Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Sokáig vesződtem, mire rávettem magam, hogy megnyissam ezt a topicot. Remélem kapok 1-2 jótanácsot, mielőtt bezárják.
Röviden a ''kálváriám'' :
2004. decemberében gépupgrade-re adtam a fejem. Egy abit mobóban 1.6os Athlon ketyegett, 1.4-en, mert a lap nem hajtotta tovább. Ezzel elvoltam 2 évig, de úgy éreztem váltani kell. Utánnakérdeztem hát 1-2 hozzárétö havertól, hogy mi most a menö. AMD-hez ragaszkodtam. Azt mondták, hát legyen Athlon64, vagy 3000+. Oké. milyen mobo? Egyik haver nagykerből ''jópézér'' tudott hozni egy MSI K7N2 Delta 2 Platinumot. Neki is ez van, ultrabrutál! Namondom, hadszóljon.

Össze is lett pakolva a cucc,
- MSI K7N2 Delta 2 Platinum
- AMD 3000+ Barton (512 cache), 333 Mhz fsb
- mittoménmilyen DDR ram, 512 mb, 400 Mhz.
- Samsung SATA vinyó, 160 giga
stb.

Haver összepakolta, elviharzott. Kapcsolom be, install windowz, akadás. Újraindit, install start, akadás. Nagy nehezen felment a win, de mindenféle hibákat dobott, tömörités crc hibázott, de sosem ugyanott, játékok nem futottak (HL 2 kedvéért volt alapvetöen az újitás). Havert hivom, nem tudja, nála megy, szinte ugyanez. Fasza.
Net túrás, keresgélés, PH-zás, stb. Tipp : nem azonos a proc és memó fsb. Oké. Memó levétele 166-ra. Indit láss csodát, rar-ok kitömörödnek, de még mindig minden fagy.
Újabb túrkálás, keresgélés, 2 nap, tipp : a lap mellé adott kislemezröl felraktad a SATA drivert? Nem.
Win újrainstall, F6, külsö szállitó driver, igen, lemez be, telepit. Hoppá. Úgynézki minden frankó.
Igaz, hogy a memóriám 400 helyett 333-on megy, sebaj. Igy használtam múlthétig. (szerk : elirtam a mhz-et.)

Kb havonta vissza-visszatérő rémálomként a proci hömérséklete riogatott. Ahogy melegedett az idő, egyre kritikusabb lett. Alapjáraton 55 fok, terhelve a 70 fölé is felment. Andie bácsi vesz új ventit. Oké. Lecserélem, állitható fordulatú ThermalTake. Frankó! 5 rongy, sebaj. Felrakom, csavarom fel, mint a porszivó. Asszony berohan a konyhából, hogy mire adtam a fejem, takaritok?
Nem, ez csak a ventillátor. Lecsavarom, 2500 körül még ''csendes''. Hömérséklet : dettó. 52/68. Fasza.
Kinlódás, egyéb teendök, idö telik, eljön a múlthét. Csendes, jól hütö ventit keresek itt a PH-n. Jön is, 2 rongy, Whisperrock IV. Felteszem, kipróbálom, 2600on pörög, télleg csendes, hömérséklet megint javult kicsit, 50-65. Fejvakarás.

Másnap gép inditás, nemindulás. Bios se jön be. Reset, gép indul, proci : 1300 Mhz. Anyád. Biosba be, nézés, fsb 100-on. Visszarak 166-ra, inditás. Indul, 3000+. remek.
Windows 5 perc üzem után megfagy. úgy ahogy van, minden kimerevedett. Restart, probléma fennáll, néha 1 óra, néha 5 perc üzem után fagyás, föleg ha terhelem a procit. Hömérséklet még mindig 55-60 között, gép oldala levéve.
Tanácskérés, ph-zás, tipp : lesarkaztad a procit. Borda le, újrapasztázás céljából. Proci sasol, árgus szemekkel, télleg mintha az egyik sarkán lenne egy bolhafasznyi valami. Kármokodás, pasztázás, visszarakás, vizsgálódás.
Hömérséklet nemjavul, windows kifagyogat, bios néha rákontráz 1300 Mhz-el.

Új proci keresés. Találás. 3200+ barton. 400Mhz!!! kiráj.
Kérés : srác (Deicide) jöjjön, rakja be, én már nem nyúlok semmihez. Jön, kedves, megértő, berakja. Andie bambán figyel. Gép indit, 3200+! Memória 200Mhz!! Appám!!!
Pi teszt indit, fagyás. Nemértés, fejvakarás, izzadás, Deicide busz majdnem lekésés, autóval száguldás.
Bios minden optimal-ra, defaultra rakás. inditás. Pi teszt nemfagy!! Doom3 fél óráig megy! Riddick másfél óráig megy! Örülés!
Empire Earth 2 próbálás. Harmadik tutoriálnál (1 óra játék után) unhandled exception. Áh, biztos csak programhiba - mondás.
Restart, próba, tutorial megy tovább. Megnyugvás.
Tegnap zenélés, filmnézés, prime 95 tesztelés (fél óra), pi számolás, minden megy. Még jobban megnyugvás.
Fórumozás, egyik topicba már 150 mondat beirás, KÉKHALÁL!!!
Mereven képernyö nézés, nemértés.
Újraindul. 5 perc után megint KÉKHALÁL!
Káromkodás, alvás.

Ma : topicirás, segitségkérés.
Mivel tudom, hogy nagyon sok oka lehet a hibának, ezért elsö lépésben tanácsokat (hasonló eseteket) kérnék, és kérdéseket tennék fel, amire örülnék, ha válaszolnátok.

1. KÉRDÉS : milyen ram beállitásokkal kell mennie a gépnek? A default : 8, 3, 3, 3.0
Olvastam az MSI fórumokon, hogy másoknak pl 2.5-3-3-11 -el stabil lett. De mi micsoda ebben a számsorban? Nálatok mennyi?

(elnézést kérek, ha hosszú voltam, úgy éreztem leirom az egész sztorit, hátha más is okul belőle)
Konfigomat megtaláljátok a nevem alatt, a különbség a prociban van, mostmár mint mondtam, 3200+ Barton, 400Mhz fsb.
Táp : fél éves, 400w, Azona.
Köszönettel! :R

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.