Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) tam@s válasza kory24 (#400) üzenetére


tam@s
tag

MIDI = Game port. Az a sárga. Csak rá van integrálva, a kivezetés külön van hozzá.
Régi kormányok, és szintetizátorok mennek rá.

[ Szerkesztve ]

(#402) kory24 válasza tam@s (#401) üzenetére


kory24
őstag

Az a sárga luk? :)

(#403) tam@s válasza kory24 (#402) üzenetére


tam@s
tag

Nem. A sárga luk az SPDIF.
Ez az alaplapra van integrálva, és a hozzá adott hátlapi kivezetésen van a sárga trapéz. A kivezetésen van továbbá 2 USB is. Na, ehhez nincs driver Vista alá. Annyit ír ki, hogy nem támogatott game port. XP simán felismerte, nem is volt hozzá driver, így azzal nem tudtam kisérletezni.

(#404) Rómeó


Rómeó
tag

Sziasztok! a következő ősszeállítás vásárlása előtt állok, lap:p4p800 se,proc:2400/512/533/NW,Ram:2*512/pc3200infenion,Vga:leadtek6600gt/128. A kérdésem az lenne.hogy szerencsés -e ez az konfig? kezdő vagyok a témában,de több oldal elolvasása után, laikusan arra a megállapitásra jutottam,hogy ez így nemigen fog DC-ben működni. :F egy hozzáértő szaki tanácsára lennék kiváncsi. :R Üdv.

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#405) Rómeó


Rómeó
tag

a ramot elírtam, ez lenne:2*512/pc3200kingston, a visszább emlitett QVL táblázatban ezt nem találtam,attól szerintem megy benn :F Üdv :R

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#406) kory24 válasza Rómeó (#404) üzenetére


kory24
őstag

Szerintem nem rossz konfig.
Bár mihez képest..... :)

Nekem is hasonló van.

Miéer ne menne dualban?

Nekem is 2 Kingston 512-es van, de semmilyen dokksit nem néztem :)

(#407) Rómeó válasza kory24 (#406) üzenetére


Rómeó
tag

Hali! nos akkor valamit félre értettem,arra gondoltam,hogy a proc 533-as fsb-a miatt nemfog menni a DC :F hogy mihez képest? tömören annyi,hogy a felsorolt cuccok ára 30K lenne. a választ köszönöm! :R Üdv

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#408) kory24 válasza Rómeó (#407) üzenetére


kory24
őstag

Attól még lesz dual channel.
Ha 533 az FSB, akkor 333-on (rosszabb esetben 266-on) fognak menni a ramok, de attól még dual channelben.
Sőt némi tuninggal még növelhető is a ram órajel.

Szerintem jó vétel annyiért.

(#409) Rómeó válasza kory24 (#408) üzenetére


Rómeó
tag

Hali! azt hiszem most már világos! szal 1 nagyobb proc/800fsb-al jobb választás lenne,mert akkor mennének a ramok 400-on,ehhez valószínű bios frissítés kell,mert a jelenlegi (1008) ha van ilyen. kösz az infót. :R

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#410) kory24 válasza Rómeó (#409) üzenetére


kory24
őstag

Nincs mit.
Azért még várd meg valaki szakértőbb véleményét is.
Én nem értek hozzá annyira, nem 100%, hogy úgy van ahogy írtam.....

(#411) fireball7400 válasza Rómeó (#409) üzenetére


fireball7400
tag

Hi.Mennie kell dual-ban ha 333-as a memória akkor is.A lényeg hogy a memóriák megegyezzenek fontosabb paramétereikben.Az igaz hogy 800-as fsb-jű procival alapból ki tudod használni a lap adta lehetőségeket de az 533-nál ott van a húzás lehetősége főként hogy 400-as ramok.Alap biosnak kezelnie kell a 800-as fsb-t minden frissítés nélkül.Nekem is frissítés nélkül megy már régóta gond nélkül.

(#412) Rómeó válasza fireball7400 (#411) üzenetére


Rómeó
tag

Igen megy a DC a gazdája állítja,kicsit elbizonytalanodtam találkoztam egy hasonló összeállítással,amiben a proc2.8/800fsb volt(25K) igaz a ram csak 2*256hynix volt,járt még hdzzá valami dvd-rom,de ez szerintem nem fedez 512 ramot. még 1kérdésem lenne, azonos paraméterű NW,ésPC,procik közül,melyik a jobb választás? Üdv.

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#413) fireball7400 válasza Rómeó (#412) üzenetére


fireball7400
tag

A northwood mivel szinte azonos teljesítményt produkál az ugyanakkora órajelű prescottal sőt néha meg is előzi viszont kevésbé melegszik.

(#414) Rómeó


Rómeó
tag

köszönöm az eddigi válaszokat! még lenne egy nagyon láma kérdésem,a feljebb(#404)emlitett összeállítás,hogy boldogulna az újabb játékokkal :F . a választól már előre félek :O ,de azért várom :B .Üdv.

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#415) tupacamaru válasza Rómeó (#414) üzenetére


tupacamaru
veterán

Sajnos elég gyengén. :B :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#416) Rómeó válasza tupacamaru (#415) üzenetére


Rómeó
tag

Hát igen,ettől féltem. :((( Gondolom a leggyengébb láncszem a vga? na meg a proc? vagy az egész konfig felejtős? :F

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#417) fireball7400 válasza Rómeó (#416) üzenetére


fireball7400
tag

Inkább a vga.Mai viszonylatban ami labdába rúghat az az atix1950pro agp-ben.

(#418) Rómeó


Rómeó
tag

Mindenkinek köszönöm az infót! :R a vásárlási szándékomról lemondtam, erősebb vasra lessz szükségem!

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#419) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van hogy a gépemben van 2-db sata-s winyó és nem akar arról bootolni.(P4S800D)
Felmentem az asus oldalára és néztem frissebb biost ami pont ezt akarja kijavítani.
Nos lehet egy kicsit analfabéta... vagyok de nemtom hogykell biost frissíteni.
Azt hittem annyi hogy felrakom egy floppy-ra és beállítom hogy arra bootoljon.
De nem csinál semmit...
Nagyon szépen kérem hogy valaki magyarázza el hogykell biost frissíteni.
A segítségeteket előreis köszönöm! :R
Üdv:. Pöttön

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#420) mycso válasza Pöttön (#419) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Először is egy boot floppyt készíts.

Utána másold rá a bios fájlt a lemezre és az asus oldaláról letöltött afudos.exe-t.
Illetve az asus honlapján ITT találsz bővebb leírást a biosfrissítésről, parancsokról.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#421) Pöttön válasza mycso (#420) üzenetére


Pöttön
őstag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#422) tam@s válasza THomas007 (#46) üzenetére


tam@s
tag

Kiégett a déli híd. Ez sajna elég gyakori ennél a lapnál. Nekem már 2 is elfüstölt, a disztribútor szerint ez típushiba. Gariban kicserélik, ha van még rá. Különben nem sok esélyed van megjavítani egy chipet.

Néha keresik 1000 Ft-ért az ilyen lapot, el tudom képzelni, hogy miért. (Én is kerestem régebben, már nem)

(#423) tam@s válasza Deni19 (#45) üzenetére


tam@s
tag

Én is próbálkoztam már vele, de sajna nincs jó hírem.

User Guide
2-34
A Front panel line out és a Rear panel line out (zöld) nem működik egyidőben.

SB Audigy tudja, de az is csak egy külön front panel modullal, vagy házi-barkáccsal.

(#424) ProdyG


ProdyG
senior tag

sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a P4P800 SE lap a D-s procikat támogatja-e. ilyen lapom van, de D-s proci még sose volt benne.... :R

(#425) mycso válasza ProdyG (#424) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mármint milyen D-s procira gondolsz???

Pentium d-t nem (főleg, hogy azoknak más a foglalata).

Celeron d-ket viszont támogatja.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#426) tam@s válasza mycso (#425) üzenetére


tam@s
tag

Szerintem kevered a kettőt.
Prescott = Pentium 4 D

Socket 478-as PRESCOTT-ot szerintem támogat. Pl.: 3.0 Ghz Pentium4 Prescott magos gond nélkül kell, hogy menjen. Előtte frissíts BIOS-t.

[ Szerkesztve ]

(#427) ANT válasza tam@s (#426) üzenetére


ANT
őstag

Szerintem meg te kevered a kettőt. Olvasgass.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#428) kory24


kory24
őstag

Nem biztos hogy pontosan írom:

A Pentium D esetében a D a Dual Core azaz 2 mag rövidítése. ezek 2magos (65nm) processzorok meg csak socket 775-be jók (feltéve ha a alaplap támogatja a 2magot)

A Celeron D esetében nem 2 magot jelent, nem tudom mit.
De ezek a Celeronok már jobbak mint a sima Celeronok, hogy mivel azt pontosan nem tudom. De pl 400 helyett már 533-as FSB-n mennek és 128kb L2 helyett már 256kb (pl D336) vagy 512kb-al is rendelkeznek. Valamint támogatják már a SSE3-at, és némelyik tudja az EM64T (64bites utasításkészletet is).
Persze a Celeron D is socket775 tokozású.

Vagyis egyik sem megy bele a ASUS P4P800 alaplapba (s478)

A P5P800-ba pl már igen, mert az s775-ös és támogatja a 65nm-es 2magos procikat is

Bocsánat ha valamit rosszul írtam!

[ Szerkesztve ]

(#429) ProdyG


ProdyG
senior tag

köszi midnenkinek az infót, nyilván S478-as proci megy csak bele a lapba, azt tudom, de az a kérdés, hogy van-e S478-as celeronD proci, vagy minden D-s proci 775-ös már.
szerintem 478-as procikból minden belemegy ebbe a lapba bios frissítéssel. jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#430) tam@s válasza ANT (#427) üzenetére


tam@s
tag

Egyáltalán nem keverem a kettőt!!

Pentium 4 C = Northwood
Pentium 4 D = Prescott
Ugyanez igaz a Celeronokra is.

Mivel s478-ról beszélünk, ezért számomra egyértelmű, hogy nem a Dual Core s775-ös procikról van szó. Azok csak Prescottok egyébként.

Szóval: a lap minden s478-as procit támogat, beleértve a D-s Prescottot is.

(#431) mycso válasza tam@s (#430) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Akkor még tényleg olvasgass picit ;)

Pentium D (mivel d-s procit kérdezett erre gondoltam, mert ennek ez a neve) ez csak lga775, és kétmagos.

Van Celeron, williamette és northwood magos illetve CeleronD prescott maggal s478 foglalatba.

Van p4 williamette, northwood és prescott maggal s478-ra.

Ez a "D" a prescott után, csak a TE kitalációd.

s478 prescottok jelölése: pl.: 3E, 3.2E, stb.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#432) tam@s válasza mycso (#431) üzenetére


tam@s
tag

Teljesen igazad van abban, hogy hivatalosan mi a helyes, de...!

Ezt a valóságban már össze-vissza keveri mindenki, és gondoltam, hogy a kérdést feltevő is.

Én is úgy vettem 2 éve a s478-as 3.0 Ghz-es Prescottom, hogy Pentium 4 D, amiben a D a Prescottot jelölte anno, a "C" a Northwoodot. Akkor még sehol nem volt a dual Core.
Szerintem ennek az lehet az eredete, hogy a CeleronD-ben a D jelöli a Prescott magot, és a "szleng" elkezdte ezt a Pentium 4-nél is. Egyébként, ha beírod a google-be, akkor is kihoz egy csomó találatot így.

Mivel ez az egész egy kérdésből ered, ezért szerintem a legjobb válasz erre, hogy amin 478 tű van, az belemegy, ahol 775 (izéé...egy se), az meg nem.

(#433) ProdyG válasza tam@s (#432) üzenetére


ProdyG
senior tag

igen, így kellett volna feltennem a kérdést:
"igaz minden 478-as cpu belemegy ebbe a lapba?" :)
a válasz ezek szerint az, hogy igen. :R

(#434) tothsanka


tothsanka
csendes tag

Sziasztok!Van egy 2 éves konfim, ami eddig szuperült ment. P4P800 3G Prescott, aztán egyik nap nem lehetett bekapcsolni. sekép-sehang... Van mégegy ugyanilyen konfim, abba áttettem mindent, ami mozgatható, kivéve az alaplapot, azok mennek.=>alaplap hibás. Van valami ötlete valakinek mi halhatott meg? elemet cseréltem. Olyan, mintha a BIOS feladta volna, mert power on gombra a keyboard sem reagál, se numlock, se fény, semmi...A választ előre is köszi!

(#435) tam@s válasza tothsanka (#434) üzenetére


tam@s
tag

Esetleg a Táp?

(#436) tam@s válasza tothsanka (#434) üzenetére


tam@s
tag

Esetleg a Táp?

(#437) fireball7400 válasza tothsanka (#434) üzenetére


fireball7400
tag

Hi.Nekem ugyanez volt általában ha mozdítva volt a gép akkor jött elő.4 indításból 1-szer megcsinálta.Fekete halál.Próbáld meg szétszedni és összerakni többször utánna bios frissítés aztán hátha.

(#438) atta39


atta39
csendes tag

Sziasztok,
Sürgős!!!
ASUS P4P800-E deluxe alaplapot keresek.Enyém tönkrement.
Esetleg P4C800-E deluxe is szóba höhet.
Email: mig29f@freemail.hu

[ Szerkesztve ]

(#439) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok, kaptam kézhez egy masinát: 3GHz P4, P4P800-E Deluxe, 2*160GB Samsung vinyó IDE csatlakozón.
Teljesen poros volt, szétszedtem, összeraktam, jumperekhez nem nyúltam, bekapcsoltam és működött.
Majd félre a sarokba néhány hétre....
Pénteken próbálom elindítani, mert kellett volna az erőforrása konvertáláshoz, erre elkezdi hogy FastTrack betöltése-nem talál FastTrack BIOS-t, majd kiírja hogy nem talált semmit amiről bootoljon.
ha jól olvastam, a FastTrack az valami RAID szerű cucc IDE csatlakozón?
Próbáltam már egy vinyóval (Maser), kettő vinyóval (M+Slave), BIOS reset, de semmi.
Valakinek valami tippje?
Köszi

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#440) Prego válasza Prego (#439) üzenetére


Prego
senior tag

Ok megoldódott a probléma: mint kiderült, elődöm a Slave vinyóra telepítette a Windowst, a BIOS meg nyomott egy Resetet.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#441) river88


river88
csendes tag

Helló az lenne a gondom hogy van egy asus p4p800-e deluxe alaplapom és elvileg van rajt integrál hálózati kártya de a ha rádugom a netet nem érzékeli de más gép meg automatikusan érzékeli valami beálitás kell?vagy engedélyezni kell a biosba?csak az a baj, hogy nem tom elöre is köszönöm a segitséget

(#442) ANT válasza river88 (#441) üzenetére


ANT
őstag

BIOS "Integrated Peripherals" alatt az "OnChip PCI Device" menüben engedélyezd az "OnChip LAN Controller"-t.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#443) river88


river88
csendes tag

kössz a segitséget de nekem még ehez hasonló sem volt a biosba

(#444) ANT válasza river88 (#443) üzenetére


ANT
őstag

Igaz, végül is ezt egy ABIT lap BIOS-ából néztem ki. Viszont nálad is kell lenni valamelyik menüpontban LAN engedélyezés/tiltásnak. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#445) fireball7400 válasza river88 (#443) üzenetére


fireball7400
tag

Esetleg menüsor végén van a kilépésnél (save and exit) a load optimal default settings vagy elem ki és be.

(#446) bacek


bacek
csendes tag

ASUS P4P800-as alaplaphoz eddig csatlakoztattam egy PLEXTOR dvd írót, egy 20 GB-s vinyót (XP rendszerrel), egy 250 GB-os vinyót. Külön IDE vezérlőkártyára egy fiókot 80 GB-os vinyóval és egy LG dvd olvasót csatlakoztattam. Eddig minden rendben is volt. Csakhogy bepróbálkoztam még egy S-ATA-s 200 GB-os vinyóval is, amitől a PLEXTOR író teljesen meghülyült. Felismeri a rendszer, de nem ír és nem olvas. Mit lehet ilyenkor tenni?

(#447) malipetya


malipetya
csendes tag

Van egy Asus P4P800 SE 478-as alaplapom, és összeraktam, raktam bele egy 1,7ghz celeron procit, 256 samsung ramot (400mhz) meg fx5600 vga-t. az alkatrészek működnek, mert másik lapon megy minden, csak ezen a alaplapon nincs kép, meg nem csipog, és melegszik a proci alatt az a borda. Valakimegtudja mondani mi a baj?

(#448) Goreman


Goreman
csendes tag

Szaisztok!

Kernek egy keves segitseget.
Keptelen vagyok osszehozni egy SATA winchestert a P4P800-E Deluxe alaplapommal - napok ota szenvedek vele es kezd az idegeimre menni mar.

A helyzet:
Van egy Western Digital 320GB-os SATA vinyom (sata1) amit nemtudok beuzemelni az alaplapommal. Nemvagyok egy pc guru, de az europai atlaghulye szintjet azert megutom, igy felcsaptam az alaplap konyvet, hatha eligazit problemamentesen. Igy is volt, eleg egyertelmuen leirja, hogy mit allitsak at a BIOS-ban (Enhanced Onboard IDE Operate Mode, Configure SATA as RAID, stb.) tovabba azt is, hogy melyik csatira huzzam ra a vinyot az alaplapon - ez mind sikerult gond nelkul.
Na, ezutan bekellett volna vernem egy billentyu kombinaciot a POST alatt, de ezt az opciot nem dobja fel es nemtudok konfiguralni, illetve belepni a RAID Option ROM-ba, hogy izzitsam a vinyot.

Elsokent feltettem az alaplap CD-rol az osszes szukseges drivert, majd frissitettem oket a netrol, majd magat a BIOST is frissitettem (ezeket persze a jo oreg IDE vinyom segitsegevel). Es semmi, meg mindig nemtok belepni a SATA konfiguralo progiba.
Kerdem en, mi lehet a baj? A vinyo biztos mukszik, a kabelek is tuti jok, jo helyre is toltam oket, a BIOST is rendesen belottem a leirasnak megfeleloen... akkor viszont mit hagytam ki? Miert nem tudom elohivni a RAID Option ROM-ot?

Some help, please...

(#449) Goreman


Goreman
csendes tag

:C SIKERULT - bar eltartott egy darabig...

Az alaplak konyve egy fos, szar, szemet. Anyit er, mint egy nyeletlen bicska penge nelkul.
Nemkellett semmi mas csak egy behuzo lemez RAID vezerlovel a win install-hoz es mindent tokeletesen latott es kezel, az uj SATA vinyot a regi IDE-vel egyutt. Semmi fele BIOS-os mokolas vagy 'RAID Option ROM' nem kellett, egyszeruen ment. Persze addigra napokig kotogettem a meghajtokat (az egyik csatit majdnem le is tortem az alaplaprol :( ) ,meg szorakoztam a BIOS-al, ugyhogy a regi rendszer is eltunt, igy kellett egy 3. vinyo is.
Szoval jol elvoltam...

Csak ugy megosztanam veletek, mint alafuto bajnok, hogy az uccso egy 9,7 GB-os IDE vinyo volt, amit a gep 30 es 1/2 oran at formatalt (igen, tobb mint egy napig) majd install-kor kiirta, hogy mar letezik egy WINDOWS mappa, mi legyen? :W
Kidobtam.

Aztan osszekototem mindent ugy ahogy logikusnak latszott es azota mukodik.
Ugyhogy ennyit a user's guide-rol...

(#450) Doboo válasza Goreman (#448) üzenetére


Doboo
csendes tag

Nekem is ez az alaplapom van. 2 db. IDE optikaival, egy IDE merevlemezzel és 2 SATA merevlemezzel könnyedén elmegy. Szerintem probléma oka lehet:
-Figyelj a tápellátásra, elegendő-e a teljesítménye.
- A BIOSban engedélyezni kella szata meghajtólkat, IDE meghajtókkal együtt is lehet (Lásd kézikönyv!!!)
- Nem lehet, hogy rossz csatlakozóra kötötted valamelyiket?
- Ugyancsak BIOS-ban el tud állítódni hardverbővítéskor a meghajtók sorrendje, és a Boot-sorrendje is. Ezt is ellenőrizni szoktam.
Hátha segítettem valamit ...
Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.