Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) molnarka


molnarka
csendes tag

Sziasztok

Egy Dos profira lenne szükségem :D
Van egy dosos gép, amin net share paranccsal meg van osztva az egyik mappa. Ezt el lehet valahogyan érni Windows alól (xp, win7,8 ) ?
Nem, nem tudunk rárakni windows t :)
Pinggel lehet látni a gépet, de windowson belül net use paranccsal 53 error t dob. Valakinek vmi ötlet?

Köszi

(#2) earth


earth
csendes tag

Sziasztok.

Azt tudja valaki hogy hogyan tudnám kiiktatni az írásvédettséget az A:\ meghajtón a Dos-ban mert másolásnál a következő üzenetet kaptam: Disk is write-protected in drive A.

Előre is köszönök mindenféle segítséget, útmutatást.

(#3) Lenry válasza earth (#2) üzenetére


Lenry
félisten

átkapcsolod a floppyn az írásvédelem kapcsolóját

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) earth válasza Lenry (#3) üzenetére


earth
csendes tag

Szia.

Csak egy gond van, hogy VMware-n belül indítottam el a DOS-t iso. fájlként és a floppy meghajtó is csak virtuális meghajtóként van beolvastatva. Bocsi ezt elfelejtettem hozzátenni, mondjuk pont a lényeg.

Ha van valami szívesen veszem.
Az is sokat segítene ha leírná valaki hogy hogyan tudok feltelepíteni egy DOS-t a VMware-re mert szerintem most azért nem engedi írbni mert CD-ként (iso)-ként van beolvastatva. Ill. hol találok használható dos-t. A DOS parancsokat sajna nem ismerem annyira így oda is kellene egy kis segítség.
Köszönöm továbbra is.

(#5) sh4d0w válasza earth (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A DOS parancsai jelenleg megtalálhatók a Windows-ban, tehát ha Windows CMD-ben tudsz alkotni, akkor DOS alatt is. [link]
Nem mellesleg nem biztos, hogy a jelenlegi CPU-sebességekkel megbírkózna a DOS. Dosbox nem jó?

https://www.coreinfinity.tech

(#6) earth válasza sh4d0w (#5) üzenetére


earth
csendes tag

Szia.
A Dosbox-ot már próbáltam és működött is csak nekem kezeltetnem kellene soros portot is és nem tudom hogy a Dosbox kezel e ezért próbálkozom a DOS-al.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.