Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ne vegyél Seagate-et ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14) karib válasza Adi (#7) üzenetére


karib
addikt

Valóban, a 75GXP szériával úgy tűnik, az átlagnál több gebax van. Az IBM semmit nem ismert el hivatalosan (aszongyák, hogy rendeltetésszerű használat - értsd IBM PC-ben :) - nincs semmi kirívó probléma), az én meglátásom szerint az a helyzet, hogy a 75GXP cuccok piszok érzékenyek. Azaz IBM gépekben, meg kevés csesztetés mellett, rendes hw-ekkel (táp, stb.) nincs velük gond, de egyébként hajlamosak behalni. Tehát végülis az IBM el is cseszte, meg nem is, mert ugye müxenek, csak nagyon vigyázni kell rájuk.

Megjegyzendő, hogy a második 45 gigás 75GXP-met nyűvöm ippeg. Az első maláj vagy milyen volt, és hirtelen felindulásból eladtam pár hónap után (kaptam rá egy visszautasíthatatlan ajánlatot :) ). Azóta nem szóltak, hogy gond lenne vele. Utána vettem egy másikat, ez magyar gyártmány, és ezt már 2x kellett Drive Fitness Testtel bad sectormentesíteni, mert előjöttek (1-2 db., utána teljesen hibátlan a HDD). Nem örülök neki, mert DAT meghajtóval is macerás 45 gigát learchiválni, oszt meg vissza. Ráadásul mostanában láttam, hogy duplán van matricázva, tehát mintha gyári javított lenne. Pedig újként vettem egyik nagykerben, tehát TESSÉK FIGYELNI!!!

Amúgy nagyon jó HDD. Anno piszok olcsó volt, és még ma is kellően gyors. Ráadásul csendes is.

Tehát a 75GXP-k nem a legproblémamentesebbek, sajnos, és némileg alá tudom támasztani, hogy a magyar gyártásúak gyengébbek :(

A 60GXP-nél is vannak hasonló jelenségek, de talán kevésbé gyakoriak :( Úgy hallottam a 120GXP-t pedig nem ajánlják napi 24h működésre, ami két dolgot jelenthet: túl jók, és nem akarják, hogy a SCSI cuccaikat veszélyeztessék, vagy azokkal is valami gex lehet. Bízzunk az előbbiben...

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ne vegyél Seagate-et ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.