Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Frigo


Frigo
őstag

Információk a Core i7 (LGA 1366, Bloomfield) processzorokról:

Az Intel a Pentium 4-es processzoroknál bevezetett HyperThreading technológiát leporolta, és a Core i7-es processzorokhoz is felhasználta. Az egyes processzormagok a HT segítségével két szálon képesek egyszerre dolgozni. Bejött egy Turbo Boost névre keresztelt újítás, egy igazán hatékony módszer, amely megemeli a processzor szorzóját, ezzel növelve a teljesítményt.
Jelentős változás következett be a processzorok esetében a memóriakezelés tekintetében is, a teljes rendszer nyers teljesítménye ezáltal nagyban nőtt - állítja a gyártó. A hagyományos, évek óta használt FSB (Front Side Bus) rendszert felváltotta a korszerűbb QPI (QuickPath Interconnect), amely pont-pont kapcsolatot hoz létre a processzor és a perifériák között, ezáltal sikerült kiküszöbölni a korábbi megoldás gyengeségeit. A Core i7-es processzorok az Intel első olyan megoldásai, amelyek már integrált memória vezérlővel vannak ellátva, ezáltal jobb memória késleltetések érhetőek el. A gyártó a kétutas memóriavezérlő helyett immáron háromutas DDR3-as rendszert használ, így a rendszer 25,6 GB/s-os memória sávszélességgel képes gazdálkodni három darab 1066 MHz-es DDR3-as memória modul használatakor. A processzorok mindegyike 256 KB-os másodszintű gyorsítótárral bír magonként, ám a harmadszintű, megosztott gyorsítótár mérete 12 MB helyett immáron 8 MB lett, azaz ekkora gyorsítótár mennyiségen osztozik a négy mag. Az összes Core i7 (LGA 1366, Bloomfield) 45 nm gyártástechnológiával készült.

A Core i7 (LGA 1366, Bloomfield) processzorok adatai:

Core i7-920 - 2.66 GHz - SLBCH - C0 - 21x
Core i7-920 - 2.66 GHz - SLBEJ - D0 - 21x
Core i7-930 - 2.80 GHz - SLBKP - D0 - 22x
Core i7-940 - 2.93 GHz - SLBCK - C0 - 23x
Core i7-950 - 3.06 GHz - SLBEN - D0 - 24x
Core i7-960 - 3.20 GHz - SLBEU - D0 - 25x
Core i7-965 - 3.20 GHz - SLBCJ - C0 - EE
Core i7-975 - 3.33 GHz - SLBEQ - D0 - EE

Processzor neve - Órajel - sSpec - Stepping - Maximális szorzó.
Az Extreme Edition (EE) processzoroknak szabadon állítható a szorzójuk.

Olvasmányok:

[PH! - Core i7 teszt]
[ImI87 - Core i7 tuning útmutató]
[katt777 - Asus P6T Deluxe v2 bemutató]
[GIGABYTE - X58 BIOS útmutató (angol)]
[A beállítások táblázatának módosult linkje]

BR4D kiegészítésével.

[ Módosította: RoyalFlush ]

(#411) subpixels


subpixels
tag

Itt van az Asus első X58 lapja, és Asus P6T Deluxe a neve. Valaki majd nyithatna az lapnak egy topicot

(#866) slett27 válasza P00By (#864) üzenetére


slett27
addikt

A 920-as proci 253 font ez jelen pillanatban 253*316=79948 Ft :Y. Ehhez még majd hozzá kell számolni az áfá-t, vagy nem ?

Az alaplap ASUS P6T-Deluxe kb ugyanennyi. Ez már 160e Ft és még sehol a hűtő, sehol a trial channel RAM. Jesszus ~220e Ft csak a lap+legkisebb proci+RAM+hűtő. Egek... :U

York áresés kell a népnek. :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#869) keIdor válasza slett27 (#866) üzenetére


keIdor
titán

A hűtő ahogy nézem jó lesz az is, ami LGA 775-ön volt. Egyébként a legjobb esetben is olyan 250.000ft lesz a váltás, de szerintem a P6T Deluxe-nál lesz olcsóbb lap is... Gigabyte X58-DS4 azt hiszem lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#906) SzlobiG válasza TESCO-Zsömle (#905) üzenetére


SzlobiG
félisten

(#988) szilva01


szilva01
őstag

asus P6T

!_én_! speciel nem szeretem az AMD-t még akkor se ha most kivételesen "jobb" lesz a deneb

[ Szerkesztve ]

(#991) keIdor válasza szilva01 (#988) üzenetére


keIdor
titán

Már hírtelen kezdtem reménykedni, hogy lesz egy olcsóbb P6T lap, de látom nem...:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1154) P00By


P00By
nagyúr

Asus P6T Deluxe Kicsit drága :D

(#1242) westlake válasza gV (#1240) üzenetére


westlake
félisten

a 305$-os p6t eleg korrekt deal, viszont procit nem latok a central computer-nel..

Play nice!

(#1252) westlake


westlake
félisten

amcsiban mar 4-5 webshopban lehet p6t deluxe-ot kapni, atlag 310$-os aron ;)

#1253: tobbmindent kell renldeni, es akkor nem lesz olyan magas a szallitasi koltseg ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1270) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Szerintetek egy P6T delux alaplapba belefogni menni idővel a 32nm-es Westmare? Vagy illúzióim vannak intel marketing miatt. :F Mert ha bele menne, akkor látok benne perspektívát. Jövőre veszel egy coreI7 920-at aztán két évre rá amikor kezdenek szálingózni a Sandybridge-k akkor meg beújjít az ember egy 6magos westmarebe ami már olcsóbb lesz akkor. így megérné a termék életciklus szempontjából nekem. Másképpen habzószájú AMD éltető leszek :C :DD :DD :DD

JAJJMÁÁÁÁ

(#1302) gV válasza Frigo (#1298) üzenetére


gV
őstag

én tudom :P és szerintem a P6T árához képest nem is olyan durva

(#1372) Frigo


Frigo
őstag

Na ma volt a kezembe egy Giga EX58X-Extreme és egy P6T Deluxe , g*ci jól nézznek ki . :) :Y Majd lehet feltőrni a malacperselyeket Nehalem rajt elött . :DD

(#1382) westlake


westlake
félisten

egyik nagykerben 60+faert lesz a p6t deluxe

Play nice!

(#1407) westlake


westlake
félisten

i920 320$
i940 600$
965 1070$
msi x58 platinum 220$
msi x58 eclipse 353$
intel x58 280$
asus p6t deluxe 300$
asus p6t deluxe oc palm 339$
asus rampage 2 extreme 399$
gigabyte ex58-ud5 299$
gigabyte ex58-extreme 329$

newegg.com

szerintem az msi eclipse nem er 353$-t

Play nice!

(#1432) westlake


westlake
félisten

p6t deluxe 63500
x58-ud5 58560
x58-extreme 68500
msi x58 platinum 57650

expert - netto arak (elmeletileg raktaron is vannak)

Play nice!

(#1436) Lcapitano


Lcapitano
tag

Milyen lapot és milyen procit érdemes venni ja és milyen memóriát bele?

prociból i7 920 bőven elég egy Thermalright Ultra-120 eXtreme-1366 RT hűtővel és máris 3.2-3.4 döcög

940i 965i nem éri meg az árát szerintem.

Alaplap hát nem tudom a tesztek alapján az ASUS P6T Delux OC bizalommal kecsegtet
de hát gondolom a BIOS még nem az igazi egyik gyártónál sem.

Szóval lesznek még gondok főleg a ramoknál kell egy kis idő míg belővi az ember őket stabilra.

Ramokat milyent ajánlatok?

Ha lehet Corsair!!! kedvenc:)

Ha valami tesztelt mér ilyet vagyvan tapasztalat akkor írjon vagy küldjön linket.

Várom a tanácsokat.

Ja és érdemes várni karácsonyig estleges árcsőkenésért:D

(#1458) slett27 válasza westlake (#1432) üzenetére


slett27
addikt

Teljesen jól mondod fórumtárs. De már azóta 66.000,- a p6t deluxe. És nem sokkal olcsóbb a Core i7 920 (65.000,-) de van, DE VAN ! ;]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1590) KaYaK válasza westlake (#1585) üzenetére


KaYaK
tag

Sajnos dettó ugyanez a helyzet nálam... Mármint fénykép szempontjából! Én p6t delux oc palmnak és i920nak szavaztam bizalmat!! P4et cserélek úgyhogy érzem majd a különbséget rendesen! Ha majd megjönnek a ramok is akkor majd énis felteszek képeket meg teszteket is!

élni és élni hagyni...

(#1594) beteg


beteg
őstag

a legjobb magyar nagykernek köszönhetően :R úgy vettem ma meg a P6T-t és a 920-ast, hogy a 6x2GB 1333-as Kingmax ;] ram tuti megy benne! :C így a 12GB memcsi kb annyiba került, mint a 6 gigás trióban árultak.
este teszt :)

Csak futni kell!

(#1598) beteg válasza Rusher (#1597) üzenetére


beteg
őstag

én is kíváncsi vagyok! :DDD szerintem egy kalap az lesz. de szerintem hiába gagyi a kingmax, ha egy jobb típus sem megy 1333-nál sokkal többet a 920-asssal! ez legalább 1,5V al ígéri az 1333-at és ha legalább ennyin tényleg megy is a 12 giga és legalább megközelíti a mem olvasása a 2 db 1600-on hajtott dual c-es CS-met, vagyis a 12.000 -et, akkor boldog leszek, mert lesz végre 12 giga ramom! akkor nekem megéri. csak emiatt vettem meg, mert baromira fel tudná gyorsítani a melómat ennyi ram.
de tényleg inkább majd este dumálnék, ha már nem a levegőbe.
ja: nem csak sima P6T-t

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#1628) beteg válasza Lcapitano (#1624) üzenetére


beteg
őstag

P6T Deluxe, 920, 6 db Kingmax 1333 2GB

(#1625) gV: eddig szándékosan mindent Auton hagyva csak telepítettem, még most kezdem el nézegetni, méricskélni, monitorozni. de: memcsik 1047MHz, CL7-8-8-20 2T. Everestben így 14k a mem olvasás.
gyári hűtő van a procin, még nem vettem rá vizes blokkot. majd a jövő héten :) alapon 36 fokos, terhelve még nem néztem :)

(#1627) Dark KillerX: de, persze, mindent végig vizslatok rajta, csak még most fejeztem be az installokat :) dobok fel majd képeket is

Csak futni kell!

(#1667) redstar16


redstar16
tag

Üdv!
Érdekelne a véleményetek, hogy mivel járnék jobban szerintetek.

Jelenlegi konfigom: Q6600@3,2Ghz, Geil 1066 DDR2 Black Dragon, Sapphire 4870 512MB.

A két variáció:

1.: VGA csere egy Asus 4870X2-re.
2.: i7 920, Asus P6T Deluxe, CSX TwinX 6144Mb DDR3 1333Mhz CL9 TRIKIT

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#1994) beteg válasza Senki9876 (#1993) üzenetére


beteg
őstag

mihez képest drága?
egy maximus extreme br. 72k, egy p6t del 76k
q9400 69k, 920 73k
2x2gb 1600mhz-s ocz plati 51k, 3x2gb kingmax 1333 40k
összesen 192k vs 189, vagyis a gyorsabb, erősebb és 2gigával több i7: olcsóbb!

vagy ne ezekhez hasonlítsuk? akkor mihez? jaaaa: igaz, manapság minden drága! még a kenyér is.

Csak futni kell!

(#1999) Senki9876 válasza beteg (#1994) üzenetére


Senki9876
tag

Na most összegeztem az árakat.

i7 config:
Core i7 920
ASUS P6T delux
Corsair ddr3 3x2024MB 1600Mhz
682eur

Deneb config:
X4 940
ASUS M3A79 T Deluxe
CORSAIR DDR2 2x2048MB 1066MHz TWIN2X C5DF Dom.
498eur

hmm...

Érdekes majd 200eur a külömbség, igaz van +2GB memo az i7 javára.

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#2036) Tody56


Tody56
aktív tag

Holnap holnapután én is csatlakozom a topikba vizes segítséggel. (asus p6t Deluxe, i7 920 és 6giga kingmax 1333)

A hét második felétől lesz raktáron i7 extrem blokk 2 változatban is.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#2063) Tody56 válasza Achill3uS (#2061) üzenetére


Tody56
aktív tag

Köszi szépen sokat segítettél. :R
Had legyek pofátlan és had kérdezzek egyet.

X58-as lapnak (asus p6t) mennyit irdomos adni max? Természetesen itt itt jön a víz segítsége. :B :R

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#2103) Tody56 válasza Gorneck (#2101) üzenetére


Tody56
aktív tag

A lényeget irom :DDD
Röviden adott a p6t deluxe , 920 as proc és 3x2giga kingmax 1333-as ram.
Az Istenért nem akart bebootolni. A megoldás végülis az volt, hogy mind a 3 ramot próbálgattam külön foglalatonként hogy hátha, és egyszer csak lám.....
1ik rammal bootolt csak be és csak az 1ik foglalatban, szóval nem volt egyszerű, mivel még a környéken sem tudom hogy lenne valakinek ddr3, így a próba lehetőség sem állt fent másik rammal.
Kapott egy új biost és azóta pöcre a 3 ram együtt is. :DD

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#2108) Achill3uS válasza Tody56 (#2107) üzenetére


Achill3uS
veterán

az teljesen jo kezdetnek. 4G lehet sok lesz prime-ra, egyelöre a 965-tel énse sokat prime-oltam, de 3.8 viszont sima ügy ~1.30 körül...

pll-t ne emeld 1.80 fölé, jo az alapon
cpu elég nagyot droopol ugye, szoval 1.40 bios-bol load alatt 1.350 vagy kevesebb szoval ha jo a vized mehetsz feljebb még
qpi-t 1.50-1.60-ra felteheted ugyszintén, elég sok stabilitást dob, elméleti maximum biztonságos értéke ~1.65v ennél több ne legyen!
nb-nek adhatsz 1-2-3 lépést az alaphoz képest
uclk / qpi link nekem eddig mind2 asus lapban (p6t / rex2) auto-n volt a legjobb, de kisérletezni kell minden proci mást szeret

hajrá :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2192) slett27


slett27
addikt

Segítségeteket kérném !

Össze kell állítanom egy Core i7-es gépet. Proci Core i7 920, alaplap ASUS P6T Deluxe. A RAM ami kényes kérdés, ha 3db 2GB DDR3 Kingmax 1333MHz-at egymás mellé teszek és nem KIT-et veszek, akkor mennyi az esélye hogy nem fognak Tri-channel-ben menni ? Vagy mindenképpen KIT kellene ? DDR2-es Kingmax 800-asok pl szinte kivétel nélkül mentek dualban.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2226) Szajbee


Szajbee
tag

Szép estét! Igénybe venném nagy tudású fórumozótársaim segítségét megint :R

P6T deluxe helyett érdemes venni WS Proffessionalt ( [link] ) ?
Mindkét lap tudja kezelni az 1600 Mhz-es ramokat. Deluxe tuningolásról több cikk van, de gondlom nincs sok különbség e tekintetben, vagy mégis? Tuning biztos lesz, remélem majd abban is kapok segítséget :) Proci a 920-as, majd felhúzzuk :) Kiválasztottam a ramot is. Végre kapni itthon is: Corsair TR3X6G1600C8D DDR3, 1600MHz 6GB 3x240 DIMM, 8-8-8-24, Dominator with DHX+ Technology. Ezzel gondom nem lesz remélhetőleg.
A grafikus dolgokért Asus Radeon 4870X2 felelne. Szóval lesz ami fűtsön. Ehhez kérdezném rögtön, hogy szerintetek az Aerocool T-Gun Pro ( [link] ) megfelelő légáramlást biztosít? A levegőmennyiséggel nincs gond, ezt már a házak topicban is megvitattuk, csak vajon jól áramlik-e? Belefér minden, azt már tudom, max új procihűtőt kell úgy néznem, hogy ne érjen bele a lapátba :) Azért tetszik nekem, mert sok levegőt pumpál és csendes. Tápnak Cooler Master Real Power M700-at gondoltam. Itt is inkább Silent Pro-ra tettem először a voksom, de nem tudom, h van-e rajta elég csatlakozó a 4870x2-höz (kicsit keveslem a számukat a csatiknak). Vinyó WD Velocirptor, hangkártya Auzentech X-fi Prelude 7.1,

Bocsi a nem idevágó dolgokért, de gondoltam nagy baj nem lehet belőle és hátha van valami vélemény, javaslat :)

(#2231) Tody56


Tody56
aktív tag

Hát igen nem kevés hőt termelnek ezek a vad porcik. Ugye valamit valamiért. Nekem mindig a Q6600 jut róla eszembe. Nagyságrendileg ahoz lehet hasonlítani tuning és hőmérséklet arányát.

Az asus p6t deluxe lapot tegnap okosítottam meg kicsit. :DDD

Az nb-n lévő fekete hűtőbordát simán le lehet venni csavarhúzóval anélkül hogy az utólag látszódna (nincs garivesztés)
A borda alatt egy vékony gumi gap pad van, tehát még ezzel sincs gond, hogy a pasztán látszana a leszedés.
Ilyenkor ugye a a vörösréz talp alul rajtmarad a lapon, tehát még alaplapot sem kell kivenni.

A 4 csavar helye ami látszódni fog a borda levétele után, tökéletes felfogatási pont. Az univerzális vizes chipsetblokkom tökéletesen illeszkedik rá.
Mivel szenzór nem írja a chippek hőmérsékletés így csak a bordáról tudok nyilatkozni.
Kb 15 fokkal hűvösebb a borda zárt házban, mint mikor egy 12cm-es venti fújta 800-as fordulaton a vga-ra állítva. nyitott háznál!
(zárt háznál hajlamos volt még fagyni is, pedig elég jól szellőzik a ház.)
Az alaplapon 1 szenzor van amit alaplap néven ír minden progi. Ez valószínűlegg ismét a ramok köré épített szenzor a nyákon, ami a nyák "valós" hőméérsékletét méri.
Ez bő 5 fokkal mutat kevesebbet szintén zárt háznál a nyitott vetnis megoldásnál.

Nagyon tetszik a lap, de nem számítottam ekkora hőtermelésre főleg így hogy a mem vezérlés is átkerült a procira. A passzív hajtást abszolút el lehet felejteni. Vagy a cpu ventije fújjon rá a bordára vagy külön venti fúja, ha nincs is rajt vizes segítség.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#2233) jugeen válasza Tody56 (#2231) üzenetére


jugeen
addikt

p6t lényegesen jobban fűt más x58-as laphoz képest. x58 winter edition :D

(#2239) KaYaK válasza whitehand (#2232) üzenetére


KaYaK
tag

Megnéztem ahogy igértem. Az Oc Palm szerint a CPU hőmérséklete alapon 37fok azaz ahogy mondtad te is ez a burkolat hőmérséklete valszeg mert a core temp 0.99.2 szerint a magok alapon 38 és 42fok között vannak egy 23fokos szobában. 5 fok a difi amit terhelve is tart
Alaplap: P6T Deluxe Oc Palm
Bios: 0804.
Beállítások: core i7 920 2.67Ghz @3800Mhz
cpu: 1.28v terhelve 1.3v drop 0.02
pll: 1.8v
qpi: 1.35v
dram: 1.64v
ramok: 1520mhz corsair 1333 cl9 trip kit 1600 ig megy csak bclk 190nél nem
adja a 1600-at. :(((
cpu diff. ampl.: auto
többi beáll.: auto
NB nincs venti viszont a Noctua mivel 2x12cm ventije van fújja rá is a levegőt. A házon elől be 1x12cm venti hátul 1x12cm venti ki. Tápon 1x12cm venti. Leghangosabb cumó vidkari.. :DDD (süvít szegény)
Prime95 20 perc után:max 71fok valamint megállítva hamar visszaáll
Én a magam részéről ezt stabilnak mondom ugyanis kicsit irreálisan leterhel a prime...
Crysissal, Grid, GTA4, COD5 órákon(1-3 óra) át játszva nem mennek 70fok fölé a magok..

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#2241) KaYaK válasza Szajbee (#2240) üzenetére


KaYaK
tag

Nekem egyértelmű volt hogy ASUS. Mindig is ASUSom volt és ez tetszett a legjobban én nem bántam meg. Ehhez húz a szívem, Gigabyte-tal is lazán elérhető a 3.2Ghz a 920-al és Asussal is elég lazán... OCteam csinált tesztet gigabyte x58 ud5+i7 920-al azt olvasd el sztem! P6T Deluxról meg annyit hogy elég egyszerű vele a tuning nekem eddig kifogásolnivalóm nincs vele kapcsolatban. Azért várok egy jobb Biost... :DDD Pénztárca kérdése hogy melyiket választod. Nekem az álom az ASUS RAMPAGE 2 EXTREME :C és sohasem lesz az Gigabyte EX58 EXTREME :B De rosszat Gigabyteról nem tudok mondani és nem is akarok mert sohasem volt giga lapom.. De bármelyiket is választod nem jársz rosszul vele... :K

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#2278) Szajbee


Szajbee
tag

Szasztok!

Ti milyen házba tennétek bele ezeket:

GIGABYTE GA-EX58-Extreme vagy: Asus P6T Deluxe
Intel Core i7 920 Boxed
Corsair HX620 vagy Corsair TX-750W
Corsair TR3X6G1600C8D DDR3, 1600MHz 6GB 3x240 DIMM, 8-8-8-24, Dominator
WD VelociRaptor WD3000GLFS SATAII 16MB cache
ASUS PCIe EAH4870X2/HTDI/2GB
Pioneer BDC-202BK
AuzenTech Auzen X-Fi Prelude 7.1

Vagy inkább szerintetek ebben jó helyük lesz? ( [link] ) Nem tudom, hogy melegük lesz-e a dolgoknak ebben a kuckóban, mondjuk lesznek persze extra hűtők a procin és a vga-n is. Ha már itt tartunk, az Asus P6T Deluxe jelentősen melegebb a Gigabyte féle extreme lapnál (OC-n UD5-ös teszt van)? Léghűtéssel szeretnék tuningolni, víz picit messze áll tőlem. Nyáron lehet gond abból, hogy inkább az Asus-t veszem?

[ Szerkesztve ]

(#2406) Achill3uS


Achill3uS
veterán

[OCTH] P6T+965+CFX on DI :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2466) whitehand


whitehand
senior tag

Asus P6T Deluxe V2
SAS vezérlö nélkül és olcsobban

(#2494) Szatesz


Szatesz
őstag

most akkor véleményetek szerint melyik a lejobb lap 920 i7 alá..? van aki x58 extreme gigara esküsznek masnak meg naon nem akar stabil lenni...És a asus p6t deluxe milyen? akinek esetleg friss biossal nézve kérnék véleményt rola.... :R

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2499) Szatesz válasza whitehand (#2498) üzenetére


Szatesz
őstag

Ezért gondoltam én is a p6t deluxera.

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2505) Achill3uS válasza Szatesz (#2494) üzenetére


Achill3uS
veterán

1. dfi x58
2. p6t deluxe
3. ud5p

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2508) Szatesz válasza Achill3uS (#2505) üzenetére


Szatesz
őstag

köszi igy akkor p6t deluxe oc palm lessz... :R

Köszi mindenkinek a válaszokat....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2545) Szatesz válasza beteg (#2544) üzenetére


Szatesz
őstag

Sajna fingom sincs miért csinalja de én is most intezek magamnak p6t deluxe lapot meg 920 i7 es procit....És hátha rájövök mi a baja:Dde az nemlehet hogy valami energiatakarekos cucc veszi vissza?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2684) Tody56


Tody56
aktív tag

Végre felébredt a topik :DDD

Közben kijött az új asus p6t deluxe bios is. (1102)

Stabil de vávltozást egyenlőre nem találtam.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#2693) Speed válasza Leto_ (#2690) üzenetére


Speed
őstag

Én is csatlakoznék az Előttem szóló Tody kollegához hogy most az i7 nagyon jó egy 920-as proci giga UD5 vagy Asus P6T lappal meg 3 vagy esetleg 6gb rammal tökéletes választás. A vga meg leygen inkább 4870 vagy még erősebb azzal is lehet sokat nyerni :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#2762) joey8507262


joey8507262
csendes tag

Üdv!

Karácsonykor cseréltem gépet, a mostani egy i920-as P6T lappal. Mivel a régi gépemet tovább kellett adnom és az újra pedig szükség volt így gyorsan kellett memóriát szerezni bele. Vettem 2gb-os Kingston kitet(2x1gb), hogy tudjam használni. A memóriával nincs gond, viszont a 2gb néha kevés, mindenképp kéne legalább 3gb.
Ha veszek hozzá még 1db 1gb-os uilyen memóriát, akkor működni fog 3csatornás módban?Vagy csak a trikitek működnek abban? :F
Köszi a válaszokat!

There are 10 kinds of people in the World...Those who understand binary, and those who dont!

(#2844) HSM


HSM
félisten

Asszem hamarosan csatlakozom a topichoz egy I920-al és valamilyen lappal.
Nagyon gondolkodom, milyen lap legye alatta, az Asus P6T is szimpi, de valószínüleg Gigabyte EX58-DS4 vagy UD5 lesz belőle. Kérdésem, hogy szerintetek mennyire melegednének ezek a lapok 180-as bclk melett egy közepesen szellőző házban, hátrafelé fújó hűtővel? Igazából a kérdés bennem, hogy megéri-e az UD5 a kb. 10 000Ft-al drágább árát, vagy ha csak ez a szempont, akkor nyugodtan maradhatok az olcsóbb DS4-nél? Sajnos Zájec etémájú hozzászólása elbizonytalanított picit, lehet mégis jobb vétel lenne az UD5?

(#2925) Szatesz válasza HSM (#2924) üzenetére


Szatesz
őstag

Jobb pl ASUS p6t deluxe v.2...Ha lehet már kapni..És nem is annyira drága...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#2927) HSM válasza Szatesz (#2925) üzenetére


HSM
félisten

Az még nincs, sajnos... :( Pedig a Giga hűtése komolyabbnak tűnik sokkal.... :F
De ha 180 bclk megvan, már akkor is hawaii :D Meg nekem nem is lenne jó a P6T, nincs rajta megfelelő helyen PCI slot, márpedig nem fogom az alaplapi zajkeltőt hallgatni az Audigy-m helyett.... ;] Ha meg a vidkártya fölé raknám, akkor meg megsütné, szóval sehogy se jó.... :C

[ Szerkesztve ]

(#2929) Zájec


Zájec
veterán

"Az hogy gigabyte lapod van. Az a gond."
miért is lenne gond ? azért mert nálad nem jött össze , az nem az jelenti hogy másnál is gond.....

"Jobb pl ASUS p6t deluxe " árban biztos jobb , mert kb 20k-val drágább mint a x58-ds4 , és nem nyújt többet az átlagfelhsználó számára...
nemértem mitöl lenne jobb ??

dime27 :: hát a Yorki-d elmarad kissé a bloomfield teljesitményéhez...
hiába azonos órajelen nézed... de az is jó proci , nincs vele baj...
nemértelek 77 fokon mit akarnál rajta sütni , semmi nem történik vele...

Szatesz :: klassz eredmény. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.