Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VTi


VTi
csendes tag

Nem régiben vettem a lapot és még nem jöttem rá mindenre.
Boot-olás előtt kiírja hogy a bios nincs feltelepítve.
Akkor most ez Dual-bios-os mint a Gigabyte-ok?
Please help me?!

Asus P4C800-E Deluxe+Zalman NB47 Intel P4 3,0@3,5 GHz+Zalman CNPS7000CU 2*512 Kingston HyperX PC3700 Asus Radeon 9800 Pro@XT+Zalman ZM80D-HP+OP1

(#2) Intelligencs válasza VTi (#1) üzenetére

Az valószínűleg nem a rendszer BIOS miatt reklamál, hanem a RAID vezérlőé miatt. Tiltsd le a RAID-et BIOS-ból, és nem fogja kiírni.

The Amiga, Born a Champion

(#3) VTi


VTi
csendes tag

Sikerült, kösz a segítséget

Asus P4C800-E Deluxe+Zalman NB47 Intel P4 3,0@3,5 GHz+Zalman CNPS7000CU 2*512 Kingston HyperX PC3700 Asus Radeon 9800 Pro@XT+Zalman ZM80D-HP+OP1

(#4) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy a S-ATA - s vinyómon van a rendszer, a biosz látja a S-ATA-t. Idáig nincs is semmi baj, de az AIDA32 azt írje ki, hogy csak 133mb/s -os adatátvitelre képes. Miért van ez és hogyan tudom ezt átállítani?
És az miért van, hogy ha beállítom a turbót az alaplapon, bootoláskor eltűnik a kép (talán a noname-s Fx 5200-őm zavar be)?
Segítsetek légyszi! Ezek nem nagy dolgok de bosszantóak!
Köszi!!!!!!!!!!!!

(#5) micro válasza atoka1 (#4) üzenetére


micro
addikt

Próbáld az Aida helyett az Everest-et. Az lehet már jobban ismeri..

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#6) Bonszoá


Bonszoá
csendes tag

Helóka !

Nekem is egy ilyen lap van a gépemben. De mikor játékot(bármilyet) szeretnék elindítani,( pl max payne, doom3..), akkor rövid időn belül zöld csíkos lessz a kép, a színek eltorzulnak és nemtudom hogy ennek a hibának köze lehet-e az alaplaphoz vagy 100% , hogy VGA baj(ésha VGA, akkor azt dobhatom el, nemlehet már vele semmit sem kezdeni?)??

a VGA egy ATI Radeon 8500 64MB.
a CPU egy 2,4Ghz P4 533FSB.
és van benne 2*512MB samsung DDR333(dual chanel -párba rakva, de gondolom , mivel a CPU csak 533-as FSB-t támogat, így nemsokat érek a duallal)

Segítsetek!

+ nálam is kiírja hogy The BIOS is not installed...

(én ASUS párti vagyok és valahogy még kipróbálás előtt ''beleszerettem'' ebbe a lapba, nem szeretnék kiábrándulni belőle, de ne kíméljetek ...)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

jólnyomom a REPPET de nemtudom a TRENSZET

(#7) Bonszoá


Bonszoá
csendes tag

Lésszes valaki segítsen nekem!
:(
Most alaplap gond is van vagy csak videokari?

jólnyomom a REPPET de nemtudom a TRENSZET

(#8) Attesz


Attesz
aktív tag

Szia!

Szerintem nem a lap hibája ez a jelenség!
Nekem hasonlo gond volt egy VGA-val ezért gondolom, hogy ott lehet a hiba!

Attesz

(#9) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is volna 1 kérdésem!
Havernak van ilyen lapja és a bootolással van gond!
Sata-s vinyon van a rendszer és ha nincs berakva a rack(PATA) akkor semmi gond!
Amint berakjuk a rack-et rögtön onnan szeretne bootolni és ezért xarakodni kell a beállitásokkal!Meg van olyan hogy el sem indul!
Esetleg nem tudja valaki a problémára a megoldást, hogy ne keljen állitgatni és mindig a SATA-ról bootoljon???


Köszi


Attesz

(#10) Versus válasza Attesz (#9) üzenetére


Versus
senior tag

Frissítsetek biost a Live Update-el.

Premium Vintage

(#11) Attesz


Attesz
aktív tag

Köszi

Ennyi és megoldodik a gond???


Attesz

(#12) DukeFX válasza Bonszoá (#6) üzenetére


DukeFX
tag

Egy 8500-assal Doom3-azni? Nem semmi. Egyébként ne aggódj. Kb minden 2. ATI kártya úgy sz@r ahogy van. Jól teljesítenek, de kisebb-nagyobb képi hiba akad minden mennyiségben. Nekem volt ATI kártyám: UT2004 Shockrifle másodfunkciója elég érdekesen nézett ki. Battlefield: nap felé fordulva eltűnt a fél fegyver etc. Vagy, ha az órajelét felhúztad, akkor lehet, hogy az a baja.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#13) Versus válasza Attesz (#11) üzenetére


Versus
senior tag

Várhatóan ,ha jól emlékszem a 1016-os biosnak volt ilyen hibája és sok lap azzal jött gyárilag.

Premium Vintage

(#14) shteer


shteer
titán

nekem azt mondja meg valaki, hogy le lehet e fixálni az AGP-t.
4*-esere szeretném belőni, de nem találom sehol a biosban. mivel a vidkari 8*-os, ezért ez az aktív

..szerintem jónak tűnik

(#15) shteer


shteer
titán

up mert még mindig nem tudom

..szerintem jónak tűnik

(#16) roy_


roy_
csendes tag

Hali!

Tudja valaki, hogy ez mit jelent pontossan?
Az asus azt írja a legfrissebb kinézetű bioszához(1.004vagy mi) up-nak, hogy:
Add CPU LockFree function.

Ez azt jelentheti, hogy a 3Gigás Prescottom szórzóját is tudom majd állítani, ha felteszem az új bioszt?
Vagy csak támogatni fogja a szórzóállítást, ha a procid egyébként is szorzólokmentes?

Alaplap: Asus P4P800-E DELUX

Asus P4P800-E Delux P4 3Ghz@4Ghz 1GbDDR400@380/2-2-3-5/ Radeon9600Xt 550/750 Stb...

(#17) roy_


roy_
csendes tag

:))

up :P

Asus P4P800-E Delux P4 3Ghz@4Ghz 1GbDDR400@380/2-2-3-5/ Radeon9600Xt 550/750 Stb...

(#18) roy_ válasza shteer (#15) üzenetére


roy_
csendes tag

És miért akarod 4*-re belőni?

Valami gond van a rendszerrel? Mert szerintem annak nincs nagy értelme, hogy átállítsd! A problémát általában nem oldja meg az átállítás, ha két érték alapból stimmel.
Annak lenne értelme, ha a karid 4*-es lenne és az alaplap 8*-nak állítaná, mert akkor a lehetséges hibákat kiküszöbölhetnéd. De így?
:F

Asus P4P800-E Delux P4 3Ghz@4Ghz 1GbDDR400@380/2-2-3-5/ Radeon9600Xt 550/750 Stb...

(#19) roy_ válasza roy_ (#16) üzenetére


roy_
csendes tag

Kipróbáltam, de semmi változás az új biosszal.
Úgyhogy nemvágom mi az az Add CPU LockFree function.
:((

Asus P4P800-E Delux P4 3Ghz@4Ghz 1GbDDR400@380/2-2-3-5/ Radeon9600Xt 550/750 Stb...

(#20) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hátha valaki tud segíteni.
Ilyen lapom van, + 3/800/1m + 2x256 ddr400 TwinMOS.
A probléma a következő:
Tuningolgatni akarok kicsit, aztán, minden jól is megy, a proci húzható a halálba, 4GHz-et minimális fesz emeléssel simán megy.

DE a memória, ha auton van a biosban a tuningolásnál minden akkor ugye proci 3GHz, és a memória megy szépen 400-on.

Ám amint az fsb-t kicsit feljebb tolom, a memó 266-ra áll.

Van ugyan olyan lehetőség, hogy a memóriát manuálisan állítsam 266/320/400/500/533, de ha ezek akármelyikét is kiválasztom, a gép el sem indul.
Abit is7-ben mentek a memók 450 környékén is.

Hogy a vérbe lehetne beállítani, hogy a memók 4G mellett is normális frekvencián menjenek??? pl: 5:4 CPU:RAM, mint az abitnál ~430 körül.

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#21) huu válasza mycso (#20) üzenetére


huu
csendes tag

Nekem is ilyen lapom van. Elég érzékeny a bios beállításaira (juper free-ben Norm-Std-Turbo, Memo-nál kézi időzítések beállítása), ha meg akarod rendesen küldeni tojik elindulni.
Everest-ben a legjobb eredmény alapórajelen jött Turbo beállítással, kézi memó időzítés többszöri tesztjével. Ekkor megy a PAT is pedig erre azt lehet olvasni, hogy 4db memóval nem lehet.
Legutóbb az Aiboosterrel tuningoltam. Legújabb bios frissítés után nem bírja stabilan a 3,6GHz-t vissza kellett venni 3,5-re

Konfig: P4 3GHz Prescott+Zalman7700AlCu, P4P800EDLX, 4x256/500 Kingmax, Inno3 GF6600GT+Zalman 700AlCu, Maxtor 200GB SATA, CM Centurion5, Chieftec 410W :DD

(#22) mycso válasza huu (#21) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Már megoldódott a problémám.
3.9-en megy, úgy, hogy mellette a ram 416-on, de PAT off, ez stabil, 4g-n, már nem olyan atombiztos./a ramok miatt/

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#23) Mr_Vercetti


Mr_Vercetti
őstag

Hali ! Az ASUS P4P800-X ről mi a véleményetek? (Intel865PE,SATA,DualDDR)

(#24) bbali81


bbali81
csendes tag

Sziasztok. Segítsetek Please! Sürgős.
Következő a gond: sulinetbe vásároltam p4p800ED alaplapot hozzá p4,3Ghz-es procot 2*256Pqi rammal. minden frankó is volt egy ideig amíg el nem durrant rajta a nyomtatóport. Megjegyzem szünetmentesen megy a gép de mind1. Egyik ramot kivettem és kicseréltem egy 512-es pqi rammal , igy most 256+512 van mind2 400MHZ-es. 1 hét mulva elfüstölt a South Bridge kis égényomok jelentek meg szinte láthatatlan. Ki is cserélték szó nélkül a ramirisbe. Az új 1,5 hétig bírta ugyanaz a hiba. 350W-os tápom van hozzá és egyik eszköz se ment tönkre ugyértem winyók-dvd iró- vga. CSak az alaplap. Van valaki hasonló helyzetben???
Mi lehet a baj..

Please help.

(#25) Mr_Vercetti válasza bbali81 (#24) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Szerintem tuti alaplaphiba.

(#26) huu válasza Mr_Vercetti (#23) üzenetére


huu
csendes tag

Nagyon vegyes. Nálunk a boltban 10-ből 3-at viszontláttunk.
Szerintem az x-es szária az ASUS szégyene.

Ha már olcsó akkor Asrock. Nálunk elenyésző a hibás.

(#27) wbtist


wbtist
tag

Sziasztok, help kellene.

Az alaplap chipset hűtője iszonyatoasan melegszik. Milyen hűtést tegyek rá? Lehetőleg passzívat. Már kb 5x kikapcsolt a gép miatta. A Tápom 400W-os. eddig nem volt ilyen gondom. A szobában nincs több 27C-nál.

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#28) mycso válasza wbtist (#27) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem is forró, és már másfél éve így megy, eddig még nemvolt vele semmi bajom.
Passzívból, általában nagyonsokan ezt használják: Zalman ZM-nb32J, és dícsérik is, esetleg ezt megpróbálhatod.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#29) wbtist válasza mycso (#28) üzenetére


wbtist
tag

Kösz.

Nem is drága a kicsike.

:C

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#30) wbtist


wbtist
tag

Gondol egyet a gép és újraindul. :O

Vírus, spyware nincs (NOD32+Spybot S&D)

A tápom 400W Codagen.

:F

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#31) wbtist válasza wbtist (#30) üzenetére


wbtist
tag

Elírtam, nem újraindol, hanem kikapcsol! Szó szerint, mintha elmenne a villany. :U

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#32) wbtist


wbtist
tag

Valaki mondja már meg, a procihűtő ventillátornak szívnia kell-e a levegőt a proci felől a házba, vagy a házból a bordára nyomnia??

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#33) plömplöm válasza wbtist (#32) üzenetére


plömplöm
őstag

rá kell nyomnia a bordára

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#34) wbtist válasza plömplöm (#33) üzenetére


wbtist
tag

kkor jó, köszi.

És hol tudom kikapcsolni, hogy bootolásnál keresse a Raid (vagy Sata??) vezérlőt?
Mindíg azt írja hogy nincs telepíte.

A Biosban nem találtam. :F

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#35) wbtist válasza wbtist (#34) üzenetére


wbtist
tag

Sorry :) NE KERESSE! a vezérlőt. :P

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#36) plömplöm válasza wbtist (#34) üzenetére


plömplöm
őstag

az ''IDE configuration'' környékén kéne lennie, valami ''configure s-ata for raid'', és valami bootrom dologra emlékszem
ha van promise raid-vezérlő is rajta, akkor azt legjobb lenne letiltani, ha nem használod, valahol az onboard devices környékén

jaigen, és mindez persze mégiscsak a bios-ban keresendő ám

[Szerkesztve]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#37) wbtist válasza plömplöm (#36) üzenetére


wbtist
tag

Azt tudom, hogy a biosban, csak azt nem, hogy hol.

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#38) plömplöm válasza wbtist (#37) üzenetére


plömplöm
őstag

olyasmi nincsen, amit írtam? :U

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#39) wbtist válasza plömplöm (#38) üzenetére


wbtist
tag

Jelenleg nem tudom + nézni, de írok a fejleményekről. Örülnék a sikernek, mert eléggé idegesítő az a kb 7sec amíg ellenőrzi feleslegesen.

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#40) wbtist válasza plömplöm (#38) üzenetére


wbtist
tag

Megtaláltam, igen ott volt az On-Board akármik között. az elsőt, ami a RAID-re vonatkozott állítottam DISABLE-ra. :C

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#41) wbtist


wbtist
tag

Az alaplab chipsetjének mennyi a megengedett max hőmérséklete?

Gyanítom, hogy 50C, mert most figyelemmel kísértem egy progival,3 órás teljes terhelés után a proci nem ment 63C fölé, a mobo chip 48C-ra ment fel, a szoba légkondícionált, 26C volt délután.

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#42) plömplöm válasza wbtist (#41) üzenetére


plömplöm
őstag

95(99)°C
Bővebben: link

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#43) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok! Asus p4p800as lapom van, namármost, a Win-es AI turbó(overclock) progi sehogy sem akar működni. Állandóan hibát ír ki, fejből már nem emléxem sajnos. Biosban be lehet állítani ezt a funkciót?

[Szerkesztve]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#44) CFDigital


CFDigital
csendes tag

Vettem egy asus p4p800-e delux alaplapot amivel nem volt gond 1-2 honapig azota viszont a feje tetejére ált minden.
Ugy kezdödöt hogy a hangkártyát(creativ audigy 2) elvesztete és ujratelepités után sem találta meg.
Probálkoztam bios frissitésael ez ugytünt megoldota a gondot de csak egy ideig utána fojtatodtak a problémak.
Egy szép napon gondolt egyet és a háddisk(matrox 160GB 8M cass SATA) olvasási és irási ideje 45000 kb/s rol 4000 kb/s -ra csokent probáltam leformálni újra particionáalni kicserélni a kábeleket de semmi sem vátozott. Majd kivettem belletetemm egy másik gépbe ahol tökéletesen dolgozott.Ezekután viszatettem és láss csodát jo lett a semitöll. Ezutám történt hogy egy hétre rá bekapcsolom a számitogépet és a kovetkezö hibaüzenett fogad
DMA Controller Error
Fatal Error,,, Szstem Halted.
és a biosba sem birok bellemeni.
Az érdekes az hogyha az alaplaprol leszedem az öszes kábelt meg kiszedemm a kártyákat majd viszarakokk mindent a helyére a gép elindul felfut a windows és minden OK.
Az imént emlittet hibbák rendszeresé váltak és nem tudom mit tegyek.
A bioszt reseteltem a Windows-ot urjatelepittetem de semmi, az alaplapra van garancia de viszavitem leteszteltékés azt mongyák nincs semmi baja!!!
Mit tegyek én már kifogytam kérem ha van vallami ötletük segitsenek rajtam elöre is köszönöm!!!

(#45) Deni19


Deni19
csendes tag

Sziasztok!!!

Egy nagy kérdésem lenne, amit még senki sem tudott megválaszolni nekem:

van nekem egy Asus P4P800 Deluxe alaplapom és egy házam ugye! :)
És hátul minden jack dugó foglalt az 5.1 miatt....
és előreszeretném kivezetni a hangot, mert ha beszélek skype-n akkornem akarom h zengjen az egész ház! :D és a mikrofont már sikerült, de a hangot egyszerűen képtelen vagyok.

Van alaplapi csatlakozó ahová rá lehet ezeket a kis szir-szarokat húzni, de nem tudomhogy melyiket melyikre!
Tudnátok nekem segíteni, hoyg hogyan csináljam,hogy megmarad az 5.1 is, de előre ki tudom vezetni a hangot...(a microfont már sikerült!! )

megpróbálom itt leírni hogy milyen huzalok(a ház elejéről) maradtak szabadon, és milyen csatlakozók vannak az alaplapon.

tehát: Vezetékek amik szabadon vannak : SPK L (2 végződéssel), SPK R (szintén2 végződéssel), GND (1 végződéssel)

Alaplapi csatlakozók:
MIC2 - AGND
MICPWR - +5VA
Line out_R - BLINE_OUT_R
NC -
Line out_R - BLINE_OUT_L

Szóval pontosan így néz ki! az alaplapona csatlakozók ilyen elrendezésben van....
És HANGSÚLYOZOM, hogy az 5.1nek maradnia kellene, mert már sikerült úgy hogy vagy az 5.1 vagy elöl ment, de mindekettő még soha....
Aki segítene nekem ezt megoldani, annak nagyon hálás lennék, mert senki nem tudott segíteni...

Előre is köszi midenkinek!

Üdv.



Deni

(#46) THomas007


THomas007
senior tag

Sziasztok!
Most az előbb a P4P800 E-Deluxe alaplapomból elég büdös szag áradt ki.Kikapcsoltam a gépet rögtön,de azóta nem kapcsol be.Sajnos nem értek hozzá nagyon.Mi lehet a probléma?Mit kéne,hogy megnézzek?:O Van egy ilyen kis fekte négyzet (Intel van rá irva:)) amin azt vettem észre, hogy kiéghetett.Ugyanis megfogtam és picit mintha kormos lett volna. Előre is köszönöm a válaszokat és bocsi a hülye megfogalmazásért...

(#47) THomas007 válasza THomas007 (#46) üzenetére


THomas007
senior tag

Nem tudna valaki segíteni? :F

(#48) tamasa


tamasa
csendes tag

sziasztok

egy éves a gép, rászántam magam memóriabővtésre 2x256-ról.
kivettem az egyik modult, nem emlékeztem milyen tipus is van benne.
visszatéve jött a meglepetés.
bekapcs, felpörög a venti, meghajtók, minden, de hdd visszajelző folymatosan ég, a gép pedig a ''system failed CPU test'' hibaüzenetet kántálja.
próbáltam csereberélni ramokat, pihentetni, meg minden, de csak nem indul...
a hiba jelentkezése után az egyik ram modul elég meleg volt...

Mi lehet a gond?

(#49) tamasa


tamasa
csendes tag

természetesen p4p800-e deluxe van benne, néztem leírást, amiben csak az van, hogy ilyenkor ellenőrizzem a CPU helyesen van-e bent...
ahhoz nem nyúltam, külsőre CPU a helyén van..

(#50) amdkiller válasza CFDigital (#44) üzenetére


amdkiller
aktív tag

Szerintem akkor vidd be amikor neked nem indul komlett a gépedet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.