Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mizol válasza Chaser (#50) üzenetére


mizol
tag

Az nTune-nal megy, de abból is csak a korábban írt verzióval...

Eléggé RAM függő egyébként a tuning, mivel nem lehet visszaosztani sem.
512 667-es Samu-val szinte 0 tuningot bírtam (1680-on is már instabil volt bizonyos alkalmazásokban), most a 2x1G PQI-val az nTune által elérhető max fsb-t (250MHz) is teljesen stabilan produkálja.

AM2-nél sok múlik a proci osztóján - főleg ezekben a lapokban -, mert könnyebben lehet tuningolni, ha alapból a RAM-okat ''aláosztja'' a névleges órajelüknek (1600-asoknak 5 az osztója, azaz a 667-es ramokat ''csak'' 640-en futtatja).

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#52) Chaser válasza mizol (#51) üzenetére


Chaser
titán

Azt a verzsönt töltöm éppen, most másodjára, első valamiért megszakadt. 667es kingmax ramom van/konfig adataimnál/, volt egy progi amivel a memót lehetett állítgatni..talán a64tweaker..csak az fsb hibádzott. Alapbeállításokon ezek az értékek jöttek ki: [link]
Ez csak átmeneti proci, x2-t szeretnék majd:) Tuningolni csak a kíváncsiságom miatt akarok most:D Asszem a64es totyikban írtam de választ nem kaptam rá, hogy van-e egyáltalán értelme a tuningnak, ha..
ha.. venni kell egy olyan hűtőt ami bírja tuningot, ez +4-5-6k
ha..olyan alaplapot kell venni ami tuningos, pl ehhez az msihez képesz +6-7-8k
ha..proci húzáskor megnő a telj.felvétel is, ami jelentsen 500-1000ft-os havi pluszkiadást a villanyszámlában. 1 év alatt 6-12k
Na most ha ezeket összeadom sztem érdemesebb egyből megvenni a magasabb órajelű procit, és még olcsóbban is jövök ki:)
Lehet hülyeséget mondtam, várom a kommenteket :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) Chaser


Chaser
titán

Felraktam, 8x250en stabilan megy a proci:) Majd valaki lesrhatná hogy a HT-t és a memót mire állítsam :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54) mizol válasza Chaser (#52) üzenetére


mizol
tag

Alapból szerintem is teljesen felesleges a tuning.
Néhány kiegészítés, megjegyzés a tuninggal kapcsolatban:

nekem 2000-en sem megy 44C fölé a gyári hűtővel a 3000+ Sempron - felesleges drágább hűtő (nagyon jók ezek a Sempronok :) ),

írtam korábban, hogy én is úgy látom, hogy gyakorlatilag azért kerül többe 1 drágább alaplap, mert a BIOS támogatja a tuningot (és persze néhány plussz dolgot is kivezetnek, amiknek a legnagyobb részét sokan nem is használják),

nekem sem folyamatosan megy 2000-en, csak akkor, amikor tudom, hogy profitálhatok a gyorsabb prociból (pl. játék, video konvertálás), nTune-nal feltolom amikor szükségem van rá, azaz a villanyszámla sem lesz egetverően magas; de ezzel kapcsolatban végeztem 1 gyors számolást :) : ha 24x30 órát megy húzva a proci, és folyamatosan 100%-on -> +20W telj. felvétellel számolva 1 hónapra a többlet fogyasztás ~14,4kWh :D (nem tudom, ezért most mennyit kell fizetni, de szerintem lényegesen 1000Ft alatt marad),
...egyébként e szempont miatt nem vettem anno D805-s procit :DDD (ott kicsit nagyobbak a teljesítményugrások tuningnál is, meg alapon se az a kisétvágyú).

A fogyasztással kapcsolatban még érdekes lehet a CnQ funkció, ami sajna nincs ezekben a kis szorzójú procikban (ezért gondolkodtam nagyon egy 3000+-os a64-en).

Korábban szerepelt, de hátha érdekel:[link]
(Mem CR-t lehet vele állítani, amit az nTune nem enged.)

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#55) mizol válasza Chaser (#53) üzenetére


mizol
tag

A memória állításán mit értessz? (nTune sajnos csak az fsb-t, HT-t és időzítéséket engedi, ja meg a PCI-E-t)

A HT esetében az a lényeg, hogy 1000 alatt maradjon (habár ezzel a lappal engusz kollégának simán ment 1250-en, amit a mai napig senki sem akar nekem elhinni, még a kép alapján sem :))

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#56) Chaser válasza mizol (#54) üzenetére


Chaser
titán

Úgy értettem ha valaki állandóan úgy használja :R Mert gondolom nem állandóan állítgat a biosban ha tuning kell v nem kell. És a semi tényleg nem melegszik, de gondolok itt egy a64re, vagy x2-re. Meg nagyobb tuningot értettem, pl láttam hogy 939es a64-et 2500-2700en járatnak, ahhoz már kell valszeg egy normális hűtő. Ez a wintuning megoldás ez jó, nyilván gamenél arra a pár órára meghúzni a procit nem okoz +többletet a villanyszámlában:)

...egyébként e szempont miatt nem vettem anno D805-s procit : ez a 2.66ghzes ha jól tom..egy kazánház:D Iszonyatosan zabál még tuning nélkül is, mostmár 20kért meg tudnám venni újan, de nem kő:D Majd ha 3600+x2 lemegy 25-re akkor megveszem azt:) De az is lehet csak egy a64et ami tuningolva ntunnal megy 2500 körül
Athlon64 3200 Box 512KB AM2 2000MHz, L2 cache : 512kb ez 10x200-zal jön ki? Ha igen ez pont jó lenne 2500-tre tuninggal:) De ezt csak akkor veszem ha 15k-ra megy le a nettója:D

szerk: (#55) mizol : csak azt akarom tudni elég hogy csak az fsb-t állítottam át, vagy a memen is állítsak? Vagy az már csak komoly tuningnál és tuninglapban érdekes.

[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) mizol válasza Chaser (#56) üzenetére


mizol
tag

Sokan nem így gondolkodnak :)
...én is kaptam olyan választ, hogy nem ő (már az illető) fizeti a vill. számlát, hanem a szülő - no comment. (Meg egyébként is, pl. egy SLI mellett lehet, hogy mind1 a proci +50W fogyasztása ;] )

Ennél a lapnál a tuningnál figyelni kell a FSB/DRAM osztóra, mert nem tudod sajnos állítani, ezért az FSB-vel együtt húzod a RAM-ot is.

Ideális választás ilyen szempontból a 3000+-os A64, mert a 667-es memókat csak 600-on! hajtja alapból. A mi kis procink esetében a 667-es RAM alapból 640-en megy (ez látszott a riportodon is), azaz 250-es FSB-nél már 800-on mennek a 667-es RAM-ok (mindezt fesz. emeklés nélkül, mert ez is le van tiltva).
Persze függ a RAM-tól (667/800) is, hogy melyik proci bizonyulhat jó tuningosnak.

Továbbgondolkodáshoz javaslom a köv. oldalon látható grafikon nézegetését :) :
[link]

A memória időzítések állítgatásával is lehet nyerni 1 kis többlet sebességet ami a mem átviteli sebességen látszódni is fog, de nem tudom, hogy mennyit dob az egész rendszeren, főleg, ha már a memó úgyis 800-on megy :) (arról nem is beszélve, hogy utána még egy csomó idő a stabilitás teszt, minden apró beállítás után)

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#58) Chaser válasza mizol (#57) üzenetére


Chaser
titán

Stabil az biztos, szinte semmi + melegedés a procinál, ramok 800on mennek ahogy mondtad/gondolom a kingmaxnak bírnia kellene/ mem írás és olvasás kb 4000es értékről 5000 fölé ment.
''Ennél a lapnál a tuningnál figyelni kell a FSB/DRAM osztóra, '' ennek is utánanéztem, nekem tehát ram:sfb arány 2000/5 jelenleg, vagyis 400, ami effektív 800, ha azt akarom hogy 333on menjen, akkor az oszót 2000/6-ra kell állítani. Ezt valamilyen progival meg lehet csinálni? Vagy ha úgy hagyom ahogy most van az árt valami alkatrésznek? Most wanteddel teszteltem, hát nem jött rosszul az a +400mhz proci órajel:) A HT most ezer.
Szerk: everest riport [link]

[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59) Chaser válasza Chaser (#58) üzenetére


Chaser
titán

Na ha nem ír senki akkor tesztelem tovább mw-dal:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) mizol válasza Chaser (#58) üzenetére


mizol
tag

Na itt jutottunk el ennek a lapnak a ''hátrányaihoz'' :)
...még nem találtam olyan progit, aivel lehetne az osztót állítani.
A korábban csatolt cbid progival CR-t tudtam 1T-re állítani, de ezt nem sikerült vele (van rá opció). Vagy lefagyott a beállítással, vagy hiába állítottam vele be, nem történt változás.

Jó eredmény! :)
Integrált VGA-val mérted? MW-t az integrálttal tolod?

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#61) mizol válasza Chaser (#58) üzenetére


mizol
tag

Lementettem én is a riportot: [link]
Ext. VGA-val készült (7300GT DDR3).

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#62) Chaser válasza mizol (#60) üzenetére


Chaser
titán

Bezony ám, az int. vga-val jöttek ki az eredmények:) Nem vettem külsőt, mert annyira nem gamelek, ezért az int. vga volt az egyik legfontosabb szempont. Nézegettem most a vga-kat, x700xt vagy pro, 128mb gddr3/128 bit lenne 17k körül, ami már értelmesebb, nem 64 bites gány. De lehet jobban járnék ha inkább még 512mb-t ramot vennék. Volt egy ui. chipsetes giga lap is, 3.5k-val drágábban, azt tuningolni is lehet rendesen, szintén kis int vga-s micro atx-es lap, asszem annyival többet nem ér. Annyiban különbözik még hogy GB LAN van rajta, amit az életben nem használnék ki:) Jó lap ez az msi, sztem nyugodtan lehet bestbuynak nevezni. A procit 10.3k-ért vettem sztem az is bestbuy:) Ha tudok szerzek bele valami külső vga-t, kíváncsi vagyok úgy mit produkál. amennyire én tudom a 64 bites amd-knél az elsődleges az órajel, az L2nek ritka kivételekben van jelentősége/pl CAD/, És amnnyire én tudom az a64 és a semik között nincs nagy különbség azonos órajelen, mivel mind2 ugyanazt az utasításkészletet használja, különbségek az L2 méretéből erednek, 128 és 256kb L2 esetén nyilván már van valami különbség, de 256 és 512 között olyan nagy nem lehet, ez látszik az árakból is, mert szinte ugyanannyiba kerül egy azonos órajelű semi mint egy a64.
Athlon64 3200 Box 512KB AM2
2000MHz, L2 cache : 512kb 1 év 19 490 Ft.
AMD Sempron 3500+ Box 64bit 1év AM2
2000MHz/1600MHz, L2 cache : 128kb 1 év 20 720 Ft.
Ez azért érdekes:) ugyanolyan órajelű semi drágább mint egy a64, holott negyedannyi L2je van:) Valszeg a semik jobban tuningolhatóak, legalábbis ezt hallottam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) Chaser


Chaser
titán

57-es hszben írtad hogy a 3000+ a64 memjét alapból 600on hajtja, ezt honnan lehet tudni előre már anélkül hogy megnéznéd?
Athlon64 3200 Box 512KB AM2 2000MHz, L2 cache : 512kb
ez a proci menne elvileg 10x250=2500mhzet, de hány mhz-en mennének a ramok?
Ha 1 magosra cserélném a semit valszeg ez lenne, kapnék tuninggal +500 mhz-et, és 4x annyi L2-t/azt tuning nélkül is:D/. Most épp majdnem a duplája mint a kis semi volt,
Athlon64 3000 Box 512KB AM2 1800MHz, L2 cache : 512kb
Ez pedig 9x250=2250-en mhzen menne. Ez 7k-val drágább mint a semi, +250mhz-ért lehet hogy sok, igaz az L2 4x annyi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) mizol válasza Chaser (#63) üzenetére


mizol
tag

Mindenben egyetértek :C

Ez a proci is 2000-en teljesen uazt tudja, mint 2000-en egy A64 (ez látszik a teszteredményekből is).

Az 57-esbe tettem 1 linket, azt érdemes nézegetni.
2000-es alapórajeles proci a 667-es RAM-ot 666-on, a 800-ast 800-on hajtja - ez a legjobb vétel, ha valaki alapon akarja kihajtani a RAM-okat (persze most fix oszóval gondolkoldjunk, mivel a mi lapunk ezt tudja :) )
Ebben a lapban így egy A64 3200+ procival a memóriák eléggé meg lennének húzva (250x6 ~ 833MHz!)

Mivel azt tudjuk már, hogy megy a RAM-unk 800-on, ezért amelyik proci 640 körül viszi alapon a 667-es RAM-ot, már jó vételnek számít (persze amelyik 640 alatt hajtja, az sem rossz, mert ott még az időzítéssel akkor lehet játszani).

Ha le lehetne tesztelni előre hogy mennek-e a RAM-ok 833-at alapfeszen, akkor elég jó vétel lehet a 3200+-os is.

(Én a 3000+-ost és a 3800+-ost nézegettem, de egyelőre nem váltok, szerintem nem érnek annyival többet.)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#65) mizol


mizol
tag

Megtaláltam végre táblázatban is összefoglalva, hogyan alakulnak az egyes CPU órajelekhez a memória órajelek: [link] (frequency table).

Mod: a 3500+-os sem lenne rossz vétel, ha olcsóbban adnák :D

[Szerkesztve]

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#66) Chaser válasza mizol (#64) üzenetére


Chaser
titán

Nézegettem a linket. nálam is 833-at ír a ramra [link] az ntune, de nem melegszik, szóval valszeg bírja:) Váltani most én se akarok, esetleg majd.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) mizol válasza Chaser (#66) üzenetére


mizol
tag

Inkább nézd meg Everesttel, mert az nTune úgy veszi, mintha alapon 666-on menne a RAM... (arra akarok kilyukadni, hogy 800-on megy nálad ia a RAM :) )

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#68) Chaser válasza mizol (#67) üzenetére


Chaser
titán

Everest szerint valóban 800 :R Még azt akartam kérdezni hogy vissza is lehet állítani a procit? Néztem elvileg 800mhre is le lehet vinni, ha csak töltögetek, vagy dvdzek az is elég, vagy mondjuk 1 ghz. Van olyan hogy tényleg csak zene megy, meg közben letöltök valamit, annak bőven elég lenne ez a freki is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) mizol válasza Chaser (#68) üzenetére


mizol
tag

Bizony vissza :R
Én is próbálkoztam vele, ment szépen 1GHz-en is, de az igazi az lenne, ha jól működne az nTune-ban az a rész, ahol profilokat lehet készíteni, és kapcsolgatná a feltételektől függően a megfelelő állapotba.

(Próbáltam, hogy alacsony CPU használat esetén váltson vissza 1000MHz-re, aztán nagy terhelésnél meg 1800-ra. Az 1000-ig működött... :F )

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#70) Chaser válasza mizol (#69) üzenetére


Chaser
titán

Kipróbáltam megy:) Ilyenkor nem gond a ramnak hogy csak 333on megy? Gondolom a valós akkor 166. Az ntune állandóan kilépked, ez normális? Nem fagy csak kilép. Ha pl ide írkálok mire visszamegyek rá lehet addigra eltűnik.

Szerk: memírás lement 1841-re 800mhzen, ez tényleg műxik:D :C

[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) mizol válasza Chaser (#70) üzenetére


mizol
tag

Én nem tapasztaltam, hogy kilépegetne, csak néha fagyott (még amikor nem bírta a tuningot).

Kiváncsi lennék, hogy sikerül-e neked a profilokat működésre bírni... megnézed majd?

A RAM szerintem nem haragszik, hogy nem kell rohannia ;)

[Szerkesztve]

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#72) Chaser válasza mizol (#71) üzenetére


Chaser
titán

800mhzről 2000mhzre simán átvált, ha erre gondoltál. Nemtom mért lépked ki a progi, annyira nem vészes végülis.
''A RAM szerintem nem haragszik, hogy nem kell rohannia'' hellllyes:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) mizol válasza Chaser (#72) üzenetére


mizol
tag

Az átvált alatt azt érted, hogy beállítottál 2 profilt, engedélyezted őket, és utána automatikusan változtatja a proci frekijét terheléstől függően?

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#74) Chaser válasza mizol (#73) üzenetére


Chaser
titán

Nem, csak betöltöm az alapot és utána a maxot és műxik. Valszeg kicsit félreértelmeztem amit mondtál, már értem mit akarsz tudni:) Csinálok még pár profilt és megpróbálom.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) mizol válasza Chaser (#74) üzenetére


mizol
tag

Ok, köszi, kiváncsian várom a fejleményeket :)

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#76) Chaser válasza mizol (#75) üzenetére


Chaser
titán

Sajnos ezt nem tudom megnézni, mert állandóan kilép :((( Először azt hittem csak azért mert telepítés után nem restartoltam, de restart után is ugyanúgy csinálja.

Szerk: 1.2.1.11 ez a verzsön?

[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) mizol válasza Chaser (#76) üzenetére


mizol
tag

Ez volt az egyedüli stabil: [link]

Mod: több másik verzió tesztelése után már ezzel is jelentkeztek gondok :U

[Szerkesztve]

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#78) Chaser válasza mizol (#77) üzenetére


Chaser
titán

Ez van nekem is sztem, a súgó-control panel névjegy, itt néztem a verzsönt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) mizol válasza Chaser (#78) üzenetére


mizol
tag

Nálam az 1.2.1.32, de ezzel az a gond, hogy nem az nTune verziója, hanem a kereté - Control Panel (ezt használja az nForce is, amiből nekem 91.47 van fent).

Szerintem inkább tedd fel az előző linken találhatót.

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#80) Chaser válasza mizol (#79) üzenetére


Chaser
titán

Okés, kicsit lassan de jön, ha lenn van kipróbálom, de amit én szedtem az is 5.00.06.06_ntune_winxp_international.exe néven volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81) mizol válasza Chaser (#80) üzenetére


mizol
tag

Akkor pedig az lesz.

Most próbálgatom megint (a régi profil fájlokkal volt vmi gond), szépen visszateszi 1000-re, de aztán 100%-os CPU mellett sem teszi vissza :(

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#82) Chaser válasza mizol (#81) üzenetére


Chaser
titán

Azért kitartás, hátha összejön:) Végül is annyira nem zavar hogy ez a feature nincs meg, bár azért nem lenne rossz:) De mostmár van 1 procim amit ha nem is automatikusan, de legalább manuálisan tudok 800-2000mhzig állítani:) Milyen jól elprivizgetünk közösben:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) mizol válasza Chaser (#82) üzenetére


mizol
tag

:D , lassan azért én kidőlök :DDD

Most történt 1 érdekes dolog:
1000-en ment, amikor azt mondtam nkei, hogy újraindítás, de nem indult újra (kilépett, teljesen elment alapig a gép, de újraindulás pillantában kinyomta a monitort, és csak a kikapcs segített rajta).

Asszem utána olvasgatok holnap ennek egy kicsit, mert az is marhára zavar, hogy nem tudok kitörölni 1 létrehozott profilt.

Mod: viszont 1000-en indult el most! :C

[Szerkesztve]

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#84) Chaser válasza mizol (#83) üzenetére


Chaser
titán

Azért felraktam ugyanazt csinálja..kilép. Én is utánaolvasgatok és kidőlök mindjárt:D Jó8, thx a helpeket:) :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) mizol válasza Chaser (#84) üzenetére


mizol
tag

Jó éjt!

Még 1 megj.: nem tudom, mennyire sikerült visszaolvasni, de ajánlom figyelmedbe a BIOS-szal kapcsolatos hozzászólásokat.

Nézd meg melyik BIOS van neked 3.0 vagy 3.1, és cselekedj legjobb belátásod szerint :U

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#86) Chaser válasza mizol (#85) üzenetére


Chaser
titán

Megnéztem de. is, de most is. Eredetileg 3.0 volt a bios, de mikor összedobtam a gépet frissítettem is 3.1-re. Lehet azért nemtom mert késő van, de most akkor ez rossz nekem?:D Majd ha felébredtél mondhatnál rá valami okosat:) :R Tényleg jó8 :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87) mizol válasza Chaser (#86) üzenetére


mizol
tag

reggelt :D

A 3.1-es BIOS van fent az MSI oldalán, mint 1st release.
Eddig egyetlen probléma jött ki vele, nem lehet feltelepíteni ezzel a BIOS ver-val dolgozó alaplapra a Vista RC1-t, RC2-t sem (3.0-val tökéletesen megy - engusz kollága feltöltötte szerverre :R , mert MSI-nél nem érhető el, link a topicban fellelhető).
Más alkalmazásokban eddig nem jelentkezett ilyen probléma, vagy nem tudunk róla :)

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#88) Chaser válasza mizol (#87) üzenetére


Chaser
titán

Déutánt:D Azt olvastam, de vista egyenlőre astala vista:D Problémám még nem volt vele, remélem adnak ki újab biost hamarosan, esetleg tuning verziósat:D De azért majd levadászom a 3.0 hátha kell még. Thx ;) :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) mizol


mizol
tag

Néztem nTune-t, próbáltam belőle kihozni vmit :)

Az új verzió (5.00.11.06) leírásában találtam olyat, hogy bmely 3D alkalmazás indításához is lehet profil betöltést konfigurálni, ezért feltettem azt.
Természetesen nem találtam abban sem meg ezt...
(Az alapbeállítások kiválasztásakor továbbra is elszáll ez a verzió, de egyéni beállításokkal lehetett játszani, persze csak a meglévő profilokkal.)
A már beállított eseményeket a Del-lel lehet törölni! (nincs gomb)

A lényeg:
van 1 alapértelmezett, előre beállított profil: CPU idle - visszaáll 1600-ra (vmi base.nsu) - ez mindig jól működik, sőt üzenetet is dob, hogy sikeresen betöltődött;
készítettem 1 1000MHz-es profilt a CPU idle-hez és 1 1800MHz-est a CPU load-hoz (teljesítmény);
a CPU load nagyon szépen működik, ha ki van jelölve már induláskor alkalmazza (persze, ha nincs letiltva a service);
a CPU load-dal aztán vannak gondok :F : ez teljes egészében rossz, sosincs olyan terhelés, ami kiváltaná ezt az eseményt (100%-on ment a proci, de még a kernel idő is 80-90% között volt folyamatosan) - itt jut eszembe, minden profil a betöltési esemény-t követő 30mp elteltével lesz csak aktív.

A legviccesebb az volt, hogy 100%-os CPU (80-90%-os kernelidő) esetén is a CPU idle-s profil töltődött be.

Alkalmazás indításához definiált profil betöltések működnek, de :D
ha 1000MHz-es saját profilról kellett volna 1800-re váltani, akkor egész egyszerűen lefagyott a gép (semmi kékség, csak STOP) - a 30mp-et azért kivárta ;]
...ha 1000-sről először betöltöttem a base-t, utána szépen elvégezte az 1800-ast is, és visszafelel is.

Tanulság: nagyon várjuk a működő verziót :C

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#90) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Már egy hete megrendeltem, és még mindig nem jött meg :W
Már én is írkálni akarok ide :O

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#91) mizol válasza LALA_kiraly (#90) üzenetére


mizol
tag

Kitartás, addig is megtudsz egy csomó mindent, amivel utána már nem kell szívnod :DD

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#92) Chaser válasza mizol (#91) üzenetére


Chaser
titán

Jah:D Gondoltam veszek még bele 512 memót és megnézem mit szól így a gamekhez, de nagyon felment az ára :((( , úh most ez elmarad.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#93) mizol válasza Chaser (#92) üzenetére


mizol
tag

sajnos most a memóriák ára szárnyal
...engusztól tudom, hogy VGA gyártóknak köszönhetjük

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#94) Chaser


Chaser
titán

Nézegettem a totyikokat iccaka, nagyjából összeállt a kép az a64esek lelkivilágáról:)
Tehát a 64 és sempron között egyetlen lényeges különbség az L2 mérete. A semik jobban húzhatók mint az athlonok, mégpedig éppen az L2 kisebb mérete miatt, mivel ez melegszik leginkább a prociban. Kis szerencsével alapfeszen 50%-kal húzhatóak, egy arra alkalmas lapban. Ez az MSI lap nem alkalmas különösebb tuningra, de 25%-ot tud húzni minden procin. 200 helyett 250 ''fsb''-t állíthatunk be, ez pont 25% tuning. Amennyire én nézegettem az árakat egy 3000+os semiről leginkább egy 3600+ x2-re érdemes váltani /2000mhz, 2x256kb L2, jelenleg 30k körüli nettó ár/, ezzel a lappal elérhetünk egy 2500mhz-es x2-t. Lényegében más x2-t nem is érdemes venni, mert a core 2 duo procik bizony erősebbek, tegnap azt olvastam hogy a legkisebb duo proci veri a legerősebb x2-t, de árban bizony messze alatta van, ez valószínűleg a 65nm-es gyártástechnológiának köszönhető, tehát várjuk az AMD válaszát, ami nyilván az AM3-mal érkezik:)
Ezeket a procikat érdemes sztem ebbe a lapba teni:
AMD Sempron 2800+ /1600mhz, 128kb/ tuninggal 2000mhz nettó ár kb 10k
AMD Sempron 3000+ /1600mhz, 256kb/ tuninggal 2000mhz nettó ár kb 13k
Athlon64 3500+ /2200mhz,512 kb/ tuninggal 2750mhz nettó ár kb 19.5k
Athlon64 X2 3600+ /2000mhz,2x256kb/ tuninggal 2500mhz nettó ár kb 30k
Mindegyik proci a dobozos verzió. Amikor kijönnek a 4 magos procik jövő tavasz környékén, valszeg az x2-k ára is leesik szépen, és akkor érdemes cserélni, akis semi procit még mindig jó áron el lehet majd adni:D
Valszeg az x2 lenne az amivel 3ghz körüli értéket feszemelés nélkül el lehetne érni egy tuningra alkalmasabb lapban, ilyen giga lapot 18k nettó környékén láttam, kb 3k-val drágább mint az MSI. Ha lesz majd tesztelem:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) LALA_kiraly válasza Chaser (#94) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Szerintem egy 3200as A64 is jó nettó 16k-s árával.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#96) Chaser válasza LALA_kiraly (#95) üzenetére


Chaser
titán

Sajnos nettóban én olyat majdnem 3500+ árán tudnék szerezni, aki tud ennyiért annak mindenképpen megéri:) Sőt :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) LALA_kiraly válasza Chaser (#96) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Hát, hogy mást ne mutassak ott villog a vizes bolt oldalt és fenn a ph-n. 16k pár száz a nettó ára. Az nem sok szerintem, és még mennyi bolt van...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#98) Chaser válasza LALA_kiraly (#97) üzenetére


Chaser
titán

Jójó, csak én emtok áfát visszaigényelni, egy bolt van ahol nem kérnek tőlem áfát:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99) Chaser


Chaser
titán

Még 256 ramot tennék az 512 mellé, ilyenkor dc-ben menne vagy lehet úgy pakolni bele hogy sc-be menjen? Egyáltalán nem egyforma méretű ramot lehet beletenni? :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100) LALA_kiraly válasza Chaser (#99) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Dualba akarod?
Én úgy tudom, h a méret nem számít, csak az hogy 1 v 2 oldali legyen mindkettő. Kérdezd a ramos topicba.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.