Hirdetés

2024. szeptember 14., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Vigneau válasza csongi (#150) üzenetére


Vigneau
félisten

Az is bőven jobb, mint a semmi. Köszönöm az infót! :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#152) olaho80


olaho80
tag

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni. Akinek van ilyen telója és belerak sd kártyát annak nem csinálja, hogy minden újrainditás után jelzi hogy észleli az SD kártyát? Már formáztam, volt gyári beállítás visszaállítás ...de ugyanaz. Több SD kártyát kipróbáltam. Aki tud erről valamit, hogy ez készülék hiba vagy csak Android 12 hiba az írna nekem.
Nagyon szépen köszönöm az infókat előre is. A második képen a bal felső sarokban is ott a kis ikon. Nagyon zavaró

(#153) JamesFinn válasza olaho80 (#152) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Semmi jelentősége. Simán csak töröld az értesítést, vagy ha hosszan rányomsz, akár ki is tudod ezt az egy értesítést kapcsolni. Nekem is csinálja, a van még g60 és g32, ezek is úgyszintén.

(#154) olaho80 válasza JamesFinn (#153) üzenetére


olaho80
tag

De ha hosszan nyomon se lehet kikapcsolni az értesítést. Azt hogy lehet?
Reggel inditásnál mindig felugrik, elhúzom de a következő inditásnál megint...bosszantó
Akkor ez Motorola betegség vagy android 12?
Lehet az android 13 meg fogja oldani

(#155) atosan válasza olaho80 (#154) üzenetére


atosan
addikt

Ez droid lesz, én már evek óta nem használok memória kártyát, de emlékeim szerint minden újraindításnál jelez, hogy hahó, van benne kártya, mit szeretnél vele csinálni? A rosszabbik eset, mikor állandóan formázni akarja, akkor a kártya nem jó.

Maine coon

(#156) olaho80 válasza atosan (#155) üzenetére


olaho80
tag

Ha droid akkor remélem a 13-as verzió kijavítja. Formázni nem akarja a kártyát kezeli....

(#157) JamesFinn válasza olaho80 (#154) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Igazad van, nem lehet kikapcsolni. Csak simán bezárod, és kész. Ez ilyen...

(#158) olaho80 válasza JamesFinn (#157) üzenetére


olaho80
tag

Reméljük Droid 13 -ban javítva lesz...

(#159) qwertz0 válasza olaho80 (#158) üzenetére


qwertz0
csendes tag

Nekem ez a dolog egy "ősrégi" kis Samsungban volt.
Miért kell mindennap teljesen ki-bekapcsolni a mobilt?

Folyamatosan keresek csak INGYEN: használható és hibás mobilokat pl. E65, 3310 Budapesten.

(#160) olaho80 válasza qwertz0 (#159) üzenetére


olaho80
tag

Azt mondják pár nap után belassul az android. Állítólag jót tesz neki ha este kikapcsolom.
Tényleg fürgébb a teló...
Akkor a Samsung is küzdött ezzel a problémával...Megoldottad? Vagy hagytad úgy?

(#161) qwertz0 válasza olaho80 (#160) üzenetére


qwertz0
csendes tag

Nem küzdött, szerintem ez volt az alap akkoriban.
Hogy manapság miért nem lehet kikapcsolni azt az értesítést, azt nem értem.

Szerintem bőven elegendő heti vagy kétheti egyszer ki-bekapcsolni.
Az akkut szerintem feleslegesen terheled, ha direkt heti többször kikapcsolod a telefont

Folyamatosan keresek csak INGYEN: használható és hibás mobilokat pl. E65, 3310 Budapesten.

(#162) Vigneau válasza qwertz0 (#161) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam olykor az Android Auto miatt kell, ha nem mászik fel a Bosch fejegységre. Ez volt legalább is a Redmi 9T-nél.

De nem ez a lényeg, most hoztam meg az MM-böl az új telóm 1 év garival. A Realme 10 és a Redmi Note 12S ellenében nyert nálam most a Moto G72.

Apropó, MM és a készülék beszámításuk. Az 5 éves Redmi 5A-mért 2k-t kínáltak... :B 🤦

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#163) olaho80 válasza qwertz0 (#161) üzenetére


olaho80
tag

Lehet van benne valami

(#164) qwertz0 válasza Vigneau (#162) üzenetére


qwertz0
csendes tag

Nálam Xiaomi 11-hez és néhány Samsunghoz meg több Motorolához hasonlítva nyert a G72.

Amíg nem hallottam a saját fülemmel, nem akartam elhinni, hogy a 2 mm-es lyukon érdemi másodlagos hangok fognak kijutni... :K

Folyamatosan keresek csak INGYEN: használható és hibás mobilokat pl. E65, 3310 Budapesten.

(#165) olaho80 válasza Vigneau (#162) üzenetére


olaho80
tag

Üdv.

Kiváncsi vagyok neked fogja ezt az SD kártya értesítést dobálgatni...

(#166) Vigneau válasza olaho80 (#165) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

Ne haragudj, nem nagyon figyeltem tegnap, elmaradtam a válaszadással. Egyelőre jó kérdés, még csak most kezdem belakni a telefonom. Ráadásul egy ideje már nem használok micro SD kártyát. :B

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#167) olaho80 válasza JamesFinn (#153) üzenetére


olaho80
tag

Várj ha jól értem neked is G72 van és ezt csinálja? Mármint az SD kártya értesítést újraindítás után? Vagy csak a G60 és G32?

(#168) Vigneau válasza Vigneau (#166) üzenetére


Vigneau
félisten

Apró szösszenet a belakáshoz. Egy biztos, Android ide, Android oda, azért van mit szokni a Xiaomi MIUI után.

1) A Redmi 9T-m még kezelte a SIM-et névjegyzékként a Telefonkönyvben, itt az eszközre kellett importálnom, most már tudok telefonálni.
2) Összekötöttem a régi telót az újjal Type-C-n keresztül. A Play Áruház fel is telepítette az általam áthozandó programokat, de az ikonjuk nem került ki a Kezdőoldalra. Korábban ezt simán a könyvtárból csináltam, csak ott a segítségemre volt a Xiaomi Mi Fiók is. Valószínűleg letörlöm, majd a Könyvtárból újrarakom őket - jobb híján.
3) Kezdőoldalra keresek egy jobb Óra widgetet, mert a gyári köralakú nekem nem jött be.

Tudom jól, ezek User Error-ok, vagy szimplán az elkényelmesedésem átka, de még keresem a megoldást serényen. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#169) JamesFinn válasza olaho80 (#167) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Mindhárom telefon csinálja. De ez csak egy rendszerüzent, semmi jelentősége nincs, nem kell vele foglalkozni. Bezárod, és kész. Ha SIM kártya nélkül indítod, akkor a SIM kártya hiányára figyelmeztet, ráadásul azt törölni sem lehet.
De újraindítgatni is felesleges, én ha eszembe jut kb. 3 hetente, vagy ha se frissül akkor indítom újra. Ne foglalkozz az értesítéssel, zárd be és kész. :)

Vigneau

Ha a Google fiókodból csinálsz visszaallítást, mindent ugyanúgy másol az új telefonra, mint ahogyan az előző telefonon volt. ( háttérkép, widgetek, színek, kezdőlap, stb) valószínűleg a Xiaomi specifikus appokat, beállításokat nem fogja.

[ Szerkesztve ]

(#170) olaho80 válasza JamesFinn (#169) üzenetére


olaho80
tag

Ok. Köszi. Akkor ezek szerint Motorola g72 illetve G szériás hibaüzenetek. Jó nem foglalkozom akkor vele. Titkon azért bízom benne hogy a droid 13 helyre rakja ezt a kis hibát.. :)

(#171) JamesFinn válasza olaho80 (#170) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Engedd el....

(#172) olaho80 válasza JamesFinn (#171) üzenetére


olaho80
tag

👍

(#173) Vigneau válasza JamesFinn (#169) üzenetére


Vigneau
félisten

Végül megoldottam a magam, bolond módján... :B :R

Kedves Tulajok!

Ti milyen tokot használtok hozzá és honnan rendeltétek?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#174) olaho80 válasza Vigneau (#173) üzenetére


olaho80
tag

Amit adtak hozzá szilikon tok.

(#175) Vigneau válasza olaho80 (#174) üzenetére


Vigneau
félisten

És üveget raktál a kijelzőre? Vagy valami tasak esetleg, amibe belehúzod? Jelenleg elég nehezen találok hozzá flip tokot helyben, hacsak be nem adom a derekam az eMAG-nak.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#176) olaho80 válasza Vigneau (#175) üzenetére


olaho80
tag

Igen. Mediamarkt-ból rendeltem a telefont és kértem rá védőfóliát ponton 10 ezer forint.

(#177) Vigneau válasza olaho80 (#176) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem aprózták el az árát, nekem is kínálták. Én is az MM-ből vettem magát a készüléket. Gondolom, Te is csak egy évet kaptál rá.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#178) Tristis válasza olaho80 (#176) üzenetére


Tristis
őstag

Az jó ár, nekem 450 Ft-ra jött ki kb. egy fólia. Potom összeg. ;]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#179) Vigneau


Vigneau
félisten

Amin egyébként meglepődtem, az először a biztonsági frissítések érkezése.

Az S3SVS32.45-28-1-6 a legutolsó verziójú szoftver rajta, viszont előtte érkezett még a "2" és a "4" végződésű verzió is, miközben laktam be a telefont. Mintha egymásra épülnének és nem független frissítések lennének. Azt hinné az ember, manapság a legfrissebb verzió tartalmazza az összes adatot, de a jelek szerint mégsem.

A másik pedig a védelem. A Xiaomi esetében egy Avast-ra épülő Biztonság nevű appon keresztül lehetett tenni-venni a gépen - víruskeresés, helyfelszabadítás, gyorsítás. Itt ezt szolgálná az induló képen is olvasható Motorola Thinkshield? Amennyiben igen, akkor hol található? Mert apk-ban nekem elég fura képet alkotott, nem is telepítettem egyelőre. :F

Remélem, nagyjából érthető volt, ahogy nyakatekerten leírtam. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#180) olaho80 válasza Vigneau (#177) üzenetére


olaho80
tag

Igen egy év van rá mert 100 ezer alatt van az ára....Elvileg soeckó fólia itt a leírás róla, hogy ebből mennyi igaz fene tudja

(#181) olaho80 válasza Tristis (#178) üzenetére


olaho80
tag

Én nem kínlódom vele amiket rendeltem régen teló-ra mind egy kalap szar volt. Hólyagosodott nem volt méretpontos úgy hogy... Nem akartam ezzel kínlódni....

(#182) olaho80 válasza Vigneau (#179) üzenetére


olaho80
tag

Ez engem is érdekelne....

(#183) fradi81 válasza Vigneau (#179) üzenetére


fradi81
veterán

Egy másik szemszög :):
"víruskeresés, helyfelszabadítás, gyorsítás."
Kell ezekkel foglalkozni egyáltalán? Parasztvakításnak érzem az ilyen appokat. Ami nem kell letörlöd, RAM van elég, vírust sem láttam még a telefonjaimon.
Frissítések: néha jön egy, nem érdekel mi a száma, nekem elég hogy minden működik stabilan.

többféle tok+fólia: aliexpress

moto g72, Ninebot d28e

(#184) TIT válasza olaho80 (#180) üzenetére


TIT
veterán

Az egy dolog,hogy 100 alatt van de a cég adhat többet és 2-öt ad,ráadásul emag-on olcsóbb is,nagy szemét ez az MM mindig is tudtam.
Fólia meg feléért van máshol.

(#185) csongi


csongi
veterán

Ha keszulekre a gyarto 2 evet vallal, akkor a ket ev van.
Ebbol egyet kiemel a kereskedo, ott intezed. A plusz egy ev gyartoi gari. Azt agyarto iranyaba intezed.
Erdemes megnezni mire is vallal garanciat a gyarto.
Illetve erdemben hol lehet elni vele idehaza.

MIUI rendszere sokkal osszetetteb.
Itt a Google okoszisztemara kell hagyatkozni.
Play proteckt, es a playrol kell telepiteni mindent.
Vagy kulso alkamalazast igenybe venni.
Sikerult nekem is virust beszivni a kinai stock droidos keszulekkel, valamikor az osidokbe. :) 1*.

Gyari folia es silicon tok van fent.
A tok klasszikusan sargul, mindegyik fog ami viztiszta, elkerulhetetlen ha hasznalva van.
Amugy alin van kazalra. Ha fele rossza mit rendel az ember akkor is olcsobb mint itthon barmi. :).

(#186) Vigneau válasza fradi81 (#183) üzenetére


Vigneau
félisten

Gondoltam erre annak idején is. Most is inkább csak a szokás íratta le velem. Viszont ha már megszokás, még arra nem jöttem rá, miként lehet elnémítani a telefont a bevált "kikapcsoló gomb hosszanti megnyomása után felugró négy ikonos menü"-ből.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#187) Vigneau válasza Vigneau (#186) üzenetére


Vigneau
félisten

Eddig csak ezt találtam, ami egy kissé fapados a korábbi Xiaomi módszerhez képest.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#188) Vigneau válasza csongi (#185) üzenetére


Vigneau
félisten

Meglestem az imei.info-n a száma alapján. A garancia 2 év, 2025 augusztusában jár le (mind a készüléké, mind az akkué).

Eddig általában egy-egy apk-t telepítettem a Play Áruházon kívül: GCam.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#189) Akelaus válasza Vigneau (#187) üzenetére


Akelaus
senior tag

Esetleg ez?

(#190) csongi válasza Vigneau (#188) üzenetére


csongi
veterán

Sztem, ha nem kell rootolni, akkor nem kellene gondnak lenni.

(#191) csongi válasza Vigneau (#186) üzenetére


csongi
veterán

Leforditassal is nemithato.Hangero gomba megnyomasa is nemit.

(#192) Vigneau válasza csongi (#191) üzenetére


Vigneau
félisten

A lefordítás csak addig jó, amíg ismét hozzá nem nyúlok. Utána egyből visszakapcsol. Az utóbbi módszer marad végül. Kár, hogy ez nem testre szabható, mint ahogy a navigációs gombok sem. De majd megszokom. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#193) Vigneau válasza Akelaus (#189) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen Neked is! :R

Ezzel a módszerrel egyedül az a fura, hogy csak bekapcsolni lehet, de a visszakapcsolás már a hangerőgombbal működik, nem a gombkombinációval. Fene se érti... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#194) Akelaus válasza Vigneau (#193) üzenetére


Akelaus
senior tag

Xiaomi után én is kerestem, hogy hol találom a fentről lehúzható kapcsolót a rezgő-néma módhoz... sehol, mert ott nincs. :D

(#195) csongi válasza Vigneau (#192) üzenetére


csongi
veterán

Ugy emlekeszem nema marad,de az masik beallitas

(#196) Vigneau válasza csongi (#195) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor nálam jó szokásom szerint beütött a user error... :DDD

Az azonban tény, hogy a bekapcsológomb hosszú lenyomása után a négy funkciógomb közül a Zárolás a leghaszontalanabb nekem. Oda jobb lett volna a Némítás üzemmód. Xiaomi-nál pedig ezen felül nem Segélyhívás, hanem Repülőgép üzemmód található.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#197) Vigneau válasza Akelaus (#194) üzenetére


Vigneau
félisten

Számomra meg az is muris volt, ahogy rázva fel és le lehet kapcsolni a zseblámpát. Csak egyszer ki ne repüljön a kezemből a készülék... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#198) fradi81 válasza Akelaus (#194) üzenetére


fradi81
veterán

Van fent egy ne zavarjanak, az nem jó?

moto g72, Ninebot d28e

(#199) csongi válasza Akelaus (#194) üzenetére


csongi
veterán

Hanggero gomb megnyom, es

(#200) Vigneau válasza csongi (#199) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, ezt nekem is sikerült sikerült kiszúrnom.

Azonban most nézem, hogy a fórum megjelenése olyan Nálad, mint a Xiaomi-n volt. Kis fehér keretben vannak az arcképek. Nálam viszont olyan, mint ha a laptopon böngésznék. Nincs keret, az arckép alatt üres a poszt, mellette van a szöveg. Ez mitől függhet, vagy hogy lehet beállítani?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.