Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Üdv!
Van egy marha nagy problémám a géppel! Elég sűrűn újraindúl minden előjel nélkül! Egyszer már kicserélték az alaplapot, mivel hibás volt, úgyanilyen gondokkal, de most megint, mintha nem történt volna semmi!
Az lenne a kérdésem, hogy ha van másnak is ilyen alaplapja, neki van-e valami gondja vele? Vagy csak én vagyok ilyen pehhes, hogy 2szer is hibás alaplapot kapok a gépbe???

(#2) MoP_FX 57 válasza Aidan85 (#1) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nekem is ilyen figyel a gepemben de nekem nincs vele semmi bajom.Egyebkent nekem is a masodik ;) .Az ujraindulas lehet azert memohiba is, memtest segithet.

(#3) Aidan85 válasza MoP_FX 57 (#2) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Próbáltam már másik memóriával is! Nem segített, sőt, minden hardvert kicseréltünk benne, és ugyanez a gond. Kismillió testet végigfutattam már, a legtöbb a végére se ért az újraindulás miatt...

(#4) Zsotie


Zsotie
tag

Már egy ideje müködik nálam mindenféle gond nélkül.
Próbáld ki másik táppal, az is lehet az oka.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#5) MoP_FX 57 válasza Aidan85 (#3) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Garis meg?Mert szerintem akkor mindenkepp vidd vissza.Ez igy nem megy.

(#6) Zsotie válasza Aidan85 (#3) üzenetére


Zsotie
tag

Cserélj először memóriát, majd tápot.
Vagy mindkettőt.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#7) Aidan85 válasza Zsotie (#4) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Jelenleg is a haverom 400as tápjával ''működik'' a cucc, és így is gond van vele, mondom, mindent kicseréltünk már haverommal, ami elképzelhető. (memória, videókártya, táp)

(#8) Aidan85 válasza MoP_FX 57 (#5) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Igen szerencsére 3 év gari van rá, úgyhogy most viszem vissza másodszor, csak még nem tudom próbáljak-e meg harmadszor is egy ilyen alaplapot, vagy cseréltessem-e ki egy másikra...

(#9) MoP_FX 57 válasza Aidan85 (#8) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ez az igazi lutri vagy valasztasz egy ilyet es boldog leszel mert mukodik vagy megint nem mukodik.Valasztasz egy masik lapot ami nem is tetszik olyan igazan.Nehez kerdes.

(#10) Aidan85 válasza MoP_FX 57 (#9) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Na igen, mert szerintem ez egy nagyon is jó alaplap, csak hát eddig nincsenek jó tapasztalataim vele... :((

(#11) MoP_FX 57 válasza Aidan85 (#10) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Vidd vissza megegyszer hatha szerencsed lesz,en ezt tennem.

(#12) Aidan85 válasza MoP_FX 57 (#11) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Szerintem én is ezt fogom tenni! :)

(#13) BluEyes válasza Aidan85 (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha mindkét lapod ugyanazt a hibát produkálja, akkor vagy típushibáról van szó, és másnál is jelentkeznie kell, vagy máshol keresendő a baj. Másik processzorral tesztelted? Hőmérsékletek rendben vannak?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14) bogingrol


bogingrol
aktív tag

en tudom ezekutan nem sokat er, de nekem 6 haverombol 6nak MSI-je van, szinte a delta csalad minden tagja megtalalhato koztuk egyikkel sem volt semmi baj,es en is mar 4 eve surranok MSI deszkan.Bios update volt mar?mondjuk az neha csodakra kepes....tapasztalat, hidd el.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#15) bogingrol


bogingrol
aktív tag

Bővebben: link
ha meg nem probaltad hmmm en megtennem nem nagy ugy, persze nem tom ez feletek jar e garivesztessel, nalunk jo fejek az emberek ezert nem.... :DD

[Szerkesztve]

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#16) bogingrol válasza bogingrol (#15) üzenetére


bogingrol
aktív tag

baszkikam!fanatikus tag lettel eszre sem veszed?

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#17) Aidan85 válasza BluEyes (#13) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Sajnos másik procival nem tudom tesztelni, mivel a baráti körömben senkinek sincs AMDje, de amikor az elsővel visszamentem a szervízbe, akkor ők is megállapították, hogy az alaplappal van gond, és fel is küldték pestre meg stb... A hőmérsékletekkel szerintem nincs gond, legalábbis minden értékem a megadoton belül van, meg ha baj lenne velük, akkor a azt jeleznie kellene a figyelő proginak, meg a BIOSnak (legalábbis én így tudom)...

(#18) Aidan85 válasza bogingrol (#15) üzenetére


Aidan85
aktív tag

A BIOS frissítést még nem próbáltak, mert a szervízben senkit sem ismerek sajnos, és nem biztos, hogy meg tudnám beszélni velük, hogy ne vesszem le a garim... Szerintem inkább az lesz, h beviszem nekik, és csinálják meg normálisan végre... Aztán ők rakhatnak rá BIOS frissítést...

(#19) MoP_FX 57 válasza Aidan85 (#18) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ja, ez lesz a legtisztabb.

(#20) bogingrol válasza Aidan85 (#18) üzenetére


bogingrol
aktív tag

oszinten sajnalom hogy ennyit szivasz a lappal.de azert izelitonek leirom az en tortenetem igyekszem roviden.kt3ultra2-r em van ez meg via chipsettes regi 333 as traktor.anno megvettem bele az 1.7 es xp-t.persze esett kelt a rendszer.rengeteget szidtam a lapot szenvedtem vele, win instal lebukott, gep dobalta a kekhalalt mint paraszt a vetomagot a foldon ketkezzel.egyszer eljott haverom, mondom en mar nem tom mit csinaljak o poenbol bedobta a bios flest.mondom mindegy legyen.MSI liveupdate folrak, sort benyom.egyebkent marha egyszeru ez miatt szeretem is az MSI t nekem tetszenek a jutilitijei .szajbaragosak es az ember akkor sem baszhatja el ha akarja o:)).szal biosflesh megvolt es azota is az az alaplap dongicsel itt a hazamba,reaktor stabil (nem csernobili reaktor), ugyhogy ennek happy end lett a vege.de azert gondolkodom a te ugyeden. megis, mennyi esely van ra hogy az ember ket selejtes lapot fogjon ki ugyanabbol a szeriabol?
telleg , mennyi?
es kitartas, szvsz maradj az MSI mellet, meglatod ha egyszer elkezd mukodni...hmmmm

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#21) BluEyes


BluEyes
őstag

Ez a ''bios frissítés=garanciavesztés'' szerintem legenda, max néhány köcsög kereskedő próbálkozott ezzel régebben. A gyártó ad ki friss biost, meg mellékeli a laphoz a progit. Akkor ezek szerint olyan progit mellékel, amit nem használhatsz? Ehh..
Mindegy, jobb a békesség.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22) c.zsolti válasza Aidan85 (#18) üzenetére


c.zsolti
őstag

Szerintem te is megpróbálhatod a BIOS frissítést. Már volt garis gondom alaplappal, de nem nézték milyen bios van rajta. Azért a tuning biost visszacseréltem gyárira...:DDD

...

(#23) Aidan85 válasza c.zsolti (#22) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Megvolt a Bios frissítés... De semmi, ugyanaz a probléma továbbra is fennáll. Úgy tűnik bele kell törődnöm, hogy pehhes vagyok. Azért köszi, hogy segíteni próbáltatok...

(#24) Zoley


Zoley
csendes tag

Nah, akkor en is ide kerdezek, hatha van elet. Az en gondom az ezzel a lappal, hogy a sajat ide vezerlojere dugva a vincsik (konkretan egy htachi es egy zsir uj seagate is) olyan hangot produkalnak munka kozben, mint egy korfuresz.... Szerintetek mi a gond? A kabel nem lehet, tobbel is, a tapcsati nem lehet, tobbel is. Mivel meg friss a deszka, ezert holnap mindenkeppen visszaviszem, de ha az ujjal is ez lesz, akkor harakiri. Egyebkent a tapom 350W (codegen 9011 haz tartozeka), a proci egy 2600+ sempron, 2x512ddr400 samsung, inno3d ge4ti4200 64m, aureal sq2500, sil0680a raid, adaptec aha2940, 3x200g seagate, 2x160g hitachi, lg gsa4160rb, toshiba sd-m1612, plextor px20ts. Amig egy seagate-tel kevesebb volt, addig is fennalt a gond (egy hitachi volt ugyanoda kotve mas kabelekkel, a pci-os raid-re visszadugva ugyanolyan halk mint reg, de onnan nem bootol a deszka). Huzas sehol, minden alapon. Felmerult bennem, hogy talan keves a tap, de eddig jo volt (az elozo lap egy aopen ax6b+ egy 1g cerka es 2x256 sd kingston tarsasagaban volt).

(#25) Aidan85 válasza Zoley (#24) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Sajnálom, de én nem tudok neked ebben segíteni, még csak ötletem sincs... Nekem ilyen bajom hál istennek nincs vele, viszont van más... :(

(#26) Zoley


Zoley
csendes tag

Problema megoldva, a procihuto volt a bunos.
Meg nem tudom, hogy a venti, vagy a heatpipe-os borda.
Par het es kapok masikat, akkor beirom hogy a borda-e....
Addig csereljen hutot aki CoolerMaster HHC-L61-et vett es fura zajok jonnek a gepbol....

(#27) Sátán44


Sátán44
addikt

Véletlenül nem Hynix memóriád van?
Mert nekem ugyanezt csinálta ezzel a lappal!Utálják egymást!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#28) Zoley válasza Sátán44 (#27) üzenetére


Zoley
csendes tag

Nem. 2x Samsung PC3200 512
Mar ha nekem szolt a kerdes :)

[Szerkesztve]

(#29) Sátán44 válasza Aidan85 (#1) üzenetére


Sátán44
addikt

Tuti 100%-ék,hogy a memóriáddal van gond!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#30) Aidan85 válasza Sátán44 (#27) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Egyébként nekem Hynix memóriám van, de próbáltam már Samsunggal, és még valamilyennel, azokkal is ugyanilyen problémáim vannak...

(#31) Apuka válasza Aidan85 (#30) üzenetére


Apuka
csendes tag

Hi ! Nekem MSI K7N2G-L:B De ilyen problémát a P1-m csinált mikor a táp csatija valamilyen okból kifolyólag meglazult a lapon:(( Csak egy ötlet hátha:F

MSI K7N2G-L AMD Athlon XP 2400+ 2x256Mb DDR333

(#32) svédcsepp válasza MoP_FX 57 (#2) üzenetére


svédcsepp
tag

Letölthető egyszerű memoria tesztelö programot tud valaki mondani??

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#33) bogingrol válasza svédcsepp (#32) üzenetére


bogingrol
aktív tag

memtest 86 pl...

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#34) bogingrol


bogingrol
aktív tag

memtest86 peldaul igy gondoltam o:)))

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#35) SworD!


SworD!
tag

sziasztok,
szal nekem is van egy ilyen lapom (msi k7n2 delta-ilsr) hasonlo gondokkal, egyszer kekhalal egyszer ujraindul (resetalja magat), igaz mostanaban nem csinalj vettem bele masik procit sempron 2500+ memoriacsere is volt! es meg azutan is ujraindult, szoval lehet hogy szeria hibarol van szo! utoljara akkor indult ujra amikor felhuztam a procit 2.1 ghz re! visszaallitas ota nem csinalta! most minden alapon van es megy!!! lehet, hogy a tv kartya zavart be, mar nem tudom... nem is probaltam kivenni, majd ha megint lesz gond vele :) 1 biztos nem memoria hiba!!! a tapot egyedul meg nem csereltem! (az elobb olvastam, hogy az sem segit) MIlyen surun van ujrindulasod?
nekem a regi 900 procimmal volt surun ujraindulas!
lehet hogy tul sok a rizsa, de azt irtam ami eszembe jutott! :DD
szerintem jo lap kulomben!

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#36) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Végül meglett a probléma oka, míg én végig a második alaplapot hibáztattam, mivel ugyanolyan tüneteket produkált, addig teljesen elhanyagoltam az ismételt eszközcseréket. Aztán nemrég az egyik haverommal kicseréltük a memóriát, és láss csodát, jó lett a gép. Szóval ténylegesen az volt a baj, hogy az alaplapom nem szerette a Hynix memóriát ami benne volt, viszont a memóriának nincs semmi baja, mert haverom gépében minden gond nélkül működik!

Közben felmerűlt bennem egy kérdés, vajon ha vennék a gépbe 512MB 400MHz-s Kingston memóriát járhatok-e ugyanígy? Szóval, ha van valaki, akinek MSI K7N2 Delta2 LSR alaplapja van Kingston memóriával kérem, írja meg a tapasztalatait!!!

És még egy kérdés! Amikor BOOT-ol a gép, kiírja a memória frekvenciáját is! Miért van az, hogy a régi és a haverom memóriájára is csak 200MHz- frekvenciát ír ki a gép, miközben a memóriák 400MHz-esek???

(#37) SworD! válasza Aidan85 (#36) üzenetére


SworD!
tag

szia,
nekem k7n2 delta-ilsr lapom van es mar 1 eve van benne egy kingston 256/400 ram, gond nelkul repul :)!
kulomben nekem is 400mhz ir ki a memoria sebessegere!
udv.

"Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna." (George Eliot)

(#38) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sajnálattal láttam, hogy az előző kérdésemre, még nem felelt senki! :((

Szal felteszem még1szer a kérdést, és örűlnék, ha lenne valaki, aki tudna segíteni nekem!

Amikor BOOT-ol a gép, kiírja a memória frekvenciáját is! Miért van az, hogy a régi és a haverom memóriájára is csak 200MHz- frekvenciát ír ki a gép, miközben a memóriák 400MHz-esek???

(#39) Apophis válasza Aidan85 (#38) üzenetére


Apophis
őstag

Mert a valódi frekvencia csak 200MHz, asszem a DDR technológiából adódik az effektív 400. Nincs semmi baja.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#40) Aidan85 válasza Apophis (#39) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Lehetséges, csak azért tartom furcsénak, mert a haverom MSI K7N2 Delta-ILSR alaplapja, ami korábbi alaplap, mint az enyém, 400MHz-t ír ki mindkét RAM esetében.

(#41) mzoleeex


mzoleeex
csendes tag

Csátok én is egy ilyesmi lapot szeretnék venni, csak platinumot,és azt szeretném megtudni hogy ott is gond lehet-e a hynix típusú memóriával.
Nos nekem van egy 512 MB hynix és 512 MB SAMSUNG. Ha ez nem lenne így jó légyszi ajánjatok egy másik lapot.

(#42) XtoRR


XtoRR
tag

Hali. En is szeretnek venni egy ilyesmi lapot: MSI K7N2 Delta2-LSR.
Kerdesem az lenne, hogy eleg regi, meg lassucska a prockom, lassan 2.5 eve nyuzom, szoval egy AMD Athlom Xp 1700+rol van szo, es bele tudnam tenni ebbe a jo kis alaplapba, ugy hogy meg mukodjon is??? :F:F
Udv: XtoRR
Es, uj procit most nem tudok venni (no money) :O

(#43) XtoRR


XtoRR
tag

hat en nem vagyok turelmetlen... ;] Brrrrrr.... :O

[Szerkesztve]

(#44) XtoRR


XtoRR
tag

ah valaki tudna segiteni, de nem tudja az alaplap pontos specifikaciojat, akkor dobok egy linket Bővebben: link
az lenne a kerdesem, hogy azt irja ez a specifik., hogy FSB 266/333/400 MHz.
Ugy tom, hogy az en ''jo'' kis prockom csak 133 MHz FSB, vagy ha talan nem igy van, vki irja meg, szal ez a ketto szvsz nem passzent... Vagy talan megis??? :F:F

[Szerkesztve]

(#45) XtoRR


XtoRR
tag

Meglehet, hogy vmi nagy baromsagot kerdeztem, de nem igen vagyok atthon a tunning proceszor alaplap teren, de valaki irna errol a dologrol (mit mar kerdeztem: FSB) vmit???? :F:F

(#46) Red Rebcs válasza XtoRR (#45) üzenetére


Red Rebcs
tag

procinak mennie kellene mert tudja az alaplap a 266 fsb-t

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#47) XtoRR válasza Red Rebcs (#46) üzenetére


XtoRR
tag

Szal az en prockom 266 FSB-s??? Vagy hogy is van??? Lattam olyat is alaplapot, ennek a tesojat az MSI K7N2 Delta2 FSR-t ami tudja az FSB 200 MHz-t, akkor az talan jobban talalna nekem.

Hogy van ez az FSB??? :F:F:F:F:F:F:F:F:F:F:F

(#48) Red Rebcs válasza XtoRR (#47) üzenetére


Red Rebcs
tag

1.7Xp valós fsb 133 Mhz effektiv 266 Mhz
az alaplap tudja (valós) 100 133 166 200 mhz-t fsb-re effektiv 200 266 333 400Mhz

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.