Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Nerim


Nerim
csendes tag

Hali nekem az lenne a probléma h (p4p800/max/si) nevű motherboardom drivere elszált :W :W :W :W nem volt driver disc csak egy file a vinyón :S nah 3 napja ujratettem a rendszert mert bekaptam egy elég veszélyes trójait, és a kapkodás közben nem mentettem ki ezt a file-t lényeg h azóta nincs hang és a gép sem úgy üzemel mint kéne:( valaki segítsen egy linkel h esetleg honnan tudom leszedni a hiányzó drivereket

(#552) apyka


apyka
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne: Van egy P4P800SE lapom és használni szeretném a game portot.
Rákötöttem a kivezetést viszont setupban ha engedélyezem akkor nem indúl el a gép.
Próbáltam 200/330 IRQ10 és 200/300 IRQ10-el.
Ha valaki tudna segíteni hogy, milyen beállítás kell azt megköszönném!!!

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#553) FxRRulez


FxRRulez
csendes tag

Üdvözlet minden kedves olvasónak!

Sajnos azt kell mondjam, hogy ez az alaplap (P4P800-E DELUXE) széthullik. Én másfél éve vásároltam egy zsír újat belőle, egy 3.0-ás PRESCOTT procival használtam és annyi, tönkrement. Elindítom, ventik felpörögnek, látszólag minden oké, azonban a monitor nem kapcsol be és az alaplap egyre csak azt kántálja, hogy : "SYSTEM FAILED CPU TEST...".
Visszaolvastam a fórumban és sajnálattal tapasztaltam, hogy nagyon sokan találkoztak ugyanezzel a hibával. Nekem először 2 hónapja jött elő ez a hiba, akkor azt hittem tönkrement a procim vagy a hűtő szart be, ezért raktam rá egy másik gyári intel hűtőt és megjavult. Ezidáig. Most megint előjött, de most már nem segít semmi. Láttam mindenkinek másképp jött elő ez a gond. Volt aki a videókarit szedte ki majd rakta vissza, volt aki a memóriával tette ugyanezt és előjött nekik is ez a hiba. Volt aki azt írta, hogy ezek után kivette a procit majd visszarakta és most működik, de neki sem ígérek semmi jót. Sajnos elő fog jönni a hiba véleményem szerint megint. Azt pedig csodálkozva olvastam, hogy sokaknak a chipset füstölt le egyszer csak kb. 1 év után. Azért ez szerintem nem helyes egy ilyen ASUS laptól. Elég szomorú sajnos... Nekem most 1 hete meg van halva a gépem, úgyhogy másik deszka után vagyok kénytelen nézni. Szerintem ABIT-ot veszek.
Tehát aki 478-as lapot keres AZ FELEJTSE EL AZ ASUS P4P800-AS SZÉRIÁT!!!

Üdvözlettel:
Balázs

(#554) xrvman válasza sárvár (#548) üzenetére


xrvman
őstag

Lehetséges, hogy a szolgáltatód, csak azt a hálókártyát, pontosabban annak MAC címét engedi fel a netre. Telefonálj be hogy új gépet tettél fel a netre, hogy engedélyezzék. Legalábbis UPCnél külön van erre egy oldal, ahol be tudod regizni az új gépedet

(#555) Bandeee válasza FxRRulez (#553) üzenetére


Bandeee
tag

Ez badarság, P4P800 deluxe lapom megy már franc tudja mióta, vagy 5 éve, egy 2.8-as P4-es van benne, és remekül él és virul !!! Kutyabaja!! Az hogy nálad elfüstölt az nem azt jelenti, hogy mind rossz!!! :(

(#556) domjani


domjani
csendes tag

Hello!

Probáld ki másik táppal.
Én még 2004-ben jutottam hozzá egy P4P800-E deluxhoz.
Akkor kb. 2-3 hónapot használtam aztán előjöttek a problémák.
Most elővettem megint kicsit több hozzáértéssel és tapasztalattal meg persze
kevesebb pénzből hozzá való hardverekkel :DD és pöpecül működik.
A legújabb Bios-t is felraktam.
Szerintem jó kis lap.

Kérdéseim:
1./ Nem tudom,hogy miért nem látja a 4Gb memóriát a lap.
Az rendben van hogy az Xp miért nem (annak utána néztem), de hogy a biosom miért
nem azt nem tudom. Everest látja mindet.

2./ A Biosban a videokártya beállításoknál az 512MB-os kártyát nem lehet beállítani csak 256MB-ot.

3./ Elbírná e az újabb HD3xxx -es szériát a gépem?

Konfig:adott a lap - proci 3,0Ghz -3,6-ra húzva - Sapphire 2600XT AGP - 4GB Kingmax ram.

Választ köszönöm már ha lesz.

(#557) Bandeee


Bandeee
tag

Enyém is olyan P4P800-E Deluxe!! Hozzájutottam egy 9800 Pro-hoz, meg egy IDE-e 250-es vinyóhoz!! 2 x 512 Kingmax Dualba megy benne remekül, meg egy 2.8-as P4-es! Hasít gép szépen!!!

(#558) pezoka


pezoka
csendes tag

Sziasztok! Help me...!!!!!
Vettem egy T-System pc-t, benne Asus P4P800-VM alaplappal. 80GB-os IDE HDD van benne, de le szeretném cserélni egy 160GB Samsung SATA-s HDD-re.
Csak hát nem ismeri fel semmi...
A HDD kifogástalan, és már mindent kipróbáltam a BIOS-ban, de semmi...
Lassan megőrülök.... :W

Valakinek ötlete?

(#559) tothbe válasza domjani (#556) üzenetére


tothbe
addikt

max. akkor birná el, ha hegesztesz rá egy pci-express csatlakozót. :B

By(e) Tothbe

(#560) tothbe válasza pezoka (#558) üzenetére


tothbe
addikt

1. tedd fel a legújabb bios-t, ha még nincs rajta.
2. állits be ide kompatibilis módot a satához a bios-ban.

Innen már menni fog simán.

By(e) Tothbe

(#561) tothbe válasza FxRRulez (#553) üzenetére


tothbe
addikt

pont ugyanez a széria nálam kihúzott 5 évet és már a sógornál van 1 éve, de ott is tökéletesen megy. Pedig sokszor és sokáig 24/7-ben volt hajtva.
Szóval, hogy te kifogtál egy rosszat, az még nem jelenti valamiről, hogy alapban vacak, ráadásul ha egy CPU tesz elhal az lehet még CPU hiba (elég alapvető gondolat, nem?), sőt lehet akár BIOS hiba is.

By(e) Tothbe

(#562) domjani


domjani
csendes tag

Akkor nézz utána mert a 3xxx seriás Atik-ból van AGP-s is ;]

(#563) MarQs


MarQs
senior tag

Sziasztok! Kis tanácsra lenne szükségem!

A jó öreg P4P800S SE lapommal kis összetűzésbe keveredtem az elmúlt nyugodalmas, szerelmes éveink után. :B
A napokban vettem két 1 GB-os DDR400-as Kingston ValueRAM memóriát és sehogy sem sikerül rábírni a deszkámat, hogy hozza azt a 400 Mhz-et.
A gép indításakor boot alatt csak 266 Mhz-et jelez a rendszer, az Everest szoft pedig memória sebességmérésnél a memória típusaként a következőt írja ki: "Single Channel DDR320 SDRAM".
Az oké, hogy egy csatornás, de miért csak DDR320 miközben ez a lap egyértelműen kompatibilis a DDR400-as modulokkal?!? :(
Amúgy az utóbb említett szoftver a konfiguráció lecsekkolásakor helyesen jelzi ki a memóriát - "Memória sebessége PC3200 (200 MHz)" - tehát nem hinném, hogy azzal lenne a baj.

Az utóbbi napok infógyűjtése, kutakodása után van egy megérzésem, de nem vagyok teljesen biztos benne és sehol nem találtam a megfelelő infót, hogy megerősítsem a tippemet.
A lényeg: létezne, hogy az alaplapom nem szereti a "double sided" (dupla v. két oldalas?) memóriákat?? Ugyanis az új szerzemények e fajták - mindkét oldalukra pakoltak csipeket.

Az alaplap használati utasításában van is egy "fél utalás" a tippemre, de ugyan így, ugyan itt van egy DDR memória modulokkal kapcsolatos kompatibilitási lista is - jó régi :) - amiben pedig fel van sorolva jó pár kétoldalas memória is. Nem igazán akar összeállni a kép... :F

Az a bizonyos "fél utalás" a következő:
"Double-sided DDR DIMMs with x16 (data bus=16bit) memory chips are not supported due to chipset limitation." - vagyis: "nem támogatottak a 16 bites (16x) csipekkel szerelt két oldalas DDR DIMM-ek a csipszet korlátozásnak köszönhetően.".
A probléma ezzel csak az hogy tudomásom szerint nem 16 bitesek az új memóriák csipjei, bár ezt csak az Everest alapján mondom ((és megeshet, hogy nem jó adatot nézek)):
- az alaplap adatai szerint: "Memóriabusz tulajdonságai: Busz szélessége 64 bit"
- a memória adatai szerint: "Memória modul tulajdonságai: Modul szélessége 64 bit"

Szóval most itt áll a helyzet és nem igazán vágom, hogy merre hány méter...
Bocsi! Kicsit hosszú lett, de jobban le lehet szűkíteni a lehetőségeket, ha meg van a teljes kép.
Remélem valakinek bevillan valami ötlet, infó - nagyon jól jönne valami okos tipp mert kicsit kezdek fáradni... :U
Előre is köszi a segítséget!!

Üdv mindenkinek!

Ui.: korábban lefuttattam a Memtest86+ szoftvert is és nem jelzett semmi extra hibát!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#564) MarQs


MarQs
senior tag

Kingston - Memória modul összes tulajdonsága

Modul neve Kingston K
Sorozatszám 73398314h (344144243)
Modul mérete 1 GB (2 ranks, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR SDRAM
Memória sebessége PC3200 (200 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 2.5
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

Memória időzítések
@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 11-14-2 (RC-RFC-RRD)
@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS) / 10-12-2 (RC-RFC-RRD)

Memória modul jellemzői
Early RAS# Precharge Nincs támogatva
Auto-Precharge Nincs támogatva
Precharge All Nincs támogatva
Write1/Read Burst Nincs támogatva
Buffered Address/Control Inputs Nincs támogatva
Registered Address/Control Inputs Nincs támogatva
On-Card PLL (Clock) Nincs támogatva
Buffered DQMB Inputs Nincs támogatva
Registered DQMB Inputs Nincs támogatva
Differential Clock Input Támogatva
Redundant Row Address Nincs támogatva

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#565) MarQs


MarQs
senior tag

Pfff... !
Az alábbi címen található oldal szerint kompatibilisek a Kingston DDR400-as memóriák a P4P800S SE lapokkal. Az egymás alatt felsorolt memóriák közül a legutolsó lenne az én moduljaim típusa.
Érdekes... :(

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/modelsinfo.asp?SysID=17507&mfr=ASUS%2FASmobile&model=P4P800S+SE+Motherboard&search_type=&root=&LinkBack=&Sys=17507-ASUS%2FASmobile-P4P800S+SE+Motherboard&distributor=0&submit1=Search

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#566) MarQs


MarQs
senior tag

Aki keres talál... ((de minek?!?)) :N
Idő közben rájöttem, de negatív az eredmény! :O Kevés a processzorom és azért nem tudja a gép kihozni a memóriákból a 400 Mhz-et. :U
24-szeres a CPU szorzó és így csak a 266 Mhz elérésére képes.

Tudtok mondani egy izmos processzort erre a lapra ami még be is szerezhető? :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#567) edemke007 válasza MarQs (#566) üzenetére


edemke007
tag

Sziasztok!

abban szeretném segítségeteket kérni, hogy ha valki tudja, hogy honnan tudok friss bios-t serezni Asus p4p800 se deszkához, annak nagy kszönetet mondanék! :D
Azért volna rá szükségem, mert nem lehet egyszerűen a windowst bebootoltatni lemezről a gépeben. :S NEm tudom mi lehet a baj, és már cask erre tudok gondolni! :D
Segítségeteket előre is köszönöm! :D

ÁDám

(#568) MarQs válasza edemke007 (#567) üzenetére


MarQs
senior tag

Lehet nincs szükség arra a frissítésre!
BIOS-ban be lehet állítani a bootolási prioritást - asszem Boot Settings (?) név alatt. Ezzel próbálkoztál? Csak a tisztánlátás végett...

Üdvözlet!
;)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#569) edemke007


edemke007
tag

Szia!

Akár mit állítottam benne semmit sem csinált.

Ez az első olyan gép, ami kifogott rajtam, és azért írtam neketek, hogy ti hátha tudtok benne segíteni, hogy a beállítások ellenére mért nem bootolt be lemezről.

ÁDám

(#570) MarQs válasza edemke007 (#569) üzenetére


MarQs
senior tag

Hali!

Csak azért kérdeztem, mert nekem is ilyen lapom van és soha nem találkoztam ilyen problémával.
Megnéztem amúgy: a BIOS-ban a BOOT -> BOOT DEVICE PRIORITY -> 1st BOOT DEVICE alatt lehet beállítani, hogy honnan töltsön be a gép. Itt átállítom a DVD meghajtóra a 1st BOOT DEVICE-t és kész.
Esetleg próbáld meg úgy is, hogy a 2nd BOOT DEVICE-ot - vagy ha van, akkor a többit is - letiltod: Disable opció!

Bár, ha nem ez az első gép amivel foglalkozol, akkor ezeket biztos vágod... mindegy.

Friss BIOS-hoz cuccot itt találsz a "Download" fül alatt, ha megadod az op.rendszered típusát.
Nekem az 1006-os verzió van fent - ez stabil. Az 1007.005-ös BETA verzióval nem próbálkoztam.

Remélem valamelyik infó használható!
Üdv!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#571) edemke007 válasza MarQs (#570) üzenetére


edemke007
tag

Köszi a linket! :D

ÉN a végén mindent letiltottam már, kivétel a meghajtót h úgy csinál-e valamit de érted semmit se.

De szerencsére úgy sikerült áthidalónak megcsinálni a gépet, hogy másikról raktam fel a vincsire a winfost és úgy raktam bele. De így nem tökléletes és ezért kellene tudnom onnan bebootoltani.:D

(#572) SimonJanos válasza FxRRulez (#553) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Kifogtál egy rossz darabot ;]
Nekem több P4P800 Deluxe / SE / X, sőt még a butított "titkárnői" verziók (=nincsen AGP slot, csak integrált :( ) is voltak a kezem alatt vagy a környezetemben és meglepően sok ideig bírták, bírják.
Az SE különösen jó tuningolható, nekem úgy 3-4 éve 20%-al (proci, memóriák) húzva megy! :R
Még ma is egész jó teszteredményeket adna, de most már úgy tűnik, behalt... :O

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#573) SimonJanos válasza edemke007 (#571) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

A beta BIOS-t is bátran merem ajánlani, tökéletesen fut ;]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#574) MarQs válasza SimonJanos (#573) üzenetére


MarQs
senior tag

Köszi az infót!
Akkor asszem frissítek is egyet... :K

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#575) SimonJanos válasza SimonJanos (#572) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

...én meg vagy veszek egy ugyanilyen alaplapot vagy megcsináltatom (vagy mindkettő) ;]
@3.6GHz Prescott-tal, @480MHz-es 2-3GB (dual) RAM-mal nekem ezen még megy az Adobe CS4 is :C
Vagyis nem váltok amíg lehet :N

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#576) SimonJanos válasza domjani (#556) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

"3./ Elbírná e az újabb HD3xxx -es szériát a gépem?
Konfig:adott a lap - proci 3,0Ghz -3,6-ra húzva - Sapphire 2600XT AGP - 4GB Kingmax ram."

Arra lennék kíváncsi, hogy egyáltalán nVIDIA 7600GT "felett" érdemes-e beletenni bármi mást; nekem anno -azt hiszem- egy 1950gt (?) nem (vagy alig) adott jobb eredményeket (- tesztekben; játékokban talán még csöppet "rosszabb is volt" - igaz, a nagyon jónak mondott/tesztelt gyárilag tuningolt Galaxy-m van...) és egy "hozzáértő" 'mondta, hogy ez a lap és a @3.6-ra húzott Prescott-ommal nem is fogok tudni jobbat találni... :U

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#577) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

"Nagy kérdésem", mi a különbség a
P4P800 és a P4P800 SE (stb.) alaplapok között? :F
(Nekem SE volt, most az előző...)

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#578) lui24


lui24
tag

Sziasztok!

Nekem 1 Asus p800 SE alaplapom van. Olyan problémám van hogy sokszor elveszti a kapcsolatot vagy fel sem ismeri az USB ezközt. Valaki tudna segíteni milehet a probléma? :W

(#579) _csocso_ válasza SimonJanos (#577) üzenetére


_csocso_
senior tag

Minimális a különbség, a jelzés nélkülin 3com Lan van, az SE n Marvell.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#580) _csocso_ válasza domjani (#556) üzenetére


_csocso_
senior tag

"2./ A Biosban a videokártya beállításoknál az 512MB-os kártyát nem lehet beállítani csak 256MB-ot "

A beállításoknál azt lehet változtatni, hogy a rendszermemóriából mennyit rendeljen még hozzá a videókártya memóriához.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#581) SimonJanos válasza lui24 (#578) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Hát ez bizony sanszosan a lap "elöregedése".

Nálunk jelentkeztek emiatt az alábbiak:
- printer port meghülyült, teljesen alap üzemmódban sem működik
- USB-k ledöglenek (végül PCI USB-t raktunk be)
- stb. :O

Jelzem elég sokat nyúzott gépeknél fordultak elő ezek!

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#582) SimonJanos válasza _csocso_ (#579) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Köszi, én is ennyit láttam, sőt a 3com az igazából szintén Marvell chip ;)

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#583) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Nagy gondban vagyok az "új" P4P800-as 'lappal: "NEM INDUL"!
Vagyis egyszer-kétszer indult el (bejött az alap boot képernyő), azóta semmi! :(
Kipróbáltam már mindent: kétfajta CPU (Northwoord, Prescott); kétfajta táp (ASUS, stb.), 6db, kétfajta memória... kétfajta AGP, a végén már PCI VGA-t is... :O
Minden cucc működik más alaplappal!
Túlfesz' védelem van...

Hallottam P4P800 xxx boot-problémákról, de nem eddig ezzel nem volt gondom... :(((
Valami tipp?
Clear BIOS-t is próbáltam...

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#584) MarQs válasza SimonJanos (#583) üzenetére


MarQs
senior tag

Szia!

Gondolom a "Clear BIOS" a BIOS beállítások törlését, alaphelyzetbe állítását - az alaplapi elem időleges eltávolítását, vagy a jumperes törlést - jelenti, ugye?

Ha ezek megvoltak, ill. az általad felsoroltak is, akkor így kapcsiból végigpörgetve szerintem már csak a BIOS buherálása marad. Nem tom melyik verzió van feltéve az alaplapod mellé, de vagy próbáld meg frissíteni, vagy egy régi, alap verzát próbálj meg visszarakni.

Vagy esély sincs arra, hogy odáig eljuss?
Végső esetben szerviz?

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#585) _csocso_ válasza SimonJanos (#583) üzenetére


_csocso_
senior tag

Vidd vissza, ha van hova és kinek..

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#586) Peti234


Peti234
csendes tag

Sziasztok

Image-t szerettem volna készíteni az oprendszeremről, ami egy satás winyón van. Mindenzt egy Live CD-vel illetve Norton Ghost-al Lakartam csinálni, csakhogy. A baj szerintem nem a CD-vel lesz, mert a történethez hozzátartozik, hogy windows telepítés közben is mindig (az alaplaphoz kapott) Floppy lemezről kell felraknom a sata drivert, mert akkor sem ismeri fel a satás winyót alapból a gép. Mi lehet a gond szerintetek?

(#587) lui24 válasza SimonJanos (#581) üzenetére


lui24
tag

Köszönöm a választ.

(#588) ThePoweR válasza lui24 (#587) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Hy!

Annyi kérdésem lenne hogy ezek az eredmények jónak számítanak?(lent leírtakkal)

Memória olvasás: 6798 MB/mp
Memória írás: 4795 MB/mp
Memória másolás: 5346 MB/mp
Memória késleltetés: 89,4 ns

Everest verzió: 5.00.1650

(#589) MarQs válasza ThePoweR (#588) üzenetére


MarQs
senior tag

Összevetve a konfigoddal: jónak hát! :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#590) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hy

PAT-ot hogy lehet bekapcsolni 200-as fsb fölött? Mert alapon megy de ha húzok rajta akkor azt írja az everest hogy letiltva. Olvastam egy pár módszert bios flashelgetéssel de azt nem igazán értem hogy hogyan kell flashelni. Ha valaki letudná írni úgyis hogy énis megértsem megköszönném :D

[ Szerkesztve ]

(#591) MarQs válasza ThePoweR (#590) üzenetére


MarQs
senior tag

"PAT" alatt mit értesz?

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#592) Phantom1517 válasza VTi (#1) üzenetére


Phantom1517
csendes tag

Régi nagy harcos volt ez a lap...Mai napig van egy letöltú gépem P4P800-al és még mindig hibátlanul müködik közel 6 évesen,jót alkotott ezzel a lappal az ASUS.

Daemon's world...

(#593) ivcsi86


ivcsi86
tag

sziasztok.
bekrepált a vga-m és át szeretném váltani az alaplapi vga-ra, h azt használja a gép. Hogy kell azt csinálni? (P4p800deluxe)

(#594) SZATA


SZATA
senior tag

Sziasztok! Van egy -E Deluxe lapom, amibe szeretnék venni egy 500GB-os SATA2-es winchestert. Konkrétan a Samsung HD502HJ típusra gondoltam. Felismeri a lap alapból a winyót, vagy a Sams programjával kell átállítanom egy SATA2-es lapban?

(#595) SZATA válasza SZATA (#594) üzenetére


SZATA
senior tag

Nagyon kihalt a topik. Elavult a lap?
Erre - az előző - kérdésemre senki sem tudja a választ?

(#596) chalee


chalee
csendes tag

Sziasztok!!!

Azt hiszem az önygilkosság határán még sikerült magam visszarángatni a valóságba, és utolsó szalmaszálként ebbe a topic-ba reménykedni...
A történet a következő: P4P800 S-E Deluxe alaplap hibátlan működéssel, ám szerettem volna frissíteni a rendszert, mert elég sok szemét halmozódott már fel, és így nyomtam egy reinstall-t a windows-ra formatálás után. Igen ám de mivel az alaplap lassan iskolás korba lép, ezért a Driver CD valahol elkallódott, és itt kezdett el a szenvedésem...

Asus honlapon ugyanis megtalálható egy driver updater, ami kiváló viszont kiírja, hogy csak 1009-es vagy frissebb BIOS-al hajlandó erlindulni, ehhez a laphoz pedig a legfrissebb az 1006 ami felrakható, különböző helyekről szedtem le 1012-est is de erre azt írta ki hogy nem kompatibilis...

A lényeg, ha valakinek van driver cd-je ehhez a laphoz, akkor vagy rakja fel vhová, vagy akár én mondok ftp-t, vagy akár az alaplapi drivereket küldje el pls! Nagyon köszönöm

[ Szerkesztve ]

You can try and try you can't beat me

(#597) SZATA


SZATA
senior tag

Szia! Ezen az oldalon próbáltál drivert keresni? Be kell adni hogy Motherboard / S478 / Alaplapod típusa / OS (XP) és kidobja. Van LAN, audio, stb. Milyen driver kell pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#598) chalee válasza SZATA (#597) üzenetére


chalee
csendes tag

Egen, innen szedtem le azt ami nem installál drivert...a fő probpléma az hoyg van két HD, egy SATA, és egy sima IDE, és driver nélkül csak az egyiket látja a windows...illetve nagyon érdekes, mert a hardwere-eknél megjelenik, viszont sehol máshol ergo pl a my computer-ben csak egy drive szerepel(amelyikről éppen bootolok) szóval nekem a RAID driver kéne vszeg és a SATA driver...

You can try and try you can't beat me

(#599) SZATA válasza chalee (#598) üzenetére


SZATA
senior tag

Mi a különbség a lapjaink között? Nekem sima P4P800-E Deluxe van és (ha jól emlékszem) megvan a CD-m.

(#600) chalee válasza SZATA (#599) üzenetére


chalee
csendes tag

hmmmm...jó kérdés, de átnézve az adatokat, teljesen ugyanolyan mind a kettő. Nagyon hálás lennék, ha valahogy fel tudnád rakni a drivereket valahová, vagy átküldeni mail-ben

You can try and try you can't beat me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.