Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Az msi belépő szintű am2-es lapja,micro ATX, a régi nf4-es chipsettel és integrált vga-val. Van valakinek esetleg ilyen? Tapasztalatok?

[link]

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#2) EQMontoya válasza Rizzo (#1) üzenetére


EQMontoya
veterán

gondolom, ha microATX lapot veszel, nem akarsz tuningolni. Ez esetben viszont majdnem hótmind1, mi van rajta, csak ne noname legyen. nforce4 jól bevállt chipset, ha a lapnak nincs egyéb konstrukciós hibája, nem lesz vele gond. Ha van, az úgysem derült még ki igy pár hét alatt. Mindenesetre a felszerelést és a hütést nem vitték túlzásba, szal tuningott nem ajánlom vele.

Same rules apply!

(#3) mizol válasza Rizzo (#1) üzenetére


mizol
tag

Nekem ilyen lapom van. :)
Tuningot nagyjából el kell felejteni vele, a BIOS-ban semmilyen beállítási lehetőség nincs.
nTune 5-tel kicsit azért lehet vele játszani: fsb-t lehet húzni, memória időzítéseket állítani.
Ha nem tuningra kell, csak ajánlani tudom, megbízható, stabil, teljesítményben nem marad el bármely társától (akár az 590 sli-vel összevetve).
Az integrált VGA Geforce 6100, ami nem egy bicó, de SM3.0-t tudja, azaz mindent tud futtatni, csak nem biztos, hogy a kellő sebességgel (nekem a Heroes 5 egészen jól megy :D )

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#4) engusz válasza mizol (#3) üzenetére


engusz
veterán

Elméletileg nTune is támogatja a chipseteket. Azzal mi a helyzet?
Mod: látszik, hogy már késő van és aludnom kellene. nTune 5-ről írtál. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) engusz válasza engusz (#4) üzenetére


engusz
veterán

Kilép az nTune, ha az alaplap beállításokat szeretném módosítani... :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) ftc válasza engusz (#5) üzenetére


ftc
nagyúr

nekem is ezt csinállja..szerezd meg a beta verziót nekem azzal ment...vagy egy öregebb verziót...

(#7) mizol válasza engusz (#5) üzenetére


mizol
tag

Melyik beállításokat próbáljátok módosítani?

Nekem a fesz beállítások teljesen inaktívak, gyakorlatilag az fsb-t tudom húzni (igaz nem túl nagyon, különben kifagy), és az alsó részen a memória időzítéseit tudom állítgatni, de ott sem mindent, mert vhol csak 1 érték szerepel.

A legújabb nTune 5-t használom, nálam nem lép ki a módosítások alkalmazásakor.

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#8) engusz


engusz
veterán

Melyik verziót használjátok? Én az nvidia oldaláról vadásztam le...
(5.00.11.06_ntune_winxp_international)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) mizol válasza engusz (#8) üzenetére


mizol
tag

Ez jó. most néztem, hogy aug. 29-én kijött az általad írt új verzió :)
nekem még csak az 5.00.06.06 van meg, ezt is használom.

(Lehet most megnézem a vicc kedvéért az újat...)

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#10) mizol válasza mizol (#9) üzenetére


mizol
tag

Meg is van, az eredmény :( (Alapbeállítások-megadása menüpont kiválasztásakor kapásból elszáll.)
Szomorúan állapítom meg, hogy az nvidia is egyre többet hibázik (gondolok a fw 91.31 nem elhanyagolható bug-jára).

Viszont uninstall után visszatettem a 5.00.06.06-t, és szépen megy továbbra is :)

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#11) engusz válasza mizol (#10) üzenetére


engusz
veterán

Köszönöm a segítésget! Kipróbálom a 5.00.06.06-os verziót. Egyébként furcsa dolog még a történethez, hogy a Clockgen ([link]) sem akar normálisan működni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) mizol válasza engusz (#11) üzenetére


mizol
tag

Én is próbálgattam néhány progit (clockgen-t is, a64tweaker-t, a64memfreq-t).
Én azt szerettem volna elérni, hogy a 667-es ramot, csak 533-on hajtsa, hátha úgy az fsb-t jobban meg lehetne húzni, de a felsorolt progik mindegyike kifagyasztotta a gépet teljesen, amint ezt a módosítást megtettem :(

Ha lúd, legyen kövér :) , találtam 08.06-os verziót ezt is kipróbálom,
meg akkor már egy ntune 3-t is (3.00.14.05).

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#13) engusz válasza mizol (#12) üzenetére


engusz
veterán

Sikerült tovább jutnom az általad használt nTune-nal (5.00.06.06). De sajnos 250 MHz-nél nem engedi tovább a procit, így csak 2250 MHz-nél megállt a tuning. :( Valamint minden módosítás és alkalmaz után hibával leáll a progi. Lehet, hogy kell neki egy újraindítás? :) [link]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) mizol válasza engusz (#13) üzenetére


mizol
tag

Igen, azt láttam, hogy max 250 fsb-t enged,
de szerintem az már nem rossz eredmény 1800-ról indulva, fesz emelés nélkül :U .
Nekem a Sempron 1600-ról indulva 1700 bírja is (kb. 210-es FSB) :DDD - de nem tudom, hogy a proci nem bírja, vagy a memó (ezért akartam a 667-es ramot futtatni 533-on, de nem tudom visszavenni).

További eredmények:
08.06-os ugyanúgy elszáll, mint a 11.06-os
a régi 3-as nTune szerintem teljesen használhatatlan ilyen beállításokra :(((

... maradok én is a 06.06-nál :C

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#15) mizol válasza mizol (#14) üzenetére


mizol
tag

Windowsunk nem bírta tovább fejben tartani, most már a 06.06 is induláskor elszáll,
de sebaj, erre jó a rendszer-visszaállítás :C

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#16) #12540160


#12540160
törölt tag

Hali. Segitség kellene. Most akarok venni egy ilyen lapot, de ismerösömnek ''Asus M2N32 sli deluxe'' lapja van és nála az alaplapi hangkártya csak 64 bites XP-vel müködik. Igy kénytelen ezt az xp-t használni. Valyon ennél a lapnál müködik a hangkártya SP2-es Xp-vel???

(#17) mizol válasza #12540160 (#16) üzenetére


mizol
tag

Természetesen szépen megy az integrált hangari sima XP-n.
Nekem csak egy gondom van vele: nem tudom a tuner kártya progijában inputnak megadni a line-in-t.

Nem lehet, hogy van az M2N32-höz 32 bites driver? Vagy azzal sem megy?

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#18) #12540160


#12540160
törölt tag

Köszi. Amugy nem találtunk az m2n32 lap hangkarijához 32 bites drivert, sajna.

(#19) mizol válasza #12540160 (#18) üzenetére


mizol
tag

Megnéztem szerintem van 32bites: V5.10.1.4530 Win2K / WinXP / Win2003 .
Ennek 32bitesnek kell lennie, mert ott a win2k is, meg a 64bites a V5.10.2.4530 verziójú.

Szerintem nézzétek meg még1x.

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#20) engusz


engusz
veterán

Tegnap megpróbáltam feltenni az RC1-es Vista-t, de kékhalállal elhasal, mielőtt bebootolna... :( Mi lehet a gond?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) mizol válasza engusz (#20) üzenetére


mizol
tag

Ezt túl sok minden okozhatja.
Csökkentett módban próbáltad indítani? Van egyáltalán ilyen még a Vistában? :D

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#22) mizol


mizol
tag

Találtam egy progit, amivel lehet állítgatni a memó időzítéseket.
(Én az nTune-ban hiába állítom át, nem változik, továbbá vmit nem is lehet, pl. CR.)

Néhány opció ebben sem működik, vagy egyből lefagy a gép tőle :DDD ,
de az időzítésekhez tökéletes.

A progi itt található: [link]

(A Central Brain Identifier cbid82b-t próbálgattam.)

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#23) engusz válasza mizol (#21) üzenetére


engusz
veterán

Végül is nem derült ki, hogy mi a fene lehetett. Partícionálásnál több féle nForce SATA drivert adtam neki, hátha az a bibi. Külföldi fórumokat olvasgatva, sokan bajlódnak a SATA-val, de ugyanúgy az nForce4-es chipsettel is, ha a Vistáról van szó. Általános orvoslásként arra buzdítanak, hogy várjunk egy újabb buildet, hátha abban már támogatva lesz több minden...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) mizol válasza engusz (#23) üzenetére


mizol
tag

Nekem még nincs meg az RC1, de ha megkapjuk kipróbálom.

Végre: eljutott az MSI oda, hogy feltette az alaplap BIOS-t [link]
...lassan készülhetne vmi új is.

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#25) engusz válasza mizol (#24) üzenetére


engusz
veterán

Ingyenesen letölthetővé vált a napokban. De nem is ez a fontos. Inkább az, hogy tényleg nem akar menni a kicsike. Még megpróbálom úgy, hogy minden ''felesleges'' dolgot letiltok/kikapcsolok a BIOS-ban.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) mizol válasza engusz (#25) üzenetére


mizol
tag

Igen, olvastam, hogy nyitottá tették bizonyos darabszámig a letöltést, de én megvárom, míg megkapjuk cégben :R

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#27) engusz válasza mizol (#26) üzenetére


engusz
veterán

Most már kint van teljsen hivatalosan is az RC1. Letöltöttem, a megfelelő módszerrel, kiírtam, de ugyanúgy kékhalállal elszáll a telepítő elején. Tulajdonképpen semmilyen hasznos dolgot nem csinált még ekkor. :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#28) mizol válasza engusz (#27) üzenetére


mizol
tag

Hamarosan lent van az RC1 :)
...most már le bírom tölteni, hogy itt van mindjárt az RC2 :U

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#29) mizol


mizol
tag

Fent van! :D - nem volt semmi gond a telepítés közben.

Kb. 30-40 perc alatt felment az RC1 (Build 5600).

A gép:
MSI K9NGM-L, Sempron 3000+, 2x1GB PQI DDR2-667, Inno3D 7300GT 128MB, Maxtor 40GB 5400rpm 2MB.

Windows Experience Index: 3,4 :U - ezt a legalacsonyabb érték adja.
Az egyes elemekre adott értékek:
Processor (Calculation per second): 3,4 (ebből adódik a teljes pontszám)
Memory(RAM) (Memory operation per second): 4,7
Graphics (Desktop performance for Windows Aero): 5,9
Gaming graphics (3D business and gaming graphics performance): 5,2
Primary hard disk (Disk data transfer rate): 4,2 (kiváncsi lennék, mennyit kapna a SATA-s vinyóm)

Ami meglepett, hogy a hangot kapásból tudta (eddig mindenhol olvastam, hogy azzal külön kellett vesződni).

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#30) mizol


mizol
tag

Vista-s tapasztalat: Vista után próbáltam telepíteni XP-t, az eredmény, hogy egyik sem indult el az első újraindulás után - fordítva működik :)

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#31) engusz válasza mizol (#29) üzenetére


engusz
veterán

Kezd érdekes lenni a szitu. Nem tudtam elérni, hogy felmenjen az RC1. Most jön lefelé az RC2, hátha az nem lesz ennyire válogatós. De addig is, arra gondoltam, hogy megnézhetnénk miben különbözik a két gép. A tiéd és az enyém.

Nálam is ugyanez a lap, prociból A64-em van. Memóriából errefelé csak egy 512-es modulra futotta. Videokártyából alaplapit tudok használni. HDD-ből pedig SATA-ssal próbálkozom.

Három lehetséges okot látok a probléma forrására (telepítés elején kékhalál, mindig ugyanott). Valószínűtlennek tartom, hogy kevés a memória. Korábban próbálkoztam azzal, hogy a lehető legkevesebbet adok az integrált VGA-nak, hátha tényleg tisztán kell a Vista-nak a fél Gb. Gyanakodom a VGA-ra is. Lehet, hogy nem tud hozzá driver-t használni, ahogy a SATA vezérlőhöz sem. Utóbbinak adtam manuálisan -direkt- RC1-hez kiadott illesztőprogramot, de eredménytelenül.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) mizol válasza engusz (#31) üzenetére


mizol
tag

Melyik lépésnél fagy meg?

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#33) engusz válasza mizol (#32) üzenetére


engusz
veterán

Boot-ol a DVD-ről, felmásolja a fájlokat, majd elkezdenek a zöld kis kocekák rohangálni. Lépne tovább, villan a képernyő, de nem a telepítő, hanem rendre ugyanaz a kékhalál fogad.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#34) mizol válasza engusz (#33) üzenetére


mizol
tag

Gyanús, hogy a VGA-nál lesz a gond, mert ott utána van egy váltás másik megjelenítési módra.
Lehet megnézem, hogy mit csinál az integrálttal...
Te nem próbáltad PCI-E-s karival?

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#35) engusz válasza mizol (#34) üzenetére


engusz
veterán

Még nem tudtam kipróbálni külső VGA-val.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) engusz válasza mizol (#34) üzenetére


engusz
veterán

Sikerült kipróbálni? Nálam az RC2 is ugyanazzal a kékhalállal áll le. :W

Eztet találtam...
[link]
Ezek szerint talán memória nem lehet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#37) engusz


engusz
veterán

Akinek netán 3.0-s BIOS-szal fut az alaplapja, kérem, hogy próbálja meg lementeni és valamilyen formában eljuttatni hozzám! Előre is köszönöm!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#38) engusz


engusz
veterán

Csak óvatosan és saját felelősségre!

Mizol kollégával két napja kutattuk, hogy mi a fenéért nem települ az átkozott Vista. Nos, kéremszépen, nem csak rájöttünk, de orvosoltuk is a hibát. MSI-éknél nem tudnak BIOS-t írni. A laphoz elérhető legújabb és egyben legkorábbi (hivatalosan) a 3.1-es. Ennek ellenére kerültek forgalomba 3.0-s BIOS-szal is. Amelyik lapokon az utóbbi van, azokkal nincs gond. Tehát, nem volt más hátra, mint lementeni egy régebbi BIOS-t (thx Mizol) és valahonnan varázsolni egy normális BIOS frissítőt. Kis kereségélés és próbálkozás után, telepítve az MSI féle Live Update-et, ráakadtunk a következőre: ''c:\program files\msi\live update 3\flashuty\ami\winsfi.exe'' Ezzel a programmal lehet menteni és frissíteni is. Vigyázat! Nálam 19%-nál úgy tett, mint aki befagyott! :) A kis hamis. Itt a 3.0-s BIOS: [link]

Csak óvatosan és saját felelősségre!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#39) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Légyszi segítsetek! Nem tudom mit vegyek:
MSI sAM2 K9NGM-L
MSI sAM2 K9GVM-V
Árban 1500HUF lenne a különbség... Az alaplapi vga mit tud? (3d01/03?)

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#40) engusz válasza LALA_kiraly (#39) üzenetére


engusz
veterán

A második lap típusa el van írva. Nem ''GVM'', hanem ''VGM''. A K9 után lévő betű utal a chipsetre. Míg az első alaplap (K9NGM) nVidia, addig a második (K9VGM) VIA chipsetes. Én az nVida chipsetes mellett teszem le a voksomat. Szinte biztos vagyok benne, hogy jobb a déli hídja és az integrált videokártyája is, mint a VIA-s társának.

Nagyjából mindegy, hogy mekkora 3D-s teljesítménnyel bírnak ezek a ''szörnyetegek''. Nem arra készítették őket, hogy játszunk velük. Vista Aero fut vele (K9NGM). Ez lehet a maximum, amit el lehet várni ezektől az integrált megoldásoktól.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#41) LALA_kiraly válasza engusz (#40) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Tényleg elírtam...
A teljesítmény azért érdekel(netes gép alá megy szempi mellé), mert néha itt is kedvem szottyan egy UT-hez, vagy F1 vagy bármi hálós játékhoz. A lényeg, hogy kell-e vennem még vmi gagyi kártyát? (tuning???)

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#42) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Nem akarok senkit bántani, de ftc szerint a VGM stabilabb.
Nem tudok dönteni!!!

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#43) engusz válasza LALA_kiraly (#41) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem a GeForce gyorsabb, mint a S3 Savage - talán az van rajta. Tuningot felejtsd el. Esetleg Windows alatt szoftveresen vagy komolyabb alaplappal. Például Asus. Úgy tudom, hogy azokban van a BIOS-ban tuning opció. De amennyit változott a K9NGM BIOS-a 3.0-ról 3.1-re, simán elképzelhető, hogy a későbbiekben engednek valamennyi tuningot.

MOD: Nos, füllentettem. Egy fokkal kultúráltabb GPU lehet a VIA-s lapon, mint ahogy gondoltam.

Integrated VIA Chrome9™ IGP

DirectX® 9.0 engine
Pixel Shader 2.0
Dual pixel pipelines
128-bit 2D/3D engine
250MHz engine clock speed Optional external PCI Express x16 interface

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) mizol válasza LALA_kiraly (#42) üzenetére


mizol
tag

Nekem sincs semmi bajom a VIA chipsetes megoldással, de ha a későbbiekben nem akarsz szívni, akkor az NForce-st veszed meg ;)

Egy kis játék teszt eredmény: [link], [link].

Ha tényleg játékra is kell, szerintem érdemes beletenni egy PCI-E-s karit, pl. egy 7300GT DDR3 :)

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#45) engusz válasza LALA_kiraly (#42) üzenetére


engusz
veterán

Nem hiszem, hogy lenne az a pénz, amiért lecserélném a nForce-os lapomat VIA-sra. Valahogy neeem. Aztán meg szíved joga. Nekem csak kellemetlen tapasztalataim vannak. Azt viszont biztosan tudom állítani, hogy eddig az nForce410 bevált.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#46) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Engem a ph-s teszt zavart meg: ''tetszett'' a VGM-re. Meggyőztetek, megrendeltem az NGM-et egy 3000+ szempi társaságába. A hétvégén már tesztelek is ;]

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#47) mizol válasza LALA_kiraly (#46) üzenetére


mizol
tag

:R

Nekem is 3000+ Sempron hasít benne :D

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#48) engusz válasza LALA_kiraly (#46) üzenetére


engusz
veterán

Esetleg akkor már egy A64? :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#49) LALA_kiraly válasza engusz (#48) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nem használom ki. Ekkora gondba voltam, hogy 2,8 vs 3,0 választásakor is a cache miatt... Csak második számú gép lesz netre, néha hálóra. Az ''erőműbe'' a64 van ;)

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#50) Chaser válasza LALA_kiraly (#46) üzenetére


Chaser
titán

Sztem jól döntöttél:) Én is az nf-es és viás msi lapban gondolkoztam, kicsivel drágább volt az nf de megérte, hűvös, atomstabil, sli-t leszámítva mindent tud amit a nagyobbak, firewire kivezetés nincs rajta, de asszem az alaplapon van/ez nem biztos/.
Mizol láttam hogy írtál az nvidia egyre több hibázásról, hát ezt én is csak megerősíteni tudom, a legújabb forcewaret leszedtem, gondoltam dobhat egy kicsit a vga sebességén, lehet dobott is volna, csak a monitoromat /samu 710N/ nem tudta kezelni 1280x1024ben, a régebbi verzió kapásból felismerte a moncsit, mindenfajta felbontást engedélyezett, az új nem ismerte fel, hiába raktam fel moncsi drivert, le is takarítottam gyorsan:D Egyetlen bibim volt az alaplappal hogy teljesen antituning, igazából hosszútávon nem akarom hajtani a procit, csak megnézném mit tud:) Láttam hogy az ntune műxik talán, sok progival próbáltam egyikkel se ment.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.