nincsenek" szabályok/önkontroll szemtől-szemben viszont van önkontroll - az életben valahogy a nagy közösségi habzószájú asztalverők "összetöpörödnek" nem csak attól ki áll vele szemben hanem attól is milyen "reakciót" váltanak ki a szavai :D
Így nézve ég és föld a különbség...

(#6) janeszgol válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert nincs is különbség. ráadásul sok gémer konditerembe jár. Van olyan klub, ahol a csapatoknak kötelező is.
Ennyit a sztereotípiáról.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) scdlsc válasza janeszgol (#6) üzenetére


scdlsc
aktív tag

A mostani generáció százalékosan nagyobb része sportol/kondizik, mint a korábbiak. Ez tény.

(#8) GreatL


GreatL
őstag

És több sportoló játszik a szabadidejében mint régen. Na és akkor mi van?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#9) PuMbA


PuMbA
titán

Ez annak is köszönhető, hogy a játékok rosszabbak.

(#10) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Mióta megszülettek az ikrek, nálam is 0-ra redukálódott a játékidő. :DDD

(#11) Gave válasza PuMbA (#9) üzenetére


Gave
addikt

Szép, nagyjából ez.

Aztán meg a globális hangulat sem éppen kedvező. Én nem tudom mostanság rávenni magam sem a Streaming nézésre, sem a játékok elindítására.

Konzolok már most sok szempontból elavultnak számítanak, frissítés még nincs. PC gaming kb luxus lett.

A költő pénz továbbra is ott összpontosul ahol már vannak sokkal klasszabb alternatívák mint a gaming.

Estig lehetne sorolni, hogy mennyi minden van ami most nem kedvez neki, nyáron vélhetően még gyengébben fog menni.

(#12) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

"Eközben az átlagos játékidő 26 százalékkal csökkent 2021-ről 2023-ra."
Ne feledjük, hogy 2021-ben még pandémia volt, azaz még tanácsos tanácsos volt otthon maradni, pláne a felfutó koronavírus hullámok idején. Viszont ennek elmúltával(?), az oltások elterjedésével és a korlátozások feloldásával ismét elérhetővé váltak az otthonon kívüli szabadidős tevékenységek. Csoda, hogy a PC és asztali konzolos videójátékozás visszaesett?

#1 MaCS_70 Én inkább örülök, hogy a gamingelés már egy niche szubkultúra, hanem már általánosan elfogadott hobbi. És nem csupán a (mai) fiatalok körében.
Persze látom ennek a hátulütőit is, pl- az általad is felemlegetett mozgáshiányt, ugyanakkor a kettő nem zárja ki egymást. Tudni nem egy olimpiát is megjárt sportolóról, akinek van valamilyen játékkonzolja otthon.

#11 Gave Ez fölvetette a kérdést nálam, hogy a felmérésben a streaming nézegetése beletartozik-e a gaming időbe.

#10 INGJOKE Ugyan nem nullára, de a gyerek születése után nálam is visszaesett a gamingre fordítható szabadidőm. Pláne, mióta beüzemeltük újra a projektor "házimozit", emiatt a film és sorozatnézés is von ebből az időkeretből.
Persze próbálom a videojátékok irányába is terelni az érdeklődését, és megszerettetni vele ezt a hobbit. A Mancs őrjárat játékkal már el-elboldogul.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#13) gejala


gejala
őstag

Miért számít, hogy mennyi időt töltenek játékkal a gamerek? Ha egyszer megvettem a játékukat, utána a kiadó pénzügyeit nem befolyásolja, hogy mennyit játszom vele (vagy játszom-e valaha is a játékkal).
Jahogy ők azt akarták, hogy a félkész (negyedkész) live service szemetükhöz vegyek ötven DLC-t meg költsem el tíz játék árát mikrotranzakciókra a store-ban.

Hát nem fogom sajnálni őket. Tegyenek le az asztalra egy Last of Ust, Uncharted 4-t, Preyt, Resident Evil 4-t, Baldur's Gate 3-t, Hogwarts Legacyt, Alan Wake 2-t (stb.) és akkor megveszem megjelenés utáni hetekben a cuccot.

A rengeteg, művészi érték nélküli 100 órás semmik nyugodtan kihalhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#14) myckey válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


myckey
veterán

Nem egy a kettő...
Mikrofonba beszélni, vagy szemtől szemben. Az sem mindegy, hogy szobába vagy "belerohadva", vagy elindulsz.
Nem mindegy, nem egyforma hatása van.

#3scdlsc
De, rosszabb a helyzet mozgás esetén, is.
Ahogy mondtam, nem mindegy, hogy otthon a szobában, non stop... vagy máshol...
Teljesen más, funkcionálisan, kényelmileg is. Az alkoholfogyasztás része sem valid, mert nincs összefüggés egyértelműen.
De igen, az előző generációnak nem voltak olyan kényelmi lehetőségei, teljesen máshoz szoktak és nem cask ittak mint "a gödény".

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#15) Lacccca87 válasza Gave (#11) üzenetére


Lacccca87
őstag

Anno amikor meg uzemeltettunk pub css servert nagyon jol lathato volt a kihasznaltsagon az aktualis evszak. Nyaron ritkan volt fullon a server, leginkabb esős napokon, de ahogy jott az ősz mar 17-18 oratol ismet fullon ment.

A tobbiek valaszait köszönöm, az egyetlen ertelmes nezopontot CLON irta le miert lehet masabb (habar ma mar ugyanugy osszeszolalkoznak barhol az emberek, sajnos csak a jogokat ismerik kotelezettseguket azt nem)

(#16) NandoXXL válasza scdlsc (#7) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A kirakat amiről beszélsz, pár jól öltözött aki egyben van... a többség ami meg mögötte van a sok deppresziós, a mobil függők, a játék függők..... a cenzúra nélküli online mocsok... Ha a kultúra, és a mérték meg lenne... akkor ok. A valóság az addikció, mert abból van a pénz. Hivatalos sportolók, aha, a legönzőbb öncélú emberek közössége.. a világ mocska, pont mint a játék ipar, ami részben már szerencsejáték. Lehetne jól csinálni, kr hogy nem teszik.

(#17) myckey válasza scdlsc (#7) üzenetére


myckey
veterán

Menj ki strandra, aztán nézz körül...
USA mintára alakulnak a mai fiatalok, generáció. Meg lehet nézni a fizikumot.

DE ! elkanyarodunk ettől a gamer nem gamer világtól, cikktől ...

Nem, nem egy a kettő. Székbe belerohadni, beszélni a semmibe, vagy elmozdulni a komfortzónádból.

Necroman_Mk2
Hogy lenne, :D
De ezen nem veszünk össze ! :N

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#18) Necroman_Mk2 válasza gejala (#13) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Közvetlenül nem befolyásolja, ha viszont a játékosok sok időt töltenek el egy játékkal, az egyfajta sikermérce is lehet, ami a kiadó vagy fejelsztő következő játékában is realizálódhat. A live service esetében pedig csak annyit tudok mondani, hogy nem kötelező minden cuccot megvenni. Ha ezt tudja az ember, akkor elég jól elszórakozhat kis befektetéssel.
Esetemben amúgy két dolog tart vissza új játékok vételében: a korábbi kommentben is emlegetett időhiány, illetve a szép hosszú backlog lista.

#17 myckey Ha az USA minta alatt a kövérségre célzol, akkor az Magyarországon nem annyira jellemző a fiatalok örében. Bár tény, hogy egy éve nem jártam strandon ;]

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#19) Lami66 válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


Lami66
őstag

Mi a különbség? Nem megyek messzire, saját példa. Nekem nincs netes kapcsolatrendszerem, nincsenek virtuális ismerőseim. Egyszer cipekedni kellett, csak pár bútort városon belül. Jött pár haver (hogy stílusos legyek) játszva megoldottuk.
Fiam gimi végéig öttusázott, aztán átváltott gamerre, semmi profizmus, csak itthon tolt bele néhány ezer órát a wow-ba. Virtuális haverok tömege, öttusás súlyához képest +20 kg. stb. Egyszer költözött másik albérletbe. Információ kibertérben elhintve (honnan-hova, mikor....), jöttek az együttérző, biztató üzenetek, pojénos emojik és egyéb marhaságok. Aztán a nagy napon ott voltunk segítségnek mi: anya és apa. Ennyit a gamer haverokról. Egyetlen "haszna" lett a wow-ból: az összekuporgatott spéci fegyvereket eladta és vett belőle egy Steam Decket.

[ Szerkesztve ]

(#20) hapakj válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


hapakj
aktív tag

ég és föld. lol

(#21) gejala válasza Necroman_Mk2 (#18) üzenetére


gejala
őstag

Na ez a másik dolog. Akinek van pénze új játékokra (meg a hardverre alá), azoknak kevés idejük van játszani. Mert dolgoznak meg családjuk van. Én már egy ideje eljutottam oda, hogy ilyen AC Valhalla-féle végtelenített semmikkel szóba se állok, de egy Alan Wake 2-ért vagy Resident Evil 4-ért bármikor szívesen a kasszához fáradok.
Ha meg valaki egy 100 órás buliba akar belerángatni, ahhoz minimum egy Baldur's Gate 3 vagy CP2077 szintet kell nyújtani.

[ Szerkesztve ]

(#22) GreatL válasza hapakj (#20) üzenetére


GreatL
őstag

lol is borzasztó meg a wow is.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#23) Döglött Róka válasza gejala (#21) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Én már szinte csak multizom, single player cuccok semmit nem fejlődnek a terjedelmen kívül. Narratíva meg nem nagyon szokott érdekelni mivel ezerszer látott-hallott sztorikat tálalnak nem kicsit gyengébben.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#24) Mizol29


Mizol29
senior tag

Persze mert ahelyett hogy játszanának, sírnak hogy ez szar meg az szar :D

(#25) Semplar


Semplar
őstag

[link]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#26) Lacccca87 válasza Lami66 (#19) üzenetére


Lacccca87
őstag

Csak hogy a te gondolatmenetedet vigyem tovább:
Érdekes, hol maradtak a fiad öttusázós korából származó barátok? Pedig a te álláspontod szerint az komoly mert személyes, és azért a gimi vége az már 18-19 éves kor.

Saját példánál maradva az én jelenleg baráti köröm 80%-a internetes barátokból alakult ki. Persze ezek 100%-a menet közben személyesbe átment amellett hogy játékokkal is együtt mulatjuk az időt. Én nem irkáltam egy költözésemkor sem a kibertérbe sem sehova, mégis nem 1 jelentkező volt.
Szerintem ez két szereplőn múlik hogy a "virtuális" ismerősökből lesznek-e barátok és ezt nem a kommunikáció csatornája fogja eldönteni.

(#27) Alusky válasza clon (#5) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Ott a pont. Nyilván kocsmában sörözve dumálni és a gamer székben headsettel a fejen dumálni nagyjából hasonló sematikusan és fizikai tevékenység szempontból, de az említett szempontból nagyon nem. Ez jól látható itt a fórumon is körbenézve. És mindenhol az interneten. Leírhatsz majdnem bármit, a rá érkező véleményekkel foglalkozni nem kell, mert kiikszeled és el van intézve. Ezt egy társaságban nem tudod megcsinálni.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#28) podtibi


podtibi
senior tag

Hogy a rákba ne játszanának kevesebbet. Az emberek cserélődnek és haladnak a korral, van jobb dolguk mintsem a gép előtt üljenek. Negatívum hogy játszás helyett meg azt nézik gép előtt ülve hogy mások játszanak gép előtt ülve. De sok embernek erre sincs ideje.

Ami a személyes tapasztalatom, hogy hiába ismertem meg sok embert huszonhét év alatt, nagyon kevésnek van arra ideje hogy gép előtt üljön. Inkább az látható hogy a telefon jobban átveszi ennek is a helyét/idejét.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#29) Döglött Róka válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Aki felteszi ezt a kérdést, sosem fogja megérteni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#30) Necroman_Mk2 válasza podtibi (#28) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Én már megfigyeltem magamon, hogy egy asztali gép vagy laptop előtt ülve szívesebben internetezek, mint a telefont nyomkodva. Így szocializálódtam, ennyi.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#31) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Minden nap egy pálya, és a doktor alma... vagy hogy is van a versike :)
[kép]

(#32) gabor7th


gabor7th
addikt

Youtube is teli van ilyen videókkal és én is érzem: vagy időm nincs, vagy erőm, és ami a legfurább nekem is: kedvem nincs már játszani sokszor videójátékokkal. Valamennyire persze igen, de nagyon más mint régen.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#33) gabor7th


gabor7th
addikt

Másik dolog, hogy - főleg a mobil játékok - lényegében kirabolják az embereket annyira magasak az árak amiket kérnek. Én legalábbis ilyenekbe futottam bele. Ezekről én úgy gondolkozom, hogy oké, ebbe már belefektetettem amúgyis jó sok pénzt, ennél kitartok, DE: soha többet másik mobil játék ami ilyen. SOHA. De persze az elemzők amikor kimutásokat csinálják azokban az lesz, hogy ilyen nincs, az emberek ugyanúgy mennek a következő játékra és engedik, hogy kirabolják őket és az ipar az egekbe emelkedik majd. Szerintem sokan nem fogják ezt tenni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#34) gabor7th


gabor7th
addikt

"Eközben az átlagos játékidő 26 százalékkal csökkent 2021-ről 2023-ra. A trend folytatódik, januárban 10 százalékos csökkentést mértek."

Ez nagyon jelentős, és a koronavírus hatás végével talán magában nem is lehet magyarázni. Sokan Youtube-on panaszkodnak, hogy a sok játék lényegében nem fun már, hogy szinte házifeledadat lett a sok ismétlődő feladat. De valahogy senki se tudja megfejteni igazán... a kedv határozottan halványul a játszáshoz. Nekem is.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#35) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

A legtöbb ember szerint a játék, amellett hogy gyerekeknek való, "túl sokat" kell benne gondolkodni. Így aztán a gondolkodás szempontjából nyilvánvaló, hogyha a tévét részben leváltotta volna a játék, akkor a populáció túlnyomó része, elkezdett volna túl sokat gondolkodni, ami mindenképpen több, mint amit előtte, vagy most csinál, miközben az egészségi állapota nem változik, ugyanakkor a gondolkodás afféle újkeletű tömegtevékenység lehetett volna, mint a tévé vagy sportnézés.
Mivel az eddigi állapotot ismerjük, amikor nem kell túl sokat gondolkodni, mindenképpen érdekes lett volna megfigyelni milyen az, amikor másik irányba mozdul el az inga.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#36) kilua válasza gabor7th (#33) üzenetére


kilua
senior tag

Hát én nem tudom, játszottam a PUBG mobileal, a genshin impactal és a honkai star raillel mobilon, de egyike sem költöttem egy fillért sem, mégsem éreztem azt hogy nem tudok haladni vagy hasonló.

(#37) Jesus_Shaves válasza gabor7th (#34) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Mert tényleg a játékok lettek rosszak. Nálam pl. semmi nem megy már lassan 10 éve, ami AAA kategóriába van sorolva. Egyszerűen annyira buták azok a játékok, hogy hihetetlen. Paradox és társai DLC orgia szintén kilőve. Season pass? Passzolom. Remake-ekről meg ne is beszéljünk. Ezekre nem hogy az időt, de még a pénzt is sajnálom.

(#38) Lami66 válasza Lacccca87 (#26) üzenetére


Lami66
őstag

Hol maradtak a fiatalkorban (6-18 éves korig) volt barátok 26 éves korára? Szétszéledtek Szomszédfalvától Ausztráliáig. Egyetemi haverok szinte kivétel nélkül gamer populáció, ök biztatták a fiamat a kibertérben, miközben élvezték a highend gamerszék kényelmét, és nem volt ingerenciájuk kimozdulni a komfortzónájukból. És egyébként is aznap volt a candycrush european challenge negyeddöntő reggel nyolctól hajnali háromig, amibe bejutott a kedvenc gamer csapat, szóval minden gamerérzelmű megértően veszi tudomásul, hogy aznap kizárva bármiféle outroom program.
Mindeközben, velem meg olyanok történnek, hogy a munkahelyi "haver" kollégával beszélgetünk, hogy ki mit csinál hétvégén. Ő szombaton tesz-vesz a ház körül, vasárnap rokonozni megy. Én elkotyogtam, hogy szombaton hulla leszek mert ki kell vágni a kertben egy fát, mert eltörte a vihar, de csak egykezes kézifűrészem van, szóval egésznapos kínlódás lesz, ezért a vasárnapra tervezett kirándulásunk egésztestes izomláz miatt elmarad. Aztán mi történik szombat hajnali 9-kor? Dörömböl a kapun valaki. Kimegyek, ott áll a kolléga a kezében egy Stihl fűrésszel, és azt mondja: "na hol az a bokor, gyorsan kirúgom a helyéből. Vasárnap mehettek kirándulni. Azért egy sört elfogadok."

(#39) gabor7th válasza kilua (#36) üzenetére


gabor7th
addikt

Lehet, de például az Injustice 2 mobil játékban ahol a karakterek 8 csillagosak max., az van, hogy egyetlen legendary karakter megszerzése 4 csillaggal, felszerelés nélkül több mint 38 ezer forint a belső shopban... Több mint egy alap AAA játék. Egy karakter, közel se teljesen felfejlesztve. És nem kaphatóak a karakterek mindenkor. És nincs igazából olyan hogy mondjuk ünnep van és akkor jelentősen olcsóbb bármi is, sőt inkább az van, hogy ugyanaz az ár, de még mondjuk hozzácsapnak valamit a dologhoz ami nem is kell neked.

És még ismerek pár ilyen árazású játékot. Volt amikor távol voltam otthontól és nem volt PC se a szállásomon letöltöttem hogy valami legyen, de soha többé új ilyen.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#40) nuke7


nuke7
veterán

Hol vannak ilyenkor az EU-s döntéshozók!?
Kellene valami irányelv, ami garantálja, hogy valamennyi órát a héten / hónapban mindenki játszhasson - meg kell menteni az iparágat! :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#41) kilua válasza gabor7th (#39) üzenetére


kilua
senior tag

Nos genshinben is elég húzós lenne, ha minden karaktert meg akarnék szerezni, de a játék simán játszható az alap karakterekkel is, ha van olyan ami bejön, akkor az kijön abból is amit a játék ingyen hozzámvág játék közben.

Egyszer volt olyan karakter amit szerettem volna kipörgetni de nem tudtam (Hu Tao) pár hónappal később behúztam ingyen.

Ha igen ha már candy crush: na az pont olyan hogy pénz nélkül nem enged játszani, azt elég gyorsan töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#42) nuke7 válasza kilua (#36) üzenetére


nuke7
veterán

Diablo Immortal..? :U :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#43) RandomName válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mondjuk én nem szivesen játszok kooperatív játékokat.
Szóló játékos vagyok, nem érdekel ki, mit, hogyan játszik, max annyira, hogy elbeszélgessünk tapasztalatokról.
De ha mégis valami multigame kerül sorra, azt biztos nem a gamer ismerőseimmel akarom játszani.
Persze, volt bennem szociális megfelelési kényszer egy időben, vettem is vagy két COD-ot, de kb annak is az lett a vége, hogy élveztem a warzone rumble-t, meg egyedül mentem a pénzt húzni duo Pluder-ben....
Cserébe viszont élek aránylag jó közösségi életet, néha még sör melletit is.
Nem vagyunk egyfomák, a gaming-ben mindenkit más húz be.
És igen, itt is megvan a FOMO, hogy ha minden ismi együtt tol valamit, akkor nem akarsz kimaradni... Ezt meg én pont..... izé túllépem.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#44) RandomName válasza podtibi (#28) üzenetére


RandomName
aktív tag

És amúgy senki nem dobta fel, hogy a covid alatt azok is elkezdtek unalmukban játszani/streamelni játékokat, akik amúgy addig csak távolról nézték.
De a játékosok nem fogynak/gyarapodnak jeletősen hosszútávon, csak cserélődnek. Kiöregedettek helyett jönnek az újak. Egy időre (10-20 év) a mobil elszívta a játékosokat, de mára ahogy látom inkább párhuzamosan megy. Ráadásul az is rontja a számokat, hogy bejöttek az előfizetések, és mára egy game pass mellé apa Samsung tévéjére is feltaníthatod a kontrollert, vagy a telefonodra. Emiatt csökkennek a pc/konzoleladások, de a gamer mennyiség marad....
Persze, ok, vannak divathullámok, mint amikor a covid alatt mindenki azt kezdte el nyilatkozni, hogy ő e-sportoló, meg ilyesmik, illetve sokan nyitottak az utóbbi 10+ évben az offline játékok felé. Hatalmas piaca van a társasozásnak, szerepjátéknak, stb....

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#45) Micsurin válasza Lami66 (#19) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ne haragudj de ez csak szociális képesség kérdése... :)
Nálunk valahogy mindig az offline körökből indul el valami online téma, warframe, n+1 survival game stb stb... hogy amikor kimaradnak a billiárd + sör vagy az évszak miatt a közös motoros túrázások akkor is legyen hetente 3-4 este amikor lehet pofázni...

És érdekes mód mikor eldurrant a vízcső kocsin 10p-en belül került elő haverom a futóval.
A fiad esete nem csak a játéktól és az online tértől vált ilyenné. Nem a végleteket kéne nézni... :N

---
Sőt mondok szebbet, innen fórumról is van nem egy két ismertség ami létrejött és hosszú évek óta tart már fizikálisan is. Volt tag aki konkrétan puszira küldött motor alkatrészt, hogy kitudjuk próbálni apám motorján biztos a gyújtásvezérlő könyökölt-e le. Nem a játék öli meg a mai huszonévesek kapcsolatait hanem ők maguk és a társadalom... ;)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#46) peppa válasza Lacccca87 (#2) üzenetére


peppa
tag

Már csak fiziológai oldalról is óriási a különbség, egészen más hatások érik az érzékszerveidet. Napfény/Holdfény/Beltéri világítás helyett egy monitor fénye, élő hangkavalkád helyet egy hangszóró rezgése, érintés, szagok, hőhatások, más lelkiállapot, más fizikai igénybevétel, más vérnyomás, minden más kívül és belül egyaránt. Még egy egyszerű növény is máshogy nő, ha más hatások érik, hát még egy ember gondolatai és érzései.

[ Szerkesztve ]

(#47) Rowon válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


Rowon
veterán

:C :R

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#48) cami][us


cami][us
senior tag

Honnan tudják a PC-s adatokat, miközben sehol nem adnak ki pontos számokat?

(#49) podtibi válasza RandomName (#44) üzenetére


podtibi
senior tag

Tekintve hogy a fiatalok leghamarabb a telefonon nőnek fel, vagy a telefon lesz a legfontosabb számukra, vagy bármi ami nem konzol/pc. Főleg hogy egy konzol árán olyan telefont veszel ami mindent is tud.

Ezt inkább rád bízom.

(#50) foxmastR


foxmastR
csendes tag

Velem is eggyel kevesebben vannak, hálát adok az égnek.
Sikerült szabadulnom egy erős függőségből. Több hónapja tettem le a gépet, de nem csak letettem hanem el is adtam cakkli pakkli ahogy volt. Most már a három csodás gyerekemnek és feleségemnek élek. 37 vagyok de full kiégtem volna ha tovább nyomom. Nem hiányzik és soha többet !
Inkább olvasok, feleségemmel vagyok gyerekeimmel vagyok, barátaimmal töltök időt.
Nem értek egyet azzal hogy minden a technika és a gép körül forog. Igen is el kell menni egy sört meginni, beszélgetni, emberi kapcsolatokat megélni, mert ez a lényeg.
Nem hiszed el most, de idősebb korodban fogsz rádöbbenni hogy mennyi időt vesztegettél el ezekre a hiábavaló dolgokra.
Ezek csak hiábavaló pótszerek kivétel nélkül. Bármit is próbálsz pótolni ezekkel, a való világban több van, csak azért lehet hogy némi erőfeszítést kell tenned.
Pacsi, egy exGamer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.