Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mp3 tag editor

Hozzászólások

(#1) Blackmate


Blackmate
senior tag

Elég sok MP3 Tag Editort kipróbáltam. Ezek közül a Tag & Rename vált be a leginkább. Egyetlen hibája, hogy nem lehet az egyes tag-eket külön-külön formázni. Értem ezalatt azt, hogy pl. az Artist nem lehet csupa nagy betű, a Title pedig mondjuk csupa kis betű; hanem vagy mind nagy, vagy mind csak kis betűs lehet.

Tud-e valaki olyan editor-t, amely ezt tudja?

(#2) Blackmate válasza Blackmate (#1) üzenetére


Blackmate
senior tag

No akkor válaszolok magamnak. MP3TagEditor v2.01. Edit menüpont Change ''Title'', ''Artist'', ''Album'' és ''Comment'' Case almenük. Gyönyörűen müxik, ha érdekel valakit. :D

(#3) Blackmate


Blackmate
senior tag

Akkor megprobalok egy kis eletet lehelni a temaba.
Ki milyen freeware tag editort hasznal?

(#4) VladimirR válasza Blackmate (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en ezt => Bővebben: link (csak az a baj vele, hogy ID3v2-t nem kezel, helyette van benne egy olyan kiterjesztese a v1-nek, amit rajta kivul semmi nem kezel)
sokan eskusznek erre => Bővebben: link (nekem bonyulult szegeny)
a fenti ketto ok miatt (nincs v2, masik nekem atlathatatlan), elkezdtem irni egy sajatot, de iszonyat lassan haladok :B

(#5) Blackmate válasza VladimirR (#4) üzenetére


Blackmate
senior tag

A 2. Bővebben: link nekem nem ohajt bejönni.

(#6) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nálam a tag&rename volt a király anno. De most már csak release-k jönnek, úgyhogy fölöslegessé vált.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) VladimirR válasza Blackmate (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

pedig jo az -- esetleg keress ra gugliban a the godfather nevu progira, arrol lenne szo

(#8)



addikt

Ajánljatok egy jó tag editort.

1. Mivel nagyon sok rendezetlen zeném van, olyan kéne ami tud olyat, hogy mondjuk egy bizonyost artist vagy album nevet beír mondjuk egy egész könyvtárnyi számhoz.

2.Kezeljen id3v1et és v2őt is.

Nem tudom ilyen van-e, de ha igen kényelmes lenne ha mondjuk tudna olyat, hogy pl a csupa nagybetűs beírásokat átírja nagy kezdőbetű és a többi kicsire meg ilyesmiket.

Ja és id tagból filename írás, esetleg filenameből idtag kitöltés ha van egyáltalán ilyen.

thx

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#9) AlBundy válasza (#8) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Szerintem neked erre van szükséged:

Bővebben: link


[Szerkesztve]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#10) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Mp3BookHelper?

Üdvözlettel: Gabi

(#11) válasza AlBundy (#9) üzenetére



addikt

Köszi, de ö izé... mi ez?

Letölöttem de nem indul el, egy ilyen msdos ablak jön fel kb egy másodpercre aztán semmi.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12) AlBundy válasza (#11) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Mail ment.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#13) válasza AlBundy (#12) üzenetére



addikt

Köszi, így már megy.
Na ma este megpróbálok beletanulni a használatába, aztán ha valami nem megy még lehet, hogy kérdezek.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#14) chicken válasza AlBundy (#12) üzenetére


chicken
senior tag

megkaphatnám azt a mailt én is?

mens sana in campari soda

(#15) AlBundy válasza chicken (#14) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Mail ment.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#16) chicken válasza AlBundy (#15) üzenetére


chicken
senior tag

meggyött, köszönöm

mens sana in campari soda

(#17) lapa


lapa
veterán

bocs én ezeket nem nézegettem végig, de a foobar-ban egész jó kis mass tag rename van.

(#18) válasza AlBundy (#15) üzenetére



addikt

Nagyon frankó a prog, egy gond van vele, úgy vettem észre csak az id3v1taget írja át.
Na és a winamp pedig a v2őt jeleníti meg ha van olyan is.

Nem tudsz egy olyan progt ami a v2taget kitölti a v1 alapján, mindezt gyorsan, egyszerűen és egyszerre sok filelal?
Vagy ha azzal a progival is megoldható amit küldtél, az is jó, csak mondd el hogy lehet.

Alternatív megodás, ha a winampan be lehet állítani, hogy mindig a v1taget jelenítse meg, ilyet lehet?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#19) AlBundy válasza (#18) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Sajnos én csak rövid ideig használtam ezt a programot és ilyen mélységig nem nyúltam bele :(

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#20) válasza (#18) üzenetére



addikt

Senki többet?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#21) Shia-ko válasza (#20) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Továbbra is csak az Mp3BookHelpert tudom ajánlani. :(

Üdvözlettel: Gabi

(#22) válasza Shia-ko (#21) üzenetére



addikt

Köszi, úgy néz ki ez működik.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#23) qdak


qdak
addikt

http://maniactools.com/soft/mp3tag/index.shtml
ezt imádom de sajna nem freeware

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#24) Quadkan


Quadkan
tag

Hali!

Rendezni szeretném mp3 gyűjteményem, ami több 1000-re rúg. Néhányuknak nincsen kitöltve az adatlapja, de sajna a telefonom ID3 alapján csoportosítja a számokat.

Olyan programra lenne szükségem, amely az internetről le tudja tölteni i az ID3 infókat, ha megadom az előadót és a címet. (Például.: Olyasmi, mint az Evillyrics, amely meg ID3 alapján találja meg a szöveget.)

Gondolom, ilyen program nem létezik. :D Túl egyszerű lenne,
vagy ha esetleg tudtok egy oldalt, ahol elég nagy zenei "adatbázis" van, hátha ott megtalálnám az adatokat (előadó,cím,műfaj,év). Mert egyesével "kiguglizni" elég hosszadalmas lenne.

Várom a válaszokat. Kösz.

(#25) putu33


putu33
tag

Én is a Foobar-ban lévőt használom, szerintem hibátlan. Rengeteg beállítási lehetőség van :)
http://www.foobar2000.org/

(#26) putu33 válasza Quadkan (#24) üzenetére


putu33
tag

Ezt tudja a foobar, de az én zenéimet nem lőtte be túlsók sikerrel. De amit most rippeltem zenei cd azt simán felismerte wav-ből...

(#27) ponti_ak válasza Quadkan (#24) üzenetére


ponti_ak
addikt

Próbáld ki ezt: http://www.mp3tag.de/en/ ;)

(#28) harylmu válasza ponti_ak (#27) üzenetére


harylmu
őstag

Feltettem a progit és szuper. :) Mondjuk azt nem tudom hogy, hogy lehet tömegesen átneveznék a Cím-eket. :( Tehát ha például nekem ez így van hogy:

Elsőszámcíme
Mádodikszámcyme
harmadik
negyedik

Tehát hogy ne egyenként írogassam...

(#29) ponti_ak válasza harylmu (#28) üzenetére


ponti_ak
addikt

Fog ez menni, ha még egy kicsit ismerkedsz vele. :)

A leggyorsabb módszer:
Sok-sok azonos logika alapján elnevezett /vagy id3-tag-elt/ file-t kijelölsz (egérrel, vagy shift+nyíl billentyű), azután Konvertálás menü File-név --> Címke (Vagy: ALT+2, ami a file-névből 'csinál' id3-mat).
Eztán már csak a forrás/ illetve a cél string felépítését kell megadnod (pl: %title% - %artist% - %album% - %track%), amit szükség szerint módosítanod kell. Segít az azonnali példa is, amit EGYETLEN esetre vontakozóan* kíír a program, ha helyes a megadott string-struktúra... :))

Neten keresni meg pl. így érdemes:1 albumot kijelölsz --> id3 kereső a neten --> ha van találtat --> kiválasztod a legjobbat, majd Ok

* Amire mindig ügyelni kell: a nevek/id3-mak struktúrája mindig pontosan meg kell hogy egyezzen. Tehát az információkat elválasztó karakter egyértelmű, és ugyanaz kell hogy legyen, / pl: "_" , "-" , vagy space/ minden kijelölt, szerkeszteni kívánt file esetében.
Ha nem vagy biztos benne, hogy a megadott string minden file-nál jó lesz-e, először kérj példát, amit egy txt file-ba ír a program, hogy előzetesen ellenőrizni tudd, mielőtt átírod mind az összes (pl 1000 db) id3-infót vagy file-nevet..

Remélem érthetően írtam, s bocs ha kicsit szájbarágós volt..
Ha ez alapján nem megy, próbáld ki a súgót, ha jól emlékszem, egész korrekt használati útmutató van hozzá (neten vagy beépítve, mindegy.. keresd a Help menüt...)

Sok sikert! :)
üdv

[ Szerkesztve ]

(#30) ponti_ak válasza harylmu (#28) üzenetére


ponti_ak
addikt

MOD, csak nem fért bele...
Az előbb inkább csak a csoportos filenév-címke ill. címke-filenév konvertálásról írtam, de ha nincs jól (legalább albumonként egységesen) strukturált forrásod (id3 vagy file-név), akkor nem marad más, a netes id3-letöltés: Cimkeforrás --> freedb.. menüpont
Kereshetsz meglévő rész-infók alapján, automatikusan, pl miután (az előbbiekben leírt módon) kjelöltél egy albumnyi file-t, lehetőleg sorrendben,
vagy manuálisan, az előadó/albumcím megadásával.

Még valami: ha nincs meg a kívánt track-sorrend, vagy javítanál rajta --> használd a sorszám-varázslót, az is hasznos. :)

(#31) harylmu válasza ponti_ak (#30) üzenetére


harylmu
őstag

Jaja, ezt vágom. :)
:R

(#32) harylmu


harylmu
őstag

Amúgy a progiban megtaláltam mi kell nekem. :)
Nézet -> Címkék..
Itt kétszer rákattintok és átírom, kész. :D

(#33) ponti_ak válasza harylmu (#32) üzenetére


ponti_ak
addikt

:C
Igen, így is lehet.

Én inkább a címke beviteli mező-t (CTRL+Q) szoktam használni, amivel egyszerre is lehet törölni/módosítani a kívánt mező(k) tartalmát az összes file esetében, illetve legördülő menübe rakja az összes előforduló verziót, ami szintén hasznos segítség.

Ha kész, már csak egy gyors CTRL+S, és a mentés is megvan.. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) harylmu válasza ponti_ak (#33) üzenetére


harylmu
őstag

Teljesen beleszerelmesedtem ebbe a progiba, komolyan mondom :D

(#35) ponti_ak válasza harylmu (#34) üzenetére


ponti_ak
addikt

Örülök hogy bevált. :)

(#36) eastsider


eastsider
nagyúr

Én Tag N Rename-t használok, szerintem a legjobb :)

(#37) harylmu válasza eastsider (#36) üzenetére


harylmu
őstag

Én is 30napig használtam amíg le nem járt a trial. :) De a nem sokkal korábban linkelt progi ugyanazt tudja + magyar.

(#38) moonman


moonman
titán

Mp3tag v2.42-t használom, méghozzá úgy, hogy fájlnévből generálok ID3-at, de az a problémám, hogy a fájlnevek számozással kezdődnek, ezt le lehet vágni valahogy a tag-ben?

(#39) Secretive válasza moonman (#38) üzenetére


Secretive
aktív tag

LE! :DD

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#40) moonman válasza Secretive (#39) üzenetére


moonman
titán

kösz a remek segítséget, közben sikerült megoldanom.

(#41)



addikt

Keresem az id3master nevü programot!

Légyszi akinek megvan küldje át!
Egyetlen linket találtam a neten, de az egy nagyon régi verzió, nekem egy újabb kéne.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#42) joe007 válasza Secretive (#39) üzenetére


joe007
tag

Hali!

És mi a megoldás rá? Hogyan lehet levágni vele hogy egy gombnyomásra az adott album összes számának a neve átíródjon a sorszámok nélkül?

Köszi a helpet.

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#43) nincskanál válasza joe007 (#42) üzenetére


nincskanál
tag

Javasolnám az Ex Falso nevű progit, linux alá. Lehet, hogy van win-es verziója is, azt nem tudom. Ezzel kis gyakorlás után mindent lehet, egyszerűen, gyorsan, úgy szervezed az elnevezéseket, ahogy tetszik.

(#44) oldmeesee


oldmeesee
csendes tag

Sziasztok!
Hátha itt valaki tud segíteni. Adott egy autórádió amely mp3-at is le tud játszani, ezért összeállítottam egy CD-t, benne 5 könyvtárban egyenként 12 számmal. Minden zeneszámnak (track) szerintem van ID3-ja, mivel a szerző és a cím is olvasható. Mindegyik mp3 formátumú. Szerintem mindent az előírások szerint csináltam. A rádió azonban Error 6 kiírással kidobja a lemezt.
A rádióról itt található leírás:
http://chevroletgombos.hu/chevi/chevybooks/aveo%204/Aveo_4door__audio_manual_2007_H.pdf

Egyébként az általam készített CD-t lejátsza az LG asztali CD-DVD lejátszó, és értelem szerűen a laptopom is. Mi lehet a hiba?

Esetleges javaslatokat, segítséget előre is köszönöm!

CPU: TripleCore AMD A6-3500, 2300 MHz, Rendszer memória: 3328 MB DDR3, Videokártya: 2 X AMD Radeon HD 6530D (2x 512 MB) és 3D gyorsító AMD Radeon HD 6530D (Sumo) Hangkártya: ATI Radeon HDMI @ AMD K12 - High Definition Audio Controller és Realtek ALC889 @ AMD Hudson-3 FCH - High Definition Audio Co

(#45) joe007 válasza oldmeesee (#44) üzenetére


joe007
tag

Hali!

a mellékelt linket szívesen megnézném, de ezt a választ kapom az oldaltól :)
"Sajnos az ön által küldött oldallekérés nem érvényes. Kérem, térjen vissza a főoldalra."

Ill. a file-ok/mappákban van magyar ékezet? szerintem próbáld meg 1ször 8 karakter legyen a mappa hossza és a file-ok neve pedig Track01..12 stb.
Lehet az is fontos, hogy milyen formátumban lett kiírva a lemezed itt a Book Type -ra gondolok, hogy van narancs, piros és minden féle szabány alapján lehet megírni egy lemezt. (Iso9660, Joliet, UDF)
Tehát jó lenne, ha a leírás tartalmazná ezt és ez alapján tovább lépni. Uis. az asztali lejátszókban mindig egy cél hw fagy elektronika van benne(butított), mig a PC-s írók minden esznek! Persze erre is vannak/voltak a régi szép ídőkben kivételek! :)

Üdv,
Joe007

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#46) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!
Mp3 fájlok cím tagjai sorszámmal kezdődnek (01..., 02... stb).
Alul a filter mezőben (Mp3Tag program) mit kell beírni szintaktikailag hogy csak a páros sorszámúak látszódjanak?
Az $odd(x) parancs elvileg a páratlanokkal lenne kapcsolatos, próbáltam tagadni, de nem jön össze semmi, mert nem ismert a szintaktikája sajnos. A manual hoz pár példát, de nem jön össze azok alapján sem.

Köszi!

(#47) Aureal válasza Aureal (#46) üzenetére


Aureal
senior tag

Vki esetleg azóta?

(#48) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Ismertek olyan tag szerkesztőt, amivel baromi könnyedén (mint mondjuk a total commander csoportos fájátnevezés funkciója) lehet sorszámozgatni vagy átírni címeket?

:R

(#49) mckay válasza mckay (#48) üzenetére


mckay
aktív tag

Csak azért kérdezem, mert a címben szereplő MP3 Tag Editor programmal nem tudok képletszerűen egyszerre több fájlt átcimkézni.
És úgy sejtem, ti sem.
:-)

Valami ilyesmire vágyom, ha egy progiba be lehessen írni a tagba mondjuk a címhez:
< sorszám > < jelenlegi cím >
És akkor ezt megcsinálná mondjuk az összes kijelölt mp3-on...
:-)

Ötlet?
:R

(#50) mckay válasza mckay (#49) üzenetére


mckay
aktív tag

up

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mp3 tag editor
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.