Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  MX-Linux

Hozzászólások

(#1) májkimiki


májkimiki
őstag

Elég nagy volt az érdeklődés mostanában az MX-Linux iránt. A Debian topikban nem nagyon fér el, mert sok egyedi megoldást használ. Ubuntuban sem releváns, mert nem Ubuntu alapú. Kezdőben se nagyon ismerős.
Rengeteg speciális alkalmazás van benne, a telepítője sem a szokványos.
Ezért gondoltam egy külön topikot nyitni neki.
Gyertek!

(#2) májkimiki


májkimiki
őstag

(#3) májkimiki


májkimiki
őstag

Egy jó velős leírás egy picit régebbi kiadásról.
[link]

(#4) májkimiki


májkimiki
őstag

Frugal install, rengeteg okossággal. Staudinger Kálmán (Skamilinux) részéről.
[link]

(#5) májkimiki


májkimiki
őstag

Aktuális "Wildflower" kiadás telepítése. [link]
Rengeteg hasznos dolog Laci csatornáján. [link]
Továbbá a saját weboldalán. [link]

(#6) growler válasza májkimiki (#5) üzenetére


growler
őstag

Cinnamon felulettel is elerheto.: [link]

(#7) májkimiki válasza growler (#6) üzenetére


májkimiki
őstag

Na ezt megnézem. A Cinnamon mostanában lett a kedvencem, de MX-re még húztam rá. Köszi.

(#8) csixy válasza májkimiki (#7) üzenetére


csixy
addikt

Up. Jöhetne ide a testvérkéje az antiX is.
Próbálkoztam vele, de egyenlőre félretettem, mert rosszul bánt az Nvidia kártyámmal.
Majd olvasom a sok okosságot. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Volt már topikja egyébként, csak nem valami pörgős.

(#10) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

No végre, még egy MX topik....hátha itt ki fog derülni ez a fránya célcsoport titok! Ha nem, akkor továbbra is csak pislogunk, hogy akkor most kinek....?

no offense

(#11) májkimiki válasza ubyegon2 (#10) üzenetére


májkimiki
őstag

Mondtam má' , hogy cseréld vissza a nickedet. Jobban állna a trollkodás. :DD

(#12) ubyegon2 válasza májkimiki (#11) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem ehhez a figurához is testhezálló a galádkodás! No meg ragya tudja már mi volt ezelőtt, valami lányos jamaikai pofa tán..... :D

Egyébként tényleg érdekelt anno, ki a célcsoport, elég sokat írtam is ezzel kapcsolatban. ;)

Tegnap láttam egy jó rolling Debian alapú disztrót, az kéne a népnek: Kaisen Linux

Mondjuk én már évek óta nem nagyon hopperkedem....

[ Szerkesztve ]

(#13) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Sziasztok.

Sikeresen használgatták ismerőseim ezt a Linuxot korosabb gépeiken.
Egyikük futott bele az alábbi problémába:

A pendrive a telepített MX az alábbi hibaüzenet tucatjait adja;
mdadm: No arrays found in config file or automatically

...vagy20-szor.

Abban az esetben, ha a boot menüjét (Grub 2) az 'e' megnyomásával szerkeszteni akarom, akkor a
"set root='hd1,gpt1' helyett néha elfogadja a '/dev/sdg1'-et, sokszor nem. :W

MX21 Wildflower, pendrive-ra telepített módban, USB-boot beállítva!

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#14) májkimiki válasza 5leteseN (#13) üzenetére


májkimiki
őstag

Ha sok írás volt a pendrájvra, akár a végét is járhatja. nem igazán optimális a pendrájvoknak ez a használati mód. Inkább egy Külső SSD-re kéne tenni a rendszert.

(#15) 5leteseN válasza májkimiki (#14) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nem volt sok írás. Új pendrive, USB 3.0.

Az segít, ha megnézem, hogy más gépen indul-e.

Egyébként nekem is tetszik a rendszer, ezért ajánlgatom, és jó visszajelzés jön róla szinte mindig.

Jut eszembe: vannak vmi MX-eszközök előkészítve a Live-on is, a telepítetteknél is, mintha ott lehetne másik -egy Live-MX ?- MX-el javítani a boot-ot.
...de nem értettem teljesen, hogy hogyan. :F

Lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#16) májkimiki válasza 5leteseN (#15) üzenetére


májkimiki
őstag

(#17) 5leteseN válasza májkimiki (#16) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Jónak tűnő lehetőség, hogyan jutok abba a helyzetbe, hogy használom?

Grub menű alatt előhívott menü, sikertelen indulás után,... ???

Tehetséges kezdő leszek... :K

(#18) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Sziasztok!
Pár hónapja használom, miután egy 18 v. 19-et cseréltem az újra, és közben balesetet szenvedtem.
A baleset annyi volt, a /boot partícióra valahogy becsekkolva maradt a formázás, aztán annyira nem értek hozzá, hogy ilyenkor kernel,initrd,config miből is kerülne a korábban használt, elfancsalodott fedorámhoz.

(#19) tompa torma


tompa torma
kezdő

látom halott a topik....pedig a rendszer csak szimplán működik...kár érte-..

(#20) Rowon válasza tompa torma (#19) üzenetére


Rowon
veterán

Ahogy a Debian is működik az MX szemete nélkül. Most nem azért, én próbálgattam ezt a rendszert, de annyi felesleges fícsör van benne, hogy értelmetlen nem Debiant telepíteni helyette.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21) tompa torma válasza Rowon (#20) üzenetére


tompa torma
kezdő

no igen., csak amit te " szemét " -nek hívsz, az alapesetben hatalmas segítség egy kezdő linuxosnak...figyelem a " linux kezdőknek " topikot....amiről ti ott általában eszmét cseréltek,az inkább elriasztja a kezdőket...

(#22) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Sziasztok!

Az iránt érdeklődnék, hogy a pendrive-ra telepített MX-Lnux-omat átmásolnám az MX altt dolgozó lapostop SSD-jére.
Ha jól emlékszem, a pen... Legacy-s, de mivel a lapos tudja az UEFI-t lehet, hogy jobb lenne olyan üzemmódban boot-olósként áttenni.
... vagy nem? :F

Meglepően csendes ez a hely, remélem azért mert "túl jó" az MX-Linux, és nincsenek problémák! :C

Előre is köszönve a választ kívánok Boldog Új Évet! :K

(#23) 5leteseN válasza tompa torma (#21) üzenetére


5leteseN
aktív tag

:C :C :C

... kár pedig, mert az MX-Linux valóban nem a Linux-Univerzum szakmai csúcsa, "csak" egy bárki számára jól használható, Windows közeli kezelhetőségű, ezért jó a váltásra, és még általában magyarul is tud, vagy amit nem az a korábbiaknál sokkal jobb fordítókkal megoldható!

Javasolt mindenkinek egy Windows nélküli számítástechnikához kezddésre! ;)

"Kis" Linux-bónusz:
* sok AI/MI program hasonló sebességgel de akár valamivel jobban is fut Linux alatt,
* és sok olyan hardver elemet is jól lehet használni, amit Windows-ok alatt nem, pedig sokkal olcsóbban beszerezhetőek, mint a néha már arany áras W-támogatású alternatívái: AMD-s VGA-k-GPU-k ilyenek például! ;]

(#24) tompa torma válasza 5leteseN (#23) üzenetére


tompa torma
kezdő

én megmondom miért ragadtam le az Mx-nél...otthoni ,általános használatra minden megvan benne...nem kell mindenért terminálban turkálni..mikor belaktam .a snapsottal csinálok egy live iso-t...és ha nagy a gebasz, kb 5 perc alatt telepítem...egyszóval, szerintem is méltatlanul mellőzött, legalább is nálunk...

(#25) 5leteseN válasza tompa torma (#24) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nálam és rokonsági felhasználóknál is jól eldolgozgat, sokkal kevesebb problémával, mint a W-k! :DD

Nincs a szinte kötelező, erőltetett frissítés is, a sok undorító "mellékhatással", és a kierőszakolt verzió váltásokkal, mindez pénzért...

Ha valakinek nem kellenek a legfrissebb játékok, a legfrissebb W-s programok (a maguk friss-ropogós gyermekbetegségeikkel), akkor egy nagyon jó, barátságos rendszer, W-közeli használatra is beállítható (vagy már alapban az ;) ), ki lehet hozni belőle akár tizedáron hasonló teljesítmény, és tudást, mint a fizetős Windows-ok alatti új gépből!

Annyi helyre tudjuk elkölteni a hobbim megtakarításait, hogy csak Nnna... :K

Nem vagyok a disztró megszállottja, anélkül is jó! :DDD

(#26) 5leteseN válasza 5leteseN (#22) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Kiegészítés az előző hozzászólásomhoz, mert a rohanásban félreérthető lett: Az AMD VGA-k az olcsóbb alternatíva, az nVidia kártyáknak W alatt sokkal jobb a driver ellátottsága, ezért a hasonló tudású nV-s VGA/GPU (átlag felhasználói szempontból indokoltan! )két-háromszoros árú, mert a W-k alatt a jobb nV--s meghajtókkal ki lehet hozni belőlük a közel maximumot. Az AMD-kből az évtizedekig elhanyagolt meghajtó-szoftverek fejlesztése miatt nem megy ez a hhatékonyság!

Viszont: Linux alatt támogatta-szabaddá tette az AMD a driver fejlesztést, aminek ez lett a meglepően gazdaságos hatása a kicsit is "nem-vagyok lusta/kényelmes-útána-nézni" szemléletű felhasználóknak, hogy sokkal kevesebb összegből tud kihozni hasonló AI/MI teljesítményt.
jelenleg még nincs meg ez a lehetőség minden AI/MI-s programnál, de meglepően gyorsan csökken ez az nVidia-Winsows-os előny a program-ellátottságban.

Egy konkrét példával élve: a 200€-s TESLA P40 időkben lehetett venni a közel hasonló teljesítményű AMD MI25-öt 2-3-darabos csomagban 60-100€-ért.

ITT egy VGA felhasználást összehasonlító oldal róluk!
Ha valakinek elég egy mini-DP kimenet(a WX eredetileg 6 darabja helyett), akkor kis ügyességgel a 400+ €-s WX9100-at lehet "villantani" belőle. Professzionális szoftverek használják a 9100-ast 3D-re, CAD-CAM, AI-MI-re, és így töredék áron lehet(ett) hozzájutni az eredetihez képest, -és az nVidia VGA-khoz- képest! ;] :C

Tudás, +kis szerencse, +kis kitartás a keresgéléshez, és betoppan a pár száz €-s megtakarítás a hobbi/munka területen...
:DD :)) :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  MX-Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.