Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) LALA_kiraly válasza mizol (#250) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Én úgy tudom csak az ASUS és ASROCK megy AMI biossal.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#252) mizol válasza LALA_kiraly (#251) üzenetére


mizol
tag

Megnéztem, az Everest szerint AMI BIOS-a van.

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#253) LALA_kiraly válasza mizol (#252) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Én úgy tudom, h award biosos. Eddig csak az ASUS corp használta azt a fos AMI-t.
A lényeg a lényeg. Sztetek felmehet rá másik gyártó bios-a?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#254) Chaser válasza LALA_kiraly (#253) üzenetére


Chaser
titán

Az 5let nem is rossz:) sok p2nél is láttam, hogy ugyanaz a bios van a lapokban, holott más a chipset, viszont olyat is hogy más bios, azonos chipsetnél..tehát van rá esély hogy működne. viszont ha mégse akkor mi van? Lap behal...gari ugrik? Csak azért mert dövödöíró is behalhat nem megfelelő fw cseréjekor..ill. cseréjének próbálásakor...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#255) LALA_kiraly válasza Chaser (#254) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ház igen.
ha nem sikerül, nins pótmegoldás, mint pl a vga-nál? :U

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#256) ekrisztian válasza LALA_kiraly (#255) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!


hát hotswap...valaha csináltam..halott lapoknál..

ja és Chaser kollega volt lapja van nálam.. :) tetszik..csak biosja lenne más.. :)

:R

(#257) LALA_kiraly válasza ekrisztian (#256) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Hát igen, erről beszélünk.
Én nem nyugszok addig, míg nem lesz egy jó fjta tuningos bios-om.
Feljebb Mizol kolegával vitatkoztunk, h ez award, vagy ami bios. Az everest amit ír ki, de ez sztem kizárva. Szted?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#258) ekrisztian válasza LALA_kiraly (#257) üzenetére


ekrisztian
senior tag

ha haza mek megnézem...nem merültem még L benne..de van erre a chipra más gyártónál hasanló am2-es platform?


..mert akkor esetleg meglehet próbálni..de sztem nem megy a HWid miatt...annó volt a tusl2-c laphoz is hackelt bios..meg asus p4pe hez hogy HT procit is vigyen.. :)


előbbi működött nálam utóbbi..nemtom ... :)

:R

(#259) Chaser válasza ekrisztian (#258) üzenetére


Chaser
titán

Üdv!:) Chipnél a chipsetre gondolsz? nv410/430 gf 6100/6150-ből rengeteg variáció van am2-re, asusnál van ilyen ami pl tuningos, asrocknál is,többit nem ismerem. MSI csinálja azt hogy int.vga-s microlapoknál letiltja a tuningot, és ez nem csak am2-re igaz..kb olyan szintű így a BIOS mint a notiknál :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#260) ekrisztian válasza Chaser (#259) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Olvastam egy fórumon hogy ennél a lapoknál nincs integrálva az OCmobo így nem a bios a hibás, hanem hardver szinten nincs telepítve a vezérlőhöz való hozzá férés..



ebből adódik nem lehet sztem megcsinálni az OC-t...



szvasz így eladó lett a lapom.. :D


15k fix és vihetitek...

:R

(#261) mizol válasza ekrisztian (#260) üzenetére


mizol
tag

Megjegyzem, NTune-nal továbbra is elérhető a max. 25%-os OC.

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#262) engusz válasza mizol (#261) üzenetére


engusz
veterán

Nálam nem akar működni az a fránya nTune. Korábban ment, de minél újabb build-et teszek fel, annál rosszabb a helyzet. (Végülis annyira nem is baj, mivel általános felhasználásra bőven elegendő az 1800 MHz.) Nézegettem, hogy a szoftver milyen chipseteket támogat... sajnálattal vettem tudomásul, hogy nForce4x0 nincs közöttük. :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#263) Chaser válasza ekrisztian (#260) üzenetére


Chaser
titán

Húú ezt nem tudom :B

Szerk: #262 engusz : épp azért nem megy mert újat rax fel..olvass vissza:)

[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#264) LALA_kiraly válasza ekrisztian (#260) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Az ntune is megy, szal van megoldás.
Azok a ...(jelzőt nem írok) gyári minkások nem írnak hozzá újabbat.
Még a viás lap is több mindent enged, csak ott a ht szorzót felejtették ki :D
Kezdem unni. A fos asrock, ami szinte feleannyiba kerül, az is kő keményen tuningolható :O

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#265) mizol válasza LALA_kiraly (#264) üzenetére


mizol
tag

Az Asrock-ról tudok annyit mondani, hogy nekem 250 FSB felett abban sem megy a Sempron 3000+, és nincs fesz állítás a BIOS-ban.
Ugyanakkor azt is tudom, hogy X2-es procival meg van! fesz állítás a BIOS-ában.
Láttatok már ilyet?

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#266) LALA_kiraly válasza mizol (#265) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Vicces a dolog :D
Na ennél a lapnál nem kell ilyen problémák miatt izgulnom...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#267) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Bosszantó dolgot írok le, amihez magyarázatot kérnék.
Ráddugom IDE vezérlőre a cuccokat, és ha újra indítom a gépet, vagy biosból kilépek mentéssel, akkor a gép nem látja a primery (elsődleges) ide vezérlőn a dolgokat. Ez nem is lenne baj, de mivel sata-s winyón van a rendszerem, ezért a változás miatt, mindig ide-ről akar indítani. Ha belépek a biosba semmi, míg rá nem kattintok, majd megint eltűnik, ha újra indítom... Egyetlen megoldás, ha leállítom, és úgy indítom el. Akkor lát mindent.
BIOS csere orvosolhatja, vagy hardveres hiba?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#268) mizol válasza LALA_kiraly (#267) üzenetére


mizol
tag

Hm, fura.
Próbálj szerintem első körben egy BIOS frissítést (illetve újraírást).

Nekem ilyet csak akkor mível, ha rajta hagyok külső meghajtót (pl. pendrive).
Akkor mindenáron megpróbál arról bootolni, de nem sikerül, a többiről meg sem próbálja - lehúz, újraindít (CTRL+ALT+DEL) és megy.

Most egyébként 2 IDE vinyó + 1 DVD olvasó + 1 CD-RW (azaz IDE megtöltve :D ) megy a lapon minden gond nélkül.

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#269) LALA_kiraly válasza mizol (#268) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Egy új BIOS-t megpróbálok, hátha :(((

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#270) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Nincs újabb bios az enyémnél :O
Valakinek van régebbi?
Most már tényleg berágat. Egy Win-t nem tok feltelepíteni, mert ha újraindul nem látja, és kezdi elölről a telepítést :W
Át kell dugnom secondery-re...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#271) engusz válasza LALA_kiraly (#270) üzenetére


engusz
veterán

[link]
Ez az első BIOS, amivel érkeztek a lapok. Ezzel nyomulok, de frissíteni fogom, mert pl. az óra össze-vissza elállítódik.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#272) LALA_kiraly válasza engusz (#271) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Húúú, nagyon szépen köszönöm!
Megpróbálom, hátha...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#273) engusz válasza LALA_kiraly (#272) üzenetére


engusz
veterán

Van valamilyen tapasztalat a régebbi BIOS-szal? Nálam, azon túl, hogy képes települni az (RC2-es) Vista, csak hátrányát veszem észre. Két-három naponta elállítódik a gép órája, rendszerint 10-15 perccel. Apró, de annál idegesítőbb jelenség.

Megnéztem az MSI oldalát, még mindig nem jött ki újabb BIOS a lapunkhoz. Gyanítom, hogy már nem is fog, le vagyunk tojva. Esetleg valakinek van tapasztalata az RTM-es Vista-val? Az is elszáll telepítésnél?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#274) LALA_kiraly válasza engusz (#273) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Hú ne haragudj, de most lett vége a vizsgaidőszakomnak, nem voltam azóta otthon a másik gépnél. Holnap megyek, lesz 2 hét szabadidőm letesztelni, örülni vagy szitkozódni...
Hétfőn lesz eredmény, ígérem.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#275) mizol


mizol
tag

:C ***ÚJ NAGYON JÓ NTUNE ÉRKEZETT*** :C

A verziója: 5.05.25.00
Hihetetlen, de tényleg jó, sőt működik! :D

Amiket néztem benne:
alapbeállítások változtatása gond nélkül működik (bővítés nincs benne, pl. CR),
profil lementés teljesen jó,
!Egyedi beállítások alkalmazása: inaktív/aktív CPU jól működik, betölti a megfelelő profilt, másodpercben megadható az idő limit, működik 800MHz-2000MHz (nálam ez a min - max) átállás.

Tapasztalat: a megadott időt nem szabad szigorúan venni, de majdnem jó (a visszaállítást nem annyira sieti el, az emelést meg akkor tudja, ha van egy kis pihi is közben).
Egy csomó mindent állítgattam benne, töröltem egyedi beállítást, újradefiniáltam profilt, újra felvettem stb. és egyetlen egyszer sem akadt ki :C
Ja, és a 2 profilom ráadásul különböző HT-vel megy, azt is átállítja!

Most már tényleg csak egy új BIOS hiányzik :U

Mod: linkelek is egyet - [link]

[Szerkesztve]

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#276) mizol válasza mizol (#275) üzenetére


mizol
tag

Egy kis üröm az örömben: az újraindítást most sem szereti a gép, ha aktívak a profilok.
Viszont megtartotta a beállításokat, induláskor szépen 2000-en jött fel, majd visszaállt 800-ra.

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#277) engusz válasza mizol (#275) üzenetére


engusz
veterán

Na, ez roppant jó hír! Holnap jól kivesézem a programot (remélhetőleg ez már nem fog kilépkedni). A kis 3000+-om alapfeszen viszi a 2250 MHz-et. Korábban azt mondta valaki, hogy ez jónak számít. És tényleg? :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#278) engusz válasza LALA_kiraly (#274) üzenetére


engusz
veterán

Np, de kíváncsi vagyok, hogy milyen tapasztalataid lesznek! Azt hiszem, hogy én visszateszem a legújabb BIOS-t. Egyelőre tojok a Vista-ra.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#279) LALA_kiraly válasza engusz (#278) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nem sikerült. Ha újrainítom kapásból nem lát dolgokat. Idegesítő, de kibírom. Felhívtam a boltot, azt mondták, amíg megy, ne foglalkozzak vele. Ez számomra zavaró, de ugye ha rack-el szaladgálok és vki odaül a gép elé, nem fog betölteni. A szép,h mostmár mindenki tudja, h F11 után samura állítva megy a gépem...
Ez van... :(

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#280) mizol


mizol
tag

BIOS még mindig sehol, de legalább már az NVidia továbblépett:
nForce 430/410/405/400 Vista meghajtó [link]

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#281) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Gyerekek!
Ha a 2x256 ram mellé bepasszítok még ennyit, h azért csak 1gb legyen, akkor marad a dual?
Azaz 4db-nál is működik?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#282) engusz válasza LALA_kiraly (#281) üzenetére


engusz
veterán

Pont ezen gondolkodtam valamelyik nap. Tudnillik, adódott egy jó vétel, ami által olcsón juthattam volna 4x256 Mb DDR2-höz. De végülis a meglévő 512-es mellé vettem még egyet. Kingston mind a kettő, szerencsére mennek dual-ban. Ha még megvannak a memóriák, nekem pedig lesz szabadidőm, akkor talán ki tudom próbálni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#283) LALA_kiraly válasza engusz (#282) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nagyon megköszönném!
Haver 939ese ment 4 egyforma rammal. Én 2x2 különbözővel hajtanám, ha menne. (különbözőség alatt márkát és mhz-et értek, mert kizártnak tartom, h még beszerezhető lenne ddr2-400as samu) Eladni meg vétek lenne, mert 5k-ból az utcasarokig nem érnék...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#284) LALA_kiraly válasza engusz (#282) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Na? Sikerült vmi?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#285) Chaser válasza LALA_kiraly (#281) üzenetére


Chaser
titán

Megy dualban, ha a ramok 1formák akkor biztos. Még int. vga sem akadály a dc-nek, pedig valahol azt olvastam. Visszakerült hozzám pár napra a kis msi, 2x512mb volt benne, és dualban mentek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#286) engusz válasza Chaser (#285) üzenetére


engusz
veterán

De ez négy modul lenne. :) Lehet, hogy a hétvégén ki tudom próbálni. Intel-nél megesküdnék rá, hogy megy. Olvastam olyat is, hogy három modullal is aktív a dual channel (2x256+1x512).

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#287) LALA_kiraly válasza engusz (#286) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

3al lenne a legjobb, de a 4x 256 sem akadály :)
A baj, h nem tudok kérni se kölcsön, még minden haverom a 939re esküszik, és igazuk is van...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#288) engusz válasza LALA_kiraly (#287) üzenetére


engusz
veterán

Ma este arrafelé keveredek, ahol van 4x256 DDR2. Elhozom azokat is, és kipróbálom. Mivel szeretnéd, hogy leellenőrizzem a Dual Cannel-t?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#289) LALA_kiraly válasza engusz (#288) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nekem elég egy everest, vagy bármi. Az infó is írja, de a tesztben is megmutatkozik.
Előre is köszi!

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#290) engusz válasza LALA_kiraly (#289) üzenetére


engusz
veterán

Nem tudom, hogy mennyire vagy türelmes ember, de egy picit tolódik a teszt. Tegnap baromi jó lett volna megcsinálni (csak épp időm nem volt rá). Ma sem állok túl jól, a tennivalók bilije a fejemre akar borulni. Tehát, a szerda estét látom reálisnak.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#291) LALA_kiraly válasza engusz (#290) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Jól van. Ha már ennyit vártam, kibírom. Most úgyis notin nyomom, szal ráér.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#292) engusz válasza LALA_kiraly (#291) üzenetére


engusz
veterán

Ma fogom kipróbálni. Úgy tűnik, hogy délután. Aztán kettétöröm a lapot, majd kivágom a kukába. 3.1-es BIOS-szal most már a hivatalosan megjelent Vista sem mászik fel. Egyszerűen leáll a gép, közvetlenül a telepítő elindulása előtt. (PE már betöltött.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#293) mizol válasza engusz (#292) üzenetére


mizol
tag

Még várj 1 kicsit a kettétöréssel :D

Írtam MSI support-nak, a következőt válaszolták:
''You can update the BIOS ver 3.31 to try:
FTP
username:jerryuser
password:jerryuser
folder: BIOS->7252
Besides, we have not tested the mothebroard under vista at present and we don't suggest you install it.''

Mindenki meggyőződése szerint járjon el :U
(Én még nem próbáltam, most kaptam választ...)

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#294) engusz válasza mizol (#293) üzenetére


engusz
veterán

Hmmm. Ez jó hír. Mindjárt ki is próbálom. Addig is... úgy néz ki, megy a négy modullal a dual channel. Legalább BIOS ezt írta ki. Mindjárt leellenőrzöm egy CPU-Z-vel is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#295) mizol válasza engusz (#294) üzenetére


mizol
tag

Az új BIOS-ról szerzett tapasztalatokat nagyon várjuk :R

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#296) engusz válasza mizol (#295) üzenetére


engusz
veterán

És az milyen, hogy nem csak 4x256 MB memóriával megy a dual channel, hanem 2x512 és 2x256-tal és, tehát 1.5 Gb-tal is?!

MOD:
CPU-Z és Everest képek: [link]!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#297) mizol válasza engusz (#296) üzenetére


mizol
tag

Én úgy emléxem, hogy a DualChannel páronként értelmezendő, azaz 2-2 lehet eltérő, mivel csak a párokat látja ''közösnek'' (ezért is jobbak, mint anno az NForce 2 volt a maga 3 DIMM slotjával).

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#298) engusz válasza mizol (#293) üzenetére


engusz
veterán

Melyik fájl a 3.31-es? Hirtelen fogalmam sincs.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#299) mizol válasza engusz (#298) üzenetére


mizol
tag

Szerintem ez lesz az: A7252NMS.331

(Az ftp cím a teljesség kedvéért: ftp.msi.com.tw - copy/paste miatt a link elveszett róla :) )

Mod: szerintem érdemes ezt a teljes mappát lehúzni - ki tudja meddig él ez a user login.

[Szerkesztve]

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#300) engusz válasza mizol (#299) üzenetére


engusz
veterán

Hmmm, akkor vajon mi lehet a többi fájl? Ennyire triviális lenne?
(Lehúztam a mappát, élelmes voltam. :D)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.