Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Die


Die
csendes tag

Van egy MSI k7n2 delta-m és 2x256mb samsung 400mhz memóriám. Hogyan kell beállítani azt hogy dualban menjen a két memcsi?

MSI k7n2 delta, AMD Barton 2500+@3200+, WhisperRock IV, Abit Siluro FX 5600XT 128MB, Maxtor 120GB 7200RPM (133 ATA), 2*256MB Samsung 400Mhz-s Dual; Samsung combo 52*/24*/52*/16*

(#2) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Simán berakod az egyik memet a kék slotba, a másikat a zöldbe.

hey-ho-let's-go

(#3) Die


Die
csendes tag

Azt hittem hogy mind a 2-öt a kék-be kell. :DD
Köszi a segítséget!;)

MSI k7n2 delta, AMD Barton 2500+@3200+, WhisperRock IV, Abit Siluro FX 5600XT 128MB, Maxtor 120GB 7200RPM (133 ATA), 2*256MB Samsung 400Mhz-s Dual; Samsung combo 52*/24*/52*/16*

(#4) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Nincs mit!:)
Én is most vettem ilyen lapot:)

hey-ho-let's-go

(#5) Esmein


Esmein
nagyúr

havernal akartam belökni a ket ramot h dual legyen, de meg 166-on sem kepes 2*512 400-as samsung dualban menni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) zöldeszű válasza Die (#1) üzenetére


zöldeszű
tag

Sehogy. Bedugod az 1-es és 3-as foglalatba a memóriát, és bekapcsolod. A bejelentkezéskor (közvetlenül a proci típus kiírása alatt) azt is kiírja, hogy Dual chanel xxx Mhz. És célszerű a szinkron-hajtás, tehát az FSB és a memória freki aránya 1:1-re legyen állítva (különösen ha frekiemeléssel akarsz tuningolni)

(#7) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

cső mindenkinek

Nekem is ilyen lapkám van(ilsr kivitel) és amiota megvettem egy 512 ddr 400 (samsung) ram-ot azota fura dolgokat csinál... Minden windows inditásnál ezzel a hiba üzenettel fogad: a rendszer súlyos hiba után állt helyre... persze emellett néha kifagy a rendszer. Mit csináljak? Én már frssitettem bios-t, minden memoria foglalatba kiprobáltam, az fsb és a memoria órajelet szinkronba raktam...
Vigyem vissza a Mistralba? please help!
köcci

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#8) Esmein válasza Sir Pocok (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

Próbálkozz még egy kicsit, aztán vegyél egy mély levegőt és vissza a mistralba.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) zöldeszű válasza Sir Pocok (#7) üzenetére


zöldeszű
tag

ebben a pillanatban írtam be a kalandjaimat az msi lapokkal az alattunk lévő másik topikba...
Ezt az XP-s hibaüzenetet pedig én is olvastam már egy párszor különböző konfigokkal. A legtutibb, ha letakarítod a vinyót, újraformázod és előlről kezded az oprendszer telepítést. (Én már fejből tudom a 25 jegyű MS kódot:-) De a legjobb az lenne, ha előtte másik mosóporral kezelnéd a ramot:-))

(#10) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

hanyas bios van fent?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#11) Attyo válasza Sir Pocok (#7) üzenetére


Attyo
tag

Format és winfos reinstall segíteni fog. Nekem legalábbis ilyen esetekben segíteni szokott.

(#12) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

amikor kifagy és beadja a kék képernyőt akkor memory managment hibára hivatkozik.......

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#13) zöldeszű válasza Sir Pocok (#10) üzenetére


zöldeszű
tag

az msi k7n2 delta-l BIOS dátuma 08.12.2003, a verzió V5.4

[Szerkesztve]

(#14) szeku


szeku
tag

Sziasztok,
most sikerult vennem egy ''mezei'' k7n2 delta L lapot, eddig nagyon elegedett vagyok, fokent, miota 2500+ Barton heviti a szobam levegojet...
2 kerdes:
1) Ha dualban megy a memoria, akkor pl. 2*256 MB--ot csak 256-nak latja? Fontos, hogy egy gyartotol szarmazzzanak a ramok?
2) Barton tuningnal szorzolock? Bios 7-13 kozott hagyna... De ez most a sima 7, vagy ddr miatt *2=14*-es szorzo lesz?


[Szerkesztve]

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#15) zöldeszű válasza szeku (#14) üzenetére


zöldeszű
tag

- Ez az msi lap nem nagyon válogatós a ramokkal, nekem ment már együtt duálban 512/400-as Infineon + 512/333-as sulinetes VD ram is, 400 MHz-en.
- Ha dual chanel-t ír ki bekapcsoláskor a nyitó képernyőn, akkor az dualban megy.
- A 2 x 256-ot természetesen 512-nek látja, ezt ki is írja a nyitóképernyőn is, vagy ha belépsz, a biosban is.
- A szorzóértékek valósak, pl. a 11 az 11...
- Ha lockos a bartonod, manuálra állítva nyomjad fel 200 MHz tájékára az órajelet, az FSB/Memory Clock arányát állítsd szinkronba, azaz 1:1-re, a CPU Interface-t és a Memory Timings-et pedig ''High Performance''-re és máris rakétasebességre kapcsoltál:)

(#16) szeku


szeku
tag

Köszi a segítséget, megpróbálom... csak annyia gondom, hogy melegszem alapban is. 40 Celsius-féle fokkal indul, átlag-használat 48, meghajtva 50-52 között ingadozik... Coolercsere lesz, azt hiszem. Alaplap 37 fok tuning nélkül, baj? Eddig via-s lapokon ültem....

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#17) zöldeszű válasza szeku (#16) üzenetére


zöldeszű
tag

Ezek még nem túl magas hőfokok, a k7n2g-ilsr is hasonlón melegedett. A k7n2 delta l azonban kicsit ''hűvösebb'' szokott lenni 4-5 fokkal.
A coolert nem kell misztifikálni, én a legolcsóbb 2000 Ft-os hűtőről kidobtam a ventit, rácsavaroztam egy 8 cm átmérőjű vastagabb tápventit, és potival levettem a feszt 12-ről 7-8 Voltra (kb. 2100-2200 ford/perc körül forog), abszolút csendes és így sem engedi meghajtva 50-54 C fok fölé a 2145 MHz-en ketyegő Bartont. Ha jobban ráhúznám a ventit, tovább tuningolható lenne, amíg bírja a proci - én viszont nem bírom a süvítést:)

(#18) szeku


szeku
tag

Hi all,
szerencses vagyok, ugy nez ki, nem szorzolockos a procim. Sikerult minden gond es feszemeles nelkul 2900+xp-kent elinditanom, 166 os fsbn... Vszont erdekes dolog: ha nem kerek szam a szorzo, pl 12.5, akkor olyat is latott, mint xp 800 :))
Ma elszorakozom a rendszersinnel, megprobalkozom a 200*10 ill. 11-gyel...

[Szerkesztve]

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#19) szeku


szeku
tag

Megint en :F
Az ''all in one'' meghajtot nezegetve feltunt egy audioutility mappa... Miert nem megy? az ini fajlon jobb katt, telepites, vezerlopulton megjelenik, de nem indul... Volt valakinel ilyesmi? Meghajto a legfrissebb az msitol...

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#20) Steel_Hammer


Steel_Hammer
tag

Én tegnap szerváltam be két Crosair memóriát, és beraktam egyiket kékbe, másikat lilába
és a bootolásnál valami dhcp hibát ad ki, és utna azt mondja hogy nem bootol be, mert rossz bootlemez van bent. De ha átrakom mindkettőt zöldbe, akkor elindul rendesen ,de akkor nem megy dualban. Frissítsek biost, vagy a bioson belül kell valamit állítani?

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#21) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok! Nemrég én is szert tettem egy ilyen lapra, és az a gondom vele, hogy a prochőre 0-át ír. :( Van valakinek ötlete, hogyan lehetne ezt megcsinálni?
Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.